Jump to content

Odznaka PTTK Geocaching Polska


Spider

Recommended Posts

Dnia 25 lutego 2011 roku Zarząd Główny PTTK, w porozumieniu z serwisem Geocaching Polska, w celu upowszechnienia Geocachingu, popularyzacji walorów geograficznych, krajoznawczych, historycznych i rekreacyjnych na terenie Polski wykorzystywanych z poszanowaniem zasobów dziedzictwa naturalnego i kulturowego, ustanowił odznakę "PTTK Geocaching Polska". Odznaka dostępna jest w czterech stopniach: popularna, brązowa, srebrna, złota:

 

popular.pngbronze.png

silver.pnggold.png

 

Regulamin Odznaki został opublikowany w serwisie Geocaching Polska oraz na stronie PTTK. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

 

Szczegóły dotyczące dystrybucji Odznaki zostaną przedstawione w najbliższym czasie.

 

Szczególne podziękowania dla kolegi wantsky oraz wszystkich pracowników PTTK pracujących przy projekcie Odznaki "PTTK Geocaching Polska".

Link to comment

Od wczoraj otrzymujemy od użytkowników prośby o wydanie Odznaki PTTK Geocaching Polska. Chciałbym poinformować, że aktualnie nie ma jeszcze możliwości otrzymania powyższej odznaki. Szczegóły dotyczące dystrybucji Odznaki zostaną przedstawione w najbliższym czasie.

 

Na chwilę obecną mogę powiedzieć tylko tyle, że w najbliższym czasie na stronie Geocaching Polska udostępniona zostanie funkcjonalność umożliwiająca wygenerowanie wniosku o odznakę, a następnie zamówienie odznaki w Sklepie PTTK przy użyciu danych z wygenerowanego wniosku.

 

Proszę zatem o chwilę cierpliwości ;)

 

P.S. Jedna sprawa organizacyjna: jeżeli ktoś zasługuje np. na odznakę srebrną to będzie mógł sobie zamówić również stopnie niższe czyli brązową i popularną - to taki ukłon w stronę kolekcjonerów ;)

Edited by Spider
Link to comment

Może coś w ten deseń?

 

<lawyer mode on>

 

Paragraf II 3 otrzymuje brzmienie:

 

Odznaka ustanowiona jest w pięciu stopniach: popularny, brązowy, srebrny, złoty oraz "Za Wytrwałość". Wzory odznak stanowią załącznik nr 1 do regulaminu.

 

Dotychczasowy paragraf III 8. staje się paragrafem III 9.

 

Wprowadza się nowy paragraf:

 

II 8. Odznakę w stopniu "Za Wytrwałość" może zdobyć użytkownik, który po zdobyciu odznaki w stopniu złotym siedmiokrotnie wypełnił normę "Za Wytrwałość". Wypełnienie normy osiąga się przez spełnienie wszystkich wymienionych poniżej warunków:

a. Od przyznania odznaki złotej bądź od wypełnienia poprzedniej normy upłynął co najmniej rok.

b. Użytkownik w tym czasie odnalazł co najmniej 50 nowych skrytek, w tym uczestniczył w co najmniej jednym wydarzeniu.

c. Użytkownik w tym czasie założył co najmniej dwie własne skrytki.

d. Użytkownik w tym czasie w sposób ciągły utrzymywał co najmniej 20 swoich skrytek gotowych do szukania. Dopuszczalna przerwa na serwis pojedynczej skrytki nie przerywająca ciągłości wynosi trzydzieści dni.

 

Do paragrafu III 1. dodaje się na końcu zdanie:

 

W ten sam sposób weryfikowane jest zdobywanie kolejnych norm stopnia "Za Wytrwałość".

 

<lawyer mode off>

 

69204968.jpg

Edited by Murazor
Link to comment

Calkiem powaznie: Spider, a nie myslales by Geocaching Polska uczynic stowarzyszeniem (chocby zwyklym)? To pierwsza mysl jaka nasunela mi sie po przeczytaniu regulaminu odznaki i odwolaniu sie do 'portalu Geocaching Polska'. Portal to produkt, wiec dziwne, ze jest traktowany tu jako strona umowy.

Link to comment

Wracając na krótko do zmian regulaminu, to póki co na pewno nie będziemy rozważać możliwość ich podjęcia. Po pierwsze dlatego, że nie widzimy potrzeby, chociaż doskonale rozumiem, że pomysł wart rozszerzenia i kiedyś pewnie to nastąpi. Po drugie, zmiana regulaminu, założeń, ustalenie projektu i wszystko co z tym związane jest bardzo czasochłonne i musi być dogłębnie przedyskutowane. W każdym razie wielkie dzięki za propozycje, są ZAWSZE mile widziane, nawet jeśli nie da się ich wprowadzić w życiu w ciągu najbliższych tygodni lub nawet miesięcy.

Link to comment

Z lekkim poślizgiem, ale gratuluję całej ekipie realizacji tego pomysłu. Myślę, że większość geocacherów kiedyś o jakiś GOT PTTK się otarła, więc bardzo miło że możliwość zbierania kolejnych odznak pojawia się również w geocachingu.

ps. a popularna jak zawsze najładniejsza ;)

Link to comment

Widzę że trzeba się ujawnić :) Melduje się przedstawiciel PTTK ;) Mam zamiar bywać tu regularnie.

Ciesze się że odznaka zyskuje na popularności. Trochę trwało przygotowanie jej i wprowadzenie w życie.

Słowa uznania i podziękowania należą się chłopakom z którymi cierpliwie i żmudnie przygotowywaliśmy regulamin.

Powoli rozchodzą się wieści o nowej odznace i muszę powiedzieć że wywołała małe zamieszanie :)

 

Kilak wyjaśnień.

Odznaki fizycznie będą za jakiś czas. To kwestia technologiczna. Regulamin regulaminem, ale nad samym znaczkiem też trzeba było popracować. A teraz musi być wybity.

Odznaka popularna zazwyczaj jest najładniejsza, bo ma zachęcić. Jak ktoś zdobędzie popularną, to potem "wkręca się" i zdobywa kolejne stopnie. Tak jest z każdą odznaką.

Myślę że na stopień "Za wytrwałość" przyjdzie czas. GOT PTTK ma 75 lat. Nie od razu był tam stopień "Za wytrwałość". To ewoluowało. Mam nadziejże z nową odznaka będzie za kilka lat podobnie. Na pewno szybciej niż w przypadku GOTu ;)

 

Na początek chyba wystarczy :)

Link to comment

A ja tam wolę blachy nieemaliowane, więc jak dla mnie pupolarne odznaki są z reguły najbrzydsze. :laughing:

 

W kwestii "Za Wytrwałość" mamy punkt zaczepienia, na czym mogłaby polegać, i parę lat na sprawdzenie samej odznaki w warunkach polowych... Jeśli odznaka dobrze się przyjmie, to wytrwałościowy stopień można będzie uchwalić na przykład na jej pięciolecie.

Link to comment

Nadeszla wiekopomna chwila... :)

Nareszcie mam powod, aby zawalczyc ze swoim kontem na gc.pl, bo jak do tej pory nie bylo powodow, aby wszystko w nim dzialalo, ale teraz to MUSZE!!! :lol:

Kazda z nich strasznie mi sie podoba :)

 

Jejku, wlasnie zobaczylem, ze brakuje mi 6 znalezien i zalozenie eventu do srebra.... :mad:

Edited by y_a_h_oo
Link to comment

A jak mówi regulamin? Każdemu wedle zasług po jednej sztuce czy można więcej?

Mój mały team mnie "rozszarpie" jak sam będę nosił a na nich tylko kapichna blasku od czasu do czasu padnie :laughing:

E tam. Najnormalniej w świecie drogą kupna nabądź wystarczającą liczbę/ilość odznak i rozdziel wedle zasług... Gratulacje!

Link to comment

Ale ładne są.

 

Ładne. Aż mi szkoda, że co nieco znalezień mam zagramanicznych i się do niej nie zakwalifikują. Ale nic to, sa wakacje (hłe hłe) to kilka keszy się pewnie zdobędzie. Może załapie sie na jakąś, zanim nakład się wyczerpie. ;)

Link to comment

Odznak trochę zostało wybitych. Na pierwsze zainteresowanie na pewno wystarczy :) Raczej dobrze oszacowaliśmy potrzebną ilość. Liczba osób które spełniły wymagania jest jawna.

Kasa wyłożona, teraz musi się zwrócić. Jak zabraknie, to w ciagu miesiące będa nowe. Tyle wynosi mniej więcej cykl produkcyjny, jeżeli jest już projekt, matryca, wybite wersje próbne itp. :) To wszystko juz za nami na szczęście.

Odznaki bez emali (brąz, srebro, złoto) robione są oczywiście szybciej. Tych natomiast raczej nie powinno na początku zabraknąć. Zrobione na zapas. Podejrzewam że popularne trzeba będzie wczesniej czy później dorobić. Raczej później, bo jednak troche ich mamy :)

Link to comment

Od dzisiaj można już składać wnioski o wydanie Odznaki PTTK Geocaching Polska!

 

Aby złożyć wniosek należy zalogować się na stronie Geocaching Polska i przejść do swojego profilu.

 

Następnie przy odpowiedniej odznace kliknąć "generuj wniosek". Po wygenerowaniu wniosku, otrzymasz e-mail z informacją jak zamówić odznakę na stronie Sklepu PTTK.

 

Koszt wydania odznaki to 7,5 zł.

 

Przy zamawianiu odznaki, prosimy o podanie w uwagach nazwy użytkownika z serwisu Geocaching Polska oraz kodu weryfikacyjnego z wniosku. Zamówienia bez podania powyższych danych lub takie które nie spełniają wymagań będą anulowane.

 

EDIT: Odznaki powinny być jeszcze dzisiaj dostępne w sklepie PTTK (aktualnie są jeszcze niewidoczne)

Edited by Spider
Link to comment

WAŻNE: Jeden kod upoważnia do zamówienia tylko 1 odznaki danego stopnia. Nie ma możliwości zamówienia więcej niż jednej odznaki danego stopnia dla danego użytkownika. Zamówienia zawierające więcej niż 1 sztukę danej odznaki będą korygowane do 1 sztuki.

Link to comment

WAŻNE: Jeden kod upoważnia do zamówienia tylko 1 odznaki danego stopnia. Nie ma możliwości zamówienia więcej niż jednej odznaki danego stopnia dla danego użytkownika. Zamówienia zawierające więcej niż 1 sztukę danej odznaki będą korygowane do 1 sztuki.

Sorki Spider,

ja jak zawsze szukam dziury w calym :) Coz, life is brutal i trzeba zyc dalej.

Link to comment

Hehe .. chciałem sobie zamówić 2 szt i nie poszło ;p

A że przelew już poszedł to kolega z którym czasem keszuję dostanie w prezencie :)

 

Czysto teoretycznie .. jeśli się komuś zagubi taka odznaka to czy można zamówić kolejną sztukę ? :))

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...