Jump to content

geocaching live - java [Samsung Solid 2710]


GeoDarco

Recommended Posts

ja na samsungu galaxy 2s używam programu c:geo. Jest rewelacyjny, teraz keszuje niemal tylko z tym... mozna szybko odczytac opis skrzynki, zobaczyc zdjecia, komentarze no i ma oczywiscie funkcje naprowadzania na wspolrzedne i mape. Gorąco polecam. Problem jest jedynie gdy bateria w telefonie słaba i gdy wczesniej sie nei sciagnelo keszy w miejscu gdzie net porządnie łapał :)

Link to comment

Uh - trochę się napociłem żeby namierzyć Live Geocaching. Dziwne, że go w żaden sposób nie polecaja na stronie głównej. Działa naprawdę przyzwoicie.

 

Błędy które namierzyłem to:

- Nieładuje się opis skrzynek. Muszę minimalizować aplikację, odpalać przeglądarkę i tam czytać sobie opis, lub chodzić z wydrukowanymi krtkami.

Nie jest to reguła, gdyż czasmi się załaduje. Nie mam pojęcia co jest czynnikiem gwarantującym załadowanie opisu punktu :/

 

- Zapycha pamięć. To jest duży błąd programu. Wraz z używaniem go, pamięć telefonu kurczy się w zastraszającym tempie, aż aplikacja przestaje działać. (i inne zresztą też). Rozwiązaniem tego problemu jest usunięcie Live'a i zainstalowanie od nowa.

Dziwne tylko, że jak wchodzę w panel zarządzania pamięcią telefonu, to widzę jak ubywa pamięci współdzielonej, ale nie widać co ją bezpośrednio pożera. Z racji tego że mam sporo różnych aplikacji zainstalowanych, zjadłem trochę nerwów i straciłem czasu zanim doszedłem, że skrytym pożeraczem jest Live.

 

Z takich plusów o których czytałem, ale jeszcze nie używałem to możliwość załadowania mapy oraz punktów offlineowo. Ciekawe czy działając offline też będzie zapychał pamięć?

 

Jak ktoś ma jakieś postrzeżenia z pracy z tym programikiem (i telefonem) to chetnie skorzystam :)

 

PZdr.

Link to comment

Uh - trochę się napociłem żeby namierzyć Live Geocaching. Dziwne, że go w żaden sposób nie polecaja na stronie głównej. Działa naprawdę przyzwoicie.

 

Błędy które namierzyłem to:

- Nieładuje się opis skrzynek. Muszę minimalizować aplikację, odpalać przeglądarkę i tam czytać sobie opis, lub chodzić z wydrukowanymi krtkami.

Nie jest to reguła, gdyż czasmi się załaduje. Nie mam pojęcia co jest czynnikiem gwarantującym załadowanie opisu punktu :/

 

- Zapycha pamięć. To jest duży błąd programu. Wraz z używaniem go, pamięć telefonu kurczy się w zastraszającym tempie, aż aplikacja przestaje działać. (i inne zresztą też). Rozwiązaniem tego problemu jest usunięcie Live'a i zainstalowanie od nowa.

Dziwne tylko, że jak wchodzę w panel zarządzania pamięcią telefonu, to widzę jak ubywa pamięci współdzielonej, ale nie widać co ją bezpośrednio pożera. Z racji tego że mam sporo różnych aplikacji zainstalowanych, zjadłem trochę nerwów i straciłem czasu zanim doszedłem, że skrytym pożeraczem jest Live.

 

Z takich plusów o których czytałem, ale jeszcze nie używałem to możliwość załadowania mapy oraz punktów offlineowo. Ciekawe czy działając offline też będzie zapychał pamięć?

 

Jak ktoś ma jakieś postrzeżenia z pracy z tym programikiem (i telefonem) to chetnie skorzystam :)

 

PZdr.

 

Opisy są ładowne z opóźnieniem. Spróbuj wejść do opisu i wywołać funkcję chyba odśwież.

U mnie pamięć zapchała się przy ok. 1000 skrzynek.

Z tego co pamiętam nie udało mi się wysłać logi na serwer.

 

Nie używałem funkcjonalności offline gdyż dla mnie największą zaletą jest automatyczne połączenie do internetu. Jak dla mnie ten telefon i ta aplikacja są idealne na spontaniczne poszukiwania. Jedyne co to przy włączonym Live bateria wytrzymuje ok 10-12 godzin...

 

dap

Link to comment

Zmieniłem w ustawieniach pamięci telefonu (menu/ustaw./pamięć/domyślna pamięć) - na kartę - dla pewności wszystkie opcje :) i następnie jeszcze raz zainstalowałem aplikację. Nie wiem gdzie ona fizycznie się zainstalowała, ale pamięć wbudowana jest już czyściutka. Na wszelki wypadek sprawdzam jej stan wyrywkowo po kilku użyciach programu i jest OK. Czas zapchania karty pamięci zdecydowanie przewyższy jej żywotność - więc tu problemu nie ma ;)

 

Na wszelki wypadek wychodzę z programu poprze opcję zakończ, a nie 'słuchawką' - nie wiem czy ma to coś do rzeczy, ale nie chce mi się jeszcze raz instalować programu, bo mam obmarkowane ponad setkę keszy.

 

Offlineowa opcja jest dobra jak jedziesz gdzieś za granicę i nie chcesz płacić za megabajty jak za złoto.

Link to comment

Zmieniłem w ustawieniach pamięci telefonu (menu/ustaw./pamięć/domyślna pamięć) - na kartę - dla pewności wszystkie opcje :) i następnie jeszcze raz zainstalowałem aplikację. Nie wiem gdzie ona fizycznie się zainstalowała, ale pamięć wbudowana jest już czyściutka. Na wszelki wypadek sprawdzam jej stan wyrywkowo po kilku użyciach programu i jest OK. Czas zapchania karty pamięci zdecydowanie przewyższy jej żywotność - więc tu problemu nie ma ;)

 

Ja też tak zrobiłem ale po wyjęciu baterii te opcje jakoś się magicznie kasują. Ty też masz tak?

 

 

Na wszelki wypadek wychodzę z programu poprze opcję zakończ, a nie 'słuchawką' - nie wiem czy ma to coś do rzeczy, ale nie chce mi się jeszcze raz instalować programu, bo mam obmarkowane ponad setkę keszy.

 

Offlineowa opcja jest dobra jak jedziesz gdzieś za granicę i nie chcesz płacić za megabajty jak za złoto.

 

Dla mnie PL to zagranica więc nie jest tak źle z cenami za bycie online. Miałem taki fajny kod na Orange do sprawdzanie ile KB już wykorzystałem, ale go gdzieś zgubiłem i teraz muszę sprawdzać na oko albo SMS.

Co do innych krajów, to w Niemczech bez problemów kupujesz za 10E 500M z maksymalną prędkością na 30 dni. Jeśli przekroczysz limit dalej masz sieć ale w prędkości bodaj 64k - na skrzynki wystarczy.

 

Z innej beczki myślałem, że to co ściągnę będzie w telefonie, ale z tego co widzę każde uruchomienie kasuje zawartość bufora podręcznego. Trochę to wkurzające...

 

dap

Link to comment

Co na 100% nie działa, to filtrowanie znalezionych. Poza tym - genialne ...

 

Nie wiem jak Ty używasz tej opcji ale dla mnie działa w następujący sposób. Ściągam skrzynki, aktualizuje status. Za kilka dni wywalam wszystkie skrzynki i ściągam ponownie wszystko z okolicy - to co już znalazłem już się nie importuje. Mam wersję 0.9901 Beta.

 

dap

Link to comment

Co na 100% nie działa, to filtrowanie znalezionych. Poza tym - genialne ...

 

Nie wiem jak Ty używasz tej opcji ale dla mnie działa w następujący sposób. Ściągam skrzynki, aktualizuje status. Za kilka dni wywalam wszystkie skrzynki i ściągam ponownie wszystko z okolicy - to co już znalazłem już się nie importuje. Mam wersję 0.9901 Beta.

 

dap

 

Czyli muszę sobie zamarkować jako znalezioną w Live? Myślałem, że skoro ściąga dane z GC.com i ma mój login, to sobie poradzi z filtrowaniem po stronie serwera.

Link to comment

Co na 100% nie działa, to filtrowanie znalezionych. Poza tym - genialne ...

 

Nie wiem jak Ty używasz tej opcji ale dla mnie działa w następujący sposób. Ściągam skrzynki, aktualizuje status. Za kilka dni wywalam wszystkie skrzynki i ściągam ponownie wszystko z okolicy - to co już znalazłem już się nie importuje. Mam wersję 0.9901 Beta.

 

dap

 

Ta sama wersja.

Wyczyściłem wszystko z telefonu. Ściągnąłem najbliższe skrzynki. Zaznaczyłem znalezione. Wysłałem listę na serwer. Na serwerze sprawdziłęm, zapisały się. ( http://live.geocaching.com/mylive/index.php?act=note ). Wyczyściłem z telefonu. Ściągnąłem. I nic - te zamarkowane jako znalezione też się ściągnęły.

 

Lipa jakaś ...

Link to comment

Ja już sobie odpuściłem to automatyczne filtrowanie. Skrzynek nie kasuję, i ręcznie markujęznalezione.

 

PS

Gdyby komuś padła mapka, to trzeba wejść w ustawienia TOOLS/SETTINGS z MENU wybrać ADD MAPSERVER, nazwać go jakos a w link wpisać: http://tile.openstreetmap.org/[iNVZ]/[X]/[Y].png

Potem przełączyć MapSever i wszystko hula elegancko. Ah, trzeba ustawić że mapa jest sferyczna, inaczej współrzędne się nam rozjadą.

 

Dla chętnych na mapę z googla wpisujemy:

http://mt1.google.com/vt/lyrs=m&x=[X]&y=[Y]&z=[iNVZ] - dla mapy

 

lub

 

http://mt1.google.com/vt/lyrs=y&x=[X]&y=[Y]&z=[iNVZ] - dla zdjęcia satelitarnego :)

Edited by Yarlan
Link to comment
Dear Geocaching Live user:

 

 

We noticed that you’ve been using the Geocaching Live Beta Application from geocaching.com and we are writing to let you know about our upcoming retirement of the application.

 

In our effort to inspire outdoor play using location-based technology, we are often faced with decisions about what to focus on next, and what to focus on less. It is through these decisions that we define the feature set for geocaching.com. Occasionally, during this process, some products become casualties.

 

We have been hosting the Geocaching Live Beta application (http://live.geocaching.com/) for a couple years now. It’s a fun geocaching application with some unique features. This application is running on an old API and cannot be updated without a significant amount of attention and effort.

 

All other applications using the old API have been migrated to Groundspeak’s new API: (http://www.geocaching.com/live/partners).

 

Due to some changes we have made recently, as well as changes we plan to make in the near future, we need to discontinue support for the old API. Rather than focus our efforts and resources on migrating the application to our new API, we have decided to retire the application. Consequently, as of September 15, 2012, the Geocaching Live Beta application and associated services will no longer function and will be taken offline.

 

If there are developers within the geocaching community who wish to support the application and migrate it to the new API, we’d like to hear from you at bizdev@Groundspeak.com. Other developers or development teams who are interested in building applications to serve the geocaching community should send us an email at the same address above.

 

Geocaching.com API details and a list of 3rd Party API-enabled applications may be found at http://www.geocaching.com/live/partners/.

 

Colin Williams

Program Manager

Groundspeak, Inc

wk 206.302.7721 x 120

cl 206.499.8335

 

No to już chyba koniec, mogli poczekać jeszcze z miesiąc :(

dap

Link to comment

Może odgrzebię kotleta, czy tam odgrzeję ;)

Z racji, że zaczynamy sezon na keszowanie, a ja ze swoim telefone się jeszcze nie rozstałem ani go nie zepsułem - kombinowałem jak by tu użyć live'a do zabawy...

Z pomocą przyszedł GSAK (programik do ściągniecia, dla niewtajemniczonych) - łączymy się z nim z bazą GC, ściągamy interesujący nas teren i eksportujemy bazę do pliku GPX

 

Live sobie doskonale radzi z gpx'em - mapy ładuje z internetu - wszystko hula elegancko! Nawet lepiej, bo opisy i logi są dołączone do gpx'ów i nic się nie krzaczy jak w opcji online. Pamięci mi starczyło na 2k koordynatów.

 

PZdr.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...