Jump to content

Wherigo dla początkujących twórców


toczygroszek

Recommended Posts

Ugasilem! A co! Jak sie bawic to na calego...

Pudelko z TB's GC's i GKs halasowalo jak grzechotka w plecaku, wiec ludzie sie odwracali, co taki stary wariat jak ja robi: biega w kurtce p-deszcz, szaliku i trepach bojowych z plecakiem na plecach, komora w reku i obledem w oczach ;-)

Ja miałem kiedyś okazję oglądać/uczestniczyć w zbiorowym zaliczaniu wigo - znaczy kilku robiło te samo wigo w tym samym czasie, ale każdy sobie - to dopiero ciekawie wygląda :lol: szczególnie dla postronnych osób...

Link to comment

Pytanie, jak zrobić w Urwigo żeby dajmy na to po wejściu do strefy odtworzyło daną muzyczkę?

strefy są, działają, pokazują się komunikaty tekstowe, wszystko lux, tylko jak chcę dodać dźwięk to dostaję errora na dole "Sound must be set" - więc jak to ustawić?

Link to comment

zone, events -> on enter

przeciągasz "play sound" (dotąd chyba masz zrobione) a później w to okienko przeciągasz plik audio (dodany wcześniej do Media) i powinno działać.

 

[pisałem z pamięci, więc może być nieco inaczej, ale mam nadzieję, że pomoże ;-)]

 

aha, dźwięku nie obsługują playery na garminach i czasami potrafią się wywalić napotykając niektóre, nieobsługiwane eventy.

 

edit: no właśnie to, o czym napisał Spider warto mieć na uwadze dodając dźwięk (można jakoś wymusić "beepanie", ale to nie to samo)

Edited by StrykerPL
Link to comment

Pytanie, jak zrobić w Urwigo żeby dajmy na to po wejściu do strefy odtworzyło daną muzyczkę?

strefy są, działają, pokazują się komunikaty tekstowe, wszystko lux, tylko jak chcę dodać dźwięk to dostaję errora na dole "Sound must be set" - więc jak to ustawić?

 

Seba, a mowiles, ze do wrzesnia sie nie dotkniesz wigo :D

Ale to dobrze, przygotuje kilka dodatkowych pomyslow na nasze spotkanie. A z dzwiekiem to zgadzam sie z poprzednikami - moze byc z tym klopot, a gra musi byc przyjazna wszystkim (chociaz juz slysze ta muzyke marszowa w trakcie defilady :P ).

Link to comment

[...]

(chociaz juz slysze ta muzyke marszowa w trakcie defilady :P ).

Właśnie o coś takiego chodzi ;), bardziej jako dodatkowy "ficzer"

 

@StrykerPL - właśnie nic nie mogę przeciągnąć do tego okienka, mimo że w mediach mam go dodanego, będę jeszcze dziś wieczorem próbował

 

PS: @yahoo - miałem bardziej na myśli działania terenowe, zresztą, narobiłeś mi za dużego smaka i nie mogłem się powstrzymać ;)

Link to comment

MAM!

trzeba dla każdego zdjęcia/dźwięku, utworzyć osobną "kartę" w zakładce 'media' tam dodać ten jeden (dźwięk) i wtedy da się przeciągnąć z lewego dolnego rogu - jak gdyby całą zakładkę - przynajmniej tak mi się udało 'przejść' errora. Na wieczornym spacerze zobaczę jak to śmiga na androidzie (WhereYouGo) (teren testowy to łąki na których wyprowadzam psa :D )

 

EDIT: nie ma to jak stracić 40min na tym że w nazwie nie może być spacji...

Edited by seba020
Link to comment

Ha, właśnie się zorientowałem, że jest player Wherigo na urządzenia Apple'a.

No, to jak czas pozwoli (hłe hłe) w październiku może wymodzę jakiś scenariusz w Krakowie.

Trzeba by sobie przypomnieć dawne czasy, gdy było się MG w role playing i gdy tworzyło się mapy do HoMM... :rolleyes:

Link to comment

Wszystko śmiga, dźwięk odtwarza, ale myślałem teraz nad tymi "timer-ami" komuś udało się zrobić coś takiego że np. wychodząc ze strefy wyrzuca komunikat "spędziłeś w strefie X tyle a tyle" ? Jakoś mi nie idzie ogarnięcie jak wyłuskać poszczególne składowe...

Link to comment

Heh, akurat zaczynałem łapać jak się nimi posługiwać. (trochę pomogło wczytanie do Urwigo ZooTurtorial-a)

Dzięki za podpowiedz, ale jeszcze nie do końca ogarniam jak to wklepać, spróbuje przy najbliższej okazji.

Przy okazji, będę wdzięczny za wszelkie przykłady w formacie .lua im bardziej pokręcone tym lepiej :D

Link to comment

Cieszę się bo po wieeeelu godzinach, poprawkach i testach udało się puścić Wherigo w Warszawie.

Cieszymy się razem z Tobą. Chętnie spróbujemy warszawskiego Wherigo. Tylko kiedy? :-)

 

Jak najszybciej - w okolicy budują metro i się w każdym momencie coś może zapaść, zalać itepe ...

Link to comment

[...]

Cieszymy się razem z Tobą. Chętnie spróbujemy warszawskiego Wherigo. Tylko kiedy? :-)

 

Jak najszybciej - w okolicy budują metro i się w każdym momencie coś może zapaść, zalać itepe ...

 

Obiecuję trzymać go przy życiu "ile się da" a gdyby zaginął, zapraszam na kawę, pogadamy, wymienimy TB i kesz zaraz wróci w teren ;)

Link to comment

Obiecuję trzymać go przy życiu "ile się da" a gdyby zaginął, zapraszam na kawę, pogadamy, wymienimy TB i kesz zaraz wróci w teren ;)

Trzymam Cię Seba za słowo :-). Jeszcze w tym roku zamierzam odwiedzić keszersko W-wkę i zapewne posmakować Wherigo i kawy też. Czemóż nie?

Link to comment

Zainstalowałem sobie Urwigo, ściągnąłem przykładowe scenariusze i jak rozkiminię co i gdzie trzeba pozmieniać, to zamiast ślęczeć nad multakami spacerowymi, (których bym raczej nie zrobił) po Mokotowie, zrobię po prostu wigo. Fotki sporej części obiektów, które chciałbym pokazać mam, informacje na ich temat albo mam, albo wiem gdzie sięgnąć by znaleźć, współrzędne stref nie problem wyznaczyć z MapSource...

Link to comment

@seba020, ja bym tego nie robił timerami. Wydaje mi się, że lepiej on enter ustawić sobie jakąś zmienną na - powiedzmy - sekunda dnia, on exit inna zmienna, odjąć i masz ilość sekund w strefie. Zamiana na mm:ss to już banalne ;-)

 

Tak, tylko z 'pływającymi ' w mieście współrzędnymi to możesz wejść i wyjść w ciągu sekundy, a jeśli na takiej zmiennej będzie ustawiona jakaś reakcja to można rozsypać scenariusz.

Link to comment

[...]

 

Tak, tylko z 'pływającymi ' w mieście współrzędnymi to możesz wejść i wyjść w ciągu sekundy, a jeśli na takiej zmiennej będzie ustawiona jakaś reakcja to można rozsypać scenariusz.

 

Dlatego w PKiN oparłem wszystko o "on enter" w strefach, ale od tamtego czasu mam kilka nowych pomysłów jak sobie poradzić

Link to comment

Czy ktoś tworzył scenariusz w Urwigo i stworzył reaktywnego NPC ?

 

Edit:

 

To w emulatorze w Urwigo nie działa interakcja z NPCami, ale testy na OpenWigu dały wynik pozytywny, czyli wyświetlają się wszystkie wiadomości, dialogi i akcje.

Edited by lowca
Link to comment

Czy wie ktoś może jak w Urwigo storzyć funkcję zależną od miesiąca i godziny? Chodzi o sytuację gdy jakaś lokalizacja dostepna jest w styczniu i w lutym między 6 a 17 a w marcu kwietniu i lipcu między 6 a 20.

 

Zapewne If zapewne compare zapewne date/time tylko jak to pożenić :D

Link to comment
On 10.02.2013 at 11:38 AM, X2_Team said:

Czy wie ktoś może jak w Urwigo storzyć funkcję zależną od miesiąca i godziny?

 

Przykład z Urwigo poniżej; wydaje mi się, że jeśli dodatkowo użyjesz operatora "AND", to będziesz w stanie zrobić to o co pytałeś... :anibad:

Klik

 

Zmieniając nieco temat: nie mogąc się nadziwić, że w Krakowie przez tak długi czas nie było żadnej skrytki WIGO, postanowiłem założyć ją samemu.

 

Skrytka została dzisiaj opublikowana (GC4C7GW The Wawel Dragon) i w związku z tym mam prośbę do wszystkich, którzy chcieliby się przespacerować po Grodzie Kraka z GPSem w ręku oraz znają język Shakespeare-a: ściągajcie skrytkę, grajcie i wysyłajcie proszę via PM wasze spostrzeżenia oraz informacje o błędach. Informacja, że udało się komuś przejść grę i nie napotkał żadnych błędów, jest też bardzo cenna... :anicute:

Edited by VladMordock
Test
Link to comment

Skrytka została dzisiaj opublikowana (GC4C7GW The Wawel Dragon) i w związku z tym mam prośbę do wszystkich, którzy chcieliby się przespacerować po Grodzie Kraka z GPSem w ręku oraz znają język Shakespeare-a: ściągajcie skrytkę, grajcie i wysyłajcie proszę via PM wasze spostrzeżenia oraz informacje o błędach. Informacja, że udało się komuś przejść grę i nie napotkał żadnych błędów, jest też bardzo cenna... :anicute:

 

Super, scenariusz w Krakowie! Przy okazji spróbuje to rozegrać na iPadzie. Niestety ta okazja raczej nie nastąpi prędzej niż za 2 tygodnie.

Link to comment

Aby nie zaśmiecać wątku o Garmin Chirp

 

Szkoda tylko, że GS ma Wherigo w nosie... i budowa scenariusz wymaga gimnastyki.

Nikt tego, zacnego, projektu nie rozwija!

 

Jak każde porgramowanie, tak tworzenie scenariusza wymaga gimnastyki :-)

 

Co prawda szkielet wstępny prostego scenariusza możesz sobie zbudować w Wherigo\\kit, a potem już szczegółowiej go oprobić np. w Urwigo.

Link to comment

Odkopuję stary wątek, czy ktoś może mi powiedzieć jak sprawić żeby w scenariuszu robionym w Urwigo działały polskie znaki ?

 

ZAPOMNIJ.

 

Sprawdzane i potwierdzone (iOS, Android, Win)

 

 

...a poza tym po co Ci one? Swiat bez znakow diakrytycznych jest piekniejszy, a przeciez i tak kazdy Ci taki text przeczyta ;)

Link to comment

Swiat bez znakow diakrytycznych jest piekniejszy, a przeciez i tak kazdy Ci taki text przeczyta ;)

 

A jak trzeba będzie wykonać "Zadanie kata na lace"?

 

Od tego jestes Tworca, aby tak napisac tekst by go wszyscy zrozumieli.

 

1500 lat temu w poczatkach informatyzacji ludziom sie nie snilo, aby wypisywac polskie robaczki w komunikacji mailowej. I dawalo sie rade. I nadal mozna. Oprocz szczegolnie waznych dokumentow nie korzystam ze znakow specjalnych - przynajmniej czyste ASCII zawsze bedzie wyswietlone tak, jak ja tego chce, a nie tak, jak dany system pozwoli ;)

Link to comment

Swiat bez znakow diakrytycznych jest piekniejszy, a przeciez i tak kazdy Ci taki text przeczyta ;)

 

A jak trzeba będzie wykonać "Zadanie kata na lace"?

 

Ja do tego podchodzę jak do dodatkowego wyzwania ;) trzeba szukać synonimów, które zostaną jednoznacznie zrozumiane, bo póki Groundspeak nie weźmie się za Wherigo ... musimy "rzeźbić" w tym co mamy.

Link to comment

 

Ja do tego podchodzę jak do dodatkowego wyzwania ;) trzeba szukać synonimów, które zostaną jednoznacznie zrozumiane, bo póki Groundspeak nie weźmie się za Wherigo ... musimy "rzeźbić" w tym co mamy.

 

Obawiam się, że przy ostatnich Groundspeakowych ciagotach w sttronę 'Lab caches' nie ma za oceanem żadnej chęci na rozwijanie/uporzadkowanie Wherigo.

Link to comment

Czy jest gdzieś dostępny tutorial do Urwigo w języku angielskim lub polskim? (wszędzie natykam się na jeden link, ale on już jest nieaktywny). Ew. jakby ktoś miał kopię u siebie i mógłby podesłać?

 

Na chwilę obecną interesuje mnie odpowiedź na następujące pytanie:

- jak obsłużyć pole wielokrotnego wyboru? To znaczy robię input typu "choice", ustawiam co ma się wyświetlać na przyciskach... i co dalej? Pod jaką zmienną i w jakiej formie zapisywany jest wynik kliknięcia?

Link to comment

Jedyne co według mnie może zadziałać to zrobienie więcej inputów (w ramach jednego tego na pewno nie zrobisz) i pokazywanie ich na podstawie wyniku warunków z if'a. Niestety nie mam w tej chwili URWIGO przed sobą i nie jestem w stanie powiedzieć czy to zadziała.

Link to comment

Rada bardzo dobra, wręcz oczywista. Napisz tylko, proszę, gdzie i jak?

Oczywiście cały czas mówimy o operacjach z poziomu programu URWIGO, gdzie tworzenie inputu wygląda tak: drvgj.gif

 

Rada bardzo dobra, wręcz oczywista. Napisz tylko, proszę, gdzie i jak?

Tworzysz gdzieś if'a i dla danego warunku wstawiasz "Lua user code" a w nim:

TwojInput.Choices = {"Odp1", "Odp2", "Odp3"}

 

czyli jeśli dobrze zrozumiałem powinna wyjść konstrukcja takiego typu:

 

if (mam przedmiot 1 )

{

if (mam przedmiot 2)

{

TwojInput.Choices = {"Odp1", "Odp2", "Odp3"}

}

else

{

TwojInput.Choices = {"Odp1", "Odp3"}

}

}

else

{

if (mam przedmiot 2)

{

TwojInput.Choices = {"Odp2", "Odp3"}

}

TwojInput.Choices = {"Odp1"}

}

 

czyli rozbudowany if, ale jeden input

 

EDIT: kurcze przecież da się to zrobić jednym if-em ...

f2f90857-7b9e-4eef-add9-96e80e2a6620.png

 

Sprawdzam tutaj warunki "Opened" bo nie znalazłem tak na szybko warunku Lokation = Player

Edited by seba020
Link to comment

Pytanie może nie do końca o tworzenie wigo, ale ogólnie o wigo:

 

Czy tylko Garmin Oregon, Colorado i pocket PC obsługują wigo?

 

Próbowałem na Androidzie w tym programie z owadem ( B) ) otworzyc chyba z 4 kardridże, ale żaden z nich nie był widoczny dla programu.

 

Jest jakiś inny sposób by się w to pobawic? Mam eTrex 30 i smartfona z Androidem...

Link to comment

Pytanie może nie do końca o tworzenie wigo, ale ogólnie o wigo:

 

Czy tylko Garmin Oregon, Colorado i pocket PC obsługują wigo?

 

Próbowałem na Androidzie w tym programie z owadem ( B) ) otworzyc chyba z 4 kardridże, ale żaden z nich nie był widoczny dla programu.

 

Jest jakiś inny sposób by się w to pobawic? Mam eTrex 30 i smartfona z Androidem...

 

Na Androidzie w programie Whereyougo działa bez problemu, tylko trzeba do odpowiedniego katalogu wrzucić scenariusz.

Link to comment

Pytanie może nie do końca o tworzenie wigo, ale ogólnie o wigo:

 

Czy tylko Garmin Oregon, Colorado i pocket PC obsługują wigo?

 

Próbowałem na Androidzie w tym programie z owadem ( B) ) otworzyc chyba z 4 kardridże, ale żaden z nich nie był widoczny dla programu.

 

Jest jakiś inny sposób by się w to pobawic? Mam eTrex 30 i smartfona z Androidem...

 

Na Androidzie w programie Whereyougo działa bez problemu, tylko trzeba do odpowiedniego katalogu wrzucić scenariusz.

 

Na wszelki wypadek dodam, ze na iPhone'a tez jest player scenariuszy.

Link to comment

[...]

Na Androidzie w programie Whereyougo działa bez problemu, tylko trzeba do odpowiedniego katalogu wrzucić scenariusz.

nie wiem jak innym, ale mi nie udało się uruchomić WhereYouGo bez karty pamięci w telefonie, mimo że próbowałem go przeinstalować do pamięci wewnętrznej. Na karcie pamięci mam utworzony katalog: "WhereYouGo" i tam wrzucone wszystkie pliki .gwc i jakoś działa ...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...