Jump to content

Krakow


czajapawel

Recommended Posts

Hej,

 

co polecilibyscie do znalezienia w Krakowie albo okolicy kilku kilometrow od miasta?

 

pozdrawiam

Pawel

 

Masz jakieś preferencje?

 

Jeśli zależy Ci na znalezieniu sporej ilości w ciągu jednego dnia, a przy tym w ciekawych miejscach i z pomysłowymi maskowaniami, to polecam trasę od Domu z Minaretem (GC2TFR5) na południe do Milczących Kolosów (GC28DN5). Po drodze będzie ok 20 tradycyjnych, kilka multaków (choć w większości wymagających), sporo puzzli - jeśli tylko zdecydujesz się na ich wcześniejsze rozwiązanie i EarthCache.

 

Jeśli natomiast masz jakieś specyficzne upodobania, to daj znać na czym Ci zależy, bo każdy lubi coś innego.

Link to comment

Hej,

 

co polecilibyscie do znalezienia w Krakowie albo okolicy kilku kilometrow od miasta?

 

pozdrawiam

Pawel

 

Chyba nie o to Ci chodzi, skoro pytasz - ja znalazłem żonę i paru przyjaciół :) Czy polecam to zależy, na pewno teraz jest mniej czasu na szukanie plastikowych pudełek.

 

daaap

Link to comment

Dzieki za odpowiedzi

 

@toczygroszek - samemu wole przejsc sie po lesie, ale nie bede sam wiec raczej krzaki odpadaja. Czego nie lubie - stac na widoku masy ludzi i zastanawiac sie co mam ze soba zrobic. Jezeli miejsce jest oczywiste to uda mi sie pobrac, jak nie moge go okreslic to sie poddaje. (pewnie dlatego tylko przejde obok "Na rozstaju") Lubie miejsca, ktore teoretycznie powinny byc pelne ludzi (na przyklad ostatnio Lazienki w Warszawie), a okazuje sie ze nikogo nie ma i mozna spokojnie szukac. Na multi ani quiz to raczej nie ma czasu. Musze jeszcze polaczyc weekend z zakupami i zwiedzaniem.

 

@spider - jezeli chodzi o preferencje to masz racje, ale sam nie bede to odpuszcze bloto i krzaki. Na kopiec kosciuszki na pewno sie wybierzemy, w koncu to turystyczny standard

 

@qvixote - dwa dni

 

@daaap - dobre :)

 

Na razie na liscie obowiazkowych mam Wawel, Massolit, Mysterious Gate, kopiec Kosciuszki. Zobaczymy co sie uda znalezc.

Link to comment

"Na Rozstaju" miejsce jest oczywiste, podejmuj śmiało, tam jest tyle ludzi, że nikt nie zwróci na Ciebie uwagi :)

Jeśli chodzi o coś fajnego w Centrum, to polecam "Dom z Minaretem" (GC2TFR5) i "Wiadukt kolejowy nad Lubicz" (GC2K08E). Jak będziesz przy Kopcu Kościuszki, to polecam pobliski Diabelski Most (GC31G8Q). Bardziej jednak od Kopca Kościuszki polecam Kopiec Krakusa (GCM403) - sam kopiec jest łatwiej dostępny i ma wspaniałe widoki ze szczytu - polecam wybrać się tam po zmroku. Na południe od niego jest kilka fajnych skrytek - Ostatnia Macewa, Spalony Dom, Milczące Kolosy - są to tereny nieużytków, ale są tam ścieżki i alejki, jest to teren spacerowy, a o tej porze roku nawet zboczenie ze ścieżki jest proste, bo trawa jest ubita po zimie (byłem w okolicach wczoraj na spacerze).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...