Jump to content

Android i moduł GPS


zButaTV

Recommended Posts

Witam od niedawna zajmuje bawię się w geocaching do poszukiwań używam mojego wysłużonego telefonu HTC G1.

Postanowiłem zainwestować w sprzęt konkretnie w moduł GPS z bluetooth ponieważ chce coś uniwersalnego coś co będę mógł połączyć z :

-telefonem na androidzie

-telefonem dziewczyny z java

-netbookiem lub tabletem

 

Czytam o tych modułach wiem że chipset jest najważniejszy srif star III albo MTK ale mam wątpliwości czy taki moduł sprawdzi się w lesie, lub między blokami bo mój aktualny sprzęt nie radzi sobie dokładność 24-48m współrzędne wariują. Czy taki moduł sprawdzi się dużo lepiej czy szukać modułów z możliwością podpięcia anteny ? Czy takie moduły będą pracować z Androidem ?

Link to comment

Ja korzystałem z takiego modułu. Łączyłem go z telefonem z javą (z takim który miał i nie miał GPS-a; z telefonem z androidem - tam korzystałem z programu, który odpowiadał za to - w markecie jest kilka, poszukaj bluetooth gps, a coś znajdziesz, chociaż niektóre programy go geocachingu mają możliwość korzystania z Bluetooth GPS.

 

Co do dokładności to moduł sprawdzał się lepiej niż te wbudowane w telefonie, lepsza dokładność i szybciej łapał FIX-a.

Link to comment

Czy taki modul moze zastapic taka nawigacje za 800-1000 zl ??

Chcesz wydac 800-1000 PLN?

To ja juz bym wolal sobie Dakote 10'ke kupic ( np. tu ). Duzo zabawy, wygody, pelna obsluga GC.com i OC.pl A jak dorzucisz ciut kasy, to Dakota 20 z TopoMapa jest w zasiegu (popatrz w tym samym sklepie albo w necie na roznych portalach - nie ma sensu wymieniac, nie placa mi za reklame.

 

Czy warto? Po przesiadce z telefony na przyzwoita nawigacje turystyczna nie zamierzam wracac. A nawet jak Ci sie zabawa w geocaching znudzi, to przyzwoita nawigacja i tak moze Ci sie przydac (samochod, podroze itp.)

Link to comment

Czyli warto zainwestowac troche pieniedzy w moduł na poczatku. Jakies konkretne moduly moze by ktos polecil co warto kupic sensownego cena/jakość ? Czy taki modul moze zastapic taka nawigacje za 800-1000 zl ??

Navibe GB735 -> http://allegro.pl/odbiornik-gps-navibe-sirf-star-iii-bluetooth-i2148595936.html

Miałem kiedyś taki. Jest OK. Myślę że warto kupić o ile cena nie będzie wyższa niż 50zł.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...