Jump to content

LEAP DAYS 366 coin


PaLEOL

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Ezen a fórumon is szeretném megragadni az alkalmat, hogy egy előzetes igény felmérést végezzek egy újabb magyar érme tervezetével kapcsolatban, amely nem más, mint a 2012 évi "LEAP DAYS 366" (SZŐKŐNAP) érme magyar kiadásban.

 

Az alábbi linkeken látható érmékhez hasonló méretű, mintázatú, anyagú és formájú coin megrendeléséről, legyártatásáról van szó, de kifejezetten piros-fehér-zöld nemzeti színekben, HU.... -s kezdetű követőkóddal ellátva:

 

http://img.geocaching.com/cache/large/06095ab5-a525-4190-a9fd-386d44fa67dc.jpg

 

http://img.geocaching.com/cache/large/76960cd5-70e4-47c5-8e41-b17ad6228027.jpg

 

http://img.geocaching.com/cache/large/16cfe41a-da11-47ff-a7fe-476a89dff50e.jpg

 

Árat ne kérdezzetek, mert még én sem tudok, ez most csak egy gyors igényfelmérés lenne, ha egyáltalán van még rá igény mások részéről is! Megjegyzem, már megtörtént a konkrét árajánlat kérés a jelenlegi állás szerint 25 ill. 50 darab érme megrendelése vonatkozásában, de még a gyártó erre nem válaszolt!

 

Igen, sajnos egyelőre úgy néz ki, hogy csak max. 50 darabra lesz megrendelés, már ha lesz még érdeklődő, mert igazság szerint - különös figyelemmel az elfogadható árra - ez idáig 28 darab megrendelésnél tartunk, viszont még rengetegen nem válaszoltak.

 

Tisztában vagyok vele, hogy nagymértékben döntő az darab/ár kérdés, de sajnos az ára még mindig nem ismert, viszont köztudott, hogy ha minél többen rendelünk meg belőle, akkor értelem szerűen annál olcsóbba kerül a vásárlás.

 

A design, az alak, a forma már a gyártó rendelkezésére áll, így arra nem kell új szerszámot készíttetniük, hanem csak a színeken szükséges változtatni, ezért nem hiszem, hogy horribilis összeget emésztene fel ez a project.

 

Az előzetes tájékoztatás szerint, amennyiben még most februárban megrendelnénk a gyártást (persze csak a konkrét árak ismeretében), akkor március második felében elkészülnének az érmék és postázásra is kerülnének. A prototípus sajnos nem fog elkészülni sem február 24-re (a hivatalos szökőnap időpontja), sem a február 29-re tervezett két hazai "LEAP YEAR 2012" találkozó napjára.

 

http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=GC3C6BD

 

http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=94e94bfe-8f39-48f0-a878-7ffdf75233f4

 

Mint írtam, ez amúgy is csak egy előzetes igényfelmérés a részemről, miután az USA-ból hazaérkező KIAX kolléga feldobta a labdát, hogy közösen rendeljünk meg ezeket az érméket és besegítene a megrendelés, illetőleg a hazaszállíttatás/postázás lebonyolításában.

 

Mindezek figyelembevételével egy gyors visszajelzést kérnék mindazoktól a személyektől, akiket minden elkötelezettség nélkül érdekelne egy ilyen érme, és akiket még ez idáig nem tudtam megkeresni emailben.

 

Üdvözlettel:

 

Paleo.team

Link to comment

Újabb friss ropogós hírek az érméről:

:D

 

Megjött a várva várt árajánlat az OAKCOINS http://www.oakcoins.com/ gyártótól, miszerint 50 darab érme megrendelése esetén összesen 400 USD azaz 8 USD/darab a végleges ár. Erre az összegre jön rá USA-n belül a helyi szállítási költség István/KIAX címére és talán még valamilyen adó.

 

Az árajánlat szerint réz vagy bronz alapanyagból készül az érme, piros-fehér-zöld színekben, HU…-s kezdetű követőkódokkal ellátva.

 

Az USA-ból pedig szétbontva két külön tételben, de nem postai úton érkezik haza a csomag Magyarországra azért, hogy Ramgab kérdésére válaszolva el tudjuk kerülni a 150 USD-ban limitált vámeljárást.

 

Tehát mindent összegezve kijelenthetjük, hogy 10 USD (kb.~2300.Ft.) alatt lesz az érme darabonkénti ára.

 

Összehasonlításképpen tájékoztatok mindenkit, hogy a myGeocoin oldalról https://www.mygeocoin.de/product_info.php?language=en&info=p188 lehet már rendelni Németországból 10 EUR kezdőártól + postaköltség hasonló érméket, de egyik sem nemzeti színben, és nem HU…-s követőkóddal van ellátva.

 

Az érméket legkésőbb - február 21-én, kedden – KIAX/István rendeli meg a saját költségén és Ő is fogja őket Magyarországra eljuttatni kapcsolatrendszerén keresztül.

 

A február 29-ei eventre Celebrate Leap Year 2012 – SZÖKÖÉV 2012: Budapest b]http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=94e94bfe-8f39-48f0-a878-7ffdf75233f4 [/b]haza fog jönni Budapestre és talán a DEocaching 2012-re is http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=GC3BKBY , amelyek alkalmával mindenki személyesen rendezheti vele az anyagiakat. A jelentkezők közül, aki netán valami oknál fogva mégsem tudja a jelzett időpontokban ezt elintézni, akkor az később placc kollégán vagy rajtam keresztül rendezheti ezt.

 

Mindezek figyelembevételével minden érdeklődőtől kérek egy nagyon gyors választ, hogy ilyen feltételekkel fenntartjátok-e az előzetes megrendelésetek a pontos darabszám megjelölésével vagy sem, miután többen jeleztétek, miszerint az ”elfogadható ártól” teszitek függővé az érme(-k) rendelését.

 

Ez idáig az alábbi személyek jelezték a lentiekben felsorolt igényüket:

 

KIAX - 2 db.

Paleo.team - 2 db.

Sinus90 - 3 db.

RGuszty - 1 db

V.Alíz - 1 db.

Ramgab - 1 db.

Lcsoka - 1 db.

Halászkirály - 1 db.

Gyoma - 1 db.

Városi - 1 db.

Placc - 1 db.

aPPle29 - 1 db.

Zsotie - 11 db.

Pkis - 2 db.

Strombus - 2 db.

Zferke - 1 db.

Apexsek - 1 db.

Taska - 1 db.

Balazs80 - 1 db.

Hepur - 3 db.

Zoltanus - 1 db.

Sunboy - 2 db.

BiraryG - 2 db.

 

Mindent összevetve ez ideig összesen 43 darab érménél tartunk. Jelezném, hogy ha valakinél nem stimmel a darabszám vagy még bármin változtatni akar, az itt sürgősen reflektáljon!

 

Sürgősen várom a válaszaitok és végre kérném azoknak is - akár a nemleges - válaszait is, akiket ez idáig levélben vagy telefonon megszólítottam, csak valami oknál fogva mindeddig nem válaszoltak!

Link to comment

fenntartom az 1 db os igényt

valamint ha nem jön össze az 50, bevállalok akár többet is

köszi KIAX és Laci

 

KIAX - 2 db.

Paleo.team - 2 db.

Sinus90 - 3 db.

RGuszty - 1 db

V.Alíz - 1 db.

Ramgab - 1 db. :anitongue:

Lcsoka - 1 db.

Halászkirály - 1 db.

Gyoma - 1 db.

Városi - 1 db.

Placc - 1 db.

aPPle29 - 1 db.

Zsotie - 11 db.

Pkis - 2 db.

Strombus - 2 db.

Zferke - 1 db.

Apexsek - 1 db.

Taska - 1 db.

Balazs80 - 1 db.

Hepur - 3 db.

Zoltanus - 1 db.

Sunboy - 2 db.

BiraryG - 2 db.

Link to comment

Elnézést!

 

A nagy igyekezetben Attila/fattila lemaradt.

 

fattila - 3 db.

 

+

 

Robogo - 1 db.

 

Ramgabnak köszi az ajánlatot, de talán még lesz új jelentkező arra a 3 db. érmére.

 

Így összesen már 47 darabnál tartunk! :D

Még a végén lehet, hogy kevés lesz az 50 darab?? :P

Link to comment

KIAX - 2 db.

Paleo.team - 2 db.

Sinus90 - 3 db.

RGuszty - 1 db

V.Alíz - 1 db.

Ramgab - 1 db. :anitongue:

Lcsoka - 1 db.

Halászkirály - 1 db.

Gyoma - 1 db.

Városi - 1 db.

Placc - 1 db.

aPPle29 - 1 db.

Zsotie - 11 db.

Pkis - 2 db.

Strombus - 2 db.

Zferke - 1 db.

Apexsek - 1 db.

Taska - 1 db.

Balazs80 - 1 db.

Hepur - 3 db.

Zoltanus - 1 db.

Sunboy - 2 db.

BiraryG - 2 db.

fattila - 3 db.

Robogo - 1 db.

 

Fenntartom az 1 darabos igényemet, köszönöm! :rolleyes: halaszkiraly

Link to comment

KIAX - 2 db.

Paleo.team - 2 db.

Sinus90 - 3 db.

RGuszty - 1 db

V.Alíz - 1 db.

Ramgab - 1 db. :anitongue:

Lcsoka - 1 db. +1db azaz összesen 2 db

Halászkirály - 1 db.

Gyoma - 1 db.

Városi - 1 db.

Placc - 1 db.

aPPle29 - 1 db.

Zsotie - 11 db.

Pkis - 2 db.

Strombus - 2 db.

Zferke - 1 db.

Apexsek - 1 db.

Taska - 1 db.

Balazs80 - 1 db.

Hepur - 3 db.

Zoltanus - 1 db.

Sunboy - 2 db.

BiraryG - 2 db.

fattila - 3 db.

Robogo - 1 db.

 

Fenntartom az 1 darabos igényemet, köszönöm! :rolleyes: halaszkiraly

 

Én megduplázom, tehát kettőt kérek. Fent is javítottam

LCSOKA

Link to comment

udvozlet mindenkinek.

 

csak annyit szeretnek hozzatenni, hogy le kell zarni a rendelest amint lehet, hogy minden resztvevo/ gyujto belathato idon belul hozzajuthasson az ermehez.

ami egyenlore nem tiszta, az a postakoltseg, de hamarosan azt is megtudom es egyeztetem a Rendezveny

bar igy joval bonyolultabb lesz a hozzajutas az ermehez, de jelentos koltsgetnsporolhatunk a nemzetkozi szallitas es az egyeb jarulekos koltsegeken.

remelem talalkozunk a rendezvenyen es ott tudok majd a tovabbi kerdesekre valaszolni.

Link to comment

udvozlet mindenkinek.

 

csak annyit szeretnek hozzatenni, hogy le kell zarni a rendelest amint lehet, hogy minden resztvevo/ gyujto belathato idon belul hozzajuthasson az ermehez.

ami egyenlore nem tiszta, az a postakoltseg, de hamarosan azt is megtudom es egyeztetem a Rendezveny

bar igy joval bonyolultabb lesz a hozzajutas az ermehez, de jelentos koltsgetnsporolhatunk a nemzetkozi szallitas es az egyeb jarulekos koltsegeken.

remelem talalkozunk a rendezvenyen es ott tudok majd a tovabbi kerdesekre valaszolni.

Alíz és én is fenntartjuk az 1-1 darabos igényünket.

Akkor még Pakot-ot hozzáírva:

KIAX - 2 db.

Paleo.team - 2 db.

Sinus90 - 3 db.

RGuszty - 1 db

V.Alíz - 1 db.

Ramgab - 1 db.

Lcsoka - 2 db.

Halászkirály - 1 db.

Gyoma - 1 db.

Városi - 1 db.

Placc - 1 db.

aPPle29 - 1 db.

Zsotie - 11 db.

Pkis - 2 db.

Strombus - 2 db.

Zferke - 1 db.

Apexsek - 1 db.

Taska - 1 db.

Balazs80 - 1 db.

Hepur - 3 db.

Zoltanus - 1 db.

Sunboy - 2 db.

BiraryG - 2 db.

fattila - 3 db.

Robogo - 1 db.

Pakot - 1 db.

 

Ha jól számolom ez összesen 49.

Edited by R.Guszty
Link to comment

Gratulálok, megnyerted! A tiéd! :)

 

Apropó, kíváncsi lennék, hogy van-e még jelentkező? Amennyiben lenne még igény, akkor szerintem emelhetjük a tétet/megrendelést 50 darabról akár 75 darabra is!

 

Ha még nincs az utolsó (50.) érmének gazdája, akkor szeretném, ha az enyém lenne.

zolilu

Link to comment

Jelenleg 55 darab érménél tartunk és még sokan mindig nem reagáltak/válaszoltak. :(:blink:

 

OFF: Éppenséggel lenne Brüsszelbe vagy Brüsszel környékére utazó TB/GC, ezért küldök privátban egy elérhetőséget!

 

Sziasztok!

 

2db-ra én is beszállnék. OFF: Ha valakinek Brüsszel fele készül érméje, bugja szívesen elviszem a hétvégén.

Edited by Paleo.team
Link to comment

A te két igényeddel együtt 57 és ezen kívül fattila levélben rendelt a korábban kért 3 db. mellé még további + 2 db.-ot, így 59 darabnál tart a lista.

 

Egy érmét én is kérnék, és ha a 75-ös rendelés azon múlik, akkor mégegyet is.

Köszi.

Link to comment

61 darabnál tartunk... :D

 

Belinkelek egy képet az érme tervezetéről:

 

4ea7e4f1-92ba-4537-a812-a2493280bfa2.jpg?rnd=0.04421198

 

A "front side"/elülső oldali képen a sötétzöld szín fehérre fog még változni, a világoszöld pedig sötétzöldre. A sárga színek valójában arany színezést takarnak.

 

A hátoldal talán már jónak tűnik, de ha valakinek más/jobb javaslata van, akkor még igyekszünk változtatni!

 

Én is kérek még két darabot.

Így összesen 13db.

Link to comment

Sziasztok!

 

Tájékoztatni szeretnék mindenkit, de főleg azokat az érdeklődőket, akik elfoglaltságuk vagy más ok miatt nem tudtak eljönni a Celebrate Leap Year 2012 – SZÖKÖÉV 2012: Budapest Eventre, hogy kis módosítással, de megrendeltük az érméket és KIAX Pistának hála már elindult a gyártási folyamat.

 

A végleges verzió itt látható:

cfc18a22-02ef-4e1f-a679-1218c6d5f74b.jpg

A gyártóval történt hosszas egyeztetést és módosítást követően a belinkelt forma és színvilág kerül legyártásra!

 

KIAX egymaga finanszírozta meg az egész projectet, azaz a gyártó felé Ő fizette ki valutában a megrendelt 75 darab érme ellenértékét/vételárát!

 

Egy érme ára: 1900.HUF/darab

 

Korábban e fórumon az alábbi listában szereplő személyek adták le jelentkezéseiket, melyek közül a fekete színnel vastagon kiemelt játékosok rendezték KIAX Pistával az anyagiakat a fenti találkozón, a többiek még sajnos nem.

 

KIAX - 2 db.

Paleo.team - 2 db.

Sinus90 - 3 db.

RGuszty - 1 db

V.Alíz - 1 db.

Ramgab - 1 db.

Lcsoka - 2 db.

Halászkirály - 1 db.

Gyoma - 1 db.

Városi - 1 db.

Placc - 1 db.

aPPle29 - 1 db.

Zsotie/Reggel - 14 db.

Pkis - 2 db.

Strombus - 2 db.

Zferke - 1 db.

Taska - 1 db.

Balazs80 - 1 db.

Hepur - 3 db.

Zoltanus - 1 db.

Sunboy - 2 db.

BiraryG - 2 db.

fattila - 5 db.

Robogo - 1 db.

Pakot - 1 db.

Zolilu - 1 db.

fa-peti - 1 db.

brokev7 - 2 db.

tekan - 2 db.

CDNWhiteHawk - 2 db.

Apexsek - 1 db.

kectam - 1 db.

pistikata - 1 db.

 

2012. március 9-11 -e között KIAX is és jómagam is Debrecenben leszünk a DEocaching 2012 rendezvényen, ahol a továbbiakban a többieknek is lehetősége lesz/van a már leadott megrendelések kifizetésére.

 

Kérek mindenkit, hogy az anyagiak illetve az érmék átadásának/átvételének módja (személyesen/postai úton a pontos név, cím megjelölésével) miatt okvetlenül jelentkezzetek!

 

Üdvözlettel:

 

Paleo.team Laci

Link to comment

Frissítés 2012.03.25-ei befizetett állapot szerint:

 

KIAX - 2 db.

Paleo.team - 2 db.

Sinus90 - 3 db.

RGuszty - 1 db

V.Alíz - 1 db.

Ramgab - 1 db.

Lcsoka - 2 db.

Halászkirály - 1 db.

Gyoma - 1 db.

Városi - 1 db.

Placc - 1 db.

aPPle29 - 1 db.

Zsotie/Reggel - 14 db.

Pkis - 2 db.

Strombus - 2 db.

Zferke - 1 db.

Taska - 1 db.

Balazs80 - 1 db.

Hepur - 3 db.

Zoltanus - 1 db.

Sunboy - 2 db.

BiharyG - 2 db.

fattila - 5 db.

Robogo - 1 db.

Pakot - 1 db.

Zolilu - 1 db.

fa-peti - 1 db.

brokev7 - 2 db.

tekan - 2 db.

CDNWhiteHawk - 2 db.

Apexsek - 1 db.

kectam - 1 db.

pistikata - 1 db.

Link to comment

Frissítés 2012.03.25-ei befizetett állapot szerint:

 

KIAX - 2 db.

Paleo.team - 2 db.

Sinus90 - 3 db.

RGuszty - 1 db

V.Alíz - 1 db.

Ramgab - 1 db.

Lcsoka - 2 db.

Halászkirály - 1 db.

Gyoma - 1 db.

Városi - 1 db.

Placc - 1 db.

aPPle29 - 1 db.

Zsotie/Reggel - 14 db.

Pkis - 2 db.

Strombus - 2 db.

Zferke - 1 db.

Taska - 1 db.

Balazs80 - 1 db.

Hepur - 3 db.

Zoltanus - 1 db.

Sunboy - 2 db.

BiharyG - 2 db.

fattila - 5 db.

Robogo - 1 db.

Pakot - 1 db.

Zolilu - 1 db.

fa-peti - 1 db.

brokev7 - 2 db.

tekan - 2 db.

CDNWhiteHawk - 2 db.

Apexsek - 1 db.

kectam - 1 db.

pistikata - 1 db.

Link to comment

Frissítés 2012.04.02-i állapot szerint:

 

KIAX - 2 db.

Paleo.team - 2 db.

Sinus90 - 3 db.

RGuszty - 1 db

V.Alíz - 1 db.

Ramgab - 1 db.

Lcsoka - 2 db.

Halászkirály - 1 db.

Gyoma - 1 db.

Városi - 1 db.

Placc - 1 db.

aPPle29 - 1 db.

Zsotie/Reggel - 14 db.

Pkis - 2 db.

Strombus - 2 db.

Zferke - 1 db.

Taska - 1 db.

Balazs80 - 1 db.

Hepur - 3 db.

Zoltanus - 1 db.

Sunboy - 2 db.

BiharyG - 2 db.

fattila - 5 db.

Robogo - 1 db.

Pakot - 1 db.

Zolilu - 1 db.

fa-peti - 1 db.

brokev7 - 2 db.

tekan - 2 db.

CDNWhiteHawk - 2 db.

Apexsek - 1 db.

kectam - 1 db.

pistikata - 1 db.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...