Jump to content

Moderacja polskiego forum


Silesian Reviewer

Recommended Posts

Witam

 

Bardzo miło jest mi poinformować, że od kilku dni mamy moderatora polskiego forum - został nim nemrodek.

 

Mam nadzieję, że od teraz na forum panować będzie tylko i wyłącznie przyjazna atmosfera bez niepotrzebnych spięć, a potencjalne problemy będą sprawnie i szybko łagodzone przez moderatora.

 

Nemrodek, z góry bardzo dziękuję, za podjęcie się tej trudnej roli.

Link to comment

Szanowny Nemrodku.

Prywatnie zechciałeś mnie poinformować, że wątki zostały usunięte jako niezgodne z regulaminem.

Czy jakiś punkt regulaminu zabrania zadawania moderatorowi publicznie pytań na temat który dotyczy większej liczby osób -

a takim jest niewątpliwie usuwanie/ukrywanie ( dlaczego ???? ) wątku w którym wypowiadało się co najmniej kilkanaście osób.

A z jakim punktem regulaminu było niezgodne samo postawienie publicznego pytania moderatorowi żeby i ten wątek ukryć:

http://miklobit.pl/d...ges/1984_v2.jpg

Czy praca moderatora ma na tym polegać żeby coś po cichu kasować i udzielać ogólnikowych odpowiedzi o "niezgodności z regulaminem" ?

Edited by miklobit
Link to comment

Proponuję miklobicie, abyś napisał skargę do Groundspeaka na nieprawidłową moderację polskiego forum, zamiast PO RAZ KOLEJNY wszczynać awantury.

Z pewnością tak zrobię, bo argumenty moderatora ( który boi się przedstawić je publicznie ) są niepoważne a po usunięciu wątku nie do zweryfikowania .

To również nauczka i rada dla wszystkich którzy biorą udział w kontrowersyjnych dyskusjach - żeby sobie robili kopie wpisów, bo w każdej chwili cały wątek

może ( po cichu ) wylecieć do kosza z powodu postu kogoś zupełnie innego który nie podoba się moderatorowi).

Link to comment
rada dla wszystkich którzy biorą udział w kontrowersyjnych dyskusjach - żeby sobie robili kopie wpisów, bo w każdej chwili cały wątek może ( po cichu ) wylecieć do kosza

I co mielibysmy zrobic z tymi kopiami?

 

Moze sie myle, ale rola moderatora na forum internetowym chyba nie jest wdawanie sie w dyskusje o ilosci diablow na czubku szpilki, a trzymanie porzadku. Jak trzeba to za twarz. Trzeba przyjac do wiadomosci, ze nie ma tu miejsca na 'kontrowersyjne watki' i anarchistyczna dyskusje. Pozostaje to zaakceptowac lub sobie znalezc inne miejsce, a w internecie jest ich przeciez mnostwo. Sam anarchistycznie wyzywam sie zupelnie gdzie indziej, co wszystkim polecam. :)

Link to comment

miklobit, no to ile i dlaczego tak drogo? :lol:

Ja napiszesz na priv to dostaniesz odpowiedź.

Zgodnie z informacją od moderatora: jeżeli masz pytanie do któregoś z użytkowników, to proszę używać prywatnej wiadomości ( pkt 7 regulaminu ).

Edited by miklobit
Link to comment

Od kilku tygodni z przykrością obserwuję nasilenie aktywności w oftopowym temacie "Spory, żale i niczego nie wnoszące dyskusje". Temat ten powstał, zanim objałem rolę moderatora na tym forum i był tolerowany jako pewien wentyl bezpieczeństwa. Jednak w ostatnich tygodniach stał sie miejscem ostrej walki słownej, podczas której wielokrotnie był łamany regulamin tego forum, przede wszystkim poprzez ataki personalne. Dlatego postanowiłem skasować ten wątek i ostrzegam, że jeżeli znowu pojawi się "dyskusja" GC vs OC, zostanie natychmiast skasowana jako nie związana z tematem forum, a "dyskutanci" dostaną ostrzeżenie

Link to comment

Oj niedobrze, niedobrze... To już nie moderacja, to cenzura w czystym tego słowa znaczeniu. Tamten wątek był właśnie po to, by nie zaśmiecać innych tematów jałowymi sporami, żalami itp. I sprawdzał się doskonale.

Teraz personalne wojenki (chyba jednak nie były takie personalne)przeniosą się na całe forum a groźby i bany nic nie zmienią. Proszę o przywrócenie wątku, który jest tu bardzo odpowiedni i potrzebny (widać to choćby po ilości wpisów). Z poważaniem, soolash.

Link to comment

Nemrodek, popieram i jestem pod wrazeniem twojej cierpliwosci. Od jalowych dyskusji oczekiwalbym ze beda przynajmniej ciekawe/zabawne - tamte nie byly - lzy nad nimi nie uronie.

Jak widać cierpliwość się skończyła...

@ Thathanka - jałowe wyklucha raczej ciekawe, no ostatecznie zabawne (a takie się zdarzały moim zdaniem). Teraz będziemy tą jałowość mieli rozsianą po wszystkich tematach. Fakt, nie będzie skupiona w jednym miejscu, więc będzie mniej widoczna. I może o to chodzi... Suma sumarum: krok odważny ale jałowy (co nie znaczy zabawny) :-).

Link to comment

A ja bardzo proszę moderatora żeby posty, które nie łamały regulaminu nie były kasowane. W skasowanym wątku było wiele postów wpisanych w celu wyżalenia się, i wg mnie jest nie w porządku że poszły do koszta hurtem z kłótniami GC/Local. Wiadomo - długi wątek, operacja niewygodna, ale regulamin to regulamin.

 

I na koniec pytanie - czy używanie skrótu "OC" w kontekście lokalnego systemu geocachingowego jest zgodne z regulaminem forum czy nie? Kiedyś o to była kłótnia, w efekcie której ja przeszedłem na niewygodne hasło "lokalny system geocachingowy", tymczasem Moderator używa w/w skrótu.

Link to comment

Czyli najlepiej kasować każdy wątek gdzie tylko pojawi się nieregulaminowy wpis. Będzie cisza, spokój i niewiele więcej.

Popieram, Modetaror powinien reagowac na niedobre wpisy, w których autorzy atakują siebie lub swoje skrytki personalnie,

piszą, w której części ciała siebie maja itp..., a nie hurtowo wyrzucać wszystkich z klasy, wiem, tak łatwiej... :rolleyes:

Link to comment

Ile osób tak na prawdę czyta wątki sięgające ponad 10 stron wstecz? Rzadko kto nawet zagląda na wcześniejsze strony z wątkami.

Czyta od A do Z pewnie nikt. Ale przecież mamy funkcjonalność "Search", dzięki której w razie potrzeby można sobie znaleźć konkretne kwestie, niezależnie od tego jak długi jest wątek. Do starych wątków mało kto zagląda, bo niestety domyślnie są wycięte z widoku wątków i trzeba ręcznie zmieniać filtr.

Link to comment
Moim zdaniem nie ma sensu przeglądanie 15 stron wątku, żeby ocalić jakieś żale, spory czy nic nie wnoszące dyskusje.

Również tak uważam.

 

Sorry ale regulamin forum po coś powstał:

12. Any messages you post in these discussion forums will remain available to the public for as long as this discussion forum is online; please post carefully and with due consideration to the content of your post. An exception is if the post does not meet forum guidelines and is moderated.

 

Zgodnie z nim jeśli publikowałem swojego posta nie naruszającego regulaminu, to nie można go sobie ot tak kasować.

Link to comment

szybko mogą zniknąć absolutnie wszystkie wątki na tym forum, bo kilku userów urządzi sobie "pogadankę" - moderator pojedzie na weekend a w poniedziałek jednym klikiem zamiecie do kosza, bo dyskusja (czy "dyskusja") się wymknęła spoza kontroli? ;-)

oczywiście powyższe czysto teoretycznie, jednak wystarczy przecież z wyczuciem usunąć (idealnie: ostrzegać i dać userowi szansę na edycję) pojedyncze posty.

Link to comment

stryker - nie ma tu mowy o jakims wątku, tylko o tym jednym konkretnym, który z założenia był out of topic czyli nieregulaminowy.

nie mówimy też o weekendzie tylko o kilkunastu stronach wątku, który jakby usunąć czy wyedytować tylko pojedyńcze posty stałby się całkowicie nieczytelny z powodu cytowań i odpowiedzi na usunięte nieregulaminowe posty. Dlatego jedynym wyjściem było skasowanie całego wątku.

Więc bardzo proszę nie demonizować tego faktu i zakończyć tą dyskusję, która do nikąd nie prowadzi

Link to comment

Ponieważ robi się małe zamieszanie w wątkach o różnych projektach, proponuję następującą zasadę.

Jeżeli pojawia się jakiś pomysł/propozycja na nowy projekt - zamieszczamy post o nim w ogólnym wątku "Pomysły na nowe projekty" i dopiero jak wyklaruje się już konkretna nazwa i szczegóły projektu - zakładamy nowy wątek o temacie "Projekt - <nazwa projektu>"

 

Informuję, że temat o pomysłach na projekty w Warszawie i okolicach, został połączony z ogólnym tematem: "Pomysły na nowe Projekty"

Edited by nemrodek
Link to comment

nie było mnie 12 godzin na forum, a już zdążyliście podpaść głównemu moderatorowi :-)

przypominam więc, że jest to forum Groundspeak'a i dyskutujemy tu o geocachingu. Wszelkie dyskusje dotyczące innych systemów (np. pathtags) mogą być toczone na ich odpowiednich forach, a nie tutaj.

Wątek, będący OT i wbrew regulaminowi został skasowany

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...