Jump to content

Okeszowanie północy Warszawy


seba020

Recommended Posts

Witam,

Na ostatnim Warszawskim spotkaniu, kolega Rhöner Calmund stwierdził że jest spora dysproporcja w okeszowaniu naszej stolicy, co z resztą łatwo zauważyć patrząc na mapę. Całkowicie się zgadzam, a ąe sprawa nie daje mi spokoju, więc upublicznię moje pomysły. Idąc po mapie od strony centrum pierwsze co napotykam to zajezdnia Wola, jako że mam niedaleko i znalazłem nawet kilka ciekawostek na jej temat, miałem zamiar zająć się tym sam, ale to tylko jedna skrzynka... dlatego chciałem dać pod dyskusję pomysł serii skrzynek: między Armii Krajowej, Obozową a Okopową i Powązkowską. Terenu sporo, miejsc wartych odwiedzenia z pewnością też, ale żeby cała seria nie ma spadała na barki jednej osoby, pomyślałem żeby zebrać warszawskich keszerów i jak by każdy założył po jednej to było by pewnie aż nadto. Regulamin chyba nie blokuje serii gdzie każdy keszyk ma innego właściciela? Jako że pogoda na razie nie sprzyja i trzeba przeczekać, podrzucam temat do dyskusji.

Link to comment

Witam,

Na ostatnim Warszawskim spotkaniu, kolega Rhöner Calmund stwierdził że jest spora dysproporcja w okeszowaniu naszej stolicy, [...]

[...] pomyślałem żeby zebrać warszawskich keszerów i jak by każdy założył po jednej to było by pewnie aż nadto.

 

Mogę założyć coś w rejonie Dworca Gdańskiego. Mam również w planach dwa kesze w okolicach Placu Bankowego.

 

Regulamin chyba nie blokuje serii gdzie każdy keszyk ma innego właściciela?

 

Jedyne obostrzenia, to odległości między keszami - owe 161 metrów.

 

Jako że pogoda na razie nie sprzyja i trzeba przeczekać, podrzucam temat do dyskusji.

 

A tam nie sprzyja :-) Wolę mrozik od pluchy na ulicach. Zawsze się można na jakiegoś grzańca zgadać - bez robienie eventu - i pogdać.

Edited by ru.beus
Link to comment

 

Działanie - to mi się podoba! :)

Postaram się coś posadzić w tamtych okolicach. Tak sobie na bieżąco pomyślałem, że brakuje Powązek. Będę działał w tym tygodniu.

Pozdrawiam,

K"w"C

 

Powązki to raz - ale inne cmentarze też ważne: ewangelickie (augsburski i reformowany), żydowski, kaukaski, tatarski ...

Link to comment

Powązki to raz - ale inne cmentarze też ważne: ewangelickie (augsburski i reformowany), żydowski, kaukaski, tatarski ...

Kiedys juz temat keszy w Wawie byl poruszany na forum - ze Praga az piszczy z tesknoty za keszami, ze Mokotow (juz ciut lepiej jest), ze "pi$^%$## Zoliborz" tez jest calkowicie zapomniany. Wola, Bemowo..... och, ile niewykorzystanych miejsc.

 

Ostatnio z Rubim "ustalilismy" podzial na lini Lasu Kabackiego - ja robie dol mapy ;-), On - powyzej.

Dlaczego? Coz, wydaje mi sie, ze jest jeden _wazny_ powod przy wybieraniu miejsca na kesz: serwis. Co z tego, ze zaloze skrzynke w Miedzyzdrojach, gdy nie bede jej mial jak serwisowac. Dlatego szukam miejscowek blisko domu, pracy, po drodze do stajni, itp. itd. Dalej - owszem, ciagnie, ale jak mam jechac 25 kilometrow, aby zobaczyc, ze kesz jest na miejscu a komus sie pomylilo, to sorry - bede keszowal na poludniu Wawki.

Link to comment

Jeśli chodzi o problem serwisu, to właśnie chodziło mi o "większą" niż zazwyczaj współpracę, jeśli zbierze się nas więcej to przecież zawsze znajdzie się ktoś kto znajdzie chwilę żeby sprawdzić co i jak. Na Wolę mam niedaleko, wiec mogę odciążyć tych co mają daleko, wystarczy że będzie przepływ informacji. Pomysł rubeus-a był niejako w domyśle, ale nie chciałem nic sugerować czekając na propozycje ;)

PS: z racji mojego niedomagającego aktualnie zdrowia i sesji, najbliższe 2 tygodnie będę wyłączony z działań, ale jak by co 2 keszyki mam już praktycznie gotowe i to wcale nie nano!

Edited by seba020
Link to comment

Jeśli chodzi o problem serwisu, to właśnie chodziło mi o "większą" niż zazwyczaj współpracę (...)

Pamiętam jeszcze czasy, gdy serwisowanie "obcych" skrzynek było w normie. Począwszy od wymiany strunówki, dołożenie ołówka, zmianę logbooka po odtworzenie całego kesza nawet. Rzadsze to są już przypadki, niestety. I o taki rodzaj współpracy powinniśmy trąbić.

Link to comment

Jeśli chodzi o problem serwisu, to właśnie chodziło mi o "większą" niż zazwyczaj współpracę (...)

Pamiętam jeszcze czasy, gdy serwisowanie "obcych" skrzynek było w normie. Począwszy od wymiany strunówki, dołożenie ołówka, zmianę logbooka po odtworzenie całego kesza nawet. Rzadsze to są już przypadki, niestety. I o taki rodzaj współpracy powinniśmy trąbić.

 

o to chodzi, zawsze jak mam ze sobą sprzęt, a kesz wymaga naprawy, to go naprawiam. Strunówki, ołówki, worki a czasem sam pojemnik. Medal to się jednak należy rubeusowi, który rekatywuje wiele keszy, mimo że nie są jego.

Link to comment

o to chodzi, zawsze jak mam ze sobą sprzęt, a kesz wymaga naprawy, to go naprawiam. Strunówki, ołówki, worki a czasem sam pojemnik. Medal to się jednak należy rubeusowi, który rekatywuje wiele keszy, mimo że nie są jego.

To prawda, byloby super, gdyby byla taka wspolpraca. Jednak nie moge zakladac "na zapas", ze inni beda serwisowali skrzynki zalozone przeze mnie. Jezeli tak sie dzieje/stanie to swietnie, ale to na mnie, jako zalozycielu skrytki, ciazy odpowiedzialnosc za jej utrzymanie.

W kazdym razie takie jest moje rozumienie zasad zakladania skrzynek.

Link to comment

y_a_h_oo

rozumiem co masz na myśli, ale właśnie żebyś nie musiał specjalnie gonić przez całą warszawę, szczególnie jeśli nie masz akurat czasu, ktoś może sprawdzić miejsce, szybko stwierdzić czy faktycznie coś nie tak, czy tylko przeoczenie i Ty jako właściciel jesteś odciążony. Ja chciałem podrzucić pomysł wspólnej akcji, również po to, że jak ktoś będzie na "obchodzie" to mógł by zerknąć na skrzynki innych. Wiem że to niestandardowe myślenie, ale macie inny pomysł na przełamanie dysproporcji w rozmieszczeniu skrzynek?

Link to comment

Dzisiejszy bilans:

Godzina srtacona z powodu wskoczenia do złego autobusu, potem nie było lżej, wymiana pudełka, suszenie zawartości na pobliskiej stacji beznynowej i na koniec dołoźenie nowego logbooka i eleganckie zamaskowanie. Old house ... Później jeszcze wymiana strunówki w 2-systemowym i na koniec herbatka w Parku Sowinskiego czyli kolejna wymiana pudełka, logbooka i strunówki.

W zajezdni Wola jest kłopot z miejscówką, będzie potrzeba niezłego maskowania - mam kilka pomysłów, ale realizacja zabierze trochę czasu.

Mrozy odpuszczają, polecam termos do plecaka, ciepły szalik i w drogę!

Link to comment

 

Działanie - to mi się podoba! :)

Postaram się coś posadzić w tamtych okolicach. Tak sobie na bieżąco pomyślałem, że brakuje Powązek. Będę działał w tym tygodniu.

Pozdrawiam,

K"w"C

 

Powązki to raz - ale inne cmentarze też ważne: ewangelickie (augsburski i reformowany), żydowski, kaukaski, tatarski ...

Jakbyście chcieli założyć jakąś tradycyjną przy Powązkach (lub ogólnie w okolicy Powązkowskiej 44) do 2 marca to byłoby miło :)

Link to comment

Ja ;) może nie tak całkiem na północy, ale na północnym wschodzie też "szału nie ma". Spore opóźnienie bo szukałem miejscówki na coś większego, ale tak to już jest w mieście. Usprawiedliwię się tym że udało się wcisnąć do środka certyfikat ;)

A może ktoś ma już gotowe jakieś fajne propozycje?

Link to comment

Ja ;) może nie tak całkiem na północy, ale na północnym wschodzie też "szału nie ma". Spore opóźnienie bo szukałem miejscówki na coś większego, ale tak to już jest w mieście. Usprawiedliwię się tym że udało się wcisnąć do środka certyfikat ;)

A może ktoś ma już gotowe jakieś fajne propozycje?

tak, mam :) na swoim malutkim poludniowym poletku doswiadczalnym - czekam tylko aby snieg nam sie skonczyl i zabieram sie za ukladanie keszykow w terenie.

Link to comment

Ja może coś za 2-3 tygodnie założę koło Dworca Gdańskiego. Ale muszę się wpierw za miejscem rozejrzeć, ab nie dawać od razu mikrusa.

 

Na razie z braku natchnienia na zrobienie logbooka i certyfikatów do fotoquizu, założyłem małą skrzyneczkę na południu Aglomeracji.

Link to comment

Dzieki za te pólnocne, śródmiejskie i ursynowekie, pod koniec tygodnia będę na konferencji w Warszawie i troche połupię( w przerwach oczywiście)....

Jedna rzecz troche mnie martwi: kiedy kilka tygodni temu przeglądałam mapę i przygotowywałam wstepna marszrutę, na mapie

były stacje metra, teraz mapa niby nowoczesniejsza ale nie ma stacji metra, buuuu :anibad:

Niby w GPS ie sa, ale przy planowaniu lepsza jest taka duza pełnoekarnowa mapa...

Link to comment

Dzieki za te pólnocne, śródmiejskie i ursynowekie, pod koniec tygodnia będę na konferencji w Warszawie i troche połupię( w przerwach oczywiście)....

Jedna rzecz troche mnie martwi: kiedy kilka tygodni temu przeglądałam mapę i przygotowywałam wstepna marszrutę, na mapie

były stacje metra, teraz mapa niby nowoczesniejsza ale nie ma stacji metra, buuuu :anibad:

Niby w GPS ie sa, ale przy planowaniu lepsza jest taka duza pełnoekarnowa mapa...

 

Wiesiu - ustaw sobie warstwę mapy na OpenStreetMap. Na tej domyślnej (map quest) stacje są po prostu niezaznaczone. Albo planuj marszrutę z geocaching.pl - tam wciąż jest dostępna 'stara dobra' mapa satelitarna od Google :-)

Link to comment

Sprawdziłem wczoraj miejscówkę niedaleko Dworca Gdańskiego i da radę tam schować nieduży pojemnik, więc uda się uniknąć kolejnego mikrusa - tylko muszę maskowanie miejscówki skombinować, ale to drobiazg. W piątek będę w okolicy, to skitram skrzynkę i w weekend dam do publikacji.

 

Postaram się również założyć keszyka przy figurze św. Jana Nepomucena na Senatorskiej - tylko muszę obmyślić gdzie będzie bezpieczniejsza (czyt. mniej narażona na zaginięcie )

Link to comment

Kolejny kesz ukryty, jeszcze tylko opis i publikacja. ;) Przy okazji znalazłem miejsce przy Cmentarzu Żydowskim, niestety jest zaraz przy ruchliwym skrzyżowaniu (Okopowa/Anielewicza) i trzeba by dopracować maskowanie z kawałków cegieł - w murze brakuje jednej cegły, może nawet litrowe pudełko dało by radę zmieścić! Było by super gdyby udało się zrobić "licówkę" z cegły, ale nie mam doświadczenia w obróbce tego typu materiałów (a ostatnio i czasu mniej)

Link to comment

Seba - trzeba sobie jakąś starą, nieco zwietrzała cegłę wyszukać - o ile pamiętam przy keszu w parku na Kępie Potockiej [ http://coord.info/GC2QN3K ], trochę takich się wala, i zwykłym piłką sobie ją przecinasz, a do pojemnika na klej montażowy wyciskany z tuby, albo porządnym klejem dwuskładnikowym, przyklejasz.

Tak zwietrzała łatwiej się tnie.

Może będę w weekend w tamtych okolicach, aby reaktywować kesz lavinki, to cegłę mogę zgarnąć i zostawić w jakimś 'znacznym', ale ustronnym miejscu :-)

Link to comment

Kolejny kesz w terenie. Zmotywowany pozytywnymi ocenami poprzedniego, postanowiłem trochę poeksperymentować ;) Miejsce może nie aż tak niezwykłe, ale za to bardziej przyjazne dla najmłodszych. Mam nadzieję że się spodoba.

@rubeus - klej już jest, cegły też jeszcze tylko jakiś 'przecinak' ;)

Przy okazji, wala się u mnie prawie pełna puszka pianki do uszczelniania okien, próbował ktoś robić przy jej pomocy np. 'fałszywy kamień'?

lekka, dość szybko schnie, po wyschnięciu całkiem twarda ... lepsze malowanie, czy obsypanie żwirem?

Link to comment

Widziałem kiedyś taki pojemnik. Był zrobiony z pomalowanej pianki montażowej. Wyglądał jak pomalowana pianka montażowa :) Ale i tak długo zeszło z szukaniem, bo myślałem, że to śmieć :)

Może dobre by było użycie jakiejś formy i do tego wtryśnięcie pianki?

Tak czy siak zdecydowanie malowanie, gdyż pod wpływem UV pianka kruszeje.

Link to comment

Przy okazji, wala się u mnie prawie pełna puszka pianki do uszczelniania okien, próbował ktoś robić przy jej pomocy np. 'fałszywy kamień'?

lekka, dość szybko schnie, po wyschnięciu całkiem twarda ... lepsze malowanie, czy obsypanie żwirem?

raz znalazlem takigo kesza... wypsikana pianka pomalowana byla na brązowo i udawala kupę olbrzyma... wrażenie piorunujace! ;)

Link to comment

Dzięki za podpowiedzi, trochę się uśmiałem ;)

Z pianką to myślałem o betonowym murku, w którym znalazłem szczelinę szerokości ok 10cm. Tylko cały szkopuł w tym że miejsce dość ruchliwe i cięszko będzie z formą... ale mogę jeszcze pozbierać ukruszone kawałki i spróbować ułożyć z nich 'mozaikę' połączoną pianką

Link to comment

Cieszę się że koledzy chcą pomóc, ale do takich 'kamieni' to ja właśnie mam dostęp. Cała sprawa dotyczy takich robionych 'na wymiar' - chodzi o miejsca gdzie ciężko jest coś schować klasycznie, ale są niewykorzystane szczeliny/wyrwy w murach.

Link to comment

Jeśli komuś brakuje "do kompletu" Parku Olszynka, to skrytka znów jest na miejscu. Trzeba tylko uważać przy podejmowaniu i dobrze za maskować bo to chyba najłatwiejsza do spalenia miejscówka w okolicy...

Pozdrawiam kolegę yahoo który dał mi ostatnio sporo do myślenia i mam nadzieję że udaje mi się stosować jego rady w praktyce ;)

Link to comment

<ciach> Pozdrawiam kolegę yahoo który dał mi ostatnio sporo do myślenia i mam nadzieję że udaje mi się stosować jego rady w praktyce ;) <ciach>

jeszcze ktos pomysli, ze mam muchy w nosie i jestem przemadrzala BarbaJagą ;-)

Seba, damy rade. Wyslalem Ci pare kolejnych pomyslow - jak je przetrawisz, to moze uda sie cos nam wymyslic dla dobra reszty Kolezenstwa i dla naszego fun'u.

Link to comment

My tu z kolegą yahoo się namawiamy, a w międzyczasie kusiak & qmandorka działają! Fajnie że powstała nowa seria, już nie mogę się doczekać podjęcia. Przydała by się jednak wersja po angielsku, dojazd z centrum nie jest zły więc turyści jacyś na bank tam trafią. Ktoś do pomocy w tłumaczeniu na pewno się znajdzie ;)

Link to comment

Seba - wystarczy użyć translatora od google. Nie trzeba całego opisu tłumaczyć - wystarczy wersję mini i hinty.

Nie polecam " tłumaczenia" online ,czesto durnoty z tego wychodzą ;)

lepiej znaleść kogos z maturą z angielskiego, kto moze skorygować;

elaboraty niewskazane, ale podpowiedzi i zasadnicze fakty z opisu- jak najbardziej....

Link to comment

Wiesiu - jak sie to robi na zasadzie kopiuj&wklej, bez popatrzenia jak zostało przetłumaczone, bez korekty tekstu polskiego, tak aby coś się poprawniej przetłumaczyło i oddało sens o który chodziło (czasem wystarczy dać po polsku bezokolicznik, albo ciut inne słowo, lub wstawic przecinek przed wyrazem) a na koniec ew. puszczenia wszsytkiego przez korektor w Wordzie, to faktycznie totalne bzdury wychodzą. Moje opisy robione w sposób jaki opisałem może nie są 'gładkie' i wolne od błedów, a ktoś sprawnie operujący angielskim by to trochę inaczej napisał, ale obcokrajowcy to ogarniają i to co ja ukryłem jakoś znajdują :-)

 

A co do keszy na północy Warszawy - ja swoje dwa o których mówiłem, może jeszcze przed majówką skitram.

Link to comment

Temat ostatnio przycichł, ale w kuluarach unknuliśmy z kolegą yahoo plan współpracy - kesza można już znaleść w terenie - mam nadzieję że się spodoba ;)

Publikacja miała być przed długim weekendem, ale wiadomo jak o jest z planowaniem wolnego czasu...

Udało mi się za to skończyć skrytkę planowaną od wielu tygodnii http://coord.info/GC3HTBV

Ciekawe czy i tym razem FTF przypadnie koledze kuchomik-owi, kolega musi mieszkać bliżej niż myślałem, skoro FTF-y nie wytrzymują nawet dwóch godzin ;)

Pozdrawiam i życzę samych znalezień

Link to comment

Temat ostatnio przycichł, ale w kuluarach unknuliśmy z kolegą yahoo plan współpracy - kesza można już znaleść w terenie - mam nadzieję że się spodoba ;)

Publikacja miała być przed długim weekendem, ale wiadomo jak o jest z planowaniem wolnego czasu...

Udało mi się za to skończyć skrytkę planowaną od wielu tygodnii http://coord.info/GC3HTBV

Ciekawe czy i tym razem FTF przypadnie koledze kuchomik-owi, kolega musi mieszkać bliżej niż myślałem, skoro FTF-y nie wytrzymują nawet dwóch godzin ;)

Pozdrawiam i życzę samych znalezień

 

Ja po prostu jestem mobilny :)

A inna rzecz jest taka, że na najbliższy miesiąc albo dwa macie mnie z głowy w Warszawie. Teraz to na FTFy w Londynie będę polował :)

Link to comment

Ja po prostu jestem mobilny :)

A inna rzecz jest taka, że na najbliższy miesiąc albo dwa macie mnie z głowy w Warszawie. Teraz to na FTFy w Londynie będę polował :)

Ha, staty sobie jedziesz poprawiac ;-) Ale tak jak wczesniej pisal Seba - dwa kesze juz w terenie, tylko opisy musimy wykonac.... Moze jeszcze sie zalapiesz na FTFy?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...