Jump to content

Geocaching a sprawa polska


bacza

Recommended Posts

Zajrzałem w tamte wątki i spróbowałem użyć tych "HTML entities" ale też zamieniło :(

tak, bo sam HTML validator tez ma buga.

 

ale umowmy sie, obejscie z cala ta magia HTML entities to nie jest rozwiazanie (nie dzialajace zreszta) dla mas.

o czym nie omieszkalem juz wspomniec w tamtym watku.

Link to comment

Zajrzałem w tamte wątki i spróbowałem użyć tych "HTML entities" ale też zamieniło :(

A u mnie działa

:-)

Gdyby bazę mieli unikodową to by pewnie dawno sprawę załatwili.

Ale wygląda na to że nie mają

i lepiej nie myśleć ile może zająć czasu ew. konwersja bazy ( = przerwa w programie ) jak już przyjdzie co do czego , jeśli w ogóle ... .

Edited by miklobit
Link to comment
i lepiej nie myśleć ile może zająć czasu ew. konwersja bazy ( = przerwa w programie ) jak już przyjdzie co do czego , jeśli w ogóle ... .

Oni mają MSSql serwer. Konwersja z ASCII na UTF-8 jest bezstratna (raczej nic złego nie powinno się stać). Nie powinna też zbyt długo trwać nawet jeśli mają milardy wierszy w tabelach. Może po prostu się boją wykonywać tak duże zmiany...

Link to comment

Bez wielkiego liczenia można oszacować że ich baza to kilkaset GB danych.

Konwersja ( w trakcie której zrobi się z tego dwa razy tyle ) oznacza przerwę w pracy kilka razy dłuższą niż

jakiekolwiek zmiany do tej pory.

Wg mnie jeśli to zostanie kiedyś zrobione, to wcale nie dla tych kilku procent userów z Europy wschodniej i południowej,

ale po to, żeby otworzyć sobie znacznie większy ( potencjalnie ) rynek na wschodzie, gdzie pisze się wszelkiego rodzaju "krzakami".

Link to comment

Ciesze sie, bacza, ze zalozyles swoj watek w dziale problemow technicznych. Moj jak widze skleili z innym. Ktos jeszcze dodal cos od siebie i obiecali cos z tym zrobic przy kolejnych zmianach - zobaczymy co z tego wyniknie.

wyglada na to, ze sprawa w koncu ruszyla z miejsca - poprawka jest juz przygotowana i "wygrzewa" sie na srodowisku testowym.

 

jesli wierzyc zapewnieniom, polskimi (a nawet i chinskimi) zawijasami powinnismy moc cieszyc sie juz na walentynki! :)

Link to comment

Potwierdzam, 14 lutego ma zostać wprowadzona obsługa UTF8

 

Na środowisku testowym coś tam zmienili, ale polskich (i innych literek) nie ma w dalszym ciągu. Jedyną zmianą jaką zauważyłem jest automatyczna zamiana literki "ó" na "ó" oraz to, że można pisać polskimi literami używając poniższych kodów: http://webdesign.about.com/od/localization/l/blhtmlcodes-pl.htm ale wygodne to to nie jest a dodatkowo teskt źródłowy opisu staje się nieczytelny...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...