Jump to content

Kontrola graniczna na lotnisku


Spider

Recommended Posts

Czy ktoś z Was miał kiedykolwiek jakieś nieprzyjemności na granicy związane z przewożonymi przez siebie Coinami / TravelBugami? W UE raczej problemów nie powinno być (ja nigdy nie miałem). Ale pomyślałem sobie, że poza Europą mogą się przyczepić do dziwnych monet (coinów) lub przedmiotów przyczepionych do TravelBugów. Wpadłem jeszcze na bardziej czarny scenariusz: mianowicie ktoś mógłby używać TB do przemytu np. narkotyków schowanych w maskotce przyczepionej do TB. Niby nieprawdopodobne, ale z drugiej strony taka osoba ma darmowe "sledzenie" przesyłki... A co wy o tym sądzicie?

Link to comment

Czy ktoś z Was miał kiedykolwiek jakieś nieprzyjemności na granicy związane z przewożonymi przez siebie Coinami / TravelBugami? W UE raczej problemów nie powinno być (ja nigdy nie miałem). Ale pomyślałem sobie, że poza Europą mogą się przyczepić do dziwnych monet (coinów) lub przedmiotów przyczepionych do TravelBugów. Wpadłem jeszcze na bardziej czarny scenariusz: mianowicie ktoś mógłby używać TB do przemytu np. narkotyków schowanych w maskotce przyczepionej do TB. Niby nieprawdopodobne, ale z drugiej strony taka osoba ma darmowe "sledzenie" przesyłki... A co wy o tym sądzicie?

 

ja przechodziłem kilkukrotnie security check w podręcznym z TYM TB i nie było nawet najmniejszych problemów

Link to comment

To, że w Europie nie ma problemu to wiem. Aktualnie służby na granicy mają wylane na kontrole ludzi z UE. Ostatnio w bagażu podręcznym miałem płyny w ilościach > 100ml, jedzenie, a nawet nożyczki (przez przypadek) i kontrola nie zareagowała pomimo tego, że wszystkie te przedmioty były widoczne podczas kontroli...

 

To, że nie ma zakazu przewożenia TB/Coinów to wiem bo niby czemu miałby być. I o ile Coiny nie powinny stanowić problemów (chyba, że jakiś celnik stwierdzi, że to jakieś antyczne monety ;) ), to z TravelBug'ami może być już problem (np. w niektórych krajach w Azji, TB z figurką buddy mógłby być problematyczny). Dodatkowo przewożąc TB nie wiesz czym on dokładnie jest bo nie znasz autora - zabawka może być napromieniowana, plakietką ktoś mógł sobie robić kreski amfy itp itd a to wszystko może sprawić, że możemy mieć problemy na lotnisku.

 

A wracając do tych narkotyków to sądzę, że 0,5kg maskotkę dałoby radę przyczepić do TB, a już na pewno 100g...

 

Temat założyłem by dowiedzieć czy ktoś z was miał podobne myśli na ten temat?

Link to comment

A przyznam się, że też kiedyś o tym myślałem - jak w stanach kilka skrzynek GC potraktowano jako bomby to dlaczego nie można zapakować działki?

Zresztą cała zabawa czasami przypomina zabawę w Bonda - ciekawe kiedy kogoś kondrywiad zwinie - albo jakiś inny słoneczny patrol :ph34r:

Link to comment

Tak sobie pomyślałem jeszcze że zapewne znalazłby się osoby które z czystej złośliwości lub dla głupiego kawału mogłyby zapakować do TB trochę towaru. I wcale nie musieliby być właścicielami tych TB...

 

Ludzka pomysłowość nie ma ograniczeń, więc czemu nie ...

Co do pytania: moje doświadczenia to USA, Kanada i cała Europa. Nigdy nie miałem problemów z "przedmiotami podróżującymi/podróżnymi). Odkąd keszuję, zawsze mam w podręcznym bagażu krety/coiny, trochę drobiazgów (z uwzględnieniem wymogów bezpieczeństwa) i GPS-a. Duży spokój :)

Link to comment

Podczas podróży do Rzymu w Katowicach kazano nam otworzyć garmina i pokazać, co za "ogniwa" są w środku. Po zobaczeniu zwykłych paluszków garmin poszedł dalej, ale musiałam pokazywać zapasową baterię do aparatu. Natomiast w drugą stronę miałam kilka coinów, o których zapomniałam w kieszeni i nie schowałam do bagażu głównego, ale nikt się ich nie czepiał.

 

A przyznam się, że też kiedyś o tym myślałem - jak w stanach kilka skrzynek GC potraktowano jako bomby to dlaczego nie można zapakować działki?

 

Dość dziwnie to może wyglądać, że ktoś podchodzi do drzewa, coś wyjmuje, coś robi i odkłada na miejsce. Strunówki też wyglądają podejrzanie.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...