Jump to content

Geocaching u Slavoniji


Dr Zagy

Recommended Posts

Malo - pomalo širi se geocaching u Slavoniji više zahvaljujući Matku&Maji, a ponešto i meni. Iako mislim da još nije to onoliko kao u Zagrebu, što ipak niti ne težimo da budemo. U zadnjih nekoliko dana Matko&Maja su postavili 2 nova cacheva. Hvala za FTF!

Pozdrav iz Osijeka!

Link to comment

Malo - pomalo širi se geocaching u Slavoniji više zahvaljujući Matku&Maji, a ponešto i meni. Iako mislim da još nije to onoliko kao u Zagrebu, što ipak niti ne težimo da budemo. U zadnjih nekoliko dana Matko&Maja su postavili 2 nova cacheva. Hvala za FTF!

Pozdrav iz Osijeka!

 

^^ gospon zagy.. ja mislim da ti nemas bas drugi hobby nego geocaching, cim stavim negdi jedan, odma si ti najkasnije drugi dan tamo XD

 

kada budem kraj 7. mjeseca doso imamo u planu jos koji veci mulit i nc mulit staviti. Imamo jednu dobru location u bilje, jedan veiliki stari bunker, moram vidite kolike imamo vrjemena da napravimo jednog dobrog lp.

 

mogu vam samo preporuciti jednom za nedelju dana na cachholiday u njemacku dodi, ovdje ljudi jako puno novce i vremena investiraju u postavljanje cache. stvarno smo svasta vec vidili i stvarno bi se iznenadili sta ljudi si sve mogu izmisliti. ako stvarno volite taj hobby onda morate dodi jednom!

Link to comment

 

^^ gospon zagy.. ja mislim da ti nemas bas drugi hobby nego geocaching, cim stavim negdi jedan, odma si ti najkasnije drugi dan tamo XD

 

kada budem kraj 7. mjeseca doso imamo u planu jos koji veci mulit i nc mulit staviti. Imamo jednu dobru location u bilje, jedan veiliki stari bunker, moram vidite kolike imamo vrjemena da napravimo jednog dobrog lp.

 

mogu vam samo preporuciti jednom za nedelju dana na cachholiday u njemacku dodi, ovdje ljudi jako puno novce i vremena investiraju u postavljanje cache. stvarno smo svasta vec vidili i stvarno bi se iznenadili sta ljudi si sve mogu izmisliti. ako stvarno volite taj hobby onda morate dodi jednom!

 

Pa, skoro da si u pravu. I nemam puno hobija uz geocaching, ali mislim da ovaj hobi ujedinjuje više aktivnosti, kao npr turizam, upoznavanje novih ljudi, rješavanje zagonetki, razvijanje kreativnosti. Zasad više volim tražiti geocacheve a nadam se da ću se poslije nekog vremena malo posvetiti i postavljanju cacheva. Znam da je u Njemačkoj raj za geocachere, ima puno cacheva za pronaći, čak mislim da u Njemačkoj ima najviše od svih zemalja (preko 200 000). Jednom bih volio doći, ali zasad mi to nije u planu. Ipak, hvala na pozivu!

Ako dođeš u Osijek ovaj ili slijedeći mjesec, volio bih da se upoznamo. Silno bih htio pronaći tvoj noćni cache "Shuri" (jedino mi taj fali u osječkoj kolekciji).

Pozdrav iz Osijeka!

Link to comment

Napokon je i to bilo. Prvi geocaching event u Osijeku. Ekipa je bila mala, ali odabrana. I zahvaljujući jednom Poljaku i dvoje Njemaca, to je bio internacionalni event. Povodom eventa je stavljeno 5 novih cacheva, 4 multi i jedan tradicionalni. Prvo smo imali ručak/večeru, a poslije u lov na cacheve. Moram pohvaliti ekipu da su vrlo brzo pronašli sve cacheve koje sam postavio, neke čak i bez hinta.

Ali meni osobno je bilo najzanimljivije kad smo svi skupa išli u noćni lov na cache "Shuri- little forest spirit" Naravno, nije bilo lagano, puno mučenja i upitnika nad glavama, ali, malo uz pomoć ownera, na kraju smo uspjeli dobiti smajlić i na tom cacheu.

Hvala svima koji su došli na event. Bilo je lijepo vidjeti ponovo poznata lica i upoznati neke nove cachere. Ako vam se svidjelo, možemo organizirati i slijedeći event tamo negdje iduće godine.

Pozdrav od Dr Zagy!

Link to comment

Vidim da si je nway dao truda pa postavio više cacheva u zadnjih desetak dana (kao i inače stara ekipa). Ja sam se isto malo potrudio i postavio jedan novi cache kod crkve svetog Martina nedaleko Našica te 3 cache u najpoznatijem slavonskom svetištu Aljmaš.

Tko hoće da bude FTF, ovdje ima priliku.

Happy caching!

Link to comment

Budući da Matko i Maja imaju nekog drugog posla, onda je na meni ostalo da postavljam cacheve po Slavoniji. Evo moja dva nova cache-a. Znam da nije puno kao u Zagrebu, ali ipak je Osijek deset puta manji od metropole.

Happy caching!

http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=23ff79d7-a2dd-4052-b8f4-bdf15947f20b

http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=2fbaf3c4-41e5-4617-8d89-5ed519bc31ad

Link to comment

eh, sad kad sam konacno logirao cache - i to mi je #700 B) - da koncno napisem i rijec dvije :D

lokacija odlicna, klopa izvrsna, drustvo malo i probrano - posebno me veseli sto smo uspjeli decka iz poljske nagovoriti da ide s nama (upoznali smo ga vecer prije na connectingu :D:D)

i jos smo uzivali i u odlicnim cachevima - svaka cast bili su skroz zanimljivi ;)

 

zao mi je sto se neki lokalni nisu potrudili barem ekpu doci pozdraviti ili popiti pivo... za ostatak ekipe mi je jasno, ali nadam se da se sljedece godine vidimo tamo ;) oragnizrati cemo se vec :D

 

zagy skidam kapu na svemu sto radis, siguran sam da nije pretjerano ugodno sam vuci i ganjati, nagovarati ljude koji te ne kuze, stavlajti cacheve koji cekaju danima na ftf... s moje strane uvijek ces imati podrsku - samo tako nastavi... nadam se da ces nas i dogodine oduseviti s ovako jednim druzenjem i ponekim cacheom. stvarno ti hvala na trudu i prekrasnom danu ;)

Link to comment

Dakle, novi event u Slavoniji je tu :) . Riječ je o izletu od Valpova do Velike i odlazak na cito event u Velikoj. Pretpostavljam da neće biti puno dolazaka na ovaj event, ali stavio sam ga u nadi da će se možda netko iz Mađarske htjeti pridružiti :rolleyes: . Za sada je sigurno da ide Matko, Maja i moja malenkost. Za dalje ćemo vidjeti.

Nadam se da će biti lijepo vrijeme i poneki FTF u Velikoj :D .

 

http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=677c686d-99ca-4431-bbfe-630e959a40ac

Edited by Dr Zagy
Link to comment

Jedan od boljih cacheva koji sam našao u Hrvatskoj, Shuri, je arhiviran. Vlasnik Noir kaže da je previše promijenjeno u stageovima pa ga mora arhivirati.

Meni je cache bio zanimljiv i šteta što nije pronađen više puta.

Zbogom, Shuri, bilo mi je drago!

 

http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LUID=feef6884-8f1e-43cf-99f7-9ae3a70d489a

Edited by Dr Zagy
Link to comment

ima ih još :)http://www.geocaching.com/geocache/GC4R5KZ_crkva-sv-pantelejmona

a i nije mi jasno kako si pustio da: http://www.geocaching.com/geocache/GC4PX78_minas-zoo-adventure čeka toliko dugo i da ga netko drugi FTF-a???

Taj ću si ostaviti za jubilej 1500 cacheva (ili možda 2000).

Sad vidim da ima još cacheva u Slavoniji koji su već dugo nepronađeni.

1. Čardak

2. Ljeskove vode

Oba sam pokušao tražiti, ali nisam pronašao.

Oni T5 cachevi će ipak morati malo sačekati na mene jer nisam vičan penjanju na drvo.

Link to comment

Sa zadovoljstvom mogu konstatirati da u Slavoniji u ovom trenutku ima 209 aktivnih geocacheva :) . Doduše, to nije kao u Zagrebu gdje trenutno ima 448 cacheva u krugu 20 km od Trga bana Jelačića B) , ali treba računati na to da Slavonija ima mnogo manje stanovnika, kao i to da ima mnogo manje aktivnih geocachera.

Drago mi je da se širi geocaching i kod nas u Slavoniji. :)

Link to comment

Ajmo geocacheri planinari, da vas vidim! Tko će biti FTF? :rolleyes:

Jedan od najteže dostupnih cacheva u Slavoniji je upravo objavljen :) . Hodanje od parkinga do kutije i nazad treba oko 4-5 sati. Čak niti bicikl vam ne može puno pomoći jer je cesta šumska i dosta strma :P . Ali meni je bio užitak otići do tamo i udariti pečat u planinarski dnevnik B) .

 

http://www.geocaching.com/geocache/GC57BZG_crni-vrh-865m?guid=33bb1121-901d-4d1c-880c-7f71a76561c9

Link to comment

Djevojka i ja poceli jos prije skoro godinu dana, u zadnjih mjesec dana se ponovno aktivirali malo vise (nedostatak vremena, ludi rasporedi) pa se ponovno bacamo na potrage, nemozemo se jos pohvaliti nekim vecim uspjesima no ideja i volja su tu, planiramo uskoro postaviti nekoliko cachea

Link to comment

Djevojka i ja poceli jos prije skoro godinu dana, u zadnjih mjesec dana se ponovno aktivirali malo vise (nedostatak vremena, ludi rasporedi) pa se ponovno bacamo na potrage, nemozemo se jos pohvaliti nekim vecim uspjesima no ideja i volja su tu, planiramo uskoro postaviti nekoliko cachea

Venet_os, dobrodošli u ovaj hobi. Ako vas šta zanima, kako tražiti kutije, kako postavljati, slobodno se obratite. U Slavoniji već ima dovoljno kutija za višetjedno traženje, ali još uvijek ima dovoljno prostora za nove kutije.

Za početak bih preporučio event u hotelu Osijek u nedjelju u 17:00 sati pa se možemo upoznati i razmijeniti iskustva.

Pozdrav!

Link to comment

Djevojka i ja poceli jos prije skoro godinu dana, u zadnjih mjesec dana se ponovno aktivirali malo vise (nedostatak vremena, ludi rasporedi) pa se ponovno bacamo na potrage, nemozemo se jos pohvaliti nekim vecim uspjesima no ideja i volja su tu, planiramo uskoro postaviti nekoliko cachea

Venet_os, dobrodošli u ovaj hobi. Ako vas šta zanima, kako tražiti kutije, kako postavljati, slobodno se obratite. U Slavoniji već ima dovoljno kutija za višetjedno traženje, ali još uvijek ima dovoljno prostora za nove kutije.

Za početak bih preporučio event u hotelu Osijek u nedjelju u 17:00 sati pa se možemo upoznati i razmijeniti iskustva.

Pozdrav!

 

Probat cemo doci no neobecajem, vise manje smo upuceni oboje kako stvari funkcioniraju no naravno bit ce nekoliko pitanja

Link to comment

Evo da se malo raspišemo. Baš nam je drago da se geocaching u Slavoniji sve više razvija i da smo stoga jučer i prisustvovali eventu u Osijeku na kojem je bilo dosta novih lica. Žao nam je samo što nismo mogli duže ostati pa da sa svima stignemo popričati i razmijeniti dogodovštine sa terena. Dakle svi vi novi geocacheri, drago nam je da ste se odlučili upravo za geocaching, a još nam je draže što ste iz Slavonije pa i ona polako dobiva svoj značaj u geocachingu u Hrvata. Hvala svima na postavljanju cacheva po Slavoniji jer nas troje imamo kuda onda ciljano otići na izlet osim ak je na nekom brdu (sorry Zagy) jer Matej mora još malo narasti :) Hvala Martinu na održanom eventu i kupljenim sitnicama, a svima ostalima poručujemo da se vidimo na nekom sličnom eventu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...