Jump to content

Συνάντηση cachers στη Θεσσαλονίκη


asteraki

Recommended Posts

Αναρτήθηκε ένα καινούργιο cache event, μια συνάντηση για τους cachers στην Ελλάδα. Πρόκειται να γίνει στη Θεσσαλονίκη, στις 4 Ιανουαρίου 2012. Ελπίζω να καταφέρουν αρκετοί να παρευρεθούν για να ανταλλάξουμε εμπειρίες, να μάθουν οι νέοι από τους παλιούς και να ενημερωθούμε για όσα δεν γνωρίζουμε ήδη.

Παραθέτω το κείμενο στην Ελληνική γλώσσα και το λινκ του cache.

Τα λέμε Starbucks!!

 

Cache Event:Kali Xronia and Merry Cache-mas!!

"Καλή Χρονιά και Καλά Χριστούγεννα! Τι καλύτερος τρόπος για να ξεκινήσουμε το 2012 από μια συνάντηση για cachers, νέους, έμπειρους ή απλά όσους επιθυμούν να μάθουν περισσότερα για το παιχνίδι. Ζωηρές συζητήσεις ενθαρρύνονται και αναμένονται. Όλοι είναι ευπρόσδεκτοι!

 

Τόπος: Starbucks στην Καμάρα (μέσα προς το πίσω μέρος)

Ώρα: 19:00 μ.μ. - 20.30 μ.μ.

 

Απαντήστε άμεσα (επιλέξτε «θα παρακολουθήσω/will attend» σε αυτή τη σελίδα)

 

Tι θα πρέπει να φέρετε:

1) τον εαυτό σας, διάφορα TravelBugs, ή άλλα αντικείμενα εμπορίου

2) Μια φωτογραφική μηχανή και ένα GPS, φυσικά!

3) Xρήματα για τον καφέ σας ;)

 

Στο πνεύμα των Χριστουγέννων, θα φέρω διάφορα "γεω-καλούδια" από την Αμερική για να θυμόμαστε την cache-mas συνάντηση. Μπορεί να μην έχω αρκετά δώρα για όλους, οπότε αν θέλετε να συμμετάσχετε παρακαλούμε φέρτε ένα στοιχείο για την ανταλλαγή δώρων. Αυτό θα μπορούσε να είναι ένα χειροποίητο αντικείμενο, μη ενεργοποιημένα TravelBugs, οτιδήποτε!"

 

Asteraki

Edited by asteraki
Link to comment

Αστερακι μου... μακαρι να μπορουσα να ερθω!!!

δυστυχως.. και μακρυα ειμαι(Ροδο) και οι οικονομικοι λογοι αλλα και οι καιρικες συνθηκες δεν το πολυεπιτρεπουν... κριμα!

 

Καλα να περασετε οσοι παρεβρεθειτε.. καλα Χριστουγεννα και καλη χρονια σε ολους!!! :)

Link to comment

χαχαχα προσέχτε που κάνετε τις συναντήσεις ,είμαι απ Θεσσαλονίκη σε λέω και μάλλον θα έρθω.Βέβαια αν έρθω εγώ ,είμαι σύγουρος πως δεν θα αρκετοί τζιοτσάτσερς. Ενι γουέϊ ,εγώ θα φέρω και καλούδια.

Link to comment

χαχαχα καθόμουν σε διπλανό τραπέζι και κατασκόπευα την συνάντηση.Έχω και φωτογραφικό υλικό.Ναι ήμουν ο τύπος με το καπελάκι και το μαύρο γυαλί ηλίου πιυ έπινε γουίσκι!

Edited by sakis
Link to comment

Καλή Χρονιά! Παιδιά, η συνάντηση έγινε! Δεν ήμασταν πολλοί, μόνο 4 άτομα, άλλα περάσαμε ωραία. Μιλήσαμε για τις εμπειρίες μας στο geocaching εντός και εκτός Ελλάδας, ανταλλάξαμε trackables, o Kivotos μας έδωσε bison tubes για να συνεχίσουμε να κρύβουμε caches. Επίσης, συζητήσαμε για το πως θα μπορούσαμε να προωθήσουμε το παιχνίδι στην χώρα μας μιας και δεν είναι διαδεδομένο.

 

Η συνάντηση θα επαναληφθεί κάποια στιγμή μέσα στο Μάιο-Ιούνιο. Ελπίζω να δούμε περισσότερους cachers, ένθερμους, που θα έχουν βοηθήσει όλο αυτό το διάστημα να υπάρχουν περισσότερα caches σε βόρεια και λοιπή Ελλάδα.

 

Καλή συνέχεια,

asteraki

Link to comment

θές να συμμετάσχεις σε κάτς που να έχει φωτιγραφίες με μαγιό των κοριτσιών που παίζουν τζιοτσάτς?

Δυστυχώς η ελληνική κτηνωδία δεν θα μπορούσε να λείψει ακόμη και σε ένα διεθνές παιχνίδι που δεν έχει καμία, μα καμία σχέση με κατς και μαγιο. Σε τέτοιες περιπτώσεις λυπάμαι που ομοεθνείς μου έχουν τέτοιου είδους μυαλά. Γι'αυτό η Ελλάδα χαντακώθηκε και συνεχίζει τον κατήφορο.

Απλά λυπάμαι...

 

Υ.Γ. Σε περίπτωση που δω τέτοιου είδους σχόλια ξανά, τουλάχιστον σε συζητήσεις ή ποστς δικά μου, ενημερώνω ότι θα κάνω αναφορά.

Edited by asteraki
Link to comment

θα με βγάλεις στον τάκο?

μπάϊ δε γουέϊ πως είναι το σωστό?

-θα σου κάνω αναφορά? ή

-θα σε αναφέρω?

 

ΥΓ Αδέρφια τσίμπησε το ψάρι,ξεκινάει καυγάς

Edited by sakis
Link to comment

Βρε κοριτσι μου και συ, πως εξισωνεις ολους τους Ελληνες Geocachers ετσι; Αν ειχες παρακολουθησει τα λεγομενα-γραφομενα του 'sakis' στο φορουμ, θα εβλεπες οτι εχει μια φαγουρα να πειραζει οποιον δεν αντιδραει 'σωστα'. Και σωστα ειναι να του πεις κατι που να μην τον συμφερει να απαντησει !! <_<

Πχ. 'Που να στειλω τις φωτογραφιες μικρε ?' ή κατι αναλογο !

Δεν ειναι σεξιστης, πειραχτηρι ειναι ! :rolleyes:

Μην τσιμπας, οι εξαιρεσεις απλα επιβεβαιωνουν τον κανονα, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ο κανονας !

Οι ομοεθνεις σου ελαχιστα φταινε για το χαλι της Ελλαδας, και οι ομοεθνεις σου Geocachers ακομα λιγοτερο ! :unsure:

Link to comment

ελληνική κτηνωδία δεν υπάρχει και δεν θα αφήσουμε να υπάρξει σε αυτό το θαυμάσιο παιχνίδι .

εδώ απλά διαβάζεις κάτι που έγραψε ένα παιδάκι που έχει αρκετό χρόνο να σπαταλήσει μπροστά σε μια οθόνη

μην συγχύζεστε παντού υπάρχει "το μαύρο πρόβατο", είναι μαύρο ξεχωρίζει

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...