Jump to content

Twierdza Kraków


X2_Team

Recommended Posts

Mi to wsio rawno, ale miało być wg schematu.

Nie są to w większości okolice które mnie ujmują i powalają na kolana.

Nie moje klimaty.

:)

Wiem że największy problem będzie z pogodzeniem tematu, bo opis nie może być za długi. Sądzę że Ci co się znają i ich to fascynują docenią właściwy opis. Ale jak zapadnie decyzja żeby opisy były od serca to oki.

Link to comment

Twierdza Kraków może dodawać na końcu ? Jeśli powstanie kilkadziesiąt keszy to posiadacze garminów wpadną w czarną rozpacz. Garmin ( Oregon i inne pewnie też) na liscie keszy pokazuje chyba 16 znaków czyli wszystkie z serii będą wyglądać tak samo a sporo ludzi jeszcze tych zabytków używa.

Edited by u810
Link to comment

1.Fort 45 Zielonki --- GC39G6N

2.Bateria B-47-1 --- ciężko dać osobnego kesza, poza tym bardzo blisko skrzyneczki którą założyłem i teren mocno czesany wykrywkami do powojennego złomu

3.Fort 47 Łysa Góra ---- GC39B97

4.Ostróg forteczny przy Forcie 47 --- GC39B8K

5.Fort 47a Węgrzce --- GC39B7V

6.Fort 47 1/2 Sudół --- GC397TN

7.Szaniec piechoty IS-V-1

8.Szaniec piechoty IS-V-2 --- poszło do opisu Schron amunicyjny "Marszowiec"

9.Szaniec piechoty IS-V-5 --- GC39B79

10.Szaniec IS-V-6 --- kilka pagórków, bardzo dużo śmieci i szkłą, krzaki i siedziba bezdomnych i okolicznych meneli od wiosny do ciepłej jesieni ---- poszło do Mostu

11.Fort 45a Bibice --- GC39G74

12.Bateria 45a (B-45-4) --- GC34X5B

13.Bateria 45b (B-45-1) --- GC39G6W

14.Bateria polowa FB-V-6 --- nie istnieje, teraz ogródki działkowe a już za chwilę bloki --- poszło do Mostu

15.Bateria B-47-2 --- GC39G5V

16.Fort 48 Batowice --- GC399GC

17.Fort 48a Mistrzejowice ---- GC399GN

18.Schron amunicyjny Łysa Góra --- GC34YAE

19.Schron amunicyjny "Marszowiec" --- GC39G6E

20.Most na ul.Reduty z Bateria polowa FB-V-6 jest w Multi GC39DRA

21.Prochownia w Witkowicach --- GC39Q5C

 

Ostał się tylko szaniec piechoty IS-V-1 ale nie ma opcji żebym do niego dotarł. Próba dojazdu z dwóch różnych stron zakończyła się zakopaniem auta po progi :) a dojście mnie zmogło po 20m brodzenia w błocie. Mówiąc inaczej wokół szańca jest zaorane pole i musi zamarznąć żeby dało się dojść.

Link to comment

Byłem dziś zrobić zwiad w Lesie Wolskim, znaleźć miejsca ukrycia i rezerwuję sobie :)

 

- bateria polowa FB-37 "Sowiniec" - brak śladów poza możliwą drogą dostarczającą amunicję ale jakiś mikrus tam posadzę

- Wartownia prochowni - teraz to budynek ZOO za ogrodzeniem ale będzie tam start "misji" :)

- Schron amunicyjny baterii FB 36 "Kazamata" - jest tam cache na OC.pl ale założyciele już nie są aktywni na dodatek kesz jest zakopany więc raczej nie będzie się mylił z moim

- Bateria FB 36 "Ostra Góra"

- Fort piechoty IS-III-1 Gumańczy dół - jest tam cache z OC.pl i OC.com napiszę do założyciela czy zarejestruje też na GC, jeśli nie to mam miejsce takie że nie będą się kesze myliły

- Bateria polowa FB-35

- Fort 38 Skała ( Obserwatrorium) - teren cały ogrodzony, obszedłem sobie na około, znalazłem miejsce, będzie jako finał

Edited by u810
Link to comment

Hej!

Toczygroszek mówił mi o akcji okeszowania twierdzy sporo temu, ale nie miałem czasu - dlatego dopiero teraz mógłbym się tym zająć. W zasięgu mam:

- Fort Borek,

- Fort 50 Prokocim,

- schron amunicyjny koło fortu 50 Prokocim,

- Prochownię na Woli Duchackiej,

- szaniec piechoty na Woli Duchackiej,

- wieżę (nie wiem dokładnie co to za obiekt i do czego służył) w pobliżu parku Jerzmanowskich na Prokocimiu.

Mógłbym jeszcze odwiedzić Fort Rajsko i schron amunicyjny po drodze do N50 E20. Fort Borek, prochownia na Woli Duchackiej i Fort Rajsko właściwie już są, trzeba tylko zrobić serwis, trochę przeedytować opisy i reaktywować. Fort 50 Prokocim ma już skrytkę, szaniec piechoty na Woli Duchackiej też, trzeba zmienić opisy.

Pozdrawiam

Link to comment

Tako i jest: http://coord.info/GC3CJ4H

 

Mam pytanie, szczególnie do inicjatorów projektu - czy ktoś ogarnia gdzie, ile, w jakim obszarze, co zostało okeszowane? Przydałoby się jakieś zestawienie (najlepiej w formie mapy), wówczas łatwiej byłoby zapełniać ewentualne luki. Ja systematycznie dodaję skrytki do bookmarka (w tej chwili jest tam ok. 40 obiektów), ale nie ogarniam co jest z jakiego obszaru.

Link to comment

Zgodnie z obietnicą coś dla bardziej wymagających: http://coord.info/GC3CJ4Y

Byliśmy we dwóch, po zmroku. Dostaliśmy nokaut w pierwszej rundzie :) Następnym razem to już chyba spróbujemy za dnia.

 

Mam nadzieję, że ten nokaut to nie od miejscowej pani, która oskarżyła mnie o próbę kradzieży cmentarnego ogrodzenia :)

Przyznaję, pierwszy etap jest najtrudniejszy. Powodzenia!

Link to comment

Ok, bardzo wszystkich serdecznie przepraszam że umilkłem. Niestety planowana zmiana zawodu wymusiła na mnie kursy, szkolenia, praktyki i praktycznie od początku roku nie miałem nawet chwili czasu żeby spokojnie usiąść przy kompie.

 

Obiecuję że do końca tego tygodnia uporządkuję Wasze wpisy i będą dostępne chwilowo tak jak i poprzednio tutaj: https://docs.google.com/document/d/12l87ErYCBS9CxvuWfnpbojDtgYGdmksymAQBGf4bxkw/edit?pli=1

 

mapa obiektów dostępna jest tutaj: http://maps.google.com/maps/ms?msid=206707889049369912847.0004b3e8426696c29ded5&msa=0

 

Niestety nie jestem na tyle biegły żeby to jakoś sensownie ze sobą pożenić w sensie jakieś aplikacji z założonymi cachami i bez. Jak ktoś ma pomyśl jak to zrobić to oczywiście zapraszam.

 

Jeszcze dziś zgłoszę ten projekt do adminów w celu umieszczenia na stronie gc.pl

Link to comment

okeszowałem wsio co było w moim regionie

Ostał się tylko szaniec piechoty IS-V-1 ale nie ma sensu dawać tam kesza bo to pole orne i jak będzie ciepło to trza deptać uprawę żeby dotrzeć

 

A gdyby zrobić tam np. wirtualną skrzynkę z koniecznością zrobienia zdjęcia z tym polem w tle?

Link to comment

- Prochownię na Woli Duchackiej,

- szaniec piechoty na Woli Duchackiej,

- wieżę (nie wiem dokładnie co to za obiekt i do czego służył) w pobliżu parku Jerzmanowskich na Prokocimiu.

schron amunicyjny po drodze do N50 E20.

 

Tom określ proszę na podstawie podanych linków do mapy i naszej listy obiektów o które konkretnie obiekty Ci chodzi, żeby nie było pomyłki i nieporozumień. Dziękuję.

Link to comment

OK. Mapa i dokument są super, sporo mi rozjaśniły. No więc po kolei, według mapy:

1. Fort 50 Prokocim - gotowy, skrytka GC20TAH (letterbox)

2. Relikty baterii sprzężonej Fortu głównego artyleryjskiego 50 "Prokocim" - słyszałem o tym terenie, ale wcześniej nie wiedziałem gdzie się znajduje. Mogę założyć skrytkę. Proszę o rezerwację.

3. Schron amunicyjny "Prokocim" - coś tam jest, ale na pewno do przerobienia. Mogę adoptować i zmienić.

4. Szaniec piechoty na Woli Duchackiej to właściwie Szaniec FS-22 / NS-25 - jest tam skrytka GC28DN5. Można przerobić opis, by bardziej pasował do Twierdzy Kraków (potrzebna opinia).

5. Prochownia na Woli Duchackiej - nie ma jej na mapie, nie potrafię określić gdzie dokładnie była. Na początku myślałem, że jest związana z lokalizacją skrytki GC1YVK8 (o prochowni jest w opisie), ale to nie to miejsce. Poszukam informacji na temat lokalizacji, ale na razie to tak jakby jej nie było, nic nie założę.

6. Schron amunicyjny po drodze do N50 E20 to Schron amunicyjny "Kosocice". Zrezygnowałem z założenia skrytki na rzecz Toczygroszka.

7. Wieża w pobliżu parku Jerzmanowskich - pomyłka :) Ta wieża nie miała nic wspólnego z Twierdzą Kraków. To wieża ciśnień, nazywana też wieżą wodną. Zmyliła mnie tabliczka szlaku Twierdzy. Tak naprawdę wskazuje Pałac Jerzmanowskich, który pełnił funkcje rezydencji generała sztabu południowego Twierdzy Kraków.

8. Fort 52 Borek - gotowe, skrytka GC20ZYX

A, na Woli Duchackiej (nad Lidlem) na mapie oznaczona jest kawerna. Spotkałem się z informacją, że powstała w okolicach II WŚ i nie ma związku z Twierdzą Kraków. Postaram się poszukać dokładniejszych danych.

Edited by TomPL
Link to comment

 

5. Prochownia na Woli Duchackiej - nie ma jej na mapie, nie potrafię określić gdzie dokładnie była. Na początku myślałem, że jest związana z lokalizacją skrytki GC1YVK8 (o prochowni jest w opisie), ale to nie to miejsce. Poszukam informacji na temat lokalizacji, ale na razie to tak jakby jej nie było, nic nie założę.

 

W określaniu położenia obiektów, i tego jak to dawniej mogło wyglądać bardzo przydatna jest wikimapia: http://wikimapia.org/#lat=50.0191373&lon=19.995026&z=18&l=28&m=b

 

7. Wieża w pobliżu parku Jerzmanowskich - pomyłka :) Ta wieża nie miała nic wspólnego z Twierdzą Kraków. To wieża ciśnień, nazywana też wieżą wodną. Zmyliła mnie tabliczka szlaku Twierdzy. Tak naprawdę wskazuje Pałac Jerzmanowskich, który pełnił funkcje rezydencji generała sztabu południowego Twierdzy Kraków.

 

O widzisz o pałacu nic nie wiedziałem, ale możnaby to również wykorzystać. Skoro robimy całą TK to wykorzystajmy wszystkie źródła. Jeśli ktoś jeszcze wie o jakichś obiektach których nie ma na mapie to piszcie.

Link to comment

Założyłem kesza w byłych Koszarach Arcyksięcia Rudolfa (Kronprinz Rudolf Kaserne), które też należały do Twierdzy. Na razie skrzynka jest zarejestrowana tylko w sąsiednim serwisie, ale pewnie podepnę ja i tutaj.

 

Możesz podać lokalizację tych Koszar?

Link to comment

Luneta Warszawska przygotowana na GC (Certyfikat FTF_GC, nowy logbook i gadgety) i nawet pilnowałem odległości do finałów na Cm. Rakowickima ale poniewczasie okazało się że zonk... 120 m do kesza Zakrętka. Zapomniałem by również tego sprawdzić.

Link to comment

W jaki sposób dołączyć TK do projektów na geocaching.pl ? Jako że wczoraj rozbiłem samochód majówka zapowiada się krakowsko-rowerowo a więc pewnie założę 2-3 kesze związane z twierdzą w każdym razie jak odzyskam od mechaników 4 gotowe kesze z bagażnika przeznaczone w Beskid Wyspowy to pójdą gdzieś na Kraków.

Mapka przygotowana przez X2 Team przypięta na gc.pl pomogła by w całości.

Edited by u810
Link to comment

Już dostałem od Spidera wszystkie informacje o tym jak dodać projekt na główną stronę :), jednak kompletny chwilowy brak czasu związany z egzaminami nawet nie pozwala mi myśleć o zabraniu się za to. Ale jeszcze tydzień i wezmę się za to. Chyba że Ci się chce to wyślę Ci na pm jak się za to zabrać.

Link to comment

Dodałem projekt Twierdza Kraków

 

Świetnie, dzięki.

Jak teraz robić update ? Od momentu gdy wysłałem arkusz powstało 5 nowych keszy i te jak domyślam się po przeczytaniu wątku "Galicyjskie Cmentarze" trzeba dodać ręcznie. Rozumiem że jeśli dodam nowy listng przez stronę projektu to kesz pojawi się też na stronie projektu ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...