Jump to content

Oszustwa podczas logowania TravelBug'ów i Coin'ów


Spider

Recommended Posts

Od kilku dni mam pewien problem.

 

Najprawdopodobniej na jednym z czeskich eventów koledzy z Czech (Ci od PowerTraila) udostępnili zdjęcia coinów z wrocławskiego zlotu. Kilku użytkowników dodawało logi "spotkania" coina na co reagowałem usunięciem takiego logu. Ale jeden użytkownik dość mocno mnie zdenerwował. Po usunięciu logu "zobaczenia" coina i mailu do użytkownika, że usunąłem jego log ponieważ nie widział on na oczy tego coina otrzymałem odpowiedź w logu:

 

Hi, I saw the photo on the event. It does not matter whether it is original, copy, or a picture or photo. Groundspeak does not specify this.

1) I have seen and done the correct log

2) you're stupid and wrong delete

 

You can delete the log, you will remain stupid :-)

 

http://www.geocaching.com/track/log.aspx?LUID=1107f9d0-836e-44ac-ba9f-6d702b7525a7

 

Co z tym zrobić?

 

P.S. Nauczka na przyszłość: na eventach nie dawać coinów do fotografowania...

Link to comment

Obawiam się, że nie ma na takie zachowanie sposobu. Edukować, tłumaczyć, wbijać do głowy zdrowe zasady zabawy. Zaznaczam: ZABAWY. Widocznie tego konkretnego czeskiego kolegę bawi taka forma... Możesz kasować jego wpisy a jak będzie je stale odtwarzał, to znaczyć będzie, że mu bardzo zależy lub nie popuści Ci na złość, co może mu też przynieść jakąś satysfakcję :-). Tak czy siak, będzie się dobrze bawił.

BTW: Czy jesteśmy w stanie panować nad wszystkimi logami w naszych TB czy GC?

Link to comment

cos mi sie zdaje, ze za duzo do tego wszystkiego uwagi przykladacie :)

 

a co sie wlasciwie takiego stanie, ze jakis osiol jeden z drugim, zaloguje kesza czy coina - nawet "na lewo"?

no nic :)

 

jak nie pomoze jedna uwaga, olac goscia, niech idzie i nie wraca.

przynajmniej jest szansa, ze nie zrobi nic bardziej glupiego, kiedy zaczniesz z nim dyskutowac.

 

pozdro :)

Link to comment

ja tak z innej beczki...

sorki że podpinam się pod ten topik, ale dotyczy to travelbuga i problemu z jego zalogowaniem.

Podjąlem z jednej skrzynki i umieścilem ją w swojej

 

Udalo mi się zarejestrować podjęcie, ale włożenia do kesza już nie :(

 

powie mi ktoś może dlaczego?

Link to comment

ja tak z innej beczki...

sorki że podpinam się pod ten topik, ale dotyczy to travelbuga i problemu z jego zalogowaniem.

Podjąlem z jednej skrzynki i umieścilem ją w swojej

 

Udalo mi się zarejestrować podjęcie, ale włożenia do kesza już nie :(

 

powie mi ktoś może dlaczego?

 

Podczas wpisywania logu do kesza na dole strony masz listę wszystkich TB/GC będących w Twoim posiadaniu. Musisz zaznaczyć te, które zostaweiłeś w keszu i wybrać przy nim opcję "włożony". Dodaj więc w swoim keszu log typu "write note" wpisujac cokolwiek (np. "wrzucilem travelbuga") i zaznacz opcję, o której napisałem wcześniej. Wpis możesz jeśli po tym chcesz usunąć, a TB już pozostanie jako włożony.

Link to comment

sęk w tym że:

 

podjąłem travelbuga ze skrzynki opencaching

zarejestrowałem go na http://cachebuddies.net

a teraz wsadziłem go do skrzynki opencaching i nie mogę zalogować do skrzynki http://www.geocaching.com/track/

 

:(

 

jakoś tego nie łapię jeszcze

 

nie wiem czy w ogóle da się połączyć nowo powstałą skrzynkę moją do której chce wsadzić travelbuga z tamtejszym serwisem

Link to comment

no to jestem w kropce...

ale faktycznie skrzynka była zarejestrowana w obu serwisach

OP3000 i GC2KDTH

 

wcześniej pytałem się na forum czy mogę zostawić Travelbaga pobranego z GC na OP -odpisano mi że nie ma zastrzeżeń...

 

zarejstrowałem jego pobranie ale zostawienia w mojej skrzynce OP469F już nie mogę... :(

 

tu jest buj nieszczęsny bug

http://www.geocaching.com/track/details.aspx?guid=2449f857-ea1d-4fb4-9e50-2aeb7f797d17

 

właściciel: Fotopinguin

Edited by ursyniak
Link to comment

no to jestem w kropce...

ale faktycznie skrzynka była zarejestrowana w obu serwisach

OP3000 i GC2KDTH

 

wcześniej pytałem się na forum czy mogę zostawić Travelbaga pobranego z GC na OP -odpisano mi że nie ma zastrzeżeń...

ktos najwyrazniej nie wiedzial, o czym mowi, nie zrozumial ciebie, lub ty nie zrozumiales jego - wybrac dowolne z trzech ;)

 

zarejstrowałem jego pobranie ale zostawienia w mojej skrzynce OP469F już nie mogę... :(

jak juz powiedziano wyzej, trackable z GC.com moga byc logowane jedynie w tym wlasnie serwisie.

 

masz nastepujace opcje:

 

1. jak najszybciej odwiedzic swoja skrzynke i wyciagnac z niej tego TB i umiescic w skrzynce GC.com.

2. opublikowac swoja skrzynke w serwisie GC.com i wtedy zalogowac odlozenie w niej TB - juz bardziej ryzykowne.

3. zostawic wszystko, jak jest i modlic sie, ze TB doczeka sie swiadomego keszera z OC PL, ktory wstawi go do innej skrzynki z GC za ciebie - niestety to moze okazac sie najbardziej ryzykowne.

 

"ryzykowne" powyzej moze niestety oznaczac, ze TB moze jednak nie doczekac swojej kolejnej skrzynki GC, ani zadnej innej - jesli trafi na nieswiadomego uzytkownika OC PL, ktory potraktuje go jako zwykly przedmiot na wymiane i np. zatrzyma go dla siebie.

 

ja wlasnie mialem taki przypadek kiedys w jednym z lodzkich keszy, nie ogarnalem sie, ze to jest kesz OC only, i kiedy wrocilem kilka dni pozniej, zeby odzyskac wstawionego tam TB, jego niestety juz nie bylo i juz nigdzie indziej sie na GC nie pojawil..

kiepsko sie w takiej sytuacji wytlumaczyc wlascicielowi TB.. :-/

 

dzialaj wiec szybko, aby zminimalizowac klopoty.

 

calkiem fajny :)

Link to comment

dzięki wszystkim za pomoc!

 

przenieść niestety nie mogę, ponieważ bag już zostal pobrany ze skrzynki

zarejestrować pewnie na razie też bo znalazłem dopiero 2 kesze...

Na geocaching.com nie ma wymogu, że musisz znaleźć ileś keszy żeby rejestrować swoje za to każdy podlega ocenie przez rewievera więc szybko rejestruj kesza :) Edited by KrystianT
Link to comment

Jeśli chodzi o opcje TB to masz następujące:

 

1) W przypadku TB którego masz w inventory:

 

Dropped Off / Włożony - stosuje się gdy włoży się danego TB do skrytki

Visited / Odzwiedził - stosuje się gdy tylko chce się oznaczyć wizytę - ten typ logu jest często stosowany dla TB/GC które pokazują trasę użytkownika od skrytki do skrytki. Ja np. mam takiego coina, który tylko odwiedza skrytki: http://coord.info/TB3NWEJ

 

2) W przypadku gdy TB jest w skrytce:

 

Retrieve from ... - strosuje sie w przypadku gdy zabierze się danego TB ze skrytki

Grab it from somewhere else - strosuje sie w przypadku gdy zabierze się danego TB z innego miejsca (np. z innej skrytki)

Write note - komentarz

Discovered I - stosuje się w przypadku gdy chce się oznaczyć spotkanie TB ale nie zabrało się go ze skrytki (log często stosowany na spotkaniach)

 

3) W przypadku gdy TB jest w Twojej skrytce:

 

Na stronie TB możesz wybrać akcję "Mark Item Missing / Oznacz przedmiot jako zaginiony" - używasz tej akacji w przypadku gdy TB nie ma w skrzyce a nikt nie zalogował zabrania tego przedmiotu. Po oznaczeniu przedmiotu jako zaginiony, właściciel dostaje powiadomienie, a lokalizacja TB zmieniana jest na nieznaną. Przykład: http://coord.info/TB2MZPF

Edited by SpiderPL
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...