Jump to content

objaśnienie znaczenia atrybutów


toczygroszek

Recommended Posts

Jakiś czas temu wprowadzono nowe atrybuty. Niestety, nie znalazłem nigdzie ich dokładnego objaśnienia. Może ktoś (np Silesian) orientuje się, w jakich sytuacjach zastosować atrybuty?:

 

- Tourist Friendly

 

Hmmm, może że np. Warszawiak może przyjechać do Krakowa i nic mu się nie stanie? :D

 

- Front Yard (Private Residence)

 

Tutaj obstawiam że dotyczy to raczej amerykańskich osiedli domków. W sensie że ktoś coś schował na prywatnej posesji ale takiej nieogrodzonej obok drogi. Tak tylko strzelam.

Link to comment

Ten Tourist Friendly to jest jak dla mnie dziwny, wiem, że już od jakiegoś czasu użytkownicy apelowali o jego dodanie, ale przecież turysta turyście nierówny - jeden porusza się tylko po wybrukowanych alejkach i muzeach, drugi chętnie idzie górskimi bezdrożami unikając cywilizacji. Himalaizm to to też forma turystyki :) A przecież w zależności od preferencji można sobie odfiltrować wg trudności terenu, czasu dojścia, sezonowości i innych wymagań typu wspinaczka czy nurkowanie. Chciałbym jednak wiedzieć, jakie kryteria musi spełniać skrytka, by zasługiwała na ten atrybut, bo jak dla mnie, to każda jest "tourist friendly" tylko nie każdy geocacher-turysta jest firendly na określone warunki.

Link to comment

Ten Tourist Friendly to jest jak dla mnie dziwny, wiem, że już od jakiegoś czasu użytkownicy apelowali o jego dodanie, ale przecież turysta turyście nierówny - jeden porusza się tylko po wybrukowanych alejkach i muzeach, drugi chętnie idzie górskimi bezdrożami unikając cywilizacji.

Ja się obawiam, że ten atrybut określa miejsce, do którego amerykański turysta może się dostać ze swoją wielką walizą, którą ciągnie na kółkach za sobą :-) i nie będzie mu ona przeszkadzać w podjęciu kesza. Coś jak dostępna z wózka inwalidzkiego :-).

Link to comment

Ten Tourist Friendly to jest jak dla mnie dziwny, wiem, że już od jakiegoś czasu użytkownicy apelowali o jego dodanie, ale przecież turysta turyście nierówny - jeden porusza się tylko po wybrukowanych alejkach i muzeach, drugi chętnie idzie górskimi bezdrożami unikając cywilizacji.

Ja się obawiam, że ten atrybut określa miejsce, do którego amerykański turysta może się dostać ze swoją wielką walizą, którą ciągnie na kółkach za sobą :-) i nie będzie mu ona przeszkadzać w podjęciu kesza. Coś jak dostępna z wózka inwalidzkiego :-).

 

Czasem taka walizka ma wysuwaną rączkę, która umożliwia wejście poza chodnik na ok 1m bez wypuszczania walizki z ręki :)

Link to comment

Przeszukałem wszystkie możliwe źródła (strona GC, Support, Wiki, Forum) i nie znalazłem wyjaśnienia tych atrybutów, ale moim zdaniem:

 

1) Tourist Friendly - skrytka jest umieszczona na terenie "turystycznym", czyli równie dobrze może to być rynek dużego miasta, jak i szczyt w górach. Ważne żeby turysta w takim miejscu nie wzbudzał podejrzeń i poszukiwania były bezpieczne. Generalnie miejsca takie gdzie pojawienie się geocachera nie jest niczym nadzwyczajnym. Czyli np. skrytka w na osiedlu pod blokiem nie spełnia tego bo można dostać w mordę od dresów, skrytka w małej wiosce gdzie babcie siedzą w oknach również do takich nie należy, również skrytki w opuszczonych budowlach do nich nie należą lub takie które mogą wzbudzić podejrzenia policji (lub innych służB).

 

2) Front Yard (Private Residence) - skrytka na terenie prywatnym, ale z zastrzeżeniem, że teren ten należy do założyciela skrytki (przez co zgadza się ona na wstęp na ten teren). Tak uważam gdyż na GC w ogóle nie można założyć skrytki na czyimś terenie prywatnym.

Link to comment

Cześć.

Podpinam się ze swoim pytaniem-problemem pod ten dość stary post, ale w trakcie poszukiwań odpowiedzi tylko ten temat jest cokolwiek zbliżony.

Otóż na mapie geocaching.com można zastosować różne filtry przeglądania. M.in. jest filtr tzw. "pozytywnego" zaznaczenia atrybutów. Niestety brak jest "negatywnego" odznaczenia. Czyli - wiem, że nie będę nigdy szukał keszy, które wymagają wspinaczki lub łódki i nie chcę ich widzieć na mapie, bo tylko zaciemniają obraz tego co jest dla mnie realnie dostępne. Czy można i gdzie zgłosić potrzebę takiej funkcji?? A może już gdzieś spotkaliście się z takim tematem.

Pozdrawiam

yuve

Edited by yuve
  • Funny 1
Link to comment
8 hours ago, yuve said:

Cześć.

Podpinam się ze swoim pytaniem-problemem pod ten dość stary post, ale w trakcie poszukiwań odpowiedzi tylko ten temat jest cokolwiek zbliżony.

Otóż na mapie geocaching.com można zastosować różne filtry przeglądania. M.in. jest filtr tzw. "pozytywnego" zaznaczenia atrybutów. Niestety brak jest "negatywnego" odznaczenia. Czyli - wiem, że nie będę nigdy szukał keszy, które wymagają wspinaczki lub łódki i nie chcę ich widzieć na mapie, bo tylko zaciemniają obraz tego co jest dla mnie realnie dostępne. Czy można i gdzie zgłosić potrzebę takiej funkcji?? A może już gdzieś spotkaliście się z takim tematem (u mnie słabo z angielskim, więc przeszukiwanie głównego forum nie pomoże).

 

Można zgłosić. Np. na tym forum w dziale "Website". Można też pisać prywatne wiadomości do HQ. Ale szczerze wątpię, żeby to cokolwiek dało. Oni doskonale wiedzą, że takiej funkcjonalności nie ma i przedstawili to jako celowe działanie. Oczywiście głosy by można było szukać po negatywnych atrybutach były niejednokrotnie podnoszone.

Negatywne atrybuty można filtrować w Pocket Query (ale to funkcja premium, do tego przestarzała i niewygodna w użyciu).

Można też użyć do tego niezależnych aplikacji. Np. w Locusie mam taką możliwość (ale tu znów pojawia się kwestia konta premium). Nie wiem jak jest w c:geo.

  • Helpful 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...