Jump to content

Pytania dotyczące forum


Thathanka

Recommended Posts

Jeszcze nie mogę się przyzwyczaić, ale zmiany idą w dobrą stronę.

wizualnie wrecz przeciwnie.. :-/

mozna jakos zmienic te ponure szare szarosci?

i ten.. turkus (?) dla przyciskow..

nijak sie to nie zgrywa z zielono/oliwkowym glownym tematem site-u..

pod tym wzgledem fatalnie :huh:

Link to comment

wizualnie wrecz przeciwnie.. :-/

mozna jakos zmienic te ponure szare szarosci?

i ten.. turkus (?) dla przyciskow..

nijak sie to nie zgrywa z zielono/oliwkowym glownym tematem site-u..

pod tym wzgledem fatalnie :P

 

Lepiej uważać na słowa. Ja kiedyś na pewnym forum po zmianach kolorystyki napisałem, że brązowa czcionka na zielonym tle będzie wyglądać jak łajno w trawie i dostałem ostrzeżenie za "wulgarną wypowiedź" :huh:

Link to comment

fajnie, ale początek bywa trudny oraz nie wiem dlaczego nie widać który temat jest przeczytany a który nie i to ciut myli

Widać, widać... Tyle że nastąpił restart i mamy na początku stan pierwotny.

W prawym górnym rogu masz odnośnik "Mark this forum as read" - i po kłopocie.

Edited by soolash
Link to comment

na górze działu Poland, a także na górze każdego wątku masz przycisk Watch Forum. W ustawieniach swojego profilu (strzałka w dół obok nicka na górze forum i My settings), masz dużo możliwości ustawień powiadomień o nowych postach

chyba nie działa

włączyłem tak jak opisałeś a na maila żadna informacja o nowych postach nie dotarła :(

Link to comment

nie wiem jakie są domyślne ustawienia, ale żeby otrzymywać maile natychmiast po pojawieniu się nowego posta należy to ustawić.

Wchodzisz w ustawienia forum (strzałka w dół obok nicka na górze forum --> My settings) następnie klikasz w zakładkę Forums i Manage Watched Forums/Topics. A następnie zaznaczasz wszystko wybierasz z rozwijanej listy Change to immediate notification i klikasz w "with selected"

Link to comment

Przypominam również, że na tym forum dyskutujemy na temat geocaching.com,

Czy Moderator się czasem nie zagalopował?

Który punkt regulaminu mówi że to Forum jest tylko na temat geocaching.com ?

Bo ten Regulamin mówi wyraźnie już we wprowadzeniu, że to Forum jest do dyskusji o geocachingu, a nie tylko o wersji ".com".

Link to comment

Czy kolega maryush się czasem nie zagalopował? To jest forum geocaching.com a nie forum wszystkich systemów geocachingowych jakie powstały na świecie...

 

Celem forum Groundspeak’a jest promowanie aktywności związanej z geocachingiem i opartą na lokalizacji grą terenową. Jest to otwarte forum, sponsorowane przez Groundspeak Inc., do dyskutowania o wszystkich aspektach geocachingu, waymarkingu, Wherigo™, benchmarkingu, używaniu GPS i innych grach GPS związanych z Groundspeak. To jest przyjazny serwis społecznościowy dla entuzjastów GPS na całym świecie.

 

I pozwól, że się nie będę nad tobą pastwić ... i nad naszym nieszczęsnym modem również.

Link to comment

Czy kolega maryush się czasem nie zagalopował? To jest forum geocaching.com a nie forum wszystkich systemów geocachingowych jakie powstały na świecie...

Polecam lekturę Regulaminu tego forum, który to Regulamin twierdzi coś wręcz przeciwnego:

"Celem forum Groundspeak’a jest promowanie aktywności związanej z geocachingiem i opartą na lokalizacji grą terenową. Jest to otwarte forum, sponsorowane przez Groundspeak Inc., do dyskutowania o wszystkich aspektach geocachingu, waymarkingu, Wherigo™, benchmarkingu, używaniu GPS i innych grach GPS związanych z Groundspeak. To jest przyjazny serwis społecznościowy dla entuzjastów GPS na całym świecie."

Polecam też zerknąć na logo tego Forum - widać Geocaching, ale ".com" nie widać ani troszeczkę.

 

EDIT: i jeszcze polecam zerknąć na opis tego działu:

"Poland

Miejsce do dyskusji o geocachingu w Polsce."

Gdzie tam jest ".com"?

 

PS. Czy jeśli chcę zgłosić przyciskiem "Report" post Moderatora, to zgłoszenie pójdzie do oceny przez tegoż właśnie Moderatora?

Edited by maryush
Link to comment

koledzy możecie podkreślać odpowiadające wam sformułowania w tej preambule regulaminu forum, ale to nie spowoduje, że zniknie z niej stwierdzenie "związanych z Groundspeak", co zawęża i dokładnie określa tematykę tego forum

 

maryush - napisz report po angielsku to wtedy będzie się nim mógł zająć moderator globalny.

Link to comment

Pudło.

"Związanych z Groundspeak" odnosi się do "i innych grach GPS".

Zdanie pierwsze wyraźnie wskazuje, że celem tego forum jest promowanie aktywności zwiazanej z geocachingiem, a nie z geocachingiem.com.

Tak samo opis działu Poland.

Czy Groundspeak gdzieś oficjalnie wyraził zdanie przeciwne, czy to tylko własna twórcza interpretacja moderatora?

 

I w sprawie report'u nie pytałem kto się będzie nim mógł zająć, tylko czy zgłoszenie pójdzie do moderatora lokalnego. Różnica subtelna, ale w tym przypadku znacząca. Więc jeszcze raz - czy klikając w przycisk Report zgłoszenie po angielsku wysyłam bezpośrednio do moderatora globalnego, czy do lokalnego?

Edited by maryush
Link to comment

Nemrodek, dziękuję za odpowiedź, choć ja nie pytałem o to kto co widzi, tylko kto jest adresatem takiego raportu. Co innego widzieć, a co innego być odpowiedzialnym za zajęcie się daną sprawą. Więc po raz trzeci - kto jest odbiorcą Reportu zgłaszającego post z tego forum (Poland)? Moderator działu Poland czy ktoś inny?

 

To jest forum geocaching.com a nie forum wszystkich systemów geocachingowych jakie powstały na świecie...

Liczę więc, że usuniesz z tego Forum wszystkie swoje posty, w których jest cokolwiek o innym serwisie niż geocaching.com. Chodzi mi konkretnie o serwis geocaching.pl.

Zważywszy, że masz ten link w swojej sygnaturce, to będą wszystkie Twoje posty do usunięcia, prawda?

Link to comment

Maryush - nie ma kogoś takiego jak adresat lub odbiorca raportu. Jak już pisałem raport jest widoczny dla moderatora działu Poland i moderatorów globalnych. Oczywiście raportami działu Poland zajmuję się ja, ale jeżeli chcesz aby zajął się nim inny moderator napisz to wyraźnie w raporcie i tak się stanie.

Link to comment

I was asked to speak on the use of the forums. As I don't speak polish I will use a Google translator that will do a horrible job. Groundspeak forums are for the discussion of Geocaching. It is not a place for discussing competing products. You can use those other sites to discuss their services. Discussions about those other sites will be removed by the moderators and nemrodek has our support to do so.

Repeated violation of this will lead to suspensions or bans from the forums. We do not like to do that, it is the least enjoyable part of being a moderator.

 

Note the following please from the forum guidlines:

 

2 Forum courtesy: Please treat Groundspeak, its employees, volunteers, fellow community members, and guests in these forums with courtesy and respect. Whether a community member has one post or 5,000 posts, everyone should be treated respectfully.

 

9 Commerciality and postings with a larger agenda: It is Groundspeak's desire to maintain forums for the purpose of promoting the activity of geocaching and location-based outdoor play. We intend to limit forum discussions that promote commercial, social, political or charitable agendas as well as those which do not reasonably relate to the activity of geocaching and location-based outdoor play.

 

Threads or posts perceived to have been made with the intent of promoting any of the above agendas will not be permitted. Please note that our Volunteer Forum Moderators are authorized to exercise their discretion in providing some reasonable latitude for forum discussion postings relating to local events and issues in local discussion forums. Notwithstanding the above, Groundspeak reserves the right to include or permit the inclusion of limited commercial content in this forum, at its sole discretion.

Link to comment

Thank you, BlueRajah, for giving this insight about the subject. This is the official Groundspeak policy regarding this topic, am i correct?

 

Just one more question to get things clear:

Should we understand that by "Geocaching" you mean only Groundspeak product represented by site www.geocaching.com ?

And that we are forbiden to mention other sites that also are about the sport called geocaching (Groundspeak is not the owner of term "geocaching", am i right?) like opencaching.pl ?

 

Now, please do not take this as any form of attack, I just would be happy to get the clear picture - what is allowed, and what is not. Because the Forum Guidelines (at least the Polish translation) as they are now do not clearly cover that, i'm affraid. It is not my intention, (nor any other person here, as i hope) to brake the rules, but to be able to follow them one must be sure what those rules are. And by encouraging people to write about geocaching (other sites about geocaching fall into that category), while on the other hand not clearly state which exactly geocaching sites are/aren't allowed may lead to such misunderstandings.

 

Thank you for your attention, and may the forks be with you too ;)

Link to comment

In general discussions promoting competing sites are not allowed.

 

The discussion of geocaching as an activity is allowed and encouraged. Discussions about competing sites is not. Other sites generally fall under this part at the start of the guidelines

It is an open forum sponsored by Groundspeak Inc. for discussing all aspects of geocaching, Waymarking, Wherigo™, benchmark hunting, GPS usage and other Groundspeak-related GPS gaming.

 

Other websites are not Groundspeak related, they are often commercial in nature, and promote the agenda to cache on another service or play another game. Posters would need to get permission from Groundspeak before holding a discussion on them.

 

If someone is posting information that is promoting another service, it will be moderated. It is not a favorite part of our job, but those are the rules we play under. Like a football referee, a moderator has a set of rules to follow. They are trying to keep the discussions on topic. Getting mad at the referee and calling them names does no good, he is just following the rules given him. I think nemrodek has been very tolerant. I would have given a yellow or red card and a time out for a few of the comments belittling him.

 

I hope that is helpful

Link to comment

Zgodnie z pkt. 7 Regulaminu Forum bardzo proszę przenieść swoje prywatne spory na prywatną drogę i nie poruszać ich na tym forum

 

7. Prywatne rozmowy: Czasami dyskusja w wątku przechodzi w przyjacielski dialog albo gorącą debatę pomiędzy niewieloma użytkownikami. Do tych wymian zdań prosimy używać funkcji Private Message, którą umożliwia Forum lub systemu wiadomości serwisu geocaching.com. Posty na forum publicznym powinny być zarezerwowane dla spraw interesujących ogół społeczności geocachingowej. Przypomnienie: Wszystkie kontakty z innymi członkami społeczności za pomocą serwisów Groundspeak’a podlegają Warunkom Korzystania (Terms of Use).
Edited by nemrodek
Link to comment

Wątek "Pytania dotyczące forum" został zamknięty, więc nie wiem gdzie zapytać...

To była ciężka doba dla moderatora, chyba ze czterdzieści postów poszło w niebyt... (albo i więcej). Mam pytanie, czy tyko tu mamy takie sytuacje? Czy tylko nasz moderator ma tyle pracy? Mam doświadczenia z moderacją forów i takiego ruchu jak przez ostatnie 24h tu, to jeszcze nie widziałem :shocked:

Czy jeszcze w innych "pokojach" forum GC są takie akcje? Bo mam wrażenie, że skrzynek mało sadzimy ale kontrowersji to już lepiej...

Są jakieś dostępne dane odnośnie aktywności użytkowników i moderatorów?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...