Jump to content

Pytania dotyczące forum


Thathanka

Recommended Posts

Wszystko dobre, co dobrze działa :mad:

Jednak skoro powstał wątek na ten temat, na pewno warto wyciągnąć plusy i minusy takiego stanu rzeczy.

Np. ja to jestem leniwy, piszę na kilku innych forach, do tego jeszcze maile, hmm... Bardziej by mi się podobało jedno forum zamiast trzech, żeby się zupełnie nie pogubić co i gdzie B)

Link to comment

A swoją drogą, to nawet Czesi nie mają tu swojego działu, a Polakom wystarczył tysiąc skrytek, by się wydzielić. :mad:

 

To była nasza inicjatywa z forum tutaj. Niektóre kraje mają własne, niezalezne fora, np. Czesi. My się zdecydowaliśmy załozyć tutaj. Założenie tego forum poszło prawie od ręki, nie ma na to wpływu liczba skrytek itd.

Link to comment

Czy wraz z powstaniem tego forum kącik geocaching.com na opencaching.pl nie stracił racji bytu?

To zależy jak na to zapatruje się RR OC/Moderatrzy forum. Jeśli forum opencaching.pl ma teraz zostać dedykowaną formą dyskusji na temat Opencachingu to faktycznie kącik GC (jak i wszelkie dyskusje związane z Geocachingiem) nie ma tam racji bytu. Pytanie tylko, czy administratorzy forum zdecydują się na taki krok?

Link to comment

Jaki separatyzm? Tu są ludzie z całego świata :laughing:

A forum dedykowane jest stricte użytkownikom serwisu Geocaching.com. Witam na forum.

 

Ja też witam na forum. No czy z całego świata to nie wiem :D ale tak serio, to chyba lepiej byłoby integrować środowisko zamiast je atomizować ? Dla osób szukających skrzynek na OC i na GC dwa osobne fora to tylko kłopot.

Link to comment

@shchenka - jesli ktos mieszkajacy np w Australii, na Kamczatce czy innym zakatku swiata, bawiacy sie w geocaching i majacy polskie korzenie szuka forum geocachingowego po polsku - tutaj trafi bez problemu a OC PL i tamtego forum nawet nie bedzie szukal

 

No ale jak ja nie jestem z Kamczatki, to teraz jak szukam czegoś na temat GC w Polsce, to mam pisać/szukać na dwóch forach ?

 

Też tak uważam. Myślę że zaletą jest też to, że z tego forum mam dostęp do obszarów prawie całego świata. Wprawdzie nic tam jeszcze nie piszę, ale poczytać zawsze mogę i czytam :laughing:

 

Chyba przedtem też miałeś dostęp, bo forum ogólne Groundspeak istniało już wcześniej, zanim założone zostało polskie forum. Chyba, że źle Cię zrozumiałem ? :D

Edited by shchenka
Link to comment

Nie bardzo rozumiem czemu ten separatyzm ma służyć. Czy jeśli zostało stworzone osobne forum "tylko dla GC" to znaczy, że trzeba też zrobić osobne forum tylko dla OC ? Trochę to bez sensu, moim zdaniem. :D

Wytłumaczę Ci:

1. Są ludzie który korzystają tylko z GC. Dla nich Forum OC powoduje mus kolejnej rejestracji.

2. Jak traktowani są zwolennicy GC na forum OC każdy wie...

3. Jak najbardziej jestem za tym, żeby forum OC było tylko i wyłącznie na temat OC i nazywało się "Forum Opencaching Polska"

4. Jak powstała grupa google OC to nie miałeś dylematów nad sensem jej powstania...

5. Jak Ci się tutaj nie podoba to nie musisz zaglądać.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Wytłumaczę Ci:

1. Są ludzie który korzystają tylko z GC. Dla nich Forum OC powoduje mus kolejnej rejestracji.

Na przykład kto: Ted ? Ty ? Toczygroszek ? Ja ? Zresztą dla tych, którzy korzystają z OC, forum też powodowało konieczność osobnej rejestracji i chyba nie było to nigdy jakiś poważnym problemem ?

2. Jak traktowani są zwolennicy GC na forum OC każdy wie...

No więc przyznam się, że też jestem użytkownikiem GC ... więc też jestem w tej uciśnionej grupie.

3. Jak najbardziej jestem za tym, żeby forum OC było tylko i wyłącznie na temat OC i nazywało się "Forum Opencaching Polska"

No własnie o tym piszę - czy taki separatyzm jest pożyteczny ? Czemu ma służyć ?

4. Jak powstała grupa google OC to nie miałeś dylematów nad sensem jej powstania...

Szczerze mówiąc nawet nie zauważyłem, że to była grupa OC, myślałem, że to jakaś efemeryda i szybko o niej zapomniałem.

 

5. Jak Ci się tutaj nie podoba to nie musisz zaglądać.

Dziękuję, bardzo to grzeczne.

Oj jaki wrażliwy się zrobiłeś. To jest standardowa odpowiedź na forum OC...

 

No ale myślałem, że tu będzie ładniej :D

Link to comment

Chyba przedtem też miałeś dostęp

Prawda, tylko teraz wszystko mam w obrębie jednego dużego forum, przełączać się nigdzie nie muszę. Wiesz, leniwy jestem :D

 

Skoro toczy się dyskusja o separatyzmie, może skorzystam na tym i ktoś mi wytłumaczy, kiedy mamy do czynienia z większym separatyzmem: gdy grupa użytkowników z jakichś powodów dzieli się i powstają różne fora, czy wtedy, gdy ktoś dyktuje własne reguły, tworzy własną bazę danych i ustala własną zabawę, odcinając się od reszty świata? Nie mam tu na myśli GC i OC tylko ogólny przypadek, bo przykładów można w sieci znaleźć wiele.

Edited by TomPL
Link to comment

Prawda, tylko teraz wszystko mam w obrębie jednego dużego forum, przełączać się nigdzie nie muszę. Wiesz, leniwy jestem :D

 

Rozumiem to doskonale. Tylko, że teraz ja i wszyscy inni, którzy korzystają zarówno z OC jak i GC (a wygląda mi na to, że takich jest większość) muszą się przełączać między jednym forum a drugim. A więc zamienił stryjek siekierkę na kijek ...

Link to comment

Przesadzasz.

Dział GC na forum OC praktycznie nie istnieje, to raz. Dwa, to forum stanowi doczepkę do serwisu www.geocaching.org.pl, gdzie masz informacje służące ułatwieniu polskim użytkownikom GC korzystanie z serwisu. Forum służy głównie do wsparcia tej roli.

Link to comment

Dwa, to forum stanowi doczepkę do serwisu www.geocaching.org.pl, gdzie masz informacje służące ułatwieniu polskim użytkownikom GC korzystanie z serwisu. Forum służy głównie do wsparcia tej roli.

Wiem, czepiam się, ale jako maruda mam do tego prawo :) ktoś tu niedawno tłumaczył, że celem tego forum jest pomoc polskojęzycznym obcokrajowcom szukającym skrzynek w Polsce :D

 

Co do www.geocaching.org.pl, to jestem polskim użytkownikiem GC, i o ile wyszukiwarka znacznie bardziej mi się podoba niż ta na geocaching.com, to ograniczenie do skrzynek w administracyjnych granicach Polski oraz brak możliwości generowania wyników wyszukiwania w formacie gpx powoduje, że i tak musze korzystać z geocaching.com więc raczej tego ułatwienia nie widzę :) i naprawdę mi szkoda, bo bez tych ograniczeń byłoby super. Kurde, znowu mardzudzę. To już się zamykam, żeby nie psuć atmosfery. :laughing:

Link to comment

Wiem, czepiam się, ale jako maruda mam do tego prawo :unsure: ktoś tu niedawno tłumaczył, że celem tego forum jest pomoc polskojęzycznym obcokrajowcom szukającym skrzynek w Polsce :D

 

To też... :laughing:

 

i naprawdę mi szkoda, bo bez tych ograniczeń byłoby super. Kurde, znowu mardzudzę. To już się zamykam, żeby nie psuć atmosfery. :)

 

Pogadaj z Toczygroszkiem, ja nie widziałem umowy z GC, jednak AFAIK taki jest warunek Groundpeak'a :)

Akurat ograniczenie do skrzynek w PL jest OK, bo przy tej ilości geokeszy, z jakimi mamy do czynienia w ramach całego serwisu, mapa by pewnie nie wyrobiła.

Ale powiązanie wyszukiwarki ze strony z PQ lub po prostu ściąganie skrzynek na tej podstawie - tak, było by super.

Link to comment

i naprawdę mi szkoda, bo bez tych ograniczeń byłoby super.

 

Mamy umowę na prezentowanie skrytek tylko z Polski i nie możemy udostępniać GPXa ani całej bazy w jakimkolwiek innym formacie. Tak działają wszystkie inne regionalne strony. Z pewnością jeszcze zostaną dodane różne inne ułatwienia i dodatki. Jeśli chcesz, możesz skontaktować się z Groundspeakiem i zapytać o rozszerzenie bazy danych do całego świata i udostępniania go w postaci GPX - ja niestety nie jestem w stanie Ci pomóc.

Edited by toczygroszek
Link to comment

Jeden z użytkownków chce się zarejestrować na forum, ale jakieś błędy mu wyskakują. Zacytuję

 

mam problem z rejestracja na forum GC. Myslalem najpierw ze forum jest zintegrowane z kontem uzytkownika serwisu GC, ale nie moge sie tak zalogowac. A jak klikam "Register", to nie wiem czemu ale jestem wyrzucany na strone główną, zamiast na stronę formularza rejestracyjnego. Próbowałem ileś razy i zawsze był ten sam efekt.

 

Na stronie http://www.geocaching.com/ widzę "You are logged in as Maciej_eS.", a na forum http://forums.Groundspeak.com/GC/ widzę "Welcome Guest ( Log In | Register )".

 

Wielokrotnie podchodziłem do tematu, logowałem, wylogowywałem się i wciąż na forum widzę się jako Guest. Próba użycia "Log In" i podania danych z serwisu GC skutkuje informacją "zły login lub hasło", a próba Register skutkuje wyrzuceniem na główną stronę forum.

 

Może ktoś miał podobne problemy, albo wie w czym problem - jak nie, to zapytam "wyżej".

Link to comment

Witam, z tej strony "jeden z użytkowników".

 

Ciekawostka: nie miałem uzupełnionego w szczegółach profilu pola "Forum Title" i "Forum Signature". Po uzupełnieniu pierwszego wciąż na forum przenosiło mnie jako "Guest", ale jak się zalogowałem z poziomu forum to wreszcie sukces.

 

Kolejna ciekawostka: po ponownym wejściu w szczegóły profilu pole "Forum Title" okazało się puste (wpisana wartość się nie zapisała). Na wszelki wypadek nie będę się wylogowywał z forum.

 

Jak miło że od razu na powitanie zostałem nazwany kijanką, zapamiętam to sobie :anicute:

Edited by Maciej_eS
Link to comment

Kolory katalogów oznaczają aktywność forumowiczów w danym temacie :)

 

Czerwony znaczy, że dużo osób opowiedziało na dany temat.

 

Porządku tu raczej nie ma i moderatora, który po polsku gada chyba jeszcze też się nie dorobiliśmy :D.

 

Pozdrawiam

 

Edit:

 

O :huh: faktycznie jest opis, nawet nie zwróciłem uwagi :anicute:

Edited by Mosznir
Link to comment

Czy Wam też, w górnej ramce - obok logo Groundspeak, wyskakują reklamy?

 

nie.

 

PS

Teraz dopiero zauważyłem, ze coś tam po prawej stronie jest. Jakieś reklamy sklepów geocache dodane przez Google. Nawet ich wcześniej na to nie zwróciłem uwagi. Żadnych lasek nie ma.

Edited by toczygroszek
Link to comment
Żadnych lasek nie ma.

U mnie też nie ma. Niestety. :)

Używam Adblocka i pewnie dlatego nie ma reklam. :D

 

Korzystając z okazji chciałbym zapytać bardziej doświadczonych: zakładając, ze jestem autorem pierwszego posta w wątku (czyli jego założycielem), to czy jest możliwość edycji tytułu/tematu tego wątku?

Link to comment
Korzystając z okazji chciałbym zapytać bardziej doświadczonych: zakładając, ze jestem autorem pierwszego posta w wątku (czyli jego założycielem), to czy jest możliwość edycji tytułu/tematu tego wątku?

Jest możliwość ale tylko przez pewien czas. O ile dobrze pamiętam to jest to 7 dni.

Link to comment
Korzystając z okazji chciałbym zapytać bardziej doświadczonych: zakładając, ze jestem autorem pierwszego posta w wątku (czyli jego założycielem), to czy jest możliwość edycji tytułu/tematu tego wątku?

Jest możliwość ale tylko przez pewien czas. O ile dobrze pamiętam to jest to 7 dni.

A mógłbys mi łopatoligicznie powiedzieć jak? Wchodze w 'full edit' i temat mam ustawiony na sztywno, bez możliwości edycji. :)

Link to comment

Flaga jest tylko gdy masz jakieś nieprzeczytane posty. Gdy masz wszystkie posty masz nieprzeczytane to masz standardową ikonę.

 

Bardzo ciekawa funkcjonalność. Faktycznie po kliknięciu flagi wszystkie posty oznaczają się jako przeczytane i zamiast flagi pojawia się obrazek z błękitnym prostokątem napisem "IPB". Myślałem że flaga jest stałym elementem, widać często miałem nieprzeczytane posty.

 

Dzięki za informację, temat do zamknięcia.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...