Jump to content

Odległości między keszami


zywcu

Recommended Posts

Czy zasada jednej mili, jest sztywna?

Tak sobie przypominam, że jednak było inaczej... i decyzja należy do Reviewera.

Zakładam wątek, bo zupełnie mi się rozpieprzyła seria keszy - wszystkie chciałem opublikować na GC... - z czterech zostały dwa :(

 

Zasada 161m i kesz jest bliżej:

 

My link

 

Jakie macie doświadczenia, bo ja pamiętam publikacje w bezwzględnej odległości.

Link to comment

Właśnie dzisiaj chciałem opublikować kesza na cmentarzu wojennym i niestety nie dostałem zgody ponieważ na pobliskim cmentarzu mam już kesza a odległość to 120m. Więc moje doświadczenie jest takie, że pomimo iż są to dwa różne obiekty to odległość musi być zachowana. Oczywiście nie mam do nikogo pretensji, regulamin to regulamin.

Link to comment

Właśnie dzisiaj chciałem opublikować kesza na cmentarzu wojennym i niestety nie dostałem zgody ponieważ na pobliskim cmentarzu mam już kesza a odległość to 120m. Więc moje doświadczenie jest takie, że pomimo iż są to dwa różne obiekty to odległość musi być zachowana. Oczywiście nie mam do nikogo pretensji, regulamin to regulamin.

 

Podejrzewam, że chodzi o Paleśnicę. Mam dwie sugestie, które rozważałem, jako że chciałem tam w przeszłości założyć skrytki. Można spróbować ukryć tradycyjną gdzieś w lesie za cmentarzem 296 a tą przy 295 w najbardziej oddalonym jego miejscu, albo jedną z nich zamienić na prostego multaka offsetowego, i wówczas pojemnik końcowy umieścić w dowolnym miejscu, co ma tę zaletę, że można znaleźć jakieś na prawdę dobre miejsce na pojemnik.

 

Co do samego 161m, to powiedzmy 155 m powinno przejść, a nawet może i 120 jeśli pojemniki będą po dwóch stronach rzeki, albo muru czy coś w tym stylu. Ale to już zależy od indywidualnego miejsca. Też miałem 2 razy problemy z odległością, ale udało się poprawić i to nawet z korzyścią dla samego kesza, więc nie ma się co zrażać :)

Link to comment

Żywcu, jest limit 161 metrów i tego trzeba się trzymać.

 

Jak kiedyś rozmawiałem z DarkLordem to pisał mi że mogą być od tego wyjątki gdy np.

- limit 161 metrów jest przekroczony o kilka metrów

- występuje duża odległość w pionie (np. dwie skrytki oddalone od siebie o kilka metrów w poziomie, ale jedna z nich jest na klifie a druga u podnóża i w związku z tym są od siebie w dużej odległości pionowej)

- skrytki po dwóch różnych stronach rzeki w przypadku gdy w okolicy nie ma mostu

 

Twój przypadek pod to nie podchodzi.

 

Powiem więcej - mam podobną skrytkę we Wrocławiu (która sobie czeka na lepsze czasu już od ponad dwóch lat). Odległość w linii prostej ok. 100 metrów od innej. Skrytka jest po drugiej stronie rzeki (niestety jest w most w okolicy), ale najkrótsza możliwa trasa od kesza do kesza to ponad 300 metrów. Ani DarkLord, ani jeden z niemieckich reviewerów, ani Silesian nie zgodzili się na publikację skrytki. Niestety.

 

Tak więc nie dziwię się że Tobie Reviewer również nie puścił tej skrytki.

Link to comment

Podejrzewam, że chodzi o Paleśnicę. Mam dwie sugestie, które rozważałem, jako że chciałem tam w przeszłości założyć skrytki. Można spróbować ukryć tradycyjną gdzieś w lesie za cmentarzem 296 a tą przy 295 w najbardziej oddalonym jego miejscu, albo jedną z nich zamienić na prostego multaka offsetowego, i wówczas pojemnik końcowy umieścić w dowolnym miejscu, co ma tę zaletę, że można znaleźć jakieś na prawdę dobre miejsce na pojemnik.

 

 

Tak chodzi o Paleśnicę, będę musiał pewnie zrobić multaka tylko że wszystko przeciągnie się znowu o 2-3 tygodnie.

Link to comment

A co do ustalonej odległości - to jaka odległość byłaby dobra? 100m? 50m? Zaraz by ktoś marudził, że chciał ustawić kesza 40 m dalej i nie może :) Ja tam się cieszę, że te limity jednak są. A w przypadku Polski są jeszcze tereny, gdzie odległości pomiędzy skrytkami są rzędu kilkudziesięciu km, więc nie ma się co martwić :)

Link to comment

A co do ustalonej odległości - to jaka odległość byłaby dobra?

Ja zupełnie nie, o tym...

Jeśli definicja by była bezwzględna, nawet bym nie pytał !!!. Tu jest inaczej, jedne mogą - drugie nie...

W moim przypadku odległość: w linii prostej - ponad 130 m, realna dojścia - 170... (proszę zobaczyć link w pierwszym poście - żadnej drogi "na skróty", tereny wewnątrz zabudowy są terenem szkoły i nie ma żadnych bram wejściowych).

 

Dobra, może Silesian Reviewer lub inny umocowany się wypowie:

- czy zasada stała się bezwzględną (wiele, to wyjaśni!)?

- jeśli się taką nie stała, to jakie są kryteria dopuszczenia skrzynek w bliższej odległości?

Link to comment

A jak się ma regulamin /i opinia reviewera/ do przypadku, gdy ukrywamy kesz w odległości < 161m jest finał quizu. Mamy trzy przypadki:

 

1. Nie znamy rozwiązania quizu i nie wiemy, że 20m dalej jest jego finał.

2. Znamy rozwiązanie (czyli podjęliśmy już finał) i świadomie zakładamy kesz tuż obok.

3. Quiz jest naszego autorstwa i wiemy, że finał jest 20m od rozważanej lokalizacji.

 

Może temat był już poruszany, ale nie dotarłem do odpowiedzi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...