Jump to content

Euro 2012


lonely_wolf

Recommended Posts

W czasie Eventu w Warszawie kolega Wantsky poruszyl bardzo ciekawy temat Euro 2012, co moznaby w zwiazku z tym zrobic, jak rozpromowac GC w Polsce, jak pomoc keszerom w znalezieniu bardzo prozaicznych rzeczy przez zalozenie keszy w poblizu np. kas z biletami, przy dobrych restauracjach z kuchnia trdycyjna, czy miejscach noclegowych, wiem ze zaraz bedzie, ze sie uprawia reklame, ale na zachodzie jest cala seria np pod tytulem "Hole in the wall" i jakos to reviewer'rzy publikuja. Napewno pojawia sie ludzie ktorzy bawia sie w GC wiec moze sie zebrac i cos w tym kierunku zrobic.

Pozatym mysle, ze mozna by zrobic jakas serie keszy, skoro bedzie 16 druzyn jest 16 wojewodz mozna by sie podzielic i porobic jakies serie np woj. podlaskie druzyna francji i 15-18 keszy pilkarzy z tej druzyny (nie wiem ile druzyny beda liczyly pilkarzy), mazowieckie druzyna columbi, warminsko mazurskie druzyna niemiec itd :), Jezeli ktos zbierze powiedzmy polowe keszy czyli 120-150 bedzie mogl zalogowac po znalezieniu kesza "?" w warszawie tzw kesza bonusa. Czy jakies kesze mini bonusy za zebrana cala druzyne. itd. Co Wy na to, czy jest ktos kto mialby jakies pomysly, i bylby wstanie sie do tego przylaczyc? :)

Edited by lonely_wolf
Link to comment

W czasie Eventu w Warszawie kolega Wantsky poruszyl bardzo ciekawy temat Euro 2012, co moznaby w zwiazku z tym zrobic, jak rozpromowac GC w Polsce, jak pomoc keszerom w znalezieniu bardzo prozaicznych rzeczy przez zalozenie keszy w poblizu np. kas z biletami, przy dobrych restauracjach z kuchnia trdycyjna, czy miejscach noclegowych, wiem ze zaraz bedzie, ze sie uprawia reklame, ale na zachodzie jest cala seria np pod tytulem "Hole in the wall" i jakos to reviewer'rzy publikuja. Napewno pojawia sie ludzie ktorzy bawia sie w GC wiec moze sie zebrac i cos w tym kierunku zrobic.

Pozatym mysle, ze mozna by zrobic jakas serie keszy, skoro bedzie 16 druzyn jest 16 wojewodz mozna by sie podzielic i porobic jakies serie np woj. podlaskie druzyna francji i 15-18 keszy pilkarzy z tej druzyny (nie wiem ile druzyny beda liczyly pilkarzy), mazowieckie druzyna columbi, warminsko mazurskie druzyna niemiec itd :), Jezeli ktos zbierze powiedzmy polowe keszy czyli 120-150 bedzie mogl zalogowac po znalezieniu kesza "?" w warszawie tzw kesza bonusa. Czy jakies kesze mini bonusy za zebrana cala druzyne. itd. Co Wy na to, czy jest ktos kto mialby jakies pomysly, i bylby wstanie sie do tego przylaczyc? :)

generalnie bardzo dobra inicjatywa uwazam :)

swietna okazja, zeby zmobilizowac zakladaczy i jeszcze bardziej podkrecic dynamike wzrostu ;)

 

tylko blagam, niech to bedzie naprawde fajny pomysl..

kesze w poblizu kas i tym podobne nudy od razu bym odpuscil.

natomiast bardzo podoba mi sie pomysl z tymi druzynami w wojewodztwach itd - dla mnie bomba!

Link to comment

Można by okeszować areny, na których będą toczyć się rogrywki w Polsce - także boiska treningowe.

Trójmiasto zadanie głowne ma wykonane :-), Warszawą mogę zająć się ja.

 

Jest tylko jedno ale: trzeba by się chwilę wstrzymać, aż drużyny wybiorą swoje centra pobytowe i wiadomo będzie, które ośrodki odpadły.

Edited by ru.beus
Link to comment

Mój pierwszy pomysł jak zobaczyłem 16 województw = 16 drużyn to:

 

Załóżmy, że danego dnia odbywa się mecz Francja - Włochy.

Załóżmy też, że Francja = dolnośląskie, Włochy = pomorskie.

Dnia meczowego trwa bitwa w którym województwie zostanie znalezionych więcej skrzynek.

I na tej podstawie przeprowadzamy nasz własny turniej EURO2012 od początku do końca.

Oczywiście jednego dnia odbywać się będą często dwa mecze i byłyby wtedy dwa pojedynki.

Ciekawe które województwo wygrałoby rozgrywki :)

Jak Wam się podoba? :)

 

edit: zdaję sobie sprawę, że niektóre województwa miałyby z góry zredukowaną możliwość wygrania, ale to tak samo jako w piłce nożnej, mało kto w meczu Niemcy - Wyspy Owczy stawiałby na tę drugą drużynę :) może byłby to jakiś dodatkowy motywator do zakładania skrytek

Edited by wantsky
Link to comment

Pomysl dobry, tylko ze z gory mozna zalozyc ktore wojewodztwo wygra, kto pojedzie do lubelskiego, warminsko-mazurskiego czy podlaskiego zeby biegac za keszami, ktorych jest jak na lekarstwo, pozatym mysle ze chyba wiekszosc bedzie wtedy ogladala mecze niz biegala po miescie czy lesie za keszami :)

 

bym pojechał, ale na 100% wiem, że będę miał inne sprawy na głowie :)

Link to comment

ale gdyby temat poszerzyć o bitwę na ilość założonych skrzynek, to podczas Euro2012 mógłbym pomóc wielkopolskiemu w konkursie, będę na 100% w Poznaniu :)

Oczywiscie, ze tak, mysle ze kazdy pomysl jest dobry, czy to w zbieraniu czy zakladaniu. :) Po prostu wykorzystajmy to wydarzenie w pozytywny sposob... :) Moze faktycznie pchnac inne wojewodztwa.

Link to comment

Można by okeszować areny, na których będą toczyć się rogrywki w Polsce - także boiska treningowe.

Trójmiasto zadanie głowne ma wykonane :-), Warszawą mogę zająć się ja.

 

Jest tylko jedno ale: trzeba by się chwilę wstrzymać, aż drużyny wybiorą swoje centra pobytowe i wiadomo będzie, które ośrodki odpadły.

 

Oczywiscie, zwlaszcza, ze jeszcze nie znamy wszystkich druzyn :)

Link to comment

W czasie Eventu w Warszawie kolega Wantsky poruszyl bardzo ciekawy temat Euro 2012, co moznaby w zwiazku z tym zrobic, jak rozpromowac GC w Polsce (...). Napewno pojawia sie ludzie ktorzy bawia sie w GC wiec moze sie zebrac i cos w tym kierunku zrobic (...). Co Wy na to, czy jest ktos kto mialby jakies pomysly, i bylby wstanie sie do tego przylaczyc? :)

Moim zdaniem najlepszą formą przygotowań do przyjęcia gości będzie zakładanie nowych skrytek, w ciekawych, nieokeszowanych jeszcze miejscach. I to najlepiej od jutra :-). Sporo czasu jeszcze zostało... A tak serio: proponuję w każdym z czterech miast (a nawet innych) zorganizować tematyczne eventy, obejmujące nawet cały okres rozgrywek. Keszerzy-kibice z przyjemnością zawitają do knajpek, gdzie będą mogli spotkać lokalsów a może nawet pokeszować w ich towarzystwie.

Link to comment

W temacie Euro2012, ale nie tylko:

 

Podobno przyjezdni widzowie i goscie beda sie przemieszczac pomiedzy miastami (kilkoma wybranymi).

Dosc czesto krece sie po Polsce i musze zauwazyc, ze wzdluz tras jest dosc malo keszy, ktore mozna odwiedzic i zalogowac. Wiem, ze jednym z wymagan zakladanej skrzynki jest mozliwosc jej serwisu, ale tak sie zastanawiam, jak zrobic, aby poumieszczac skrytki w promieniu +/- 3km od glownych tras. Oczywiscie w ciekawych miejscach (!).

I tak po drodze z WAW do 3M stara 7ka: 1 kesz (nie licze Elblaga)

WAW - KRA: moze z piec

A4: tu sie cos dzieje (wielkie dziex dla zakladaczy, szczegolnie kocham TB Hotel w Rudzie Slaskiej by M&S Team)

WAW - POZ: znowu kilka sie znajdzie

 

Czy macie jakies pomysly, co zrobic, aby takich podroznych skrzynek bylo wiecej?

Link to comment

Czy macie jakies pomysly, co zrobic, aby takich podroznych skrzynek bylo wiecej?

 

No cóż, na trasach autostrad w zasadzie pozostają tylko MOP-y, ale czy są one atrakcyjne, to śmiem wątpić. Z tego co widziałem plan A4 od Krakowa na wschód, to na każdym zjeździe ma być punkt poboru opłat, ale jak ktoś wjedzie na autostradę, to zjeżdżanie z niej i ponowne na nią wjeżdżanie będzie się wiązało z dodatkowymi opłatami, co raczej nie będzie zachęcało do opuszczania autostrady.

Edited by toczygroszek
Link to comment

Jak garść??? Po cztery losowali...

Jak możesz się podzielić, to chętny jestem. Wrocław, Gdańsk i Warszawę chętnie bym odwiedził, a tylko Poznań wylosowałem :(

 

Będę tam służbowo, zywcu. Niestety nie jestem w stanie pomóc w pozyskaniu biletów.

A ja się ciesze, że w tym czasie( 7- 19 czerwiec) będę słuzbowo w Bretanii , Paryzu i Brugge,

zero futbolu i kiboli ,dużo skrytek do zebrania po pracy :) Piknie...

Na wszelki wypadek dam nowe logi do moich gdanskich skrytek, zobaczymy czy wśród przyjezdnych jest duzo cacherów,

nie wiem, jak mocno te zbiory na siebie zachodzą...

Link to comment

U mnie tłoku nie ma ;) Przez ostatni tydzień miałem trochę wpisów osób, które przyjechały do Wrocławia do pracy podczas EURO. Myślę, że zwiększona ilość logów pojawi się z opóźnieniem, jak kibice wrócą do domów ;) Sądzę, że będzie wtedy dużo czeskich wpisów w moich skrytkach :D

Edited by Spider
Link to comment

Ktoś się dostał do Muzeum Techniki w Warszawie! Najlepiej strzeżony kesz w Polsce :)

 

"Yesss, i got it! At the moment this one is almoust the best guarded cache in the city. Everywhere police and safety staff. In an inattentive moment of them i could slip through the fence and do my quick and unobserved log. Thanks for hiding!! "

Link to comment

Ktoś się dostał do Muzeum Techniki w Warszawie! Najlepiej strzeżony kesz w Polsce :)

Gratuluje! Zreszta Zdoywca Kesza tez sie niezle wykazal B)

 

U mnie ruch niby jest, ale wiekszosc wpisuje "w podrozy sluzbowej". Moze pozniej zaloguja??

Swoja droga zastanawiam sie, czy aby przypadkiem nie mamy za duzych oczekiwan co do ilosci wpisow z okazji Euro - moze zbiory Geocacher'ow i Euro-fanow sa rozlaczne?

Edited by y_a_h_oo
Link to comment

Ktoś się dostał do Muzeum Techniki w Warszawie! Najlepiej strzeżony kesz w Polsce :)

Gratuluje! Zreszta Zdoywca Kesza tez sie niezle wykazal B)

 

Swoja droga zastanawiam sie, czy aby przypadkiem nie mamy za duzych oczekiwan co do ilosci wpisow z okazji Euro - moze zbiory Geocacher'ow i Euro-fanow sa rozlaczne?

Z ust mi to wyjąłeś :laughing:

Zobaczymy po Euro, choć myślę, patrząc nieco z oddali na to co dzieje się w PL, że jednak

nasi gości- z całym szcunkiem- na cacherów nie wygladają...

Chyba mało ich wsród kibiców, podobnie jak mało wśród dajmy na to działkowców, galeriankek

czy właścicieli luksusowych jachtów....

Link to comment

Ktoś się dostał do Muzeum Techniki w Warszawie! Najlepiej strzeżony kesz w Polsce :)

 

"Yesss, i got it! At the moment this one is almoust the best guarded cache in the city. Everywhere police and safety staff. In an inattentive moment of them i could slip through the fence and do my quick and unobserved log. Thanks for hiding!! "

Natomiast inna skrzynka w Strefie Kibica - W Centrum Warszawy, została zapewne sprzątnięta ze śmieciami po którymś meczu :-( Jeśli nie została odkryta wcześniej, bo dziuple to niestety pierwsze miejsce do wtykania puszek i kubków.

Link to comment

Czeskie, Niemieckie, Greckie czy nawt Włoskie..., ja wczoraj na mecz pognałem i wpisu w "Naszym" dokonałem - o dziwo kesze nie były znajdowane z pół roku... Nawet TB (od zapomnienia, uratować postanowiłem...) podjąłem.

Po dotarciu do Poznania jeszcze jednną skrzynkę chciałem podjąć ale okazała się miejską zgadywajką, więc te leśne, w drodze na EURO_2012 bardziej do tego tematu pasują. Tak bardzo liczycie na jakieś "orientalne" wpisy, a tymczsem ziomal może się wybrać na kesza :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...