Jump to content

Mistrzostwa Polski w Geocachingu


bacza

Recommended Posts

temat troche przewrotny, ale niech bedzie ;)

 

kolejni "setkowicze" maja swoje tematy, to niech i "top tensi" nie beda gorsi - szukajacy, zakladajacy, w podziale na wojewodztwa lub bez, cokolwiek, byleby tylko top 10 ;)

 

na poczatek gratulacje dla soolasha, ktory po imponujacych postepach ostatnich dni objal prowadzenie w prestizowym zestawieniu top 10 szukajacych w PL !! :)

 

gratulujemy i gonimy ;)

Link to comment

O kurcze! Wypadłem z lity :( A jeszcze niedawno na niej byłem :/ Muszę wybrać się gdzieś do dużego miasta to może w krótkim czasie uda się wrócić na listę ;)

Jak się nie uda to możesz zamiast tego dodać link do pełnych raportów znalazców i zakładaczy - teraz widać tylko TOP 10. Chyba mieliśmy to obiecane w jakimś przyszłym "release" :)

Link to comment

kolejni "setkowicze" maja swoje tematy, to niech i "top tensi" nie beda gorsi - szukajacy, zakladajacy, w podziale na wojewodztwa lub bez, cokolwiek, byleby tylko top 10 ;)

Bardzo dobry pomysł :)

Proponuję również uzupełniający konkurs skomplikowany na miarę statsów z GSAK'a: czyli kto ma najwięcej Jedynek w ramach TOP 10 w największej ilości województw w danej kategorii ;)

Link to comment

Ale mi nie chodzi o czym mówisz tylko w jaki sposób. A Twój sposób jest taki, że w każdym swoim poście musisz wrzucić coś o OC. Jak tak lubisz gadać o OC to proszę Cię idź na odpowiednie forum i tam pisz.

Ja tyko piszę, o podobnej inicjatywie - gdzieś, kiedyś i niestety nieudanej - jednak "Mistrzostwa Polski w Geocachingu", tak mi się skojarzyły...

Nikogo, tu do niczego nie namawiam! Nie piszę, że "coś jest lepsze...", żadnej reklamy nikomu nie robię i tak jak Ty bawię się w geocachig...

Jestem otwarty na wszystkich i zakładam skrzynki na GC, mimo łatki "wroga systemu".

Może jednak w treść się wgłębisz i nie będziesz atakował (bo OC w tle i Żywcu napisał...) :)

Link to comment

Ale mi nie chodzi o czym mówisz tylko w jaki sposób. A Twój sposób jest taki, że w każdym swoim poście musisz wrzucić coś o OC. Jak tak lubisz gadać o OC to proszę Cię idź na odpowiednie forum i tam pisz.

 

Może jednak w treść się wgłębisz i nie będziesz atakował (bo OC w tle i Żywcu napisał...) :)

 

Żywcu, litości !!!

Bez obrazy, ale gdybyś ty przeczytał ze zrozumieniem treść choćby pierwszego posta z tego wątku, to nie wyjeżdżałbyś z przypominaniem pomysłów GeoCracków.

A tak, wyszedłeś na nachalnego akwizytora...

 

BTW. Tytuł wątku też przypomniał mi tą słynna klapę... Zresztą Bacza napisał, że "tytuł trochę przewrotny", więc pewnie też zna tą historię. I pewnie nie tylko on.

Edited by QVIXOTE
Link to comment

Jak ktoś mnie wypchnie z setki to się obrażę :P

Ja się igrzyskami nie przejmuję bo po prostu nie mam szans w statystykach... Byle dobrze się bawić - bo to o to chodzi :)

 

Czy jest możliwość zrobienia statystyk zarejestrowania się w serwisie z podaną lokalizacją Polska?

Link to comment
Jak się nie uda to możesz zamiast tego dodać link do pełnych raportów znalazców i zakładaczy - teraz widać tylko TOP 10. Chyba mieliśmy to obiecane w jakimś przyszłym "release" :)

Na stronie ze Statystykami poniżej TOP10 zakładaczy/poszukiwaczy udostępniłem dwa linki z odpowiednimi listami:

- Szczegółowa statystyka użytkowników według ilości znalezionych skrytek

- Szczegółowa statystyka użytkowników według ilości załozonych skrytek

Miłego analizowania ;)

Link to comment

Po wejściu do statystyki danego województwa również dodałem linki do pełnych statystyk znalezień/założeń w danym województwie.

 

EDIT: Oraz dodałem "skrytki według trudności zadania / terenu" dla poszczególnych województw.

 

EDIT2: Ciekawie wyglądają znalezienia w województwach:

 

Ilość użytkowników, którzy znaleźli przynajmniej jedną skrytkę:

- Małopolskie: 3115 (skrytek 442)

- Mazowieckie: 1879 (skrytek 430)

- Dolnośląskie: 6140 (skrytek 377)

 

Czyli dolnośląskie rządzi bo jest najchętniej odwiedzane! :D

Edited by SpiderPL
Link to comment

Moim zdaniem ciężko powiedzieć co oznacza polskim geocacherem gdyż geocaching jest międzynarodowy :D

 

Można podejść do tematu w następujący sposób:

 

1) Pierwszy to ten który założył konto na GC. Z jednej strony sprawa prosta bo wystarczy znaleźć najniższe id użytkownika w bazie. Ale problemem jest to, że ja nie posiadam informacji czy dany użytkownik jest Polakiem (a w bazie mam nie tylko Polaków).

 

2) Pierwszy to ten który najwcześniej znalazł obojętnie jaką skrytkę. To też niby proste ale problem jest ten co powyżej - nie posiadam informacji czy dany użytkownik jest Polakiem. A po drugie ktoś może być Polakiem a w ogóle nie szukać w Polsce.

 

Tak więc nie jest to takie proste.

Link to comment

no przeciez tak mowilem :D

Chodzilo mi date rejestracji

No to mogę posortować po ID ale i tak nie wiadomo kto jest z jakiego kraju oraz nie mam daty rejestracji.

 

Po posortowaniu po ID jesteś na 1737 pozycji (ja na 5264)

 

Natomiast najstarszym polskim kontem wydaje się użytkownik: Exocet (jest na 3 miejscu). Id konta: 2917

Link to comment

 

na poczatek gratulacje dla soolasha, ktory po imponujacych postepach ostatnich dni objal prowadzenie w prestizowym zestawieniu top 10 szukajacych w PL !! :)

 

gratulujemy i gonimy ;)

Bardzo dziękuję za uświadomienie mi tego faktu :-). Gdyby nie forum żyłbym w nieświadomości i byłbym szczęśliwy! Sic! A Teraz? Stres, niespokojny sen i deprecha. Jeszcze raz ślicznie dziękuję :-). Mam świadomość, że to jest stan krótkotrwały, ale miło będzie powiedzieć kiedyś wnuczętom przy kominku, w ciepłych kapciach, z pszeniczniakiem w dłoni "A wiecie kochani, że wasz dziadek był dawno dawno temu na geoszczycie przez 2 dni" :-).

Link to comment

 

na poczatek gratulacje dla soolasha, ktory po imponujacych postepach ostatnich dni objal prowadzenie w prestizowym zestawieniu top 10 szukajacych w PL !! :)

 

gratulujemy i gonimy ;)

Bardzo dziękuję za uświadomienie mi tego faktu :-). Gdyby nie forum żyłbym w nieświadomości i byłbym szczęśliwy! Sic! A Teraz? Stres, niespokojny sen i deprecha. Jeszcze raz ślicznie dziękuję :-). Mam świadomość, że to jest stan krótkotrwały, ale miło będzie powiedzieć kiedyś wnuczętom przy kominku, w ciepłych kapciach, z pszeniczniakiem w dłoni "A wiecie kochani, że wasz dziadek był dawno dawno temu na geoszczycie przez 2 dni" :-).

 

Nie badz taki skromny :) zasluzone gratulacje :) podczas gdy inni tylo walczyli na forum, tracac czas na nic nie przynoszace dyskusje i obrazajac siebie na wzajem, Ty bawiles sie dobrze zbierajac kesz do kesza, tak trzymac Przyjacielu...

Edited by lonely_wolf
Link to comment

Ja z racji na niedobór keszy w moim regionie Polski oraz ograniczoną mobilność, poddaję się. Ale ibicuję takim statsiarzom jak bacza czy sulasz ;>

Moszniru, Mosznirze, Moszniuniuniu (nieprawidłowe skreślić) ... Twoja insynuacja nie robi na mnie wrażenia. Wszyscy i tak dobrze wiedzą, że największym statsiarzem jesteś Ty :-). Cholera, chyba przestanę zbierać, żeby uniknąć podobnych prowokacji :-).

Link to comment

A można by statystyki rozszerzyć o typ skrytki?

Które? Bo już tyle ich dzisiaj zrobiłem że nie wiem.

 

Dawno sie nie czepialem. ;) Nie musialem zbyt doglebnie analizowac, by przekonac sie, ze nie jest to lista 'zalozycieli', a aktualnych no wlasnie... opiekunow - nie (vide konto Geocaching Polska), wlascieli - chyba predzej, choc nie do konca. Na pewno nie zalozycieli.

Dokładniej mówiąc to właścicieli. Oddając skrytkę do adopcji, zrzekasz się praw do niej.

Edited by SpiderPL
Link to comment

na poczatek gratulacje dla soolasha, ktory po imponujacych postepach ostatnich dni objal prowadzenie w prestizowym zestawieniu top 10 szukajacych w PL !! :)

 

gratulujemy i gonimy ;)

 

Moje gratulacje dla baczy, który w zastraszającym tempie dotrzymał obietnicy (nie to co inni :rolleyes: ) i objął prowadzenie na terenie naszego kraju.

Obiecuję, że gonić nie będę :).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...