Jump to content

Mystery and puzzle caches


Gibraltarcom

Recommended Posts

Sziasztok, lehet csak én vagyok ezzel így, de nekem ezek a Puzzle/Mystery kódok rejtve maradnak (pld. TeamGBGA BBT-E17,GC32M16).

 

A "?" Ferihegy pálya közepén van, a koordinátát az NO és EO átszámolásával kapom/kapnám meg.

Mi az a NO és EO ?

 

Van ezekről a rejtvényekről valami leírás, ahol ezekről lehet olvasni ?

 

Köszi.

Link to comment

Sziasztok, lehet csak én vagyok ezzel így, de nekem ezek a Puzzle/Mystery kódok rejtve maradnak (pld. TeamGBGA BBT-E17,GC32M16).

 

A "?" Ferihegy pálya közepén van, a koordinátát az NO és EO átszámolásával kapom/kapnám meg.

Mi az a NO és EO ?

 

Van ezekről a rejtvényekről valami leírás, ahol ezekről lehet olvasni ?

 

Köszi.

 

Rendszerint az N0 es az E0 a kiindulasi koordinata N es E reszeit jeloli az N47 es E19 reszek nelkul. Esetleg megszorozva 1000-rel.

 

Jelen esetben a keplet ugy nez ki, hogy egy nem egesz szamot ad hozza az N0-hoz es E0-hoz:

 

N0+180/1000 es E0+155/1000

 

ezert valoszinuleg N0=26.232 es E0=16.254. Azert irok valoszinuleget, mert meg nincs meg nekem ez a lada.

 

Ha a keplet igy nezne ki:

 

(N0+180)/1000 es (E0+155)/1000

 

akkor NO es E0 valoszinuleg egesz lenne, vagyis N0=26232 es E0=16254 lenne.

 

Tudom ez igy eleg zavaros es nagyon pongyola, de vannak akik igy adjak meg a kepletet. Igazsag szerint oda kellene irni azt is, hogy mi NO es E0.

 

Remelem segitettem.

kia71

Edited by kia71
Link to comment

Sziasztok, lehet csak én vagyok ezzel így, de nekem ezek a Puzzle/Mystery kódok rejtve maradnak (pld. TeamGBGA BBT-E17,GC32M16).

 

A "?" Ferihegy pálya közepén van, a koordinátát az NO és EO átszámolásával kapom/kapnám meg.

Mi az a NO és EO ?

 

Van ezekről a rejtvényekről valami leírás, ahol ezekről lehet olvasni ?

 

Köszi.

 

Rendszerint az N0 es az E0 a kiindulasi koordinata N es E reszeit jeloli az N47 es E19 reszek nelkul. Esetleg megszorozva 1000-rel.

 

Jelen esetben a keplet ugy nez ki, hogy egy nem egesz szamot ad hozza az N0-hoz es E0-hoz:

 

N0+180/1000 es E0+155/1000

 

ezert valoszinuleg N0=26.232 es E0=16.254. Azert irok valoszinuleget, mert meg nincs meg nekem ez a lada.

 

Ha a keplet igy nezne ki:

 

(N0+180)/1000 es (E0+155)/1000

 

akkor NO es E0 valoszinuleg egesz lenne, vagyis N0=26232 es E0=16254 lenne.

 

Tudom ez igy eleg zavaros es nagyon pongyola, de vannak akik igy adjak meg a kepletet. Igazsag szerint oda kellene irni azt is, hogy mi NO es E0.

 

Remelem segitettem.

kia71

 

Szia,

Megnéztem néhely ilyen cache-t, úgy tűnik ez a jó megoldás, amit leírtál - mindenhol a reptéren kívülre vitt.

A gondolat menetedet röviden így is megfogalmazhatom: a pont utáni ezredekhez hozzá kell adni, vagy ki kell vonni az adott számot, azaz:

ha N47 26.232 és NO+180/1000 - a 232+180= 412, tehát N47 26.412 a szélességi koordináta. És így tovább.

Köszi, Gyuri

Link to comment

Sziasztok, lehet csak én vagyok ezzel így, de nekem ezek a Puzzle/Mystery kódok rejtve maradnak (pld. TeamGBGA BBT-E17,GC32M16).

..

Van ezekről a rejtvényekről valami leírás, ahol ezekről lehet olvasni?

Általános leírás nincsen, magyon sok ilyen ládánál nehezebb a módszert kitalálni, mint utána a rejtvényt megfejteni. Pár példa: GC28D4E, GC2RE8V, GC2QXJT, GC2CVHT, GC1KF1N. És még egy, amiről egyelőre fogalmam sincs: GC1JVBP :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...