Jump to content

Co jest ważne w keszowaniu?


Bodhistawa

Recommended Posts

Puki nie zobaczyłem filmików Amerykanów wszystko wydawało mi się jasne, kesz powinien znajdować się w miejscu ciekawym, wartym odwiedzenia, opis powinien zawierać natomiast informacje o tym miejscu jak najciekawszą i możliwie szeroką ale nie nudną.

Potem trafiłem na jutuba, a tam w większości filmików ludzie cię cieszą, że "Nobody will find this! ]:D". Do tego te ich kesze są w miejscach mało oryginalnych, czasami na pustkowiu itd. Wynika stąd, że oni czerpią przyjemność z samego szukania i tworzenia zmyślnych kryjówek oraz zagadek, odmiennie do nas.

Czy moje spostrzeżenia są prawdziwe i jak się do tego ustosunkowujecie?

Link to comment

Puki nie zobaczyłem filmików Amerykanów wszystko wydawało mi się jasne, kesz powinien znajdować się w miejscu ciekawym, wartym odwiedzenia, opis powinien zawierać natomiast informacje o tym miejscu jak najciekawszą i możliwie szeroką ale nie nudną.

To jest recepta na przewodnik turystyczny, a nie geocaching. :)

Podoba mi sie, jak pojemnik jest ukryty w fajnym miejscu, ale najwiecej plusow zdobywa wtedy, gdy sam kesz jest ciekawy i jest ciekawie schowany. Po kilkudziesieciu czy kilkuset znalezieniach i odwiedzeniu wielu interesujacych miejsc szczegolnie doceniam kazda probe wylamania sie ze schematu, wyjscia poza banal.

Link to comment

Kazdy sie bawi jak lubi.

Jednym bardziej podobaja sie mikrusy pochowane w roznych zakamarkach w miescie, innych lazenie po krzakach i pokrzywach.

Jedni wola skrzynki pochowane przy ciekawych turystycznie miejscach - innym najbardziej podobaja sie wspinaczki po wiaduktach czy mostach.

Sa milosnicy Power Traili roznego rodzaju (samochodowe, rowerowe, typowo piesze), sa wielbiciele "podpisow" - jak podawany przeze mnie przyklad UJPESTu (dzielnicy Budapesztu) czy literka W, jak Warszawa.

Moga byc "malowane" cachami rozne rysunki - jak pokazana zebata zaba czy budapesztenskie PUZZLE.

 

Wazne jest by sie dobrze bawic, by miec z tego przyjemnosc (czasami i pozytek, jak sie trafi w nowe, ciekawe miejsce) i dawac taka sama przyjmnosc innym zakladajac wlasne cache.

Link to comment

Puki nie zobaczyłem filmików Amerykanów wszystko wydawało mi się jasne, kesz powinien znajdować się w miejscu ciekawym, wartym odwiedzenia, opis powinien zawierać natomiast informacje o tym miejscu jak najciekawszą i możliwie szeroką ale nie nudną.

Potem trafiłem na jutuba, a tam w większości filmików ludzie cię cieszą, że "Nobody will find this! ]:D". Do tego te ich kesze są w miejscach mało oryginalnych, czasami na pustkowiu itd. Wynika stąd, że oni czerpią przyjemność z samego szukania i tworzenia zmyślnych kryjówek oraz zagadek, odmiennie do nas.

Czy moje spostrzeżenia są prawdziwe i jak się do tego ustosunkowujecie?

 

odpowiem na pytanie z tematu:

 

niektórzy wolą szukać łatwych celów, niektórzy trudnych, niektórzy wolą kesze chować, inni tylko towarzyszyć, bo są ultraleniwi

ważne jest to, co TOBIE się w keszowaniu spodoba, znajdź pierwszych kilka/naście i zadawanie tego pytania będzie już zbędne (dopóki sam nie będziesz znał odpowiedzi na to pytanie każda odpowiedź innej osobie jest trochę zbędna)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...