Jump to content

Geocaching (vagy csak papírmentes caching) mobiltelefonnal


Bazsy1983

Recommended Posts

Sziasztok. Ezt beírtam ma a .hu-ra is, de itt is aktuális:) Ha valaki más appot használ arról is cseveghetünk ebben a toplikban.

 

Szeretném felhívni a figyelmetek egy androidos telefonokra készült geocaching app-ra.

A neve c:geo és szerintem jelenleg a legtöbb funkcionalitással rendelkező geocaching program androidra.

Ráadásul még ingyenes is (nincs is fizetős verziója).

 

Amiért most jöttem reklámozni az az, hogy elkészítettem a teljes magyar fordítást, így mostantól ha magyar nyelvű androidos telefonra telepítitek a program teljesen magyar lesz. Mivel itt nagyon sokan nem beszélnek angolul, így ez elég nagy segítség lehet.

 

A program be tudja tölteni a .com és .hu ládákat (és egyéb oldalak ládáit) is ha Groundspeak gpx formátumban mentitek le. És képes belépni a .com-ra és élőben tölteni onnan az adatokat, vagy elmenteni a ládákat későbbi használatra.

Én személy szerint a térképét használom, hogy eldöntsem merre tovább és a leírásokat, hinteket, logokat is onnan olvasom. Ha a telefonodban pontosabb gps van vagy bluetoothos gps vevőd van akkor a keresésre is alkalmas és mindjárt logolhatod is a ládát (.hu-n nem működik ez a funkció természetesen).

 

Ha elkezditek használni akkor a fordítási hibákról vagy nem egyértelmű fogalmazásokról küldjetek nekem e-mailt.

Link to comment

Szia,

 

Nagyon köszönjük a magyar gc közösség nevében a fordítást. Ugyan én nem használom, mert nincs androidos telefonom,.

 

Én a Nokiára a SmartGPX nevű programot használom, mely ugyan angol, de ez nekem nem jelent problémát. Nem tudom, hogy fejlesztik-e egyáltalán, de ez nem is érdekes. A spoiler képek letöltésére R.Guszty javaslatára pedig a Spoiler Sync programot tesztelgetem, egyelőre tetszik a dolog. Az esetek nagy többségében elő se veszem a GPS-t, elég ez. Legalábbis itt a városban. Ha nagyon nem megy, akkor is a telefont használom :D Ezzel a programmal lehet offline logolni (field notot készít) ami ráadásul a találatokat is számlálja. Ezt meg fel lehet tölteni .txt formátumba a comra. Nekem bejön.

Bár igazán vehetnék már egy rendes Garmint is, ami mindezt egyben tudja :D

 

 

Link to comment

Szeretném felhívni a figyelmetek egy androidos telefonokra készült geocaching app-ra.

A neve c:geo és szerintem jelenleg a legtöbb funkcionalitással rendelkező geocaching program androidra.

Köszi, én használom egy ideje, és nagyon tetszik. A "gyári" com-os alkalmazást is megvettem, de sajnos nem igazán működik jól a Blade-en, ez viszont tökéletes.

Link to comment

Kösz a fordítást, bár az én telefonom (Motorola Defy) kivételesen nem támogatja a magyar nyelvet:-)

A c:geo különben nagyon profi program, nekem a navigálásnál is nagyon pontos. Gondolkodtam a gyári program kipróbálásában is, de sok jót még nem hallottam róla.

Link to comment

Kösz a fordítást, bár az én telefonom (Motorola Defy) kivételesen nem támogatja a magyar nyelvet:-)

A c:geo különben nagyon profi program, nekem a navigálásnál is nagyon pontos. Gondolkodtam a gyári program kipróbálásában is, de sok jót még nem hallottam róla.

 

A gyarit szidjak mint a bokrot :)

En meg a neongeot hasznalom, ami bar fizetos de sok mindent tud (pl. pocket querryk direkt betöltese a programba a gc.comrol.) es erosen fejleszti az amugy komolyan ladazo programozoja:)

Link to comment

Én a Groundspeak féle gyári alkalmazást használom iPhone-on. Az appstoreban szerintem ez a legjobb. Viszont ha valaki tudna mondani egy olyan alkalmazást amivel a magyar ládák is könnyen feltölthetőek azt megköszönném. Sok láda nincs fent a com-on, és ilyenkor csak egy másik ládához társítva (waypointként) lehet feltölteni új koordinátákat.

Link to comment

Én a Groundspeak féle gyári alkalmazást használom iPhone-on. Az appstoreban szerintem ez a legjobb. Viszont ha valaki tudna mondani egy olyan alkalmazást amivel a magyar ládák is könnyen feltölthetőek azt megköszönném. Sok láda nincs fent a com-on, és ilyenkor csak egy másik ládához társítva (waypointként) lehet feltölteni új koordinátákat.

 

A C:geo ezt tudja, irtam is korabban.

Link to comment

Sziasztok!

 

Igazán jó Java-s geocacher progit tudtok ajánlani Samsung GT-B2710 xcoverhez?

 

Én elsősorban a TrackMyJourney-t használom. Ez inkább általános, nem pedig spéci geocacher alkalmazás, de nagyon jól használható.

 

Néha használom:

HandyGeocaching (Szimpatikus progi, de egy ideje a FieldNotes-okat nem tölti fel a comra :( )

GeocachingLive (hivatalos)

CacheTrack (Groundspeak gpx-et kezel)

Mario_Advisor (Garmin térképekhez)

 

Ismerem még:

MapNav

bbTracker (egész jó tracker)

TrekBuddy

WeTravel

Link to comment

Sziasztok!

 

Olvasgattam a témákat, és szemügyre vettem a hivatalos alkalmazást és a c:geo-t. Nem tudom, valamelyik androidos app tartalmazza-e azt a lehetőséget, amire egyelőre a különálló GeoCompass-t használom: nem letöltött, hanem kézzel megadott koordináta közelébe visz az iránytű. Például rejtvényes ládánál hasznos, ahol a tényleges helyet még számolgatni kell és utána odatalálni. Én nem keresem jó helyen, vagy az elérhető népszerűbb geocaching alkalmazások tényleg csak a letöltött ládainformáció szerint képesek beállítani a célt?

 

Előre is köszönöm a választ,

PuppZ

Link to comment

Én nem keresem jó helyen, vagy az elérhető népszerűbb geocaching alkalmazások tényleg csak a letöltött ládainformáció szerint képesek beállítani a célt?

Ha jól értem a kérdésedet azt szeretnéd elérni, hogy terepen kiszámolt új pontra irányítson a kütyü?!

Ezt a c:geo-ban is meg tudod tenni, hogy benne vagy a ládaleírásban, és jobbra húzod a képernyőt (tehát az alapképernyőtől balra kell keresni) az "útpontok" lapot. itt lesz egy olyan lehetőség, hogy új útpont megadása. na itt tudsz új (számított) célt megadni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...