Jump to content

Pliki do pobrania - zakres użycia


miklobit

Recommended Posts

Na stronie http://www.geocaching.pl/download.php są do pobrania różnego rodzaju pliki .

Nie ma tam jednak jakiejkolwiek wzmianki na jakiej licencji są udostępnione ani w jakim zakresie można tych dokumentów używać.

O ile gotowe projekty ( jak etykieta skrzynki, certyfikat FTF ) mają dosyć konkretne przeznaczenie,

to już w przypadku logo raczej ciężko się domyślić jakie potencjalne problemy mogą spotkać kogoś kto chce z niego skorzystać.

Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat ?

Mówimy o wykorzystaniu niekomercyjnym.

Link to comment

Pliki są udostępnione publicznie, zadaję ogólne pytanie na publicznym forum serwisu geocaching.pl , więc dlaczego odsyłasz mnie do jakiegoś formularza.

Jakie są przeszkody żeby udzielić publicznie odpowiedzi - skoro reprezentujesz tych autorów ?

Edited by miklobit
Link to comment

Miklobit zadal ciekawe pytanie, ale zerknalem do regulaminu i znalazlem tam zapis:

Wszelkie dane zamieszczone na niniejszej witrynie chronione są przepisami ustawy o prawie autorskim i stanowią własność Serwisu lub/i autorów udostępniających te informacje za pośrednictwem Serwisu.

Choc nie jest to bezposrednio zapisane uznaje ze grafiki udostepnione sa na ktorejs z zamknietych licencji.

Kiedys przez kilka lat bylem edytorem Wikipedii i tam funkcjonowala taka zasada, ze jak nie ma jasnego zapisu, ze cos jest PD, CC, to nie kopiowac. Ta zasada sprawdza sie takze poza Wikipedia.

Link to comment

Najbardziej Ciebie mi szkoda!

W wątku inspirującym zostałeś zjechany kilka razy. Zastanawiać się dlaczego nie zamierzam - wiem: "bo, Ty nie nasz...".

Analogicznie:

- Twoje coiny, są z tandetnej sklejki,

- jeśli ktoś Cię poprosi o próbkę produktu - TY odpowiadasz za wszelkie aspekty prawne, takiego działania... .

 

Ogół zarzutów olewam, są wynikiem frustracji oponentów. Dlatego składam kolejne zamówienie (z tym "zastrzeżonym" :P logo).

Oczywiście całość zamówienia jest wg. mojego zlecenia i wszelkie spory z autorami logo - biorę na siebie :) - a jeśli chcą uniknąć kosztów sądowych, to chętnie 5%, wartości zamówienia przeznaczę na wskazany cel lub PM, dla siebie :D ( no chyba, że i tu jest ISO).

Link to comment

Pliki są udostępnione publicznie, zadaję ogólne pytanie na publicznym forum serwisu geocaching.pl , więc dlaczego odsyłasz mnie do jakiegoś formularza.

Jakie są przeszkody żeby udzielić publicznie odpowiedzi - skoro reprezentujesz tych autorów ?

Dlatego, że publiczna dyskusja z Tobą nie ma sensu...

Link to comment

Pliki są udostępnione publicznie, zadaję ogólne pytanie na publicznym forum serwisu geocaching.pl , więc dlaczego odsyłasz mnie do jakiegoś formularza.

Jakie są przeszkody żeby udzielić publicznie odpowiedzi - skoro reprezentujesz tych autorów ?

Dlatego, że publiczna dyskusja z Tobą nie ma sensu...

Przecież miklobit nie chciał (chyba?) dyskutować, tylko dostać konkretną odpowiedź... Tak trudno napisać (i dodać na geocaching.pl) np. takie coś: "użycie loga wymaga każdorazowej zgody po przesłaniu projektu do akceptacji na adres coś_tam@geocaching.pl"

To oczywiście wymyślony tekst, który mógłby być wykorzystany (udzielam na to oficjalnej zgody ;) ) tak na odczepnego, ale nie pogniewałbym się za jakiś bardziej przyjazny...

BTW mogę na opolskim forum użyć waszego loga jako link do geocaching.pl? (od razu zaznaczam, że do OC też będzie, ale mogę je oddzielić od siebie np. garniakiem)

-- edit

Ok, znalazłem w regulaminie na geocaching.pl że mogę... Chyba, że źle interpretuję zapisy punktu 5.

Edited by KrystianT
Link to comment
Wszelkie dane zamieszczone na niniejszej witrynie chronione są przepisami ustawy o prawie autorskim i stanowią własność Serwisu lub/i autorów udostępniających te informacje za pośrednictwem Serwisu.

Z tego paragrafu nie wynika żadna konkretna licencja na wykorzystanie danych. O materiałach na licencji z rodziny CC też można napisać że że są chronione ...., że stanowią własność autorów... itd.

To wynika z samej ustawy.

 

Nie mam zamiaru tutaj dyskutować z miklobitem bo nie chce mi się kolejny raz bić piany.

Padło konkretne pytanie. Nie jestem jedyną osobą która oczekuje na nie odpowiedzi.

Możesz nie mieć ochoty na dyskusję ze mną, ale innych też masz w d... ?

 

Sugeruję, aby pytania o wykorzystanie jakichś elementów ze strony GCPL kierować poprzez formularz kontaktowy, a nie na forum.

A czego takiego nie chcesz ( nie możesz ? ) napisać na forum, co mógłbyś napisać przez formularz ?

Czy ta odpowiedź na PW będzie objęta jakąś klauzulą tajności ? - bo inne wytłumaczenie mi nie przychodzi do głowy.

Edited by miklobit
Link to comment

Anonimowa (niepodpisana) odpowiedź z adresu kontakt@geocaching.pl :

 

Witaj

 

Co do naszego logo to jest ono chronione prawami autorskimi tak jak każde dzieło w Polsce. Dopuszczamy jego użycie w następujących przypadkach:

 

1) Można używać wszystkich plików jakie udostępniliśmy (logbooki, certyfikaty FTF czy samo logo) na własny prywatny użytek. Czyli możesz sobie to wydrukować logbook i włożyć do skrytki, możesz sobie zrobić pieczątkę z naszym logo lub wlepkę do logbooka.

 

2) Jeżeli chcesz użyć logo do jakieś masowej produkcji to chcemy by najpierw projekt był z nami skonsultowany. Chcemy uniknąć sytuacji gdy np. ktoś produkuje przedmiot z logiem GC PL i np OC, gdyż nam to się nie podoba, a także nie chcemy aby nasze logo było utożsamiane z OC - na naszym logo nie ma napisów więc ktoś nieobeznany w temacie może pomyśleć że jest to logo OC (lub jakieś ogólne geocachingowe, polskie) a nie nasze. Oczywiście masowa produkcja o której mówimy musi być niekomercyjna czyli producent musi ten produkt rozdawać za darmo lub sprzedawać po kosztach produkcji (to samo tyczy się masowej produkcji logbooków z plików udostępnionych na forum). Zabronione jest używanie naszego logo na produktach z których czerpane są zyski ze sprzedaży.

 

3) Jeżeli jesteś producentem (czyli robisz coś dla kogoś a nie dla siebie) to również chcielibyśmy aby projekt był konsultowany z nami.

 

4) Zabronione jest wykonywanie modyfikacji loga (zmiana kształtu, kolorystyki, itp),

 

5) Nie chcemy aby logo używanie było wspólnie z logiem OC / na produktach dotyczących OC, gdyż uważamy że takie połączenie działa na szkodę GC PL.

 

Czyli podsumowując: możesz użyć logo praktycznie w każdej sytuacji, gdy nie będziesz czerpać z tego zysków, projekt dotyczyć będzie tylko CG PL (lub GC PL i GC) a jeśli jest to masowa produkcja lub produkcja dla osób trzecich to zapytasz nas o wykorzystanie tego logo.

 

Pozdrawiam

 

W dniu 5 października 2011 00:12 użytkownik miklobit <tutaj mój email> napisał:

Na stronie http://www.geocaching.pl/download.php są do pobrania różnego rodzaju pliki .

Nie ma tam jednak jakiejkolwiek wzmianki na jakiej licencji są udostępnione ani w jakim zakresie można tych dokumentów używać.

O ile gotowe projekty ( jak etykieta skrzynki, certyfikat FTF ) mają dosyć konkretne przeznaczenie,

to już w przypadku logo raczej ciężko się domyślić jakie potencjalne problemy mogą spotkać kogoś kto chce z niego skorzystać.

Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat ?

Mówimy o wykorzystaniu niekomercyjnym.

 

Jedynie jej autor ( kimkolwiek jest ) wie co takiego zawiera czego nie można było tutaj napisać od razu, bez robienia tajemnicy.

Bo ja nie wiem ....

Edited by miklobit
Link to comment

Jak widać kolega miklobit jest specjalistą od upubliczniania korespondencji (i to nie pierwszy raz).

 

Skoda że manipulujesz treścią tej wiadomości nie zacytowałeś pierwszego zdania:

 

Co do naszego logo to jest ono chronione prawami autorskimi tak jak każde dzieło w Polsce. Dopuszczamy jego użycie w następujących przypadkach:

Tajemnicy nikt nie robi - po prostu uważamy, że publiczne, słowne potyczki z Tobą nie mają sensu, czego potwierdzeniem jest Twój powyższy post...

Edited by SpiderPL
Link to comment

Jak widać kolega miklobit jest specjalistą od upubliczniania korespondencji (i to nie pierwszy raz).

Pytanie zostało zadane przez formularz. Nie wiadomo do kogo ...

Odpowiedź z serwera też jest anonimowa. Korespondencja to ma zwykle jakieś oznaczone strony.

Jakieś dane osobowe czy informacje poufne zostały ujawnione ?

A kto to jest geocaching..pl ? firma , osoba prywatna, stowarzyszenie ?

Czy taka informacja też tylko po wysłaniu pytania formularzem ? :lol:

 

Skoda że manipulujesz treścią tej wiadomości nie zacytowałeś pierwszego zdania:

Faktycznie , to poważna manipulacja z mojej strony. Już poprawiłem cytat, żeby była cała treść ( jedynie mój email jest wykasowany ).

Edited by miklobit
Link to comment

Miklobit. Jesteś człowiekiem, któremu zwyczajnie brak kultury. Najpierw obrażasz ludzi na forum. Potem prosimy o zmianę rozmowy na priv - i skoro prosimy o priv, a to na pewno nie po to, żeby to wklejać na forum. Najwidoczniej Twoją największą pasją jest zwykłe BICIE PIANY NA FORUM. Takie zachowanie jest mówiąc delikatnie brakiem podstawowych elementów kultury.

 

Po tym wszystkim mówię NIE. Nie zgadzam się na wykorzystywanie przez Ciebie logo Geocaching Polska w żadnej formie, czy to komercyjnej czy darmowej. Przykro mi, jeśli były osoby zainteresowane wyrobami z drewna produkcji miklobita. Pewne podstawowe elementy kultury obowiązują. To jedna z tych rzeczy, która mnie właśnie w serwisie GC pociąga.

 

Może się kiedyś znajdzie bardziej kulturalny producent, a tym czasem żegnam.

Link to comment

Toczygroszek najwyraźniej nie rozróżnia dwóch pojęć :

1. Producenta który coś sam wymyśla ( w tym przypadku używając w projekcie nieszczęsnego loga ) i oferuje do sprzedaży we własnym imieniu.

2. Producenta , który wykonuje na zlecenie określoną usługę i którego nie interesuje jakie i czyje logo na przedmiotach drukuje.graweruje czy co tam jeszcze.

 

W pierwszym przypadku nikt nie kwestionuje waszego wyłącznego prawa do decyzji czy , i kto może logo używać.

A ja nie miałem i nie mam zamiaru sprzedawać żadnych projektów, które zawierają wasze logo.

 

Natomiast przypadek drugi to zupełnie inna para kaloszy.

Jeśli user X zrobi sobie projekt czegoś co będzie wasze logo zawierać i zamówi u mnie wykonanie,

to ja nie muszę ani pytać was o zgodę, ani nię będę wnikać czy on taką zgodę ma.

Bo to wyłącznie on odpowiada za użycie logo.

 

Ja od dzisiaj nikomu nie polecam projektowania czegokolwiek ze wspomniaanym logo, bo jak widać z tego wątku, autorzy loga unikają publikacji jasnych zasad, a te niejasne się zmieniają w zależności od tego kto pyta.

Link to comment

Zeby temat wyczerpać to warto jeszcze dodać, że umieszczona w dziale pliki czcionka o nazwie geocaching_polska_font.ttf jest bezpłatnym czcionką o nazwie Annifont , i że można ją swobodnie używać bez pytania o zgodę ze strony geocaching.pl

Edited by miklobit
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...