Jump to content

Polish Wood Geocoin


StachoB

Recommended Posts

W odpowiedzi na pytania zadane w innym wątku o Wegierskie drewniane geocoiny, który stał się trochę OT.

Oto zdjęcie strony z nickiem.

IMG_2720.JPG

 

Trochę więcej zdjęć tutaj.

 

Co do ceny, w przeliczeniu za sztukę, koszt jednej sztuki wyszedł na kwotę 1,38 PLN. Jest to cena za sam PWG, bez kosztów przesyłki (co podnosi koszt o jakieś 10 groszy dla każdej sztuki).

Edited by stanl79
Link to comment

Odgrzeję trochę temat.

Na stronie PWG jest zgłoszonych w sumie 8 geocoinów. Natomiast na stronie CWG w zakładce Zagraniczne->Polska widnieje zarejestrowanych 21. Nie ma tam jednak możliwości ich obejrzenia. Może jednak warto przesłać ich zdjęcia do StachoB by umieścił je w katalogu? Jestem przekonany, że w obiegu są też PWG, których nie ma ani na polskiej ani na czeskiej stronie.

Edited by andmaj40
Link to comment

Odgrzeję trochę temat.

Na stronie PWG jest zgłoszonych w sumie 8 geocoinów. Natomiast na stronie CWG w zakładce Zagraniczne->Polska widnieje zarejestrowanych 21. Nie ma tam jednak możliwości ich obejrzenia. Może jednak warto przesłać ich zdjęcia do StachoB by umieścił je w katalogu? Jestem przekonany, że w obiegu są też PWG, których nie ma ani na polskiej ani na czeskiej stronie.

 

Róznica jest w tym, iż na pierwszej stronie są PWG osobiste, a na drugiej oprócz nich eventowe.

Link to comment

Powolutku, ale jednak PWG przybywa - co mnie bardzo cieszy. Można już pokusić się o stworzenie małej kolekcji. Na czeskiej stronie zarejestrowano 29 sztuk, a to jeszcze nie wszystkie, które krążą po okolicy.

Jeśli ktoś zbiera drewniaki (nie tylko polskie) i ma "nadwyżki" to zapraszam na PW.

Tutaj jest link do moich drewniaków przeznaczonych DO WYMIANY

Edited by andmaj40
Link to comment

Powolutku, ale jednak PWG przybywa - co mnie bardzo cieszy. Można już pokusić się o stworzenie małej kolekcji. Na czeskiej stronie zarejestrowano 29 sztuk, a to jeszcze nie wszystkie, które krążą po okolicy.

Jeśli ktoś zbiera drewniaki (nie tylko polskie) i ma "nadwyżki" to zapraszam na PW.

Tutaj jest link do moich drewniaków przeznaczonych DO WYMIANY

 

Ja mieszkam w Borowicach koło Karpacza i to jest 4 km od granicy czeskiej. Z tego powodu jestem często w Czechach i właśnie ulokowałem zamówienie na PWG oraz kilka innych produktów. W ofercie PWG w wersji bukowej masywnej i bukowej ze słojami oraz PWG w wersji świerkowej ze słojami. Minimalna ilość 50 szt. Cena za sztukę poniżej 1 zł brutto.

 

Poza tym są segregatory dedykowane do CWG i PWG, geocachingowe ozdoby choinkowe wykonane z drewna - zestaw 18 sztuk oraz 1 dodatkowy z Twoim Nickiem:

 

ozdoby_choinkowe.jpg

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany przyłączeniem się do mojego zamówienia, to proszę niech pisze do mnie PW.

Link to comment

Już "podłączyłem" się do zamówienia Plomby :D

Od dawna szukałem kontaktu z kimś z kim można wspólnie dokonać zakupu u naszych sąsiadów. Ofertę mają przeogromną, ceny wykonania drewniaków bardzo przyzwoite i jedynie koszty przesyłki są zaporowe (12-20 euro). Jednak przy grupowym zamówieniu koszty się rozłożą więc opłacalność zakupu się zwiększa.

 

Te ozdoby choinkowe wyglądają bardzo ciekawie, ale ja chyba wykorzystam je w inny sposób. Jeśli nie będą zbyt delikatne to je polakieruję i użyję jako przywieszek do TB. Myślę że będzie to dosyć siekawie wyglądało, a napewno lepiej niż bylejaki kapsel (takego TB wyjąłem dwa dni temu).

Link to comment

No i mam swoje PWG: Plomba_2014_600x450.jpg

 

Ozdoby choinkowe są bardzo efektowne, ekologiczne i w tym roku będę miał geochoinkę: Na_geochoinke.jpg

 

Pojawiły się spóźnialskie zapytania po tym jak już zamówienie zostało zamknięte - jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany swoim PWG lub ozdobami na choinkę, to proszę o PW.

Link to comment

PWG.jpg

 

Starałem się zorientować ile polskich "drewniaków" krąży po okolicy. Zdjęcie obrazuje to co udało mi się zebrać plus to co jest zarejestrowane na Geocaching Polska i CWG Kolekce

Jeśli macie wiedzę o innych polskich drewniaczkach - dajcie znać (może jakieś zdjęcie?)

 

Jeśli w szufladach walają wam się jakieś zbędne wood geocoiny (polskie, czeskie itp.) i skłonni jesteście się nimi podzielić to zapraszam na PW. :smile:

Link to comment

Wiadomo, że jest ich niewiele i nie wypełniają jednej tacki lub wkładu do segregatora.

 

Mam semaprint v.1, ale jeszcze nie mam tych z odznaką PTTK i strefą piwa.

Mam oba Aga_Team i Agnieszka mi napisała, że w 2014 planuje kolejne.

 

Za tydzień będę miał kolejnego PWG i też chętnie się wymienię na brakujące. Proszę o kontakt.

Link to comment

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić po ludzku szczegóły zakupów WG na Geo Gadget?

jest tam 6 pozycji oznaczonych jako CEG,SWG. Duże są po 10.07E ale po 50 sztuk? ja to tak rozumiem.

mini po 6.04 za 30 sztuk?

 

Czy taka partia np 50 sztuk musi zawierac ten sam motyw czy może być każdy inny?

 

Proszę o wyprowadzenie nie z błędu jeśli się mylę. I ile teraz kosztuje przesyłka od nich?

 

Dziekuję.

Edited by meniorek
Link to comment

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić po ludzku szczegóły zakupów WG na Geo Gadget?

jest tam 6 pozycji oznaczonych jako CEG,SWG. Duże są po 10.07E ale po 50 sztuk? ja to tak rozumiem.

mini po 6.04 za 30 sztuk?

 

Czy taka partia np 50 sztuk musi zawierac ten sam motyw czy może być każdy inny?

 

Proszę o wyprowadzenie nie z błędu jeśli się mylę. I ile teraz kosztuje przesyłka od nich?

 

Dziekuję.

 

Właśnie kupuję u nich, bardzo dobry kontakt, nawet nie potrzebujesz wzoru, wystarczy, że wyślesz co chcesz mieć i że chodzi o PWG, oni przyślą Ci wzór do zaakceptowania, potem to już robisz zamówienia.

Natomiast tych 6 pozycji to dotyczy materiału z jakiego chcesz je zrobić świerk lub buk. Dodatkowo jest wersja Maxi oraz Mini oraz specjalne na event.

Co się tyczy ceny to nie mogę pomóc, ponieważ zamawiam do znajomego w Czecha.

Link to comment

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić po ludzku szczegóły zakupów WG na Geo Gadget?

jest tam 6 pozycji oznaczonych jako CEG,SWG. Duże są po 10.07E ale po 50 sztuk? ja to tak rozumiem.

mini po 6.04 za 30 sztuk?

 

Czy taka partia np 50 sztuk musi zawierac ten sam motyw czy może być każdy inny?

 

Proszę o wyprowadzenie nie z błędu jeśli się mylę. I ile teraz kosztuje przesyłka od nich?

 

Dziekuję.

 

Właśnie kupuję u nich, bardzo dobry kontakt, nawet nie potrzebujesz wzoru, wystarczy, że wyślesz co chcesz mieć i że chodzi o PWG, oni przyślą Ci wzór do zaakceptowania, potem to już robisz zamówienia.

Natomiast tych 6 pozycji to dotyczy materiału z jakiego chcesz je zrobić świerk lub buk. Dodatkowo jest wersja Maxi oraz Mini oraz specjalne na event.

Co się tyczy ceny to nie mogę pomóc, ponieważ zamawiam do znajomego w Czecha.

Mnie chodzi o to jakiej ilości dotyczą kwoty ze strony.

czy jest to 50 sztuk dla zwykłego i 30 dla mini?

 

edit: koniec języka za przewodnika, dowiedziałem się wszystkiego u źródła. Dziekuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Edited by meniorek
Link to comment

Kochani Keszerzy!

 

Mam takie pytanie... jeśli wyprodukuję Geocoiny, które będą się zgadzały pod każdym względem z tym co zamieszone jest tu: http://pwg.geocaching.pl/'>http://pwg.geocaching.pl/ za wyjątkiem tego, że grubość będzie 4 mm to nie będę mógł ich oficjalnie skatalogować na http://pwg.geocaching.pl ?

 

Byłoby mi szkoda, bo taki cieńszy dużo bardziej mi się podoba, i jest dla mnie łatwiej dostępny... :(

Link to comment

To jest duża różnica, bo zamiast 7 mm jest tylko 4 mm.

 

Segregatory na PWG mają wkładki z otworami o średnicy 35 mm i wkładki są grubości właśnie 7 mm. Wtedy wszystko dobrze do siebie pasuje, a inne średnice i grubości stwarzają problemy dla kolekcjonerów.

Link to comment

Plomba, w serwisie Goecaching Polska nie ma segregatorów...

 

karl71, Twoje PWG zostaną bez problemu dodane do katalogu - mówię Ci jako administrator tej strony.

 

Ja napisałem co o tym myślę, a nie o tym, czy dodać do katalogu czy nie.

 

Mam kilkadziesiąt PWG i wszystkie mają wymiary 35 x 7 mm. Tyle. Róbta co chceta.

To i tak lepiej, że miałby mieć 4 mm, niż 14 mm, bo wtedy to dopiero byłby kłopot w upchaniu go do segregatora, którego nie ma w serwisie Geocaching Polska :)

Link to comment

Wasze "zasady" PWG sa bardzo dziwne. Rozumiem, ze chcesz miec cos zbierac, ale pewne zasady sa dobre. Szkoda, ze zasady xWG nie sa take same.

 

Dla porownania, zasady oficijalnyho producenta CWG:

CWG sa grawerovane naprawne suky (nie wiem czy mam w tłumaczeniu poprawnie, tylko http://www.hejduk.info/images/vyroba/suky/suky.jpg) 35x7 milimetrów. Nic innego.

Przedni strona:

- Nick w gore fontem i wielkosci z szablonu. Nic innego.

- Tekst "geocaching.cz" fontem i wielkosci z szablonu bez zmian jest w dol. Nic innego.

Druga strona - z szablonu bez zmian. Nic innego.

Inni nie sa CWG, tylko grawerovane kolka bez wartosci dla kolekcjonerow CWG.

Link to comment

A ja podtrzymuję moje zdanie, że pośród sigitemów od xWG o niebo lepsze są PT (których pełnej nazwy nie wymienię, by się moderatorstwu nie narażać). Mniejsze, poręczniejsze, wytrzymalsze, kolorowe, bardziej sczegółowe, wyposażone w zestandaryzowany w skali światowej system katalogowania... A że droższe? No cóż, za jakość się płaci, niestety.

Link to comment

Przez te kilka lat, co podrozuje z Geo spotkalem 1 (slownie: jeden) w/w krazek. Ladny. Metalowy. Tylko czemu ich tak malo w naszej czesci Europy?

W Polsce jest ich faktycznie mało, acz w okolicach Krakowa się trafiają, poza mną i LM wrzuca je tez semaprint. w Czechach spotkałem ze dwa razy. Bardzo popularne są za to w USA (tam xWG zwane lokalnie "wooden nickels" są z kolei rzadkością), Kanadzie, Australii, a z krajów europejskich Hiszpanii i Portugalii. Także w Niemczech czasami coś się trafi.

Link to comment

Jeśli chodzi o zawartość skrzynek, to:

- TB spotkałem kilkadziesiąt razy; nie posiadam ani aktywowanych, ani nieaktywowanych.

- GK spotkałem kilkadziesiąt razy.

- Geocoiny spotkałem kilkanaście razy; posiadam 9 aktywowanych oraz około 100 różnych rodzajów nieaktywowanych, z racji współpracy z jednym z wiodących producentów amerykańskich.

- xWG spotkałem kilkanaście razy; posiadam 51 różnych, w tym dwa swoje, najwięcej PWG i CWG, pojedyncze z innych krajów.

- PT do tej pory nie spotkałem ani razu; posiadam dwie sztuki, które otrzymałem od Steve'a z Kanady, nie mam swojego.

 

Ciekawe jak to będzie za rok albo za pięć lat...

Link to comment

Wasze "zasady" PWG sa bardzo dziwne. Rozumiem, ze chcesz miec cos zbierac, ale pewne zasady sa dobre. Szkoda, ze zasady xWG nie sa take same.

 

Dla porownania, zasady oficijalnyho producenta CWG:

CWG sa grawerovane naprawne suky (nie wiem czy mam w tłumaczeniu poprawnie, tylko http://www.hejduk.info/images/vyroba/suky/suky.jpg) 35x7 milimetrów. Nic innego.

(...)

 

Tiskar - napisałeś tylko o sękatych (suky)... Czy to oznacza, że w Czechach bukovy masiv nie jest oficjalny?

Link to comment

Kochani Keszerzy!

... jeśli wyprodukuję Geocoiny, które będą się zgadzały pod każdym względem z tym co zamieszone jest tu: http://pwg.geocaching.pl/ za wyjątkiem tego, że grubość będzie 4 mm to nie będę mógł ich oficjalnie skatalogować na http://pwg.geocaching.pl?...

Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie już padła więc nie ma o czym dyskutować.

Osobiście uważam, że pewne minimalne standardy powinny jednak zostać zachowane. Jeśli pójdziemy na całkowitą dowolność to poprostu w pewnym momencie PWG przestaną być PWG. W tym jednak przypadku nie robił bym z tego "afery".

Zresztą jak w moje ręce wpadają "drewniaczki" których wygląd odbiega od ogólnie przyjętego wzoru to nie robię z tego tragedii i chętnie je "przygarniam"

Pośród kilkuset drewniaczków,które są w moim posiadaniu, sporo jest delikatnie mówiąc mocno oryginalnych. W odbieganiu od ogólnie przyjętego wzoru przodują Niemcy i Austriacy. Na kilkadziesiąt posiadanych AWG i GWG w kilkunastu przypadkach wygląd ich jest ... troszeczkę dziwaczny :)

Rozpowszechnia się też tam moda polegająca na kupowaniu TB i powielaniu jego TC na drewniaczkach w ilości od 50 do 150 szt. Obecnie mam około 10 różnych tego rodzaju egzemplarzy i szczerze mówiąc pomysł ten zbytnio mi się nie podoba. Przy powielaniu numeru trudno po prostu mówić o unikatowości danego przedmiotu.

Edited by andmaj40
Link to comment

Rozpowszechnia się też tam moda polegająca na kupowaniu TB i powielaniu jego TC na drewniaczkach w ilości od 50 do 150 szt. Obecnie mam około 10 różnych tego rodzaju egzemplarzy i szczerze mówiąc pomysł ten zbytnio mi się nie podoba. Przy powielaniu numeru trudno po prostu mówić o unikatowości danego przedmiotu.

 

Za to właściciel dostaje info, kto "odkrył" jego drewniaczki. Ja tam ten pomysł uważam za ciekawy - kto chce, ten zaloguje odkrycie, kto nie chce to nie. Sam mam jednego czeskiego drewnianego coina z kodem śledzenia z travel buga. W sumie jest to pewnego rodzaju symulowanie jednej z funkcjonalności PT na XWG, że cała to seria (a nie pojedyncze egzemplarze) ma swój numer identyfikacyjny.

Link to comment

Rozpowszechnia się też tam moda polegająca na kupowaniu TB i powielaniu jego TC na drewniaczkach w ilości od 50 do 150 szt. Obecnie mam około 10 różnych tego rodzaju egzemplarzy i szczerze mówiąc pomysł ten zbytnio mi się nie podoba. Przy powielaniu numeru trudno po prostu mówić o unikatowości danego przedmiotu.

 

Za to właściciel dostaje info, kto "odkrył" jego drewniaczki. Ja tam ten pomysł uważam za ciekawy - kto chce, ten zaloguje odkrycie, kto nie chce to nie. Sam mam jednego czeskiego drewnianego coina z kodem śledzenia z travel buga. W sumie jest to pewnego rodzaju symulowanie jednej z funkcjonalności PT na XWG, że cała to seria (a nie pojedyncze egzemplarze) ma swój numer identyfikacyjny.

 

tiaaa... ciekawy. To jest dobry sposob, aby Ci GS zablokowal konto.

Kiedys mialem sztucznego TB, ktorego pewien Amerykanin zmultiplikowal i rozeslal w swiat. Nagle okazalo sie, ze TB podrozuje po roznych kontynentach niemalze w tym samym czasie. Odpowiedz firmy byla jednoznaczna.

W koncu placisz za jednorazowy kod a nie za serie kodow. Jeden przedmiot - jeden kod.

Link to comment

tiaaa... ciekawy. To jest dobry sposob, aby Ci GS zablokowal konto.

Kiedys mialem sztucznego TB, ktorego pewien Amerykanin zmultiplikowal i rozeslal w swiat. Nagle okazalo sie, ze TB podrozuje po roznych kontynentach niemalze w tym samym czasie. Odpowiedz firmy byla jednoznaczna.

W koncu placisz za jednorazowy kod a nie za serie kodow. Jeden przedmiot - jeden kod.

 

Masz niedokładne informacje... Nie wolno wysyłać w świat wielu kopii przedmiotu podróżnego, który można logować jako zabierany ze sobą. Grozi to blokadą - co prawda nie konta użytkownika, ale samego przedmiotu. Może za recydywę dostałoby się większą karę.

 

Natomiast GS w żaden sposób nie przeciwdziała rozpowszechnianiu kodu śledzenia w celu jego odkrycia: jeśli ktoś chce, może sobie zrobić trackowalną pieczątkę, zduplikować kod na sigitemkach a nawet opublikować ten kod w internecie. Gdzieś znalazłem raz oficjalną wykładnię zrobiona przez lackeya, która sprowadzała się do stwierdzenia: "Jeśli rozpowszechniasz kod metodą jego powielenia nie możesz kasować logów "discovered" tych, którzy widzieli którąś z kopii a nie oryginał".

 

Warto zwrócić tu uwagę że śledzone pieczątki są oficjalnie sprzedawane przez dystrybutorów GS, gdyby to było nielegalne Groundspeak z pewnością wycofałby się ze współpracy z takimi sklepami.

Link to comment

tiaaa... ciekawy. To jest dobry sposob, aby Ci GS zablokowal konto.

Kiedys mialem sztucznego TB, ktorego pewien Amerykanin zmultiplikowal i rozeslal w swiat. Nagle okazalo sie, ze TB podrozuje po roznych kontynentach niemalze w tym samym czasie. Odpowiedz firmy byla jednoznaczna.

W koncu placisz za jednorazowy kod a nie za serie kodow. Jeden przedmiot - jeden kod.

 

Masz niedokładne informacje... Nie wolno wysyłać w świat wielu kopii przedmiotu podróżnego, który można logować jako zabierany ze sobą. Grozi to blokadą - co prawda nie konta użytkownika, ale samego przedmiotu. Może za recydywę dostałoby się większą karę.

 

Natomiast GS w żaden sposób nie przeciwdziała rozpowszechnianiu kodu śledzenia w celu jego odkrycia: jeśli ktoś chce, może sobie zrobić trackowalną pieczątkę, zduplikować kod na sigitemkach a nawet opublikować ten kod w internecie. Gdzieś znalazłem raz oficjalną wykładnię zrobiona przez lackeya, która sprowadzała się do stwierdzenia: "Jeśli rozpowszechniasz kod metodą jego powielenia nie możesz kasować logów "discovered" tych, którzy widzieli którąś z kopii a nie oryginał".

 

Warto zwrócić tu uwagę że śledzone pieczątki są oficjalnie sprzedawane przez dystrybutorów GS, gdyby to było nielegalne Groundspeak z pewnością wycofałby się ze współpracy z takimi sklepami.

 

Murazor, mowimy o dwoch roznych przypadkach:

a. udostepniam publicznie kod TB w celu jego "discoverowania". Wszystko cacy, wszyscy happy.

b. zrobienie wielu kopii tego samego TB w celu odwiedzania roznych keszy, przenoszenia przez ludzi itp. W taki przypadku sam napisales - to nielegalne.

czyli do tej pory obaj mamy to samo spojrzenie na zadany temat.

 

I teraz uwaga: jak publikuje kod na stronie, to z reguly dodawana jest informacja: "jak chcesz to zrob discover". Ale jak nanosze kody na przedmioty podrozujace (bo o takiej opcji rozmawiamy), to na takim drewniaczku/kopii TB/zalaminowanym obrazku coina NIE MA informacji "tylko do zrobienia discover", ale jest to po prostu kopia normalnego przedmiotu podroznego. Kazdy loguje "picked us", "grabbed" etc. i robi sie dym.

 

Dlatego osobiscie nie nanosilbym kodu TB na wiecej niz jeden fizyczny przedmiot, ktory pojdzie w swiat.

To takie moje 2cc

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...