Jump to content

Sukcesy, radości i wszystko co nas cieszy


soolash

Recommended Posts

Najdalszy FTF :grin:

 

W ostatnich dniach większość keszy podejmowaliśmy z Murazorem niemal zawsze pod czujnym okiem uzbrojonych po zęby smutnych osobników. Wielu keszy przez to (no w sumie nie tylko przez to) nie znaleźliśmy a koło wielu przeszliśmy o kilkanaście metrów bez szansy podjęcia by nie angażować naszym hobby towarzystwa z którym podróżujemy. Sukcesów mało choć wrażeń wiele. A dzisiaj?

 

W zacisznym ogrodzie botanicznym z rosnącymi w naturze gatunkami, które wielu z nas zna z cierpliwie uparwnianych skarbów doniczkowych w naszych domach - znaleźliśmy kesza, który czekał bez znalezienia od grudnia! Nasze znalezienie to pierwszy wpis w dziewiczy logbook :laughing:

 

Ponad 10 tysięcy kilometrów od domu, czyli w połowie drogi na antypody. Wow!

 

Pozdrawiamy! Bardzo gorąco!

 

http://www.geocaching.com/geocache/GC5H3DA_scouts-de-provincia-guerrero?guid=e837be13-8be3-46da-b425-9895c72239c8

 

Serdeczne gratulacje!! Ja się cieszyłam jak zdobyłam FTFa 450 km od domu , a co dopiero 10 tysięcy :) SUPER!

Link to comment

Dopiero będzie. Ale na razie nie mogę zdradzić który, ponieważ jeszcze przed nim może się pojawić kilka eventów i wtedy on nie będzie 500. Poinformuję jak do eventu zostaną 2 tygodnie czyli nie będzie możliwości by w międzyczasie powstał event.

Link to comment

No to co? Pewnie do końca roku w naszym serwisie będzie dominująca liczb skrytek...

A jest jakaś strona ze statystykami dla polskiego OC?

 

Mógłbym wrzucic linka, ale by mi Moderator wyciął, więc powiem, że na ichniejszej stronie w zakładce: statystki. Na dzień dzisiejszy na OC akrywnych jest ok 24300 keszy.

Link to comment

Zamiast się nawzajem okładać liczbami może lepiej się wziąć do załatania białych dziur na mapie?

 

A GC ma ich, jak na razie, o niebo więcej.

 

Cały czas są powiaty (!) w których nie ma ani jednego kesza (!). I kilkanaście, w których jest zaledwie jeden...

Link to comment

No to co? Pewnie do końca roku w naszym serwisie będzie dominująca liczb skrytek...

A jest jakaś strona ze statystykami dla polskiego OC?

 

Mógłbym wrzucic linka, ale by mi Moderator wyciął, więc powiem, że na ichniejszej stronie w zakładce: statystki. Na dzień dzisiejszy na OC akrywnych jest ok 24300 keszy.

Trzeba by tam zalogowanym? Nie mam konta i nie widzę tej zakładki.

Link to comment

Trzeba by tam zalogowanym? Nie mam konta i nie widzę tej zakładki.

 

Na głównej stronie jest, nad małą mapką Polski.

Przy czym na OC jako aktywne są liczone tylko aktywne, a na GC 'aktywne i chwilowo niedostwepne' więc porównywanie i wzajemne licytacje są bez sensu.

Link to comment

Trzeba by tam zalogowanym? Nie mam konta i nie widzę tej zakładki.

 

Na głównej stronie jest, nad małą mapką Polski.

Przy czym na OC jako aktywne są liczone tylko aktywne, a na GC 'aktywne i chwilowo niedostwepne' więc porównywanie i wzajemne licytacje są bez sensu.

 

Mowa o tej jednej linijce tekstu jako statystykach? Myślałem, że chodzi o coś bardziej rozbudowanego... =]

Link to comment

 

Mowa o tej jednej linijce tekstu jako statystykach? Myślałem, że chodzi o coś bardziej rozbudowanego... =]

 

Więcej statystyk OC jest w menu 'Statystyki'. Czy niezalogowani to menu widzą - nie wiem.

 

A na GC na stronie głównej masz więcej?

W ogóle masz jakiekolwiek statystyki, poza indywidualnymi na Twoim profilu? =]

Link to comment

Fajnie by było gdyby np dało się porównać ilość okeszowanych gmin na obu portalach...

 

Weź dane gminne z geocaching.pl, sprawdź co możesz wyciągnąć z OKAPI - i porównuj.

Albo wessaj wszystko_wszystko do GSAKA i się baw.

 

Ja wolę iść znajdować i zakładać.

Link to comment

 

No tego FTFa to ci zazdroszczę ;-)

 

Ja też! Przyznam się po cichu, że miałam taki moment zawahania się, czy nie jechać :)

Ale potem przyszedł głos rozsądku, a może Murazora? A może obie te opcje w jednym :blink: Kesz nie jest jednak na pustyni geocachingowej i szanse na szybsze pokonanie 300 km w porównaniu z "lokalsami" marne.

 

A w końcu nie ucieknie, więc dotrę tam kiedyś...

 

Tylko dbajcie o tego kesza proszę!

Link to comment

Nie lubię się chwalić, ale cieszę się bo udało mi się podczas świąt założyć 20 skrytek w Ostrowcu Św. i okolicy. I mam nadzieję, że będą jeszcze 3 EC, które wysyłam do publikacji. Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec.

Przekazałem radosną wieść Holoskawinie.

Pierwsze słowa: "Kiedy jedziemy?"

Link to comment

@ru.beus - pewnie, że są... Przy kościele uzupełnię hint - obiecuję :rolleyes:

Hinty są potrzebne w miejscach, gdzie dłuższe poszukiwanie zwróciłoby zbyt dużą uwagę otoczenia oraz tam, gdzie sygnał GPS jest niestabilny. Absolutnie nie uważam, że powinny być zawsze i wszędzie.

 

Przy kościele nie trzeba uzupełniać. Tam jest mega spojler w logu. :P

Link to comment

Uff. Sporo pracy koncepcyjnej, długie wieczory siedzenia nad kodowaniem,potem niezwykle żmudne testy i namierzanie miejsc na ukrycie pojemników - to wszystko przyniosło wymierny efekt. Okoliczności wskazują na to, że liczba skrytek Wherigo w Krakowie do końca kwietnia ulegnie prawie podwojeniu. (A jak ktoś dołoży jeszcze jakiś scenariusz, o którym z Lady Murazor nie wiemy, to starczy ich na pełne podwojenie!)

 

Część keszy już jest procesowana do publikacji i pojawi się online wkrótce, będzie też coś ekstra z okazji Geocaching Expo - a wystawa już za dwa tygodnie. :)

Link to comment

Uff. Sporo pracy koncepcyjnej, długie wieczory siedzenia nad kodowaniem,potem niezwykle żmudne testy i namierzanie miejsc na ukrycie pojemników - to wszystko przyniosło wymierny efekt. Okoliczności wskazują na to, że liczba skrytek Wherigo w Krakowie do końca kwietnia ulegnie prawie podwojeniu. (A jak ktoś dołoży jeszcze jakiś scenariusz, o którym z Lady Murazor nie wiemy, to starczy ich na pełne podwojenie!)

O, dzięki wielkie! Najbardziej cieszy, że - jak rozumiem - będą to konkretne scenariusze, a nie kolejna odwrotka, których w Małopolsce mam już mały przesyt (a jeszcze przecież muszę w Skawinie postawić własną, bo co to za miasto bez odwrotki? :anibad: ).

Link to comment

O, dzięki wielkie! Najbardziej cieszy, że - jak rozumiem - będą to konkretne scenariusze, a nie kolejna odwrotka, których w Małopolsce mam już mały przesyt

 

A fuj, nawet by mi przez gadrło nie przeszło to brzydkie słowo na "O" w końtekście Wherigo!

Link to comment

Uff. Sporo pracy koncepcyjnej, długie wieczory siedzenia nad kodowaniem,potem niezwykle żmudne testy i namierzanie miejsc na ukrycie pojemników - to wszystko przyniosło wymierny efekt. Okoliczności wskazują na to, że liczba skrytek Wherigo w Krakowie do końca kwietnia ulegnie prawie podwojeniu. (A jak ktoś dołoży jeszcze jakiś scenariusz, o którym z Lady Murazor nie wiemy, to starczy ich na pełne podwojenie!)

O, dzięki wielkie! Najbardziej cieszy, że - jak rozumiem - będą to konkretne scenariusze, a nie kolejna odwrotka, których w Małopolsce mam już mały przesyt (a jeszcze przecież muszę w Skawinie postawić własną, bo co to za miasto bez odwrotki? :anibad: ).

 

Może i ja się w końcu wezmę za napisanie kolejnego spacerowego scenariusza... mam dwa pomysły i odkładam je na później od prawie 2 lat

Link to comment

Część keszy już jest procesowana do publikacji i pojawi się online wkrótce [...]

 

Gratulacje dla Pelpolka i Holdasa, którzy w dwa dni poradzili sobie z serią "Świątynia Tysiąca Drzwi". To znakomity wynik! A przy okazji ulga dla mnie, że wszystko zadziałało. Testy testami, ale gracz zawsze może wymyślić coś, co autorowi i testerom do głowy nie przyszło - i wywrócić scenariusz.

 

Wirtualna nagroda dla tych, którzy ukończyli, i tych, co jeszcze ukończą serię: 083bd547-0c59-48c5-a525-97ad12ef3b69.jpg

Edited by Murazor
Link to comment

Składam grtulacje dla Ali Ł za zdobycie srebrnej odznaki Geocaching Polska! Teraz już przymierzamy się do złotej:)

 

Gratulacje! Jak będziesz jechał na Podlasie, to daj znać, bo może być mi zawiózł kolejną partię ziół, co?

Link to comment

Składam grtulacje dla Ali Ł za zdobycie srebrnej odznaki Geocaching Polska! Teraz już przymierzamy się do złotej:)

 

Gratulacje! Jak będziesz jechał na Podlasie, to daj znać, bo może być mi zawiózł kolejną partię ziół, co?

 

wiadoma sprawa :)

Link to comment

Dawno się nikt nie cieszył na forum :)

 

To ja się podzielę pozytywnymi wrażeniami z dnia wczorajszego. Udało się w Warszawie zorganizować event, którego głównym celem było zaprezentowanie mieszkańcom Sadyby (dla nie znających Warszawy - to taki fragment miasta, o dość silnych lokalnych więzach wynikających z historii tych terenów ), idei geocachingu.- w teorii i pod okiem doświadczonych geokeszerów w praktyce.

Cześć teoretyczna, skupiła się na przedstawieniu goecachingu jako sposobu na wspólne spędzanie czasu z rodziną i odkrywanie nieznanych zakamarków najbliższej okolicy, miejsc mijanych codzienni w drodze do pracy/szkoły.

W części praktycznej nowe osoby pozakładały sobie konta na geocaching.com i podzielone na kilku osobowe grupki, uzbrojone w smartfony z zainstalowanymi aplikacjami do geocachingu, ruszyły samodzielnie poszukiwać pobliskich skrytek. Rola bardziej dośiwadczonych osób, ograniczała się do pomocy przy ogarnianiu technologii i tłumaczeniu co należy robić, jak się zachowywać, a czego unikać. Ja swoim 'podopiecznym' od razu delikatnie napomykałem o unikaniu logowaniu znalezień za pomocą skrótów, uśmieszków itp.

Mam nadzieję, że część osób złapie bakcyla i zostanie w grze.

 

A przy okazji udało się nami, ściągnąć osoby, które co prawda od jakiegoś czasu już keszują, ale jeszcze nie były na żadnym evencie :)

Link to comment

Udało się w Warszawie zorganizować event

 

W części praktycznej nowe osoby pozakładały sobie konta na geocaching.com i podzielone na kilku osobowe grupki, uzbrojone w smartfony z zainstalowanymi aplikacjami do geocachingu, ruszyły samodzielnie poszukiwać pobliskich skrytek.

 

Czyli event był niezgodny z regulaminem i w tej swojej misji edukacyjnej pokazaliście nowym użytkownikom, że eventy polegają na wspólnym keszowaniu..?

Link to comment

ewidentnie najpierw insynuujesz, że keszowanie było częścią praktyczną eventu a później wmawiasz, że białe jest czarne czyli, że jednak nie a tak w ogóle to zaraz się okaże, że żadnego eventu nie było :D

 

no bez jaj, mógłbyś się po prostu powstrzymać, bo zaraz ktoś z nowych spróbuje puścić event polegający na keszowaniu, który zostanie odrzucony.

co wtedy taki początkujący pomyśli? że jak ktoś ma 1k+ znalezień to może a pozostali jednak nie? czy może, że powinien w opisie coś naściemniać i aby formalnie zapewnić zgodność z regulaminem to napisać, że "keszowanie po oficjalnej części 30min"..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...