Jump to content

Sukcesy, radości i wszystko co nas cieszy


soolash

Recommended Posts

Woj. dolnośląskie już 2 drugim miejscu :)

 

Gratulacje!

 

Jeszcze trochę i przeskoczy woj. małopolskie

 

Szans ni ma. :anibad: Jak Małopolanie z wojaży wrócą i się za zakładanie wezmą, to ręka, noga kesz na ścianie.

Nie dacie rady się obronić, pozostaje tylko modlitwa aby na prowadzeniu jak najdłużej się utrzymać ;-)

Link to comment

Po prostu pewnego dnia we wrześniu ktoś przyjdzie, pozamiata i zgasi światło :D

 

Nawet wiem, kto... I dobrze, rywalizacja w tej materii jest jak najbardziej zdrowa i wszystkim na dobre wyjdzie. :grin:

 

No ja nie wiem, bo najprostszą drogą do podniesienia ilości keszy są traile, a z tymi bywa różnie.

Link to comment

[

No ja nie wiem, bo najprostszą drogą do podniesienia ilości keszy są traile, a z tymi bywa różnie.

Świete słowa, dlatego proponuje przenieść liczbową rywalizację na inny poziom: liczba fav points/skrytkę i na województwo, odsetek nie-mikrusów…... wtedy zobaczymy... :rolleyes:

Ale - w sumie szlachetna rywalizacja !

Link to comment

Niestety, ale liczba FAVów też jest nie miarodajna. Mój kesz, który ma aktualnie 40 FAVów, jest zwykłym mikrusem na drzewie. Ale ma to szczęście, że odwiedzają go setki dewizowych turystom ze zgniłego kapitalistycznego zachodu, których stać na premium, w odróżnieniu od lokalnej biedoty. Miejsca bliżej zachodniej granicy, oraz z natury bardziej turystyczne, będą miały więcej FAVów.

 

Ja myślę, że powinna tu decydować najmniejsza liczba maruderów. Na północy jest Wiesia, my mamy Dadoskawinę, dolnośląskie Ochkarola... Chyba świętokrzyskie rządzi :)

Edited by toczygroszek
Link to comment

@toczygorszek

@bezsenna

co do świętokrzyskiego jest to do zrobienia... będę się starał :)

 

Też miałam plan (może jakiś trail nad Rejowem :D) pozakładać trochę keszy, ale muszę pojechać do Skarżyska obadać miejsca i przygotować porządne opisy miejsc.

Link to comment

Góry Świętokrzyskie mają niezły potencjał, przede wszystkim ze względu na centralne położenie - z Warszawy, Krakowa czy Śląska własnym autem można wyskoczyć nawet na jednodniowy wypad.

 

Jest trochę terenów mało eksploatowanych turystycznie, więc kesze powinny mieć dużą przetrwalność. Dobre miejsce, żeby pomyśleć o keszach nadrzewnych (wspinaczkowych), bo jak na razie 'piątek' w Polsce prawie nie ma.

Link to comment

Świętokrzyskie to bardzo atrakcyjny rejon pod względem turystyki, niestety słabo wypromowany i traci na rzecz innych. Gdyby było więcej keszy, to przyciągnęłoby to sporo ludzi. Ale skoro lokalsi sami nie chcą się promować, to nic dziwnego, że są tam rejony o największym bezrobociu w Polsce.

Link to comment

Świętokrzyskie to bardzo atrakcyjny rejon pod względem turystyki, niestety słabo wypromowany i traci na rzecz innych. Gdyby było więcej keszy, to przyciągnęłoby to sporo ludzi. Ale skoro lokalsi sami nie chcą się promować, to nic dziwnego, że są tam rejony o największym bezrobociu w Polsce.

Po styczniowej wyprawie z hanbeiem i innymi po eartcachowe FTFy wszyscy bylismy zgodni: w Ameryce zrobili by z tego jeden wielki park narodowy/ rozrywkowy, który by przynosił dochód, u nas- miazga... niestety.

trzeba tam ludzi z ikrą!

Link to comment

Taak, tylko najpierw ludzie muszą zarobić te pieniądze które mogliby wydawać.

Jak na razie jest duży teren, mały ruch i można robić (prawie) co się chce, z budą z hotdogami co 100 metrów ciężko byłoby te kesze chować :D

spokojnie,w USA w parku narodowym nie ma bud z hod dogami :)

To nie deptak w poplarnych miejscowościach turistycznych w PL...:)

Zresztą... w świętokrzyskiem jakoś wielkiej biedy ani kurnych chat jakoś nie widać...hmmm...

Link to comment

Ja tam nie zauważyłem, żeby świętokrzyskie jakoś specjalnie cierpiało na brak turystów. To, że w województwie nie ma praktycznie keszerów z jedynego słusznego systemu, to zupełnie inna bajka, nie mająca związku z powyższym.

A nie chcecie chyba, żeby okeszowywaniem województwa zajęły sie różne lokalne grupy działające za pieniądze unijne w imię tzw. rozwoju turystyki. Bo skończyłoby się to tak jak w pewnych częściach innego województwa, gdzie ja już boję się jeździć keszować, a niektóre FTF-y czekające już od ponad roku, chyba nigdy nie doczekają się archiwizacji (bo o serwisie, to już nawet nie marzę).

 

To ja już wolę, żeby było tylko 100 keszy, ale w miarę pewnych.

Link to comment

Ja tam nie zauważyłem, żeby świętokrzyskie jakoś specjalnie cierpiało na brak turystów. To, że w województwie nie ma praktycznie keszerów z jedynego słusznego systemu, to zupełnie inna bajka, nie mająca związku z powyższym.

A nie chcecie chyba, żeby okeszowywaniem województwa zajęły sie różne lokalne grupy działające za pieniądze unijne w imię tzw. rozwoju turystyki. Bo skończyłoby się to tak jak w pewnych częściach innego województwa, gdzie ja już boję się jeździć keszować, a niektóre FTF-y czekające już od ponad roku, chyba nigdy nie doczekają się archiwizacji (bo o serwisie, to już nawet nie marzę).

 

To ja już wolę, żeby było tylko 100 keszy, ale w miarę pewnych.

Chodzi o brak pomocji województwa, nawet nie geo promocji, byłes w Zachełmiu?

Link to comment

To nie są Góry Świętokrzyskie ale...

 

Przebywam teraz za granicą, ale przy następnej wizycie w domu rodzinnym mogę coś w Busku reaktywować albo założyć, najlepiej na Team a nie na siebie, żeby łatwiej było o reaktywację jakby co. W tej chwili bywam tam 3-4 razy w roku, czyli tak sobie często :D

 

Mogę zarejestrować na GC OP5985, jako jedyna oprócz Szczudłaka (który jest na GC) która przerwała... a lokalizacja pozornie najgłupsza, ale najwyraźniej wandale pod latarnią nie wandalują :D

Link to comment

A może by zrobić event "okeszujmy Świętokrzyskie". Warunkiem uczestnictwa jest założenie 2-3 skrzynek tam :D

 

Ja proponuję event: "uczymy się lakierować paznokcie". Będzie dla nas o wiele bardziej przydatny. :P

 

Oj, uważaj! Jak zdobędziesz FTFa to będziesz przechodził kurs malowania :D

Link to comment

A może by zrobić event "okeszujmy Świętokrzyskie". Warunkiem uczestnictwa jest założenie 2-3 skrzynek tam :D

A kto bedzie serwisował- uczestnicy na zmianę? :laughing:

 

Tak jak już gdzieś pisałam. Zawsze można zrobić grzecznościowy serwis. Trochę odwlec serwisowanie pisząc do recenzenta, że zrobię to do X daty. Równie dobrze można przekazać w opiekę innemu keszerowi. Są keszerzy, którzy nie zakładają skrzynek, bo nie wiedzą jak się do tego zabrać, ale serwisować by mogli (mam takie 2 osoby w otoczeniu).

Postaram się coś założyć w Świętokrzyskim, ale to kwestia znalezienia odpowiednich miejsc i dopracowania porządnych opisów. Nie chcę by było to "na odwal się", bo nikogo nie zachęci ubogi listing.

Z drugiej strony postawiłabym tam na kesze tradycyjne/ multikesze. Gdyby ktoś z tamtych rejonów się zdecydował, będzie zakładał inne typy. Jednak odrzucam na początek zagadki (tym bardziej te trudne!), bo dla zaczynających przygodę może być to raczej zniechęcające.

 

Ale można robić (tak jak w Krakowie) - Świętokrzyskie Geoploty + serwis :D I co miesiąc nowa skrzynka

Link to comment

Ja zamierzam na koniec września zrobić event w Ostrowcu Św. Spróbuję zaprosić mailowo osoby z Ostrowca do przyjścia. Na miejscu spróbuję ich zmotywować do większego działania. Po tym jak założyłem na wiosnę kilkanaście skrytek troszkę ożywiło się towarzystwo, ale niestety na chwilę. Skrytki znalazło sporo osób początkujących więc potencja personalny jest.

Ponadto mam plany na założenie sporej ilości EC oraz sporej ilości skrytek - wokół Ostrowca Św. i na trasie Kraków Ostrowiec Św.

Link to comment

Ja zamierzam na koniec września zrobić event w Ostrowcu Św. Spróbuję zaprosić mailowo osoby z Ostrowca do przyjścia. Na miejscu spróbuję ich zmotywować do większego działania. Po tym jak założyłem na wiosnę kilkanaście skrytek troszkę ożywiło się towarzystwo, ale niestety na chwilę. Skrytki znalazło sporo osób początkujących więc potencja personalny jest.

Ponadto mam plany na założenie sporej ilości EC oraz sporej ilości skrytek - wokół Ostrowca Św. i na trasie Kraków Ostrowiec Św.

Brawo, brawo. trzymam kciuki! :D

Link to comment

Ponieważ powstało coś takiego:

http://www.pttk-jg.pl/geocaching/1005-pierwsza-w-polsce-komisja-geocachingu-pttk.html

nie ma powodu, żeby nie powstała Świętokrzyska Komisja Geocachingu PTTK, na której konto powstawałyby kesze. Oczywiście można po prostu założyć jakieś konto grupowe, jeśli ktoś nie chce się podpinać do struktur PTTK.

 

Dopóki siedzę w Niemczech, większego zaangażowania obiecać nie mogę, ale kibicuję gorąco!

Link to comment

Wymęczyłem dziś po pracy 4 multi. Byłoby 5 gdybym wiedział jak jest Acer po niemiecku, albo 6, gdyby autor kolejnego raczył napisać, skąd wytrzasnąć rok budowy jakiegoś mostu. Z internetu się niedało, bo niestety jakość niemieckich sieci komórkowych to żal przemieszany z nędzą ;)

Link to comment

- zaliczone szesnaste województwo - w końcu!

- uzupełniony matrix - 366 dni odhaczyło się 31 lipca

- zaliczony power trail w górznieńskich lasach - około 420 znalezień w niespełna 14 godzin

- zaliczony roczny streak znalezień - 365 dzień odhaczył się 31 lipca i jedziemy dalej

- pękły 2000 znalezień

- bez trudu i pośpiechu udało się złapać kolejne 5 FTFów - warszawscy poszukiwacze wybyli?

 

Dzięki temu, w ciągu kilku dni wpadły mi 3 diamentowe badże i wpadłem na ostatnią prostą do złotego PTTK GCPL.

Link to comment

- zaliczone szesnaste województwo - w końcu!

- uzupełniony matrix - 366 dni odhaczyło się 31 lipca

- zaliczony power trail w górznieńskich lasach - około 420 znalezień w niespełna 14 godzin

- zaliczony roczny streak znalezień - 365 dzień odhaczył się 31 lipca i jedziemy dalej

- pękły 2000 znalezień

- bez trudu i pośpiechu udało się złapać kolejne 5 FTFów - warszawscy poszukiwacze wybyli?

 

Dzięki temu, w ciągu kilku dni wpadły mi 3 diamentowe badże i wpadłem na ostatnią prostą do złotego PTTK GCPL.

S T R E A K?

Mocium Panie, pisz pan po naszemu, może" ciąg" albo jakoś tak... :sad:

Oczywiście gratki za super geo - osiagnięcia! :rolleyes:

Link to comment

- uzupełniony matrix - 366 dni odhaczyło się 31 lipca

 

366 dni to nie jest matrix, matrix to jest 81 kombinacji D/T

 

O'rly?

 

Macierz – w matematyce układ liczb, symboli lub wyrażeń zapisanych w postaci prostokątnej tablicy.
Edited by kuchomik
Link to comment

Dzisiaj po zaledwie 2 treningach załoga GC z Gdańska wraz z LOTOSEM ( razem było nas 20 osób)zdobyła drugie miejsce podczas zawodów smoczych łodzi .

Kategoria- FAN OPEN. Drugie miejsce na 5 osad, nie jest źle!

Gratulacje dla wpsółwioslarzy- Rudzielca, Mario4Zion, Arkadego, caetano 333!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...