Jump to content

Sukcesy, radości i wszystko co nas cieszy


soolash

Recommended Posts

Przywlokę ten mój post- mikołajowy worek z podróznikami na piatkowy event w Warszawie , do zobaczenia!

 

Wiesiu, proponuje, abys zrobila liste kodow. Ja bede mial dostawe TB z polnocy. Po prostu wszystkie TBki wrzucimy na jedna liste i wyslemy do uczestnikow. Nie bedziemy tracic czasu na osobne spisywanie, bo przeciez mamy sie skupic na wykladach a nie przepisywaniu kodow. Ostatnio ta technika poslugujemy sie na eventach w WAW i jest OK.

No tak, ale ktos to musi fizycznie zabrac i porozdawać! :anicute:

Nie chcę tego wlec z powrotem co domu... :laughing:

Liste zrobię.

 

Podejmuje sie zebrania oraz rozdystrybuowania list TB odwiedzajacych event oraz samych podroznikow, tak aby wszyscy (oby!) byli zadowoleni.

Prosze o przesylanie do mnie listy TB/GC zabieranych na event oraz (o ile chcecie) wrzucania podroznikow do skrzyneczki, ktora przywioze. Dzieki temu unikniemy zamieszania i przeszkadzania w trakcie prezentacji i wykladow.

Z gory dziekuje!

Link to comment
No tak, ale ktos to musi fizycznie zabrac i porozdawać! :anicute:

Nie chcę tego wlec z powrotem co domu... :laughing: Liste zrobię.

 

Lista jest dobrym pomysłem, powymieniać możemy się na koniec lub w przerwach, ale raczej byłoby dziwnie, gdyby zaczęło się sortowanie podczas jednej z programowych prelekcji ;)

Link to comment

[

Lista jest dobrym pomysłem, powymieniać możemy się na koniec lub w przerwach, ale raczej byłoby dziwnie, gdyby zaczęło się sortowanie podczas jednej z programowych prelekcji ;)

Jasne, w końcu... noblesse oblige !

Nie będziemy robić zamieszania, byłby to grubym nietaktem wobec Gospodarzy...!

Proponuję to zostawić na koniec , na czas herbatki... :anicute:

Link to comment

Mimo siarczystego mrozu i mało przyjemnego wiatru, dwa kesze zostały założone. Pierwsi zdobywcy będą mieć ułatwione zadanie, bo pewnie do skrytek dojdą po śladach na śniegu, ale najważniejsze, że zapełniam pustynną, geocachingową podwarszawską okolicę, w której mieszkam ;) Ot taka moja mała, dzisiejsza radość ;)

Link to comment

Mimo siarczystego mrozu i mało przyjemnego wiatru, dwa kesze zostały założone. Pierwsi zdobywcy będą mieć ułatwione zadanie, bo pewnie do skrytek dojdą po śladach na śniegu, ale najważniejsze, że zapełniam pustynną, geocachingową podwarszawską okolicę, w której mieszkam ;) Ot taka moja mała, dzisiejsza radość ;)

Super. przynajmniej bedzie mozna zwiedzac nowe okolice!

Oby starczyło Ci wytrwałości!

Nic tak nie cieszy( na poczatku) jak spływające maile z logami..

Link to comment

Super. przynajmniej bedzie mozna zwiedzac nowe okolice!

Oby starczyło Ci wytrwałości!

Nic tak nie cieszy( na poczatku) jak spływające maile z logami..

 

Póki co moje dwie skrytki nie cieszą się zbyt dużą popularnością i kolejnym dwóm nie wróżę na razie świetlanej przyszłości, ale to głównie przez kwestię aury pogodowej. Rejon, w którym zakładam kesze jest idealny na rower/spacer i jest przepiękny w cieplejsze dni. Dlatego mam nadzieję, że przyciągnę tu trochę osób i pokażę, że pod Warszawą są ciekawe, ładne i dziewicze miejsca ;)

Link to comment

No i nasi szanowni reviewerzy w końcu się zebrali i opublikowali swoje szczegółowe zasady obowiązujące w Polsce https://wiki.Groundspeak.com/display/GEO/Poland

Wzorem innych krajów i na prośby polskich geocacherów recenzenci we współpracy z Groundspeakiem przygotowali dokument, który ma pomóc użytkownikom geocaching.com w wyborze dobrego miejsca na skrytkę. Stworzyliśmy listę miejsc, w których skrytki nie mogą lub nie powinny się znajdować i staraliśmy się wytłumaczyć motywy za tym stojące. Prosimy potraktować to jako uszczegółowienie ogólnych, ciągle obowiązujących, zasad.

 

Chcielibyśmy jednocześnie zastrzec, że treść może się zmieniać zależnie od okoliczności (np. zmiany podejścia do geocachingu lokalnych administratorów danego terenu). O wszystkich tych zmianach będziecie informowani, a każda zmiana będzie musiała uzyskać wcześniejszą akceptację Groundspeaka.

 

Dodatkowo na stronie o której mowa możecie znaleźć informacje, które mogą być przydatne szczególnie dla początkujących geocacherów (podstawowe linki czy dane kontaktowe recenzentów).

Link to comment

Generalnie jasny i klarowny spis zasad jest bardzo przydatny.

Osobiście, mieszkając obok Kampinosu, z lekka szlag mnie trafia, że nie mogę tam nic założyć poza otuliną puszczy, która nie podlega ochronie ścisłej i już ostatnio musiałam odkopywać spod śniegu jedną ze skrytek, którą założyłam poza nieszczęsną otuliną. Jak dla mnie Kampinos to jeden z najdziwniejszych parków narodowych w Polsce, gdzie jakiekolwiek przejawy turystyki (rower, nordic walking czy jazda konna) są absolutnie źle widziane. Włodaże parku pewnie jakby mogli, to by wprowadzili całkowity zakaz wchodzenia do puszczy.

W przypadku zakazu zakładania skrytek w Ojcowskim PN, to akurat się nie dziwię. Jest to chyba najmniejszy PN w Polsce, który i tak w szczycie sezonu przeżywa lekkie oblężenie. Ale Kampinos?

Z drugiej strony, kiedy ostatnio odkryłam jedną ze skrytek OC w Kampinosie, to stwierdziłam, że jeśli leśnicy natrafiali na tego typu kesze, to szczerze mówiąc nie dziwię się, że są do tej idei negatywnie nastawieni. Bo jednak przychodzenie do lasu będącego pod ochroną, z łopatą i wkopywanie sporej wielkości pudła, nie jest najmądrzejsze. Ale cóż, pozostaje mi omijać Kampinos szerokim łukiem ;)

 

podrozerudej.wordpress.com

Link to comment

No i nasi szanowni reviewerzy w końcu się zebrali i opublikowali swoje szczegółowe zasady obowiązujące w Polsce https://wiki.Groundspeak.com/display/GEO/Poland

 

Czy te wytyczne dotycza tylko nowych skrzynek, czy również aktualnie istniejacych?

Jeśli aktualnie istniejacych też, to czy planowany jest jakiś przeglad istniejacych skrzynek pod katem ich zgodności z nowymi wytycznymi?

Link to comment

Mam na samym wstępie pytanie, bo nie zostało to doprecyzowane. Chodzi mi o miejsca podlegające ochronie - rozumiem, że wszelkie zakazy z tym związane dotyczą pojemników. Czy są jednak ograniczenia dotyczące wirtualnych etapów, bądź EarthCache dotyczące tych miejsc?

 

W przypadku braku regulacji szczegółowych stosujemy te ogólne z uwzględnieniem specyfiki skrytki. Nie wymyślamy jednak niczego nowego.

 

Jeśli mówimy o zakazach obowiązujących trzech wymienionych PN, to zakaz dotyczy umieszczania pojemników, które po prostu są uważane za śmieci. Nie ma natomiast żadnego uszczerbku dla Natury w umieszczeniu wirtualnego etapu w obrębie terenu dopuszczonego do normalnego ruchu turystycznego.

Jeśli natomiast mówimy o trzymaniu się szlaków w parkach czy rezerwatach, to jest to zasada uniwersalna, dotycząca także wirtualnych etapów.

 

Mam nadzieję, że o to chodziło w Twoim pytaniu.

 

Czy te wytyczne dotycza tylko nowych skrzynek, czy również aktualnie istniejacych?

Jeśli aktualnie istniejacych też, to czy planowany jest jakiś przeglad istniejacych skrzynek pod katem ich zgodności z nowymi wytycznymi?

 

Zasady dotyczą wszystkich skrytek. To, że skrytka została umieszczona np. na terenie zamkniętego rezerwatu 6 lat temu, nie sprawia, że jest akceptowalna. Recenzenci nie będą robić przeglądu istniejących skrytek, ale właściciele już istniejących są proszeni o przystosowanie ich do obowiązujących zasad.

Link to comment

Ja mam jeszcze pewną wątpliwość odnośnie Kampinosu. W samej Puszczy jest kilka miejscowości, do których np. docierają autobusy. I teraz moje pytanie jest takie, czy np. w Górkach, które są na terenie Kampinosu, gdzie jest malowniczo i teren jest idealny na rower, mogę założyć skrytkę, czy też nie. Bo nie ma dla mnie jasności w tym zakresie. W teorii miejscowość nie może być objęta działaniami PN, z drugiej strony znajduje się na terenie KPN.

 

podrozerudej.wordpress.com

Link to comment

Bardzo dobra sprawa.

 

Co do OPN to może temat nie jest zamknięty na wieki. Wybieram się na wiosenne sprzątanie przez serwis opn.org.pl i chcę pogadać z dyrekcją przy piwku i kiełbaskach.

Podobnie rozmawiałem kiedyś tak nieformalnie jak narciarz z narciarzem z osobą z biura Gorczańskiego Parku i tu reakcja wstępnie była pozytywna, choć ja uznałem że mam już za dużo do serwisu i odpuściłem temat.

 

Było by dobrze gdyby Rewiweierzy lub Stowarzyszenie wysłali prośę do wszystkich PN o oficjalne stanowisko wyjaśniając co i jak, wtedy cacher mógłby się powoływać na "papier" a i rewiewier wiedział by na co zwrócić uwagę. Osobie prywatnej ciężko rozmawiać z instytucją a ewentualny "glejt" jest jednorazowy i dotyczy tylko tej jednej osoby.

Link to comment

Bardzo dobra sprawa.

 

Co do OPN to może temat nie jest zamknięty na wieki. Wybieram się na wiosenne sprzątanie przez serwis opn.org.pl i chcę pogadać z dyrekcją przy piwku i kiełbaskach.

Podobnie rozmawiałem kiedyś tak nieformalnie jak narciarz z narciarzem z osobą z biura Gorczańskiego Parku i tu reakcja wstępnie była pozytywna, choć ja uznałem że mam już za dużo do serwisu i odpuściłem temat.

 

Było by dobrze gdyby Rewiweierzy lub Stowarzyszenie wysłali prośę do wszystkich PN o oficjalne stanowisko wyjaśniając co i jak, wtedy cacher mógłby się powoływać na "papier" a i rewiewier wiedział by na co zwrócić uwagę. Osobie prywatnej ciężko rozmawiać z instytucją a ewentualny "glejt" jest jednorazowy i dotyczy tylko tej jednej osoby.

 

Zawsze mozesz do rozmowy "wciągnąć" kogos ze Stowarzyszenia. Tobie bedzie latwiej, bo bedziesz mial wsparcie "organizacji". Stowarzyszenie jako byt nie ma bezposrednich interakcji z kazdym PN, wiec jak ktos ma kontakty/chody/dojscia, to niech daje znac - z przyjemnoscia pomozemy w tym zakresie.

 

Aby nie bic piany na forum wszystkich zainteresowanych realnymi dzialaniami prosze o kontakt na priv.

Link to comment

Ja mam jeszcze pewną wątpliwość odnośnie Kampinosu. W samej Puszczy jest kilka miejscowości, do których np. docierają autobusy. I teraz moje pytanie jest takie, czy np. w Górkach, które są na terenie Kampinosu, gdzie jest malowniczo i teren jest idealny na rower, mogę założyć skrytkę, czy też nie. Bo nie ma dla mnie jasności w tym zakresie. W teorii miejscowość nie może być objęta działaniami PN, z drugiej strony znajduje się na terenie KPN.

 

podrozerudej.wordpress.com

napisz do recenzneta z tym pytaniem

Link to comment

Przygotowując dzisiaj CITO do publikacji zauważyłem nową funkcję formularza. Mianowicie na pierwszej stronie wyświetla się mapa z czerwonymi kręgami pokazującymi odległość 161m od skrytek już ukrytych i można łatwo znaleźć jakąś białą plamę. http://www.geocaching.com/hide/planning.aspx

Oczywiście fajnie, że jest. Ale najlepszym rozwiązaniem byłby czeker na stronie GC - wbijasz kordy i podaje ci system czy jest OK czy nie. Oczywiście bez podawania odległości, bo sprytni keszerzy za pomocą zapytań w mig by wiedzieli gdzie są finały zagadek.

Link to comment

Przygotowując dzisiaj CITO do publikacji zauważyłem nową funkcję formularza. Mianowicie na pierwszej stronie wyświetla się mapa z czerwonymi kręgami pokazującymi odległość 161m od skrytek już ukrytych i można łatwo znaleźć jakąś białą plamę. http://www.geocaching.com/hide/planning.aspx

Oczywiście fajnie, że jest. Ale najlepszym rozwiązaniem byłby czeker na stronie GC - wbijasz kordy i podaje ci system czy jest OK czy nie. Oczywiście bez podawania odległości, bo sprytni keszerzy za pomocą zapytań w mig by wiedzieli gdzie są finały zagadek.

 

W ten sposób można by metodą prób i błędów ustalić miejsce, z którego do kesza jest 161m, potem drugie i już jest namierzony.

Druga kwestia - szukając miejsca na ukrycie kesza można tak strzelać w nieskończoność i nie trafić w tę akurat wolną dziurę.

Narzędzie takie nie byłoby więc całkowicie funkcjonalne.

Link to comment

W ten sposób można by metodą prób i błędów ustalić miejsce, z którego do kesza jest 161m, potem drugie i już jest namierzony.

Druga kwestia - szukając miejsca na ukrycie kesza można tak strzelać w nieskończoność i nie trafić w tę akurat wolną dziurę.

Narzędzie takie nie byłoby więc całkowicie funkcjonalne.

Ale połączenie tych dwóch narzędzi - mapki i czekera - dla normalnych keszerów byłoby dobrym narzędziem. Nigdy nie wyeliminujemy kretów, którzy brute force'm chcą zdobyć jakiegoś kesza. To sprawa samego keszera. Tak jak nie da się wyeliminować "zdobywania" piątek terenowych (jedna osoba włazi np. na drzewo a reszta na dole loguje).

Ale, żeby nie było, że narzekam - to też się cieszę z tego co mamy. Tak czy inaczej pomimo narzędzia pozostaje i tak mail do Wiewióra.

Link to comment

Co do pomysłu ze strzelaniem, w pełni zgadzam się z Toczym.

 

Natomiast to, czego mi w tym brakuje, to zaznaczania tych finałów zagadek (multi, WIGO, letterboxów), które już znamy. W niektórych typach skrytek możemy sobie wyedytowac współrzędne finału, i szkoda, że te wyedytowane nie są zaznaczane na mapie.

 

BTW. Jest jakieś narzędzie, które umożliwia to o czym piszę, tj. pokazywanie na mapie również znanych finałów i zaznaczanie marginesu 161m?

Link to comment

 

BTW. Jest jakieś narzędzie, które umożliwia to o czym piszę, tj. pokazywanie na mapie również znanych finałów i zaznaczanie marginesu 161m?

 

Prawie tak - aktualizujesz sobie wszystko w GSAKu, eksportujesz, wrzucasz na MapSource. Przy znanym powiększeniu możesz sobie z tekturki zrobić 'przymiar' o średnicy 161 i chałupniczo poradzisz sobie.

Link to comment

Są możliwości skomplikowane ale za to bardzo dokładne... Np programy GIS-owe (Quantum Gis - opensource oparty na Pythonie) pozwala generować dokładne bufory dla zaimportowanych plików (wszystkie znane formaty) i potem wyświetlać je na Google Maps. Do bazy można w miarę chęci dodawać nowe punkty. Ale fakt, że dobre było by narzędzie webowe, robiące to z automatu...

Link to comment

tak czytam, czytam, i nie moge sie nadziwic, jak wiele energii wkladacie w bicie piany na temat stref, okregow, automatow itp.

Przez cala dyskusje przewija sie mozliwosc wyswietlania finalow quizow lub multakow. A ja sie spytam - a co z fizycznymi etapami posrednimi?? Zapomnieliscie, ze takie fizyczne miejsca tez "blokuja" teren? W ten sposob dochodzimy do etapu, gdy kazdy Poszukiwacz powinien miec w magiczny sposob dostep do narzedzi, ktore powiedza mu o wszystkich fizycznych pojemnikach, etapach posrednich i finalach.

 

Ej, zaraz! Toz to jest dokladnie to, co widza Recenzenci!

 

A wiec przylaczmy sie do ruchu "Wladza w rece Userow!"! Po co nam Rev'iory! Sami sobie wszystko sprawdzimy! Jedni beda uprzywilejowani (Ci co zdobyli jakiego kesza i moga zobaczyc wszystkie jego fizyczne etapy), inni nie (no bo dlaczego?). Ale co tam! Chcemy, to powinnismy miec! Napiszmy do GS'a, niech udostepnia cala baze wszystkim!!!

 

A moze po prostu po to sa Recenzenci, aby sie grzecznie od nich dowiedziec, gdzie cos mozna ukrywac? Chyba za duzo wymagam... sorry. ;)

Link to comment

 

A wiec przylaczmy sie do ruchu "Wladza w rece Userow!"! Po co nam Rev'iory! Sami sobie wszystko sprawdzimy! Jedni beda uprzywilejowani (Ci co zdobyli jakiego kesza i moga zobaczyc wszystkie jego fizyczne etapy), inni nie (no bo dlaczego?).

 

Nie uprzywilejowani, o nie. To nie przywilej, to zdobycie tych danych ciężką pracą.

 

Ale masz rację - łatwiej przedyskutować wszystko z Reviewerem.

Link to comment

Jestem właśnie po kilkudniowym keszowaniu na Podhalu, zwieńczonym w dniu kobiet zdobyciem mojego jak na razie najwyżej położonego kesza na Kasprowym. 20km po górach, w bajkowej aurze, z cudownymi widokami. Jedyny minus tej wyprawy, to piękna, górska opalenizna, czyli opalone pół czoła oraz jeden policzek. W każdym razie w weekend pogoda dopisała w górach! ;) Relację na blogu pewnie wkrótce wrzucę :)

 

podrozerudej.wordpress.com

Link to comment

Wczoraj znalazlem kesza, ktory ma prawie 10 lat.

Wokolo Armagedon, drzewa sie wala, potezna wycinka, kupy poscinanych galezi, a kesz jest i nie zanosi sie by go mialo nie byc.

 

Ten kesz ma jakiś szczęśliwy miesiąc - pięć znalezień w marcu 2014, praktycznie w jednym tygodniu, przy sześciu w całym 2013 ;-)

Link to comment

Przyszła wiosna a wraz z nią mój pierwszy geocion, który od prawie roku siedział w szufladzie u pewnego niemieckiego geokeszera, ponownie ruszył w świat :).

 

No to jest bardzo dobra wiadomość, bo dzisiaj na wydarzeniu Geocoiny w Muzeum Sztuki Medalierskiej we Wrocławiu kilka osób powtarzało, że "geocoiny giną", więc tym bardziej cieszę się, że mamy Twoje świadectwo, że "geocoiny się znajdują"!!!

Link to comment

Przyszła wiosna a wraz z nią mój pierwszy geocion, który od prawie roku siedział w szufladzie u pewnego niemieckiego geokeszera, ponownie ruszył w świat :).

 

No to jest bardzo dobra wiadomość, bo dzisiaj na wydarzeniu Geocoiny w Muzeum Sztuki Medalierskiej we Wrocławiu kilka osób powtarzało, że "geocoiny giną", więc tym bardziej cieszę się, że mamy Twoje świadectwo, że "geocoiny się znajdują"!!!

 

Teraz, to tylko siedział w szufladzie :) A lost&found był w ubiegłym roku :D

 

http://www.geocaching.com/track/details.aspx?id=4282425

Link to comment

Z okazji założenia 2000 skrzynek w Małopolsce został przygotowany specjalny geocoin o średnicy 1,75 cala, w antycznym srebrze.

 

No ładnie, to miała być niespodzianka na event, a Ty wysypałeś... No trudno, nie pozostaje mi nic innego, jak potwierdzić.

Link to comment

Z okazji założenia 2000 skrzynek w Małopolsce został przygotowany specjalny geocoin o średnicy 1,75 cala, w antycznym srebrze.

 

No ładnie, to miała być niespodzianka na event, a Ty wysypałeś... No trudno, nie pozostaje mi nic innego, jak potwierdzić.

 

Zerknałem na kalendarz .... e, nie ma tak dobrze.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...