Jump to content

Sukcesy, radości i wszystko co nas cieszy


soolash

Recommended Posts

Powinnam napisać tu i w żalach, ale napiszę tylko tu. Mam już moją najpiękniejszą na świecie pieczątkę ze smokiem i Krakowem :):):) A w żalach powinno być, że zapomniałam ją dzisiaj zabrać, gdy zdobywałam po raz drugi Wawel.. Mogłam "dobić" piękną pieczątkę w LB..

Link to comment

Serwis Geocaching Polska nigdy nie był zamknięty dla rodzimych geocacherów, wprost przeciwnie, powstał specjalnie z myślą o nich. Specjalnie z myślą o polskich geocacherach został powołany polski reviewer, został założony dział forum, gdzie można pisać po polsku, strona Geocaching.com jest systematycznie tłumaczona na polski, opisy skrytek są przede wszystkim po polsku (EarthCache wręcz MUSI być po polsku), na stronie Geocaching.pl powstają kolejne ułatwienia dla polskich użytkowników, a ostatnio można w opisach umieszczać polskie znaki, no i mamy polskiego moderatora na forum. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby szukać i zakładać skrytki. To chyba powód do radości.

Link to comment

Rozbawila mnie dzisiaj historia pewnego psa: http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=290926&view=findpost&p=4979140 [tekst w j. angielskim]

Super psisko! Cholernie przydatny. Mnie rozbawiło pytanie zadane przez kolejnego forumowicza: Czy można tego psiaka wynająć? :-).

Niestety, posiadam kota, ale wpis o nim musiałby znaleźć się w temacie z żalami i pretensjami, bo to typ Garfielda raczej... :-(.

Link to comment

Rozbawila mnie dzisiaj historia pewnego psa: http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=290926&view=findpost&p=4979140 [tekst w j. angielskim]

Super psisko! Cholernie przydatny. Mnie rozbawiło pytanie zadane przez kolejnego forumowicza: Czy można tego psiaka wynająć? :-).

Niestety, posiadam kota, ale wpis o nim musiałby znaleźć się w temacie z żalami i pretensjami, bo to typ Garfielda raczej... :-(.

 

A tresurę mew już zarzuciłeś? ;)

Link to comment

A tresurę mew już zarzuciłeś? ;)

Tak, definitywnie. Moje próby nie rokowały wielkich nadziei, co pokazał efekt ostateczny...

Ale doszły mnie słuchy o podobnych zamiarach wobec innego gatunku ptactwa, zwanego potocznie "dachowymi obsrańcami". Nie wróżę jednak temu projektowi większego sukcesu, bo to i pojemność trzewi i inteligencja dużo mniejsza niż u mewy srebrzystej.

P.S. Zastanawiam się nad przygarnięciem psa :rolleyes: .

Link to comment

P.S. Zastanawiam się nad przygarnięciem psa :rolleyes: .

Moj GeoPies przyklaskuje Twojej idei. Daje mi swietne maskowanie podczas poszukiwan i jeszcze wiecej frajdy, gdy nie keszuje.

Swoja droga w przyszlym tygodniu wybieramy sie z Sunia na male polowanie na Wasze pomorskie keszyki :D Juz sie ciesze na kilka dni zabawy polaczonej z chwilami pracy :D

Link to comment

Swoja droga w przyszlym tygodniu wybieramy sie z Sunia na male polowanie na Wasze pomorskie keszyki :D Juz sie ciesze na kilka dni zabawy polaczonej z chwilami pracy :D

Zapraszamy w nasze skromne progi, trochę masz zaległości, trochę nowych skrytek powstało...

Nie zapomnij jednak zabrać łopatki razem z pieskiem :anitongue:

Link to comment

Nie zapomnij jednak zabrać łopatki razem z pieskiem :anitongue:

GeoPiesek jest czyscioszkiem - lopatka + torebki to obowiazkowe wyposazenie. Niestety, nie wszyscy wlascicele czworonogow mysla w ten sposob :(

Ostrze sobie juz zabki na nieodkryte jeszcze keszyki (zwlaszcza Gdansk, ale zapewne rowniez Gdynia sie zalapie).

Link to comment

Znalazłem taką notkę:

 

Badania rentgenowskie wykonane przez Czechów odkryły skandaliczną prawdę na temat przyczyn śmierci orła przedniego. Ptak był w doskonałej kondycji fizycznej, a w ciele tkwiła śrucina – został zastrzelony przez polskiego myśliwego.

 

18 lutego współpracownik KOO Robert Kruszyk przekazał informację o znalezieniu na Śląsku martwego orła przedniego. Ptak wyposażony był w nadajnik satelitarny[...]

 

Jak widać Czechom już mewy nie wystarczą...

Link to comment

A ja się cieszę że wiosna idzie ! :) Dzisiaj będąc służbowo w Płocku widziałem w okolicach Wisły dwa bociany! :) Z okazji nadchodzącej wiosny, życzę wszystkim masę znalezień i dużo założeń ;)

Tobie też! :) Zdecydowanie czuć już rychłe przyjście wiosny. Wczoraj byłem w Puszczy Niepołomickiej - wszytko jakby żywsze, widać że się budzi :)

Link to comment

Nie mogąc się doczekać publikacji kesza, pobiłem dziś wszelkie rekordy szukania w trybie gps free :-). Jedyne co wiedziałem na temat skrzynki, to to, ze już jest schowana przy pewnym ciekawym obiekcie (który aż się prosił o okeszowanie, ale wolałem aby zrobił to ktoś inny), oraz to jak wygląda pojemnik.

Nie miałem dokładnych kordów miejsca ukrycia, ani żadnej podpowiedzi, nic.

Odnalezienie skrzynki metodą eliminacji kolejnych miejsc, w których ja bym coś schował zajęło mi ok. 10-15 minut.

Oczywiście, jakbym nie znał miejsca, to bym się nie porywał - ale i tak powód do radości jest.

Link to comment

No cóż... się i tu pochwalę.

Kupiłem sobie Garmina Dakote 10 za jedyne 460 PLN.

Akurat w sieci EURO RTV AGD, jest promocja i sprzedają za 499, a mi udało się wytargować rabat, za to że mój egzemplarz (jedyny jaki się ostał na sklepie) był na ekspozycji i każdy mógł sobie macać ekranik B)

Link to comment

No cóż... się i tu pochwalę.

Kupiłem sobie Garmina Dakote 10 za jedyne 460 PLN.

 

Gratulacje, mam Montanę i bardzo sobie chwalę, kiedyś uzywałam pozyczonego od geo- kolegi

Oregona. Mam radę- sprawdź na stronie producenta czy jest jakies nowe oprogramowanie na ten typ

sprzetu, czasami dodają jakieś bajerki.

Powodzenia!!! :grin:

Link to comment

A ja się cieszę, że w Małopolsce pomiędzy licznymi, przybywającymi skrytkami, pojawiają się bardzo dobrze przygotowane kesze, z innowacyjnymi maskowaniami i dużą dozą pomysłu. Mam tu głownie na myśli skrytki uzytkowników u810 i mpark. Gorąco je polecam.

 

HA! to teraz mam się z czego cieszyć :) taka reklama! Następna sprawa to, że cieszę się z pierwszej odznaki i to srebrnej, wreszcie przebrnąłem przez gsaka...

Link to comment

Jest takie powiedzenie 'Nigdy nie mów nigdy'.

Zarzekałem się kiedyś, że nie pojadę z Lavinką i Meteorem na kesze do Modlina, bo w życiu nie wilizę do żadnego tunelu...

Upłynęło trochę wody w Wiśle i co... ano przyszedł event (OC) i sam z nieprzymuszonej woli, do jednego z rzeczonych tuneli wczołgałem się

 

http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LUID=87773017-e236-41d4-a741-4049010e6899

Link to comment

Jeszcze tego w statystykach nie widać, ale z moich wyliczeń wynika, że właśnie Pomorskie wskoczyło na piąte miejsce w kategorii ilości skrytek w województwie :-). Wreszcie... Brawo WiesiaK! :-)

Dzięki,ale nie tyko ja załozyłam , także schron i niejaki soolash :laughing:

Dziś wieczorem jeszcze jedna, bardzo czeska, z okazji eventu przybedzie...

A poza tym - do roboty kolezanki i koledzy z Pomorskiego, bo LW wróci z Hameryki i popędzi nam kota... :ph34r:

Link to comment

http://blog.geocaching.pl/2012/03/19/Wherigo-konkurs/

 

Cieszy, bo to słuszna inicjatywa obywatelska kolegi y_a_h_oo.

 

Oj, Wantsky....

a tak chcialem pozostac Anonimowym Maruda, a tu sie wydalo B)

 

A jak juz sie wydalo, to sobie pozwole na kawalek komentarza:

Tak, ciutke maczalem swoje wstretne paluchy w inicjatywie spopularyzowania Wherigo. Bardzo dziekuje Kolezankom i Kolegom, ktorzy pokazali/pomogli/zachecili do zapoznania sie z "ta bestia". Nie ukrywam, ze za moim zainteresowaniem stoi wstretna, samolubna chec zlupienia keszy innych niz kolejne mikrusy, tubki i pudelka (nie ujmujac nikomu zaslug i dobrych checi do tworzenia kazdego kesza w Polsce). Gdy popatrzylem na np. Prage (stolica Republiki Czaskiej, a nie ta czesc Wawki za Wisla :P ), gdzie jest chyba wiekszosc mozliwych rodzajow keszy, to mnie po prostu zazdrosc zzera.

Dlatego bardzo prosze Wszystkich Zainteresowanych o wziecie udzialu w naszym konkursie! Nagrody juz sa lub beda sie robily u naszego Kolegi (ten zapis chyba nie lamie zasad forum?).

 

Tak wiec - Do Dziela Drogie Panie i Panowie!

Link to comment

Ło matko... może jak zrobię w końcu tego kościelnego fotoquiz'a co to się od miesiąca 'produkuje' to spróbuję zrobić to whigo. W końcu pomysł na pokazanie najładniejszych kamienic i willi mokotowa, łatwiej zrealizować w ten sposób niż za pomocą serii mikrusów.

Link to comment

Na pierwszy polski tysiąc czekaliśmy 9 lat. Ostatni tysiąc powstał w 9 miesięcy.

Super, dzis zbierałam koordy do 6 kolejnych, he, he.

Poza tym prowadzę intesywną działalność apostolską i namawiam zbieraczy do zakładania- oczywiście po zebraniu kilkudziesięciu skrytek, coby wiedzieli co i jak... :anitongue:

Link to comment

Super, dzis zbierałam koordy do 6 kolejnych

tysięcy? ;)

eee, nie, sztuk, przy okazji, musze powiedzieć, że Twój nick został uzyty

jako jedno hasło w geokrzyzówce, na organizowanym przez soolasha gdynskim evencie w styczniu...

Po prawdzie chodziło o czesc nicka, ale i tak wielu zgromadzonych miało kłopoty...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...