Jump to content

Znalezione na OC/GC


Spider

Recommended Posts

Czy zrobi się z tego kolejna wojenka zależy tylko od Was. Niestety muszę poruszyć ten temat bo jest on moim zdaniem bardzo ważny. Często w logach na GC można zobaczyć wpisy "Znaleziona na OC" i temu podobne (W drugą stronę oczywiście też się takie pojawiają). Specjalistami w tej dziedzinie są ważne osoby z OC - przodują tu m.in. Łza, PUG Bielany, Zyr, r00t7. W przypadku Łzy to już jest w ogóle przegięcie, bo logi są czysto reklamujące OC, a Zyr nawet się nie poczuwa do tego by wpisać prawidłową datę logu (a przez takie działania robi się bałagan w logach). Kolega Stryker napisze zaraz, że takie logi się pojawiają, bo ja robiłem tak na OC. I tu ma rację: robiłem tak. Było to tylko i wyłącznie odpowiedzią na logi Zyra. Lecz przestałem tak robić, bo napisał do mnie jeden z autorów skrytki z OC z prośbą o zamianę wpisu na taki sam jak w GC. Swoją prośbę argumentował tym, że wolałby aby poszukiwacze mieli pełne informacje w logach a nie linki do drugiego serwisu lub teksty w stylu "Znaleziona na X". No i faktycznie po przemyśleniu tego stwierdziłem, że pisząc tak robię tylko i wyłącznie krzywdę autorowi skrytki. Proszę, zastanówcie się nad tym, czy piszecie log po to by prowadzić wojnę ideologiczną czy po to by podziękować autorowi za jego pracę...

 

P.S. Fajnie by było gdyby ten temat został poruszony również na forum OC.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Spider, jeśli odczytać Twój apel jako: "stworzyłem potwora i zaczyna mi przeszkadzać" Przyznaję, że postąpiłem źle i apeluję o zaniechanie tego procederu - ja już tak nie robię.- to można się nad tym pochylić i pochwalić Twoją obecną postawę.

W takim duchu chętnie Twój apel przedstawię na forum OC.

Link to comment

Żywcu, czytaj ze zrozumieniem. Ja tego nie zacząłem. Jeśli chcesz dowodów to mogę Ci podać daty pierwszych takich logów na GC autorstwa Zyra i spółki. Więc proszę Cię, nie pisz nieprawdy...

 

Skoro masz takie podejście jakie masz, to lepiej w ogóle się nie odzywaj...

Edited by SpiderPL
Link to comment

Zgadzam się ze Spiderem. Cała ta akcja jest kiepska i kiepsko wygląda, ale kopać się z nikim nie zamierzam, jeśli ktoś stwierdzi, że musi koniecznie iść pod prąd i pisać dalej tego typu teksty w logach - droga wolna, nie będzie to pierwsze popularne w Poslce "świadectwo prawdy".

Miłego tygodnia!

Link to comment

Z ciekawości przejrzałem ostatnie wpisy Łza+Ela.

Najbardziej perfidne wpisy jakie znalazłem to "Napiszemy więcej na OC".

Biorąc pod uwagę, że w opisie kesza nie było informacji że skrzynka jest dwusystemowa a logi to jedyne miejsce które jest chronione przez cenzurą prewencyjną ze strony GC,

to każdy sam oceni czy taki wpis to informacja czy reklama.

Skoro już ten wątek ma być takim publicznym oczyszczeniem, to przyznaję ze skruchą, że mam na sumieniu równie ciężkie winy - zamiast prowokacyjnych wpisów wklejałem do logów

zdjęcia gadgetów wrzucanych do skrzynki - a było na nich logo OC ! :blink:

Edited by miklobit
Link to comment

miklobit, słabo szukałeś...

 

http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LID=146767915

http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LID=189157549

http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LID=159242732

http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LID=173677196

 

Jeśli Tobie i Żywcowi zależy to mogę podać setki takich wpisów. Tylko nie o to chodzi, żeby teraz komuś coś tam udowadniać. Tylko o to by to zmienić. A czy to zmienicie zależy tylko od Was...

Edited by SpiderPL
Link to comment

temat wazny, ale niestety spalony na samym starcie :-/

tak pretensjonalnym postem naprawde niczego sie nie zalatwi, i obawiam sie, ze efekt bedzie wprost odwrotny do zamierzonego..

sory, ale wrzucanie na dzien dobry listy nazwisk/nickow na pewno nie przysluzy sie _merytorycznej_ dyskusji.

naprawde mozna to bylo napisac troche mniej konfliktowo i, co wazne, wrzucic posta _jednoczesnie_ na obydwa fora.

polecam do przemyslenia, kiedy nastepnym razem bedziemy probowali cos "naprawiac".

 

(o, juz widze pierwsze przepychanki..)

Link to comment

Żywcu, czytaj ze zrozumieniem. Ja tego nie zacząłem. Jeśli chcesz dowodów to mogę Ci podać daty pierwszych takich logów na GC autorstwa Zyra i spółki. Więc proszę Cię, nie pisz nieprawdy...

Data logu nie jest tożsama z datą jego tworzenia, a akurat z relacji autorów takich logów wiem, że są spowodowane Twoją akcją.

 

Tu się cieszę, że sam zaprzestałeś i może jest to dobry czas aby taką akcję zakończyć - ja jestem za! Jednak to się nie uda jeśli będziesz mówił: "to oni źli, to nie ja".

Link to comment

Takie wpisy do logow to "maly pikus" :)

Widzialem kilka wegierskich skrzynek, gdzie opis skrzynki jest bardzo skromny, w stylu

skrzynka ukryta kolo "obiekt". Dokladniejszy opis na "adres wegierskiego, lokalnego serwisu"

Nie musze chyba dodawac, ze ten opis w lokalnym serwisie jest tylko po wegiersku :)

Edited by t_e_d
Link to comment

Żywcu, czytaj ze zrozumieniem. Ja tego nie zacząłem. Jeśli chcesz dowodów to mogę Ci podać daty pierwszych takich logów na GC autorstwa Zyra i spółki. Więc proszę Cię, nie pisz nieprawdy...

Data logu nie jest tożsama z datą jego tworzenia,

Ale jest takie coś jak ID logu i po nim można dojść kiedy log został dodany...

 

a akurat z relacji autorów takich logów wiem, że są spowodowane Twoją akcją.

A moja akcja była spowodowana zachowaniem Zyra i spółki...

 

Tu się cieszę, że sam zaprzestałeś i może jest to dobry czas aby taką akcję zakończyć - ja jestem za! Jednak to się nie uda jeśli będziesz mówił: "to oni źli, to nie ja".

Jak na razie to nigdzie nie napisałem, że ja nie robiłem źle. Ty natomiast starasz się udowodnić, że to tylko moja wina i że ludzie z OC super postępują.

 

temat wazny, ale niestety spalony na samym starcie :-/

W sumie to masz rację. Niepotrzebnie zacząłem ten wątek, gdyż nie ma woli by to zmienić...

 

Jak dla mnie EOT.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Jestem nowy w geocachingu, wczoraj znalazłem swojego pierwszego kesza i cały wczorajszy wieczór z wypiekami na twarzy czytałem co mogłem znaleźć o GC. Dziś zaglądam na to forum a tutaj takie kwiatki, wojenki jakieś...

Naprawdę, jako osoba nowa w całym GC bardzo źle odbieram taki temat. Wygląda to jak przepychanki gimnazjalistów, a zdaje się, że osoby odpowiedzialne za powyższą sytuacje mają już jakiś czas za sobą 18-kę. Trochę powagi Panie i Panowie, ludzie to czytają, nie jesteście anonimowi. Wszystkiego się nie wykasuje.

Ku refleksji.

Link to comment

Jestem nowy w geocachingu, wczoraj znalazłem swojego pierwszego kesza i cały wczorajszy wieczór z wypiekami na twarzy czytałem co mogłem znaleźć o GC. Dziś zaglądam na to forum a tutaj takie kwiatki, wojenki jakieś...

Naprawdę, jako osoba nowa w całym GC bardzo źle odbieram taki temat. Wygląda to jak przepychanki gimnazjalistów, a zdaje się, że osoby odpowiedzialne za powyższą sytuacje mają już jakiś czas za sobą 18-kę. Trochę powagi Panie i Panowie, ludzie to czytają, nie jesteście anonimowi. Wszystkiego się nie wykasuje.

Ku refleksji.

 

Wg mnie nie ma tu wojenki, jest dyskusja, a ta nigdy nie jest zła. Każdy z nas wyciąga wnioski z tego co się dzieje, a tak czy owak przyświeca nam jeden cel, co widać po zwiększającej się ilości skrzynek, po ich jakości, po tym, że na spotkaniu dwóch "wrogich" systemów ludzie ze sobą normalnie rozmawiają i po tym, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, a tutaj to TYLKO forum i internet i nie można liczyć na to, że wszyscy zostaną zrozumiani zgodnie ze swoimi intencjami.

Bodhistawa, polemiką się nie przejmuj, rób swoje, tu nie chodzi o to kto ma rację. W przypadku jakichkolwiek pytań wal śmiało.

Pozdrawiam!

Link to comment

Temat w zasadzie jest podobny do rozmowy na temat sposobów logowania i przykładów gdzie ludzie wpisują "Znaleziona" lub "TFTC" i koniec. Tu różnica jest tylko taka że dodatkowo pojawia się "Znaleziona na OC".

 

Większość osób tego pierwszego nie lubi gdyż fajnie jest poczytać sobie w logu jakieś fajne historie, przygody czy nawet jaka była pogoda.

Jeśli log na OC i GC różni się tylko "Znaleziona"/"Znaleziona na OC" to dla mnie tematu nie ma - nie można kazać komuś się rozpisywać, a dopisek OC tylko świadczy o priorytetach danej osoby i dwusystemowości. Można natomiast edukować że lubimy długie wpisy (np że jest odznaka BadgeGen ;)).

 

Jeśli ktoś ma wielki wpis na OC, a na GC link to już jest przesada, ctrl+C, ctrl+v dużo nie kosztuje, chociaż czasami faktycznie może się nie chcieć wszystkiego przeklejać. Czasem zwyczajnie wpis z drugiego serwisu nie pasuje gdyż jest z eventu lub z innej eskapady szlakiem GC (mam takie przykłady). Analogicznie jest z wpisami na OC gdy dla kogoś priorytetem jest GC. Czasem się nie chce pisać i kończy się na "Znaleziona na GC".

 

Wszystko jest ok dopóki nie robi się tego z premedytacją, wtedy dwie strony się nakręcą i będzie "wojenka". Odrobina świadomości takich sytuacji po jednej jak i drugiej stronie i będzie dobrze.

Link to comment

Mnie raz zniesmaczył pewien wpis. Pojawiła się skrytka na GC i pierwszy wpis, jaki się tam pojawił był typu "write note" o treści "Somewhere close there is my cache registered on [nazwa serwisu i link do skrytki]".

 

Różnie to jest. Czasami jednak widać ewidentnie, że celem wpisującego wykorzystywanie logów do reklamy. Nie chodzi tu o pokazywanie palcami, pewnie wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Kiedyś pewien bywalec tego forum użył sformułowania "przedstawiciel handlowy" :)

Edited by toczygroszek
Link to comment
Kiedyś pewien bywalec tego forum użył sformułowania "przedstawiciel handlowy" :)

To ja Ciebie i Spidera, takim tytułem uhonorowałem - gdy jeszcze tego forum nie było (forum było ale polskiego pokoju, nie), a wypowiadałeś się na forum innego serwisu (w sposób jednoznaczny i akwizycyjny). Jednak staram się robić wpisy do logu rzetelnie (chyba tylko raz - w skrzynce gdzie Spider, na OC napisał "znaleziona na GC", postąpiłem identycznie - w Oławie, mogło się to zdarzyć...

 

Szkoda, że nie zauważasz - chyba nie masz podstaw, myśleć że waleczny jestem. Akceptuję inne warunki zabawy w tym serwisie i nie atakuję. Bawię się na całego i nawet liderem w ilości założonych keszy w województwie jestem :) . Na bzdury i insynuację reagować jednak będę :P

Link to comment

Dzień dobry Państwu, tym znanym i tym "znanym" tylko z logów.

Zostałem wspomniany, więc pozwolę sobie napisać dlaczego treść moich logów była taka a nie inna.

Treść logów, gdzie wpisałem 'znaleziona na OC' to po prostu potwierdzenie faktu. Początkowo nie logowałem na GC w ogóle skrzynek dwusystemowych i pewnie bym tak robił dalej, gdybym miał możliwość ich odfiltrowania lub przynajmniej zignorowania (proszę nie pisać, że da się mając PM, bo to wiem). Na GC dwusystemowe zalogowałem w jeden dzień, z datą faktycznego znalezienia pudełka w terenie. Nie chciało mi się kopiować treści logów, stąd są lakoniczne. Przyznaję, że widziałem wpisy Spidera na OC o treści "znaleziona na GC" i szczerze mówiąc niczego złego w tym nie widzę - treść podobna do "znaleziona gps free" czy "znaleziona nocą". Do głowy by mi nie przyszło, że było to odpowiedzią na logi kogośtam ;-) Nie mniej jednak, gdyby ktoś napisał do mnie, że mam treść logu poprawić - pewnie bym to zrobił. Może i jestem uparty i złośliwy, ale wojenek prowadzić nie zamierzam.

 

PS. Ostatnio znalazłem na GC skrzynkę, której jeszcze nie ma na OC. Jak się tam pojawi to zamierzam wpisać w treści 'znaleziona wcześniej na GC' i nie sądzę aby komukolwiek to przeszkadzało czy w jakiś sposób faworyzowało GC.

Link to comment

@Spider - w logu mam prawo pisać co uważam za stosowne. Akurat dawno jużnie robiłem wpisów typu znaleziona na OC, ale np znaleziona albo znaleziona z osobą X. W ogóle to co wpiszę w logu - to moja prywatna sprawa i mam prawo napisać co uważam za stosowne. Fakt - dat czasem nie loguję poprawnych ale co z tego ? Logi są krótkie bo ogólnie bawię się na OC w Polsce - jakoś tamten serwis bardziej mi pasuje - może mniej spinatorskie towarzystwo (przypomnę że jak tutaj się napisze że skrzynka jest już zarejestrowana na Opencachingu to nie zostaje dopuszczona - bo może jeszcze zabierze Wam klientów?) ? lepsza strona atmosfera i brak opłat ? nie wiem ale jakoś GC do gustu mi za bardzo nie przypadło - i mam ku temu prawo mieć własne zdanie. Na GC zarejestrowałem się głównie po to żeby mieć co szukać za granicą, w polsce to tylko dodatek. Miałem też ochotę pokazać kilka miejsc osobom zza granicy - ale przez różne takie Wasze akcje - odechciewa mi się.

 

ps: przy okazji dziękuję za uznanie mnie ważną osobą ;)

 

pps: po 3 nie uważam by wpis tutaj: znaleziona na OC czy na OC znaleziona na GC był jakiś ujmujący któremuś z serwisów - nie ma po co bić piany na wyrost i bawić się dalej tam gdzie się chce

Edited by r00t7
Link to comment

w logu mam prawo pisać co uważam za stosowne.

 

Nie jest tak. Nie można w logu uprawiać agitacji, nawoływać do nienawiści, obrażać nikogo itd. A właściciel skrytki ma obowiązek czuwać nad wpisami do logów i usuwać tego typu wpisy.

 

"Lepsza atmosfera", hmmm... No, może faktycznie, jak siedzisz po stronie towarzystwa wzajemnej adoracji i bierzesz udział w konkursie "kato wymyśli bardziej chamski tekst na osobę spoza towarzystwa" to masz rację, atmosfera jest super zabawna ;)

Link to comment

w logu mam prawo pisać co uważam za stosowne.

 

Nie jest tak. Nie można w logu uprawiać agitacji, nawoływać do nienawiści, obrażać nikogo itd. A właściciel skrytki ma obowiązek czuwać nad wpisami do logów i usuwać tego typu wpisy.

 

"Lepsza atmosfera", hmmm... No, może faktycznie, jak siedzisz po stronie towarzystwa wzajemnej adoracji i bierzesz udział w konkursie "kato wymyśli bardziej chamski tekst na osobę spoza towarzystwa" to masz rację, atmosfera jest super zabawna ;)

 

dla mnie wpis znaleziona na OC to nie agitacja, no cóż może masz inną definicję ;)

 

Po drugie w żadnym towarzystwie nie jestem ( to raczej tutaj takie jest - GC ponad wszystko) - używam OC/GC typowo do zabawy i odwiedzania ciekawych miejsc i mam wywalone na osoby które szukają dziury w całym i starają się prowadzić wojny o nie wiadomo co ;) Były oskarżenia o wywalenie kesza z GC i posadzenie na OC były inne, tamto upadło to teraz są kłotnie o wpisy w logach ;) Wybacz ale śmieszy mnie to.

Link to comment

Po drugie w żadnym towarzystwie nie jestem ( to raczej tutaj takie jest - GC ponad wszystko)

 

Bo jest to forum poświęcone temu serwisowi, co więc w tym dziwnego? Było kiedyś forum o geocachingu ogólnie, ale miłośnicy pewnego lokalnego serwisu stawali na głowie, żeby jak najbardziej obrzydzić innym serwis GC, nawet umieszczenie bannera z linkiem do polskich skrytek na GC było nie do zaakceptowania jako sprzeczne z ideologią. Założyliśmy więc to forum, aby mogli się tu spokojnie wypowiadać miłośnicy serwisu GC. Czy to też Ci przeszkadza?

Link to comment

Po drugie w żadnym towarzystwie nie jestem ( to raczej tutaj takie jest - GC ponad wszystko)

 

Bo jest to forum poświęcone temu serwisowi, co więc w tym dziwnego? Było kiedyś forum o geocachingu ogólnie, ale miłośnicy pewnego lokalnego serwisu stawali na głowie, żeby jak najbardziej obrzydzić innym serwis GC, nawet umieszczenie bannera z linkiem do polskich skrytek na GC było nie do zaakceptowania jako sprzeczne z ideologią. Założyliśmy więc to forum, aby mogli się tu spokojnie wypowiadać miłośnicy serwisu GC. Czy to też Ci przeszkadza?

 

bynajmniej - możecie sobie wychwalać co chcecie, a nam dajcie pochwalać co my chcemy, a nie wciskajcie nam na siłę co mamy wpisywać ;)

 

W ogóle najlepiej by było, żeby każdy kesz był dwu systemowy, ale jak widzę ogółem to panuje zasada : nie bo nie ;) a skorzystałyby oba serwisy (miejscami nawet bardziej GC - tam gdzie puste białe plamy zieją a na OC sporo skrzynek jest. Bo w gruncie rzeczy o pokazanie miejsc tu chodzi a nie o zwady. Nie wiem czym spowodowana niechęć jest, np do wpisywania w opisie linków do skrzynek w innym serwisie.

Link to comment

Ale czemu tylko dwusystemowe??? A co z geocaching.su, geocaching. hu, geopeitus.ee i kilku innymi? Czy tamte są jakieś gorsze?

 

Właściwie można by wszystkie skrytki rejestrować naraz w 10 serwisach i każdy wpis kopiować 10 razy logując się do 10 serwisów jednocześnie :) Tylko kluczowe pytanie - po jakiego grzyba? :D Skoro można zamiast tego robić to raz, w jednym serwisie, jednocześnie unikając problemów z za blisko położonymi pojemnikami itd. W ogóle każdy kraj powinien mieć swój własny serwis geocache, precz z globalizacją ;)

Link to comment

Witam serdecznie.Odpisuje bo zostałem wywołany do tablicy,zazwyczaj nie wypowiadam się na żadnym forum,a jeżeli to bardzo sporadycznie.Proszę nie mieszajcie mnie do sporów trzymam się od nich jak najdalej,nigdy też prywatnie ,ani gdziekolwiek nie wypowiadałem się na wyższościa OC nad GC lub odwrotnie.Moje wpisy odzwierciedlały tylko i wyłącznie prawdę,ale jeżeli jest taka możliwość to przeredaguję je.Szanowni koledzy kto mnie zna ten potwierdzi że ja od waśni trzymam się jak najdalej,nie tylko w kwestii naszych keszy,ale też np:klubów piłkarskich.Proszę nie kojarzyć mnie z osobą która stoi po czyjejkolwiek stronie bo tak nie jest.Przeciwnie na GC też szukam skrzynek,jak wyjeżdzałem za granice prosiłem o poradę i koledzy z GC bardzo mi pomogli.Nie spodziewałem się że moje logi tak są postrzegane ale ona słowo honoru one tylko odpowiadają prawdzie."Znalazłem skrzynkę dzięki OC" bo tak było koniec kropka,bez żadnych podtekstów.Nie wiem w jaki sposób wpisują się inni i nie podłączam się do jakiejkolwiek akcji mającej udowodnić jaki serwis lepszy.Proszę powiedzieć czy jest możliwość przeredagowania logów jak tak to mozolnie jeden po drugim je zmienię i po krzyku.Na koniec proszę pamiętać PUG Bielany nie da się w nic wciągnąć,w żadne spory,a jak ktoś mnie zapyta który serwis jest lepszy odpowiem "nie wiem nie zastanawiałem się nad tym".Kłaniam się nisko i pozdrawiam wszystkich keszerów tych z GC i OC,czarnych,białych, zółtych ,mulatów i metysów.Tych z Warszawy ze Śląski i z nad morza.Łukasz

Link to comment

Znaleziona na OC/GC czy Synchro z OC/GC moim zdaniem jest pomocne dla właściciela skrzynki. Właściciel wie wtedy szybko że nie jest to nowe znalezienie tylko synchronizacja między serwisami - zwłaszcza że jeśli ktoś działa dwu-systemowo to nie dostanie wysypki na widok nazwy równoległego serwisu.

Nabiera to jeszcze większego znaczenia gdy kesze były rejestrowane z przesunięciem czasowym i znalezienie według prawidłowej daty wypada przed rejestracją kesza w serwisie. Powinno to być utrzymane w obie strony, zwłaszcza jeśli ktoś wcześniej bawił się jakiś czas na innym serwisie a potem dla porządku loguje. Zresztą jest to zgodne z prawdą bo skoro miałem dane z OC to "znalazłem na OC".

Link to comment

(fragment usunięty)

 

Edit: sorry, przeczytałem w całości wątek podlinkowany wyżej. Wycofuję się z próby dyskusji, uznając ją za bezcelową. Prośbę mam tylko jedną - proszę nie używać mojej osoby w jakimkolwiek kontekście, nie powiadamiając mnie o tym.

Edited by StrykerPL
Link to comment

starczyłoby żeby w kazdym kraju kesz był w 2-3 systemach - z pożytkiem by to było dla każdego z nich

 

Tzn. z pożytkiem dla kraju, kesza czy systemu?

Niezależnie od odpowiedzi - jaki pożytek z tego miałby zwykły geocacher? :blink:

 

Co do wpisów - pewne osoby robią to nieświadomie, pewne osoby z premedytacją. Każdy doskonale wie, jakie ma intencje i wszyscy to wiedzą. Pewne osoby zaczęły nagle zamieszczać takie wpisy zaraz po tym, jak Groundspeak sprecyzował zakaz umieszczania linków do innych serwisów w opisach skrytek. Nie ma sensu nikogo wytykać palcem. Chodzi tylko to, żeby te osoby miały świadomość jak są postrzegane.

Link to comment

Fajnie, ale czy ktoś z tego forum ("polskie gc") twierdzi, że OC jest komercyjnym systemem? Czy ktoś z "ważnych" z GCPL (spodobało mi się to określenie ;-)) próbował coś zrobić w tej sprawie? Jeśli ktoś miałby na tym linkowaniu zarobić to - paradoksalnie - byłby to sam GS. Byłoby po prostu więcej skrzynek dwusystemowych i - jak sam napisałeś - żaden zagraniczniak nie przeniósłby się przecież nagle na OCPL + w Polsce OC wszyscy znają. No i stosunki GC/OC byłyby znacznie lepsze.

 

Stosunki GC/OC byłyby lepsze, gdyby lokalny serwis od początku swojego istnienia zachęcał ludzi do zabawy w geocaching, a nie opierał swojej działalności na negacji GC. Byłyby też lepsze, gdyby pod adresem jak to nazywasz "ważnych" nie leciały chamskie, prymitywne odzywki, pomówienia. Twórcy systemu OCPL są od początku programowo nastawieni WROGO (niechętnie, to za mało) do GC. Jednocześnie zapewniam Cię, że nikt z nas nie zabiegał o taką decyzję Groundpeaka.

 

Cała zaś, ciągle powracając histeria z linkami utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że kogoś bardzo boli fakt, że ma utrudnioną agitację.

Link to comment

Jednocześnie zapewniam Cię, że nikt z nas nie zabiegał o taką decyzję Groundpeaka.

Ale traktujecie te wytyczne z milczącą akceptacją.

A jest to ( twierdzenie o komercyjności OC ) NAJWIĘKSZA ŚCIEMA jaką można wymyślić.

Zamiast uczciwie napisać coś w stylu, że GC jako firma nastawiona

na zarabianie pieniędzy nie ma interesu w tym, żeby na swoich stronach promować konkurencję.

Link to comment

Stosunki GC/OC byłyby lepsze, gdyby lokalny serwis od początku swojego istnienia zachęcał ludzi do zabawy w geocaching, a nie opierał swojej działalności na negacji GC.

 

Z moich obserwacji (a kiedys bylem bardzo aktywny na OC) wynika, ze OC powstalo wlasnie jako sprzeciw, protest przeciwko komercyjnemu GC. Wiele ludzi tam zaczelo swoja zabawe w geocaching z prostego powodu - tam sie pojawialy cache, na GC bylo ich tragiczni malo (tak bylo np w moim przypadku - w promieniu 100 km byly DWIE skrzynki z GC).

W innych krajach, z tego co sie orientuje - lokalne serwisy powstawaly o wiele wczesniej.

I pozniej te same osoby ktore je rozwijaly i rozwijaja nadal, zaczely "inwestowac" w GC.

Link to comment

toczygroszku drogi, nie stawiaj znaku równości między serwisem a jego użytkownikami, bo ci są bardzo różni. Serwis OC (jako taki) nie neguje GC, natomiast GC oficjalnie neguje OC.

Gdyby twórcy byli nastawieni wrogo, nigdy nie byłoby ficzerów typu link do skrzynki dwusystemowej czy możliwość sprawdzenia czy w okolicy są jakieś skrzynki na GC. Przyznaj sam, że jest to próba wyciągnięcia ręki w stronę GC.

 

PS. Widzisz "wrogich" wobec GC użytkowników OC, a swojej wrogości nie zauważasz (tylko w tym poście "agitacja", "pomówienia") ? Jest takie mądre powiedzenie z belką i źdźbłem..

Link to comment

Ale traktujecie te wytyczne z milczącą akceptacją.

 

Podobnie jak Ty. Ile napisałeś maili w tej sprawie do Groundspeaka? Co w ogóle zrobiłeś w tej sprawie, poza biadoleniem na forum? Żeby uzyskać dane od Groundspeaka, które teraz możemy prezentować na stronie GCPL, napisałem do Groundspeaka jako zwykły geocacher. I nadal nim jestem. Jeśli uważasz, że mam jakieś szczególne "chody" w Groundspeakau, to bardzo mi schlebiasz, ale jesteś w błędzie.

 

Możemy się puszyć i rżnąc przysłowiowego głupa, że te linki to przydatna informacja itd, ale wszyscy doskonale wiemy, o co w 99% przypadków chodzi. I nie ma znaczenia, czy sobie to powiemy głośno i uczciwie, czy nadal będziemy uprawiać gierki słowne. Istotne jest to, że Groundspeak też sobie z tego zdaje sprawę.

 

Te ciągłe pretensje, żale i niekończące się wyszukiwanie dziury w całym tylko potwierdzają fakt, że tworzenie kilku serwisów zamienia fajną zabawę w jakąś wojenkę. Czemu w innych krajach ludzie mogą bawić się zgodnie, tylko w Polsce zawsze się tworzy jakieś ideologiczne podziały? Ech...

Link to comment

bla bla bla

Zacznijmy rozmawiać o tworzeniu a nie o dzieleniu, to może coś z tego będzie.

 

Jeśli ktoś z OCPL ma ochotę, aby GC w jakiś sposób oficjalnie połączyło siły, niech pisze do GroundSpeaka, my - użytkownicy GC nie możemy w tej materii nic.

 

Ja z OC nie korzystałem, nie korzystam i nie będę, bo nie odpowiada mi korzystanie z dwóch osobnych serwisów, a ze względu na podróżowanie OC wypada w moich oczach blado. Czy w tym jest coś złego?

 

Chętnie podejmę każdy temat, którym będę zainteresowany, za brak zainteresowania poczytałem o sobie tylko epitety. Ciężko w takiej atmosferze rozmawiać. Rozmawiać byłoby warto, ale nie ma takiej konieczności. Geocaching w Polsce ma się nieźle i będzie się miał jeszcze lepiej, zależy nam na tym, ale nie za wszelką cenę. Wszystkie te miałkie polemiki o komercyjności, bezpłatności lub nie, wyższościach rozważam jako pieniactwo lub próbę zabicia czasu, a to wszystko i tak nie ma ŻADNEGO znaczenia w rozwijaniu idei GC. Mam swoją opinię na temat OCPL, ale to tylko moja opinia, której nie udzielam internetowo, bo nie ma to sensu. Chętnie wypowiem się w bezpośrednim kontakcie, bo tylko w taki sposób cokolwiek może się wykluć coś ciekawego.

 

A ponad tym wszystkim mam przede wszystkim szacunek do wszystkiego co dzieje się w temacie geocachingu, czy tutaj czy na OCPL.

Edited by wantsky
Link to comment
Gdyby twórcy byli nastawieni wrogo, nigdy nie byłoby ficzerów typu link do skrzynki dwusystemowej czy możliwość sprawdzenia czy w okolicy są jakieś skrzynki na GC. Przyznaj sam, że jest to próba wyciągnięcia ręki w stronę GC.

Na OC link do GC powstał tylko i wyłącznie po to by napisać do Groundspeaka wiadomość mniej więcej takiej treści: "Zrobiliśmy w naszym serwisie pole w którym użytkownik może podać kod skrytki z GC, prosimy więc o dodanie pola w waszym serwisie gdzie użytkownik będzie mógł dodać kod z OC". A było to wtedy spowodowane tylko i wyłącznie chęcią pozyskania darmowej reklamy na GC. I dlatego Groundspeak się na to nie zgodził i zabronił linkowania OC.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Pogadaj z dawną RR z OC (a najlepiej z ludźmi którzy byli w niej do 2009 roku), może coś Ci opowiedzą. Akcja taka miała miejsce przed 2008 rokiem kiedy OC nie było w ogóle znane (a przynajmniej w Polsce). Nie pamiętam już teraz czy osobą która kontaktowała się w tej sprawie z Groundspeakiem był Waldek czy ktoś z OC DE.

Edited by SpiderPL
Link to comment

toczygroszku drogi, nie stawiaj znaku równości między serwisem a jego użytkownikami, bo ci są bardzo różni. Serwis OC (jako taki) nie neguje GC, natomiast GC oficjalnie neguje OC.

Gdyby twórcy byli nastawieni wrogo, nigdy nie byłoby ficzerów typu link do skrzynki dwusystemowej czy możliwość sprawdzenia czy w okolicy są jakieś skrzynki na GC. Przyznaj sam, że jest to próba wyciągnięcia ręki w stronę GC.

 

PS. Widzisz "wrogich" wobec GC użytkowników OC, a swojej wrogości nie zauważasz (tylko w tym poście "agitacja", "pomówienia") ? Jest takie mądre powiedzenie z belką i źdźbłem..

 

Serwis GC nie neguje OC, tylko zgadza się na reklamę i agitację za pomocą opisów i logów. Czemu jakiś serwis miałby być traktowany wyjątkowo?

 

Co mi z tego ficzera, skoro kesze z Twojego ulubionego systemu i tak powstają dosłownie na moich? :)

 

Stryker, trudno mi teraz dociec, czy to o "wyciąganiu ręki" to mówisz poważnie, czy jaja sobie robisz :)

Wyobraź sobie, że założyłeś sieć restauracji serwujących potrawy ludów syberyjskich. Poświęciłeś na to wiele środków i czasu, zdobyłeś klientów. W pewnym momencie ktoś zakłada obok jednej z Twoich restauracji knajpę serwującą podobne dania, ich recepturę pozyskuje z Twoich dań (nad którymi pracowałeś latami), daje sobie szyld z podobną nazwą, zaś personel rozpowiada wszystkim gościom, że dania w Twojej restauracji są nieświeże, źle przyrządzone a w ogóle to są mongolskie a nie syberyjskie. No i dwa razy droższe. Oczywiście każdy klient dostaje wizytówkę z Twoją restauracją, tylko kto tam po takiej "reklamie" pójdzie? Jednocześnie właściciel tej knajpy będzie oczekiwał, że będziesz go reklamował w sieci swoich wszystkich restauracji (na zasadzie "wzajemności"). Oczywiście Ty się zgodzisz, prawda? :)

Link to comment

Drodzy użytkownicy OC! Jeśli czujecie się pokrzywdzeni faktem, że w opisach skrytek na waszym portalu znajduje się pole poświęcone skrytkom z GC, to napiszcie do administratorów, żeby to pole usunęli. Ani mnie ono ziębi, ani grzeje, jego wartość "reklamowa" jest znikoma, a tylko Wam solą w oku jest. Ja na forum OC wylewać żali nie wchodzę, do logów się nie wpisuję. Skoro miłości z tego nie będzie, to zachowajmy przynajmniej jakiś bezpieczny dystans i bawmy się każdy gdzie chce. Czy to tak wiele?

Link to comment

toczygroszek, Ty to jesteś jak taka chorągiewka na wietrze - raz piszesz jedno, raz drugie i ten sam fakt przedstawiasz w takim świetle jakie Ci pasuje w danej chwili ;-)

 

Na GC link do OC wartością reklamową jest, ale w drugą stronę już jej ta wartość jest znikoma. Mimo że "lokalny serwis" jest w PL dominującym, z kilkanaście razy większą liczbą skrzynek i użytkowników (trudno przełknąć, co?). Odwracasz kota ogonem pisząc, że czujemy się pokrzywdzeni a nikt czegoś takiego nie napisał.

 

RobertPL, masz rację, zniechęciłem Cię. Bezpośrednio zniechęcił mnie toczygroszek. A szkoda, bo serwisy lubię oba i żadnego nie faworyzuję (chociaż szanowny toczygroszek sugeruje co innego, doszukując się teorii spiskowej w każdym zdaniu).

 

Tym postem żegnam się z Państwem, bo szans na ludzką współpracę nie widzę. Jeszcze raz proszę aby nie pisać o mnie bez mojej wiedzy. Dziękuję i pozdrawiam!

Link to comment

ktoś kiedyś fajne porównanie zrobił jeśli chodzi o wygląd mapy GC polski i krajów na wschód od PL, z tymi na zachodzie. Blado to wygląda, po trochu przez to że chociażby w niemczech oc.de dobrze żyje z gc i odwrotnie, a u nas klapa. Ale z co poniektórymi osobnikami inaczej się chyba nie da, a szkoda

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...