Jump to content

Pole na notatki przy keszach


HighlanderPL

Recommended Posts

Jakiś czas temu GS dodał w portalu pole na krótką notatkę związaną z keszem (takie żółte u góry, przy disclaimerze). Od pewnego momentu nie mogę go znaleźć, a miałem tam wrzucone rozwiązania do własnych i cudzych keszy - czy ono zostało gdzieś przeniesione, czy też notatka jest widoczna tylko dla premium members?

Edited by HighlanderPL
Link to comment

Notatki były dodane jako nowość w czasie gdy już miałem konto premium. Była to tak elementarna funkcjonalność że mi nie przeszło przez myśl że mogli ja wprowadzić jako premium :) Sprawdziłem sobie porównanie kont na stronie http://www.geocaching.com/Membership/comparison.aspx i nie było tam mowy o notatkach.

 

Tak sobie pomyślałem, możliwe że w tej sytuacji również kesze którym przyznałem "Favorities" również je straciły?

 

Opis na forum po skończeniu członkostwa premium nie zmienił się automatycznie mimo integracji z kontem. Może zostawiają na pamiątkę ;)

Edited by HighlanderPL
Link to comment

HighlanderPL, nic się nie straciło. Po prostu nie masz dostępu do notatek. Jak wykupisz premium to zapewniam Cię, że wszystkie Twoje notatki pojawią się ponownie.

Przyznam, ze nie rozumiem tej polityki w przypadku notatek. Nie rozumiem na jakiej podstawie GS ogranicza dostep do dobr intelektualnych bedacych wlasnoscia uzytkownika.

Link to comment

HighlanderPL, nic się nie straciło. Po prostu nie masz dostępu do notatek. Jak wykupisz premium to zapewniam Cię, że wszystkie Twoje notatki pojawią się ponownie.

Przyznam, ze nie rozumiem tej polityki w przypadku notatek. Nie rozumiem na jakiej podstawie GS ogranicza dostep do dobr intelektualnych bedacych wlasnoscia uzytkownika.

Dokladnie tak samo jak z telefonoami prepaid - zaplacisz, nie wykorzystasz kasy a czas Ci sie skonczy i nie mozesz dzwonic. Ale jak zaplacisz znowu to masz dalej swoje poprzednie, pozostale pieniadze.

Link to comment

Tu jest informacja Include personal cache notes in GPX-File/Pocket Query z której niestety nie można się dowiedzieć kiedy funkcjonalność zostanie dodana.

 

Ale wydaje mi się, że nowy GPX pojawi się już niedługo. Początkowo miał być w sierpniu ale powstały jakieś tam problemy ze zgodnością z innymi aplikacjami. Generalnie nowy GPX ma mieć notatki, ulubione i inne dodatki.

Edited by SpiderPL
Link to comment

Trochę offtop, ale znalazłem kolejną ciekawą funkcję dostępną tylko dla Premium Members. Jeśli wyszukamy sobie własne (lub jakiekolwiek inne skrytki), np. tak:

http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?u=HighlanderPL

to przy próbie posortowania wyniku wg innego kryterium niż domyślna data ukrycia (tzn. po kliknięciu w nagłówek wybranej kolumny) pojawia się informacja:

"Login to your Premium Member account or learn more about Premium Membership."

Nie działają również bezpośrednie linki z ustawionym sortowaniem, np:

http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?u=HighlanderPL&sortdir=desc&sort=fav

 

To chyba jest nowe ograniczenie, wcześniej sortowania działały normalnie. Mam nadzieję że ta informacja przyda się osobom zainteresowanym ewentualnym nabyciem członkostwa premium, bo ta informacja nie jest pokazana w porównaniu typów kont.

Link to comment

Pewnie dawno nie próbowałem sortować :)

 

Myślę że dobrym pomysłem byłoby kompleksowe zebranie takiej pełnej funkcjonalności są dostępne tylko w wersji premium - i wrzucenie ich albo jako stały temat na forum, albo jako stronę w serwisie GC PL (jeśli Spider będzie zainteresowany). Będzie to lepsze porównanie niż ogólna tabelka w której są tylko ogólne informacje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...