Jump to content

Ciekawe zwyczaje


t_e_d

Recommended Posts

Znalazlem dzisiaj skrzynke - http://coord.info/GC2QHMP

Pomijam juz to ze opis praktycznie zerowy za to wsadzone 4 duze grafiki ale zastanawia mnie ten dodatkowy punkt.

W terenie bylo tak ze w dodatkowym punkcie byla karteczka z dwiema liczbami w formie:

X = abcd, Y = efgh i te same dwie liczby byly powtorzone na logbooku.

Do niczego te liczby nie sa potrzebne wiec nie rozumiem, co chodzi.

Czy ktos z Was sie z czyms takim spotkal ?

Edited by t_e_d
Link to comment

Dzieki - na to nie woadlem, pewnie ze zmeczenia :)

Ted ;P swoją drogą nie dość, że wpisałeś się po polsku, to jeszcze krótki log w każdym keszu taki sam. Wstydź się!

Pozwol ze zacytuje Twoja wypowiedz, z sasiedniego wątku

Dajmy się ludziom bawić tak jak chcą ;), bo nie chciałbym żeby mi ktoś mówił i pouczał jak mam logować swoje znalezienia i chyba nikt z nas też tego nie chce ?
Link to comment

A propos ciekawych zwyczajów... Czesi mają swoje pupendo, którym honorują uczestników zabawy, ku uciesze zgromadzonych keszerów. Znacie jakieś inne zwyczaje keszerskiego światka? A co z naszymi? Może trzeba by pomyśleć nad jakąś nową polską świecką tradycją? :-)

Popieram "swego chwalenie", choć cudze też warto znać.

Zauważyłem tendencję do zakładania okolicznościowych keszy i robienia specjalnych certyfikatów. Spotkałem się z tym przy "kamieniach milowych" - czyli okazja ta sama, co w "pupendo".

 

Moim zdaniem, bardzo fajna inicjatywa i do takiej zachęcam (sam też uległem zakładając GC2VQVZ - powodów było więcej niż seta znalezionych na GC...).

Link to comment

Chcialbym sie jeszcze raz przypomniec w kwestii polskiego odpowiednika "pupendo".

Jest coraz wiecej, a bedzie jeszcze wiecej, poszukiwaczy z ponad tysiacem znalezien. Moze warto byloby kultywowac zabawna forme "geochrztu"?

Temat nie zostal podjety w 2011 roku, moze teraz przyszedl jego czas. ..

Co Wy na to?

Link to comment

Pupendo polega na odbiciu geocoina na pępku leżącego delikwenta, poprzez mocne jego rzucenie dłonią. Jest to wprost przeniesiona czeska zabawa, polegająca na rzucaniu w ten sposób monetą. Pupendo etymologicznie wywodzi się od pępka. Jeśli już więc spolszczać, to byłoby to np. "pępkowe".

Chrzest w religiach chrześcijańskich jest obrzędem inicjacyjnym polegającym na przyjęciu do wspólnoty religijnej poprzez oblewanie bądź zanurzanie w wodzie i często połączona jest z nadaniem imienia. W tradycji żeglarskiej nazwa ta została przeniesiona na uroczyste wodowanie statku oraz obrzęd inicjacyjny pierwszego przekraczania równika - w obu przypadkach tradycje związane z zanurzaniem w wodzie. Nie widzę tu najmniejszego związku z przekroczeniem jakiejś ilości znalezień pojemników geocache. To już prędzej znalezienie swojej pierwszej skrytki podwodnej by pasowało.

 

Tyle w temacie.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...