Jump to content

Mam pytanie.


ArtViol

Recommended Posts

Mój małżonek zaczął już zbierać.I nawet mu się to podoba.Druga niedziela i ma parę.Ale zbiera w Norwegii i z stamtąd konto rejestrował.Ja w tą niedzielę poszukam koło siebie choć jest malutko.Prawie wcale.Ale nie o tym.Jakbym chciała założyć skrytkę to czy nam przyjmie system on widzi Norwegię jako miejsce zamieszkania a Polska daleko konkretnie zachodniopomorskie.Jak doczytałam skrytki muszą być niedaleko aby można było się nimi opiekować.Następne pytanie z opisem .Nie znam żadnego innego języka czy jakiś dobry duszek mi pomoże przetłumaczyć na angielski moja druga połówka też nie a Norweski jest mało popularny :)no i on lepiej mówi niż piszę.Może głupie te pytania ale tak rozmyślam:)

Link to comment

Mój małżonek zaczął już zbierać.I nawet mu się to podoba.Druga niedziela i ma parę.Ale zbiera w Norwegii i z stamtąd konto rejestrował.Ja w tą niedzielę poszukam koło siebie choć jest malutko.Prawie wcale.Ale nie o tym.Jakbym chciała założyć skrytkę to czy nam przyjmie system on widzi Norwegię jako miejsce zamieszkania a Polska daleko konkretnie zachodniopomorskie.Jak doczytałam skrytki muszą być niedaleko aby można było się nimi opiekować.Następne pytanie z opisem .Nie znam żadnego innego języka czy jakiś dobry duszek mi pomoże przetłumaczyć na angielski moja druga połówka też nie a Norweski jest mało popularny :)no i on lepiej mówi niż piszę.Może głupie te pytania ale tak rozmyślam:)

 

jak napiszesz w informacji do reviewera, że skrzynka zakładana jest tam, bo tam mieszka któreś z Was, to powinien puścić, dlaczego by nie

 

z tłumaczeniem na angielski mogę pomóc

 

PS na przyszłość byłoby super gdybyś rozpoczynając wątek napisała jego temat mówiący cokolwiek o czym jest, bo "mam pytanie" nie mówi nic

Edited by wantsky
Link to comment

Skrzynki akceptuje (publikuje) czlowiek a nie "system" :) wiec jak pisal juz kolega - jesli wytlumaczysz reviewerowi sytuacje, kto gdzie mieszka, to nie powinno byc problemow.

Co do jezyka, po pierwsze, nie musisz tlumaczyc calosci opisu (czesto sa to rozne dane turytyczno-krajoznawcze), wystarczy jedno zdanko, wspomagajace szukajacego (np. szukaj na drzewie, pod kamieniem, czy za cegla).

Jest sporo opublikowanych skrzynek gdzie caly opis jest np tylko po wegiersku lub po litewsku :)

I jak sie czlowiek nie znajacy tego jezyka uprze, to tez potrafi czasami taka skrzynke znalsc.

 

Milej zabawy zycze :)

Link to comment

Początki bywają trudne, ale zapewniam Was, że z czasem problemy zaczną znikać, niezrozumiałe sprawy okażą się oczywistą oczywistością. Najważniejsze jest to byście bawiąc się w geocaching, czyli szukając i zakładając kesze, odczuwali radość i satysfakcję i poznawali interesujące miejsca

Moim zdaniem opis główny powinien być w języku państwa, w którym kesz jest posadzony a ten dodatkowy najlepiej po angielsku (ale nie musi on być wiernym tłumaczeniem i kopią oryginału) - wystarczy skrót. Bądźcie pewni, że nikt Wam głowy nie urwie jeśli tłumaczenie nie będzie perfekcyjne. Dobrze by było zrozumiałe... Jakie ja "kwiatki sadzę" a jakie na własne oczy widziałem :-).

Samych znalezień życzę.

Link to comment

Co do lokalizacji w profilu to jeszcze rozwiązaniem może być założenie drugiego konta. Jeśli szukacie i zakładacie niezależnie od siebie, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby każde miało swoje konto z lokalizacją tam, gdzie faktycznie jest.

 

Właśnie miałem to samo napisać. Załóż drugie konto, jak małż przyjedzie do Polski, to będzie mógł szukać twoich skrytek i odwrotnie.

 

pozdrawiam

Link to comment

Ma to rozwiązanie jednak, jeden minus - dwa razy, trzeba płacić...

 

zywcu, czy Ty MUSIAŁEŚ zapłacić, żeby szukać i zakładać skrzynki na GC?

to się chyba dałeś jakiemuś naciągaczowi oszukać :)

nie wprowadzaj nikogo w błąd, bardzo Cię proszę

 

do ArtViol: korzystanie z GC jest BEZPŁATNE, można jedynie płatnie zostać użytkownikiem typu PREMIUM, który ma kilka przywilejów, ale nie jest to wymogiem pozwalającym na szukanie i ukrywanie dżijołkeszów

 

ja zostałem użytkownikiem PREMIUM, bo mnie na to stać i lubię wspierać idee, dzięki którym dobrze się bawię, z przywilejów korzystam, bo mogę, ale jak nie mogłem, to mi niczego nie brakowało

Edited by wantsky
Link to comment

Ma to rozwiązanie jednak, jeden minus - dwa razy, trzeba płacić...

 

zywcu, czy Ty MUSIAŁEŚ zapłacić, żeby szukać i zakładać skrzynki na GC?

to się chyba dałeś jakiemuś naciągaczowi oszukać :)

nie wprowadzaj nikogo w błąd, bardzo Cię proszę

 

do ArtViol: korzystanie z GC jest BEZPŁATNE, można jedynie płatnie zostać użytkownikiem typu PREMIUM, który ma kilka przywilejów, ale nie jest to wymogiem pozwalającym na szukanie i ukrywanie dżijołkeszów

 

ja zostałem użytkownikiem PREMIUM, bo mnie na to stać i lubię wspierać idee, dzięki którym dobrze się bawię, z przywilejów korzystam, bo mogę, ale jak nie mogłem, to mi niczego nie brakowało

 

Zgadzam się, poza tym nie widzę nic złego we wspieraniu strony, z której korzystam codziennie.

My z mężem też mamy osobne konta.

Link to comment

Wantsky- Dziękuje za odpowiedz i zgłoszę się już wkrótce o przetłumaczenie choć paru słów.Miejsca już wybrałam i tylko kompletuje pudełeczka:)Mam taki przenośny przedmiot(zapomniałam jak one się nazywją oznaczenie graficzne mają dla mnie jako robaczek )ale chyba poszukam jakieś skrytki do swojej nie będę wkładać bo może by długo czekał na znalazcę.

Stara Maruda,Geofreak,Elales,Qvixote,Swapgirly DZIĘKUJE za pomoc .Drugie konto mam od niego zaczynałam ale jak mojemu mężowi spodobało się postanowiliśmy założyć wspólne. Tamto ma bardzo niewieścia nazwę :)I faktycznie jest to jakiś pomysł by za dużo nie tłumaczyć.Pozdrawiam

Link to comment

Zawsze można do tłumaczenia użyć narzędzia od google :-D

 

Moje skrzynki, jakoś cudzoziemcy znajdują bez większych problemów, mimo używania google transltora - tylko czasem go poprawiam, gdy mi coś nie pasuje.

 

Fakt, faktem, że nie są zbytnio skomplikowane i dotarcie pod współrzędne i przeczytanie podpowiedzi wiele pomaga.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...