Jump to content

Wegierskie drewniane geocoiny


t_e_d

Recommended Posts

Moja kolekcja liczy póki co 2 CWG i 1 SWG więc jestem w stanie ją ogarnąć beż dodatkowych narzędzi :). Zacząłem zbierać dopiero jakieś miesiąc temu :P

Tam na liscie - jak zobaczyles pewnie - sa osoby ktore maja 1 czy 2 wiec juz jestes od nich lepszy :)

Wiadomo ze wieksze szanse maja osoby mieszkajace w Czechach czy na Slowacji ale mam nadzieje ze jak powstana (oby) PWG i wiecej osob zacznie je robic i je zbierac - to i PWG dolacza do tej bazy a wtedy nasze szanse wzrosna :)

Ja do niedawna mialem 4 - w tym roku mi sie poszczescilo i zbior sie troche powiekszyl

Link to comment

A kto je bedzie robil jest mi zupelnie obojetne

Dlatego nadal czekam na propozycję MikloBita.

Zwyczajnie określcie, co i jak (niech ktoś udostępni projekt rewersu, zróbmy swój awers) i zamawiajmy :rolleyes:

Jak miklobit dogada się z Czechami ;) i będą wrzucać nowe polskie coiny na stronkę tak jak CWG to chętnie zamówię :P

 

Moja kolekcja liczy póki co 2 CWG i 1 SWG więc jestem w stanie ją ogarnąć beż dodatkowych narzędzi :). Zacząłem zbierać dopiero jakieś miesiąc temu :P

Tam na liscie - jak zobaczyles pewnie - sa osoby ktore maja 1 czy 2 wiec juz jestes od nich lepszy :)

Wiadomo ze wieksze szanse maja osoby mieszkajace w Czechach czy na Slowacji ale mam nadzieje ze jak powstana (oby) PWG i wiecej osob zacznie je robic i je zbierac - to i PWG dolacza do tej bazy a wtedy nasze szanse wzrosna :)

Ja do niedawna mialem 4 - w tym roku mi sie poszczescilo i zbior sie troche powiekszyl

 

Najbardziej obawiam się, że autorom strony zwyczajnie nie będzie się chciało dodawać Czegoś takiego jak PWG, no i strona jest tylko po czesku :). Szczerze wolę mieć skatalogowanego Mosznirowego CWG, niż PWG bez tej opcji :).

Edited by Mosznir
Link to comment

Co do sledzenia GWC to wydaje sie ze ten http://www.svetgc.cz/cwg/collection-member ma swoj indywidualny numer, wiec moze da sie to jakos zalatwic z GS

Chciz z zalozenia tworcow GWC - nie mialo tak byc

Trasování (Poník)

Abych se přiznal, tak s nějakým "trackováním" nebylo počítáno. Takže kam s ním? :-) Do kešky a z kešky do sbírky... je to jednoduché. Pokud se někdo rozhodne udělat svoje CWG putovní - proč ne. Ale naším úmyslem rozhodně nebylo konkurovat TB nebo kovovým geocoinům GC.COM. Už toho důvodu, že geocoiny co se trackují, prostě nemůžete sbírat, musíte je poslat dál a nikdy by vám tedy nemoha vzniknout sbírka jako je třeba tato.

Doufám, že jsem náš záměr tak trochu objasnil :-) Je to prostě personal signed item... někdo má klíčenky, někdo má samolepky, někdo navštívenky... no, a my máme Czech Wood Geocoin :-)

 

poza tym maja tez takie: cle00116.jpgcle00117.jpgcle00118.jpg

Link to comment

Jak miklobit dogada się z Czechami ;) i będą wrzucać nowe polskie coiny na stronkę tak jak CWG to chętnie zamówię :P

Mi już się nie chce gadać, choć dostrzegam że TA strona, może spełnić oczekiwania...

Milknę w temacie, czasem warto...

Czekam na wasze CWG w skrzynkach, chętnie wymienię.

Link to comment

Mi już się nie chce gadać, choć dostrzegam że TA strona, może spełnić oczekiwania...

Milknę w temacie, czasem warto...

Czekam na wasze CWG w skrzynkach, chętnie wymienię.

Nikt nie broni by powstaly rozne "linie" takich osobistych czy specjalnych COINOW. Moge byc okragle, kwadratowe, trojkatne czy dowolne inne z dowolnymi rysunkami.

Ewentualne powstanie PWG nie wyklucza wiec istnienia innych.

Ty chcesz dowolne - mnie sie podobaja CWG czy SWG, ktos inny wymysli jeszcze cos innego i bedzie pieknie :)

jak strona ktora podajesz sie rozwinie, jak bedzie jakis katalog, bedzie grupa ludzi ktorzy swoje zrobili i rozkladaja po skrzynkach - swietnie.

Link to comment

A jak jest z tymi CWG czy SWG? Jak znajdę w skrzynce to zabieram i w zamian jakiś inny przedmiot nie koniecznie drewniany coin? Czy wypada wymienić na swojemo, a może CWG czy SWG to rodzaj przedmiotu do kolekcji i poprostu się je zabiera bez wymiany?

Kilka już takich spotkałem, ale nie wiedząc czy mogę zabrać, zostawały dla kolejnych poszukiwaczy.

Link to comment

Co do sledzenia GWC to wydaje sie ze ten http://www.svetgc.cz/cwg/collection-member ma swoj indywidualny numer, wiec moze da sie to jakos zalatwic z GS

Chociaz z zalozenia tworcow GWC - nie mialo tak byc

To tylko moje podejrzenie ( dopóki GS nie odpowie na zadane pytanie ), ale skoro opłata za możliwość śledzenia przekracza wartość drewnianego coina, to też może być powodem że mało kogo taka opcja interesowała.

 

A coiny - FTF'y to już niejeden u nas znalazł:

 

D3425653-BAED-078B-87E9-6D245B590859.jpg

Link to comment

Wg informacji uzyskanych od osoby z Groundspeak'a , która zajmuje się tematem geocoin'ów ;

1. W przypadku produkcji coinów śledzonych na GC - po zakupieniu numerów i zatwierdzeniu projektu - nie ma znaczenia z czego coiny będą robine - czyli mogą być również drewniane.

2. W przypadku produkcji coinów bez numerów seryjnych, jeśli w projekcie ma być użyte logo geocaching.com , każdy projekt musi uzyskać akceptacje GS, a producent podpisać umowę licencyjną na wykorzystanie loga oraz opłacić odpowiedni % od ceny brutto. Przypadek CWG/SWG gdzie została wydana zgoda na ogólny szablon ( bez zatwierdzania każdej nowej grafiki na awersie ) jest wyjątkiem i nie zamierzają kontynuować tego gdzie indziej.

Umowa licencyjna jest ograniczona terytorialnie.

W/w informacje tłumaczyłyby np. kilka razy większą cenę węgierskich drewnianych coinów.

Edited by miklobit
Link to comment

Czy to przypadkiem nie jest sklejka ? Tak mi to wyglada na zdjeciu z lewej strony

Tak, to jest ta (tandetna i krytykowana, przez ekspertów) sklejka :P

Nie zmienia, to faktu, że to pierwsza i niekomercyjna inicjatywa - jestem fundatorem tej produkcji. Dostępna dla chętnych. Nakład 50 szt. - jak ktoś nie chce, nie musi brać. Pozdrawiam wszystkich z inicjatywą i tych bez... - też! :D

Link to comment
Ten WoodCoin wygląda dla mnie jakoś tandetnie

Imo, wszystkie tak wygladaja, polskie, czeskie, slowackie czy wegierskie. 'Drewniane coiny' to jak 'suche majtki na dnie morza' - niedorzecznosc i brzydota w jednym, ale co kto lubi... ;)

 

Mnie się osobiście CWG podobają ;), są przynajmniej 10x tańsze niż Geocoiny i mają zupełnie inne przeznaczenie. Pomimo tego, że są kopią pewnej idei to całkiem sprytnie wykorzystały pewien segment rynku nieosiągalnego dla oficjalnych geocinów, czyli taniej wizytówki pozostawianej w skrzynkach.

 

Żywcu dlaczego uważasz, że CWG są komercyjne, a Twoje nie ?

Link to comment

2. W przypadku produkcji coinów bez numerów seryjnych, jeśli w projekcie ma być użyte logo geocaching.com , każdy projekt musi uzyskać akceptacje GS, a producent podpisać umowę licencyjną na wykorzystanie loga oraz opłacić odpowiedni % od ceny brutto. Przypadek CWG/SWG gdzie została wydana zgoda na ogólny szablon ( bez zatwierdzania każdej nowej grafiki na awersie ) jest wyjątkiem i nie zamierzają kontynuować tego gdzie indziej.

Umowa licencyjna jest ograniczona terytorialnie.

Tak sie zstanawiam na ile dokladna jest ta ich umowa licencyjna.

To znaczy czy wymiana na obu stronach CGW dwu literek (CZ na PL) naruszaloby te umowe czy nie.

 

Poza tym - jakie sa warunki (oprocz kasy) zamowienia CWG - to znaczy czy ktos mieszkajacy w PL moze miec CWG z napisem CZ ? (mnie by to zupelnie nie przeszkadzalo)

 

Znajde chwile czasu - zaczne korespondowac z producentem - moze COS wypertraktuje :)

Link to comment

2. W przypadku produkcji coinów bez numerów seryjnych, jeśli w projekcie ma być użyte logo geocaching.com

A czy nie możemy przyjąć logo geocaching.pl?

 

Miklobit, czy mógłbyś spróbować wykonać jednego PWG z logiem geocaching.pl z drewna, nie ze sklejki i zaprezentować wyniki?

Link to comment
Z PWG trochę gorzej ;) bo nie wiem czy tam nie ma jakichś copyrightsów. Napisałem do tych dwóch geocacherów co zainicjowali CWG z pytaniem jak to wygląda. Jeśli nie byłoby z ich strony problemów, można napisać do producentów.

 

Czy coś w tej sprawie ruszyło?

 

Szczerze Czesi nie odpisali ja dobijać się nie będę ;). Miklobit zasięgnął więcej info i jak widać PWG w formacie takim jak CWG nie jest możliwe bez haraczu ;), w związku z tym zamówiłem sobie swojego CWG i tyle. :)

 

btw znalazłem jeszcze http://www.dutchwoodgeocoin.nl/ ;)

Link to comment

Na tej stronie - http://www.geofashion.eu/products/cwg-50ks

jest rysunek, z opisem

img385.jpg

 

25E za 50 sztuk - czyli teraz okolo 2,20 za sztuke (plus przesylka)

Albo 50E za 100+10 sztuk - http://www.geofashion.eu/products/wg-100-ks

 

Zauwazcie ze w podpisie jest GEOCACHING.COM czyli uniwersalne :)

 

Tak tylko taki coin nie będzie na svetgc.cz :), a mi na tym najbardziej zależało.

 

Swoją drogą jeśli zależy Ci na logo takim jak na CWG to myślę, że miklobit lub inna firma jeśli miklobit nie chciałby robić czegoś wbrew Groundspeakowi, zrobi Ci takie same coiny taniej no i zaoszczędzisz na przesyłce:). Najrozsądniejszą opcją byłoby tak jak proponowała formica PWG z logiem geocaching.pl robiony w Polsce :) no i druga sprawa, czy ktoś podjął by się katalogowania tego tak jak to ma miejsce na www.svetgc.cz :). Jeśli tak to chętnie kupię.

Edited by Mosznir
Link to comment

Tak tylko taki coin nie będzie na svetgc.cz :), a mi na tym najbardziej zależało.

Mnie tez w sumie na tym zalezy bo inaczej mozna wymyslac rozne gadzety, okragle, trojkatne, kwadratowe czy gwiazdki :)

 

Przyjrzalem sie teraz tym czeskim czy slowackim np. http://www.svetgc.cz/cwg/tomascaban

i widac ze w podpisie pod znakiem firmowym jest GEOCACHING.COM

Na moich z kolekcji - tez na kazdym GEOCACHING.COM wiec wyglada na to ze ten producent ktorego link dawalem wczesniej ma pozwolenie na robienie takich - z opisu sadzac moglo by byc

- z przodu, na dole - GEOCACHING.PL

- z tylu z lewej strony - w miejscu YOUR COUNTRY - POLAND

 

A co do notowania takich PWC, sadze ze to zalezy od ilosci - jak bedzie wiecej takich, beda takie znajdowac w swoich skrzynkach, to sami dopisza do swojej bazy :) Najwyzej sie pozniej komus postawi beczke piwa :D

 

============

Sa i mniejsze, chyba nie notowane w tym czeskim katalogu (tzn w katalogu sa pokazywane ikonki duzych, nie wiem, czy to inne czy to samo) i wygladaja tak:

DSC00018.jpg

DSC00019.jpg

Edited by t_e_d
Link to comment

No ok i będzie nowa kategoria ? Polish Wood Geocoin ? czy wrzucą Cię do CWG ?

 

Hehe to trochę się sfrajerzyłem bo sobie kupiłem czeskiego ;P, ale jak rozrzucę to będę musiał dokupić następną partie polskich ;P

 

Pokażesz drugą stronę :>?

Edited by Mosznir
Link to comment

Miklobit, czy mógłbyś spróbować wykonać jednego PWG z logiem geocaching.pl z drewna, nie ze sklejki i zaprezentować wyniki?

 

pwg_gc_pl_small.jpg

 

coin_gc_pl_small.jpg

 

EDIT : Ponieważ z informacji uzyskanych od kolegi Spidera wynika, że prezentowane coiny mogą zawierać treści

nieodpowiednie dla użytkowników GC , oryginalne zdjęcia są dostępne po kontakcie na PW.

Edited by miklobit
Link to comment

miklobit, wszystko fajnie i pięknie, tylko moim zdaniem warto by było spytać autora loga o pozwolenie na jego wykorzystanie...

Jeśli istnieje jakaś publicznie dostępna informacja kto jest autorem i na jakiej licencji jest stworzone to podaj odpowiedni adres.

Jeśli takiej informacji nie ma to :

 

[ Jednocześnie zezwala się na wykorzystywanie treści zawartych w niniejszym Serwisie internetowym na następujących warunkach:

....

- zamieszczona informacja może być wykorzystywana w celach naukowych lub badawczych z zastrzeżeniem operacyjnego charakteru tej informacji.

]

 

Pasuje ?

Link to comment
Jeśli istnieje jakaś publicznie dostępna informacja kto jest autorem i na jakiej licencji jest stworzone to podaj odpowiedni adres.

miklobit, autorem jest Geocaching Polska a dokładniej toczygroszek. Ja się na prawie autorskim nie znam. Ale uważam, że jeśli ktoś jest czegoś autorem to ty nie możesz tego sobie wykorzystywać jak chcesz. Oczywiście mogę się mylić, bo się po prostu na tym nie znam.

 

Pasuje ?

Nie, nie pasuje, bo uważam, że kultura wymaga tego byś po prostu najpierw zapytał czy możesz wykorzystać te logo. Jakoś soolash jak produkował breloczki z naszym logiem to pierwsze co zrobił to napisał do nas z zapytaniem i nie było żadnego problemu. Ty zamiast to zrobić wolisz strzelać się paragrafami i licencjami... Okej, rób tak dalej, tylko żebyś się kiedyś na tym nie przejechał...

Edited by SpiderPL
Link to comment

Ja Ci zadałem jasne pytanie - gdzie jest publicznie dostepna informacja o autorze lub licencj logo ?

Skoro jej nie ma to może tak jest CiI/Wam wygodniej - w razie czego łatwiej się czepiać.

Jak RobertPL pisał prośbę żeby pokazać jak mogą wyglądać coiny z logo GC-PL to siedziałeś cicho. Ciekawe czemu ...

Edited by miklobit
Link to comment
Ja Ci zadałem jasne pytanie - gdzie jest publicznie dostepna informacja o autorze lub licencj logo ?

Skoro jej nie ma to może tak jest CiI/Wam wygodniej - w razie czego łatwiej się czepiać.

Oczywiście - logo i cały serwis Geocaching Polska został zrobiony tylko po to by w najmniej oczekiwanym momencie przyczepić się do biednego miklobita, który chciał dobrze, ale zapomniał o kulturze...

 

Jak RobertPL pisał prośbę żeby pokazać jak mogą wyglądać coiny z logo GC-PL to siedziałeś cicho. Ciekawe czemu ...

Dlatego, że myślałem, że jeśli będziesz mieć ochotę zrobić tego coina to najpierw kulturalnie się zapytasz. No ale oczywiście się czepiam...

Edited by SpiderPL
Link to comment

A wystarczyłoby napisać na stronie GC.PL że dozwolone jest wykorzystanie logo w celach niekomercyjnych związanych z geocachingiem czy coś w tym stylu.

Nawet GS ma w swoich zasadach taką domyślną zgodę ( dla małych serii ).

Łatwiej tak czy opieprzać każdego następnego który zaprezentuje jakiś gadget z logo ?

 

Żeby zobaczyć wszystko w szerszym kontekście, to nie sposób nie zauważyć, że logo GC.PL opiera swój projekt na

motywie z community logo ( http://www.bytethebullet.com/geologo/ ) ,

które powstało właśnie dlatego, żeby środowisko geocachingu miało swój symbol,

z którego każdy może swobodnie korzystać, bez narażania się na jakieś własnościowe problemy.

Edited by miklobit
Link to comment

Nie, nie łatwiej tak bo ja chciałbym wiedzieć do czego będziesz wykorzystywać te logo, bo np. na "coina", który z jednej strony będzie mieć logo GC PL a z drugiej OC się nie zgodzę. A w świetle tego co napisałeś mógłbyś tak zrobić. A tak w ogóle to jak na razie to ty się pienisz i wkurzasz, że ktoś śmiał Ci zwrócić uwagę, że wypadałoby się najpierw zapytać czy możesz użyć te logo. Przepraszam, że w ogóle zwróciłem Ci uwagę...

 

-----

 

A teraz zastanów się czy nie lepiej było tak rozegrać tę rozmowę:

 

- SpiderPL: miklobit, wszystko fajnie i pięknie, tylko moim zdaniem warto by było spytać autora loga o pozwolenie na jego wykorzystanie...

- miklobit: mogę wykorzystać te logo do produkcji coina GC PL?

- SpiderPL/toczygroszek: Tak

 

i byłoby po sprawie. Ale ty wolisz się kłócić, wymądrzać i mieć pretensje, bo przecież ujmą na honorze byłoby zapytanie o wykorzystanie tego logo...

Edited by SpiderPL
Link to comment

na "coina", który z jednej strony będzie mieć logo GC PL a z drugiej OC się nie zgodzę.

Czyli jednak przykład idzie z góry ... ( znaczy od GS ).:unsure:

A przy okazji czy mi się zdawało, czy napisałeś że autorem logo jest Toczygroszek ?

Bo teraz Ty osobiście rzucasz zakazy...

To chyba następny argument za opublikowaniem jasnych zasad - bo na razie to się ono robią coraz bardziej pokrętne ( kto udziela zgody, na co ? )

Jedyne co już wiemy, że nie wolno na jednym coinie umieszczać logo GC.pl i OC :lol:

A na logbookach dwusystemowych też ? Bo pewnie ktoś wpadnie na taki pomysł

 

A tak naprawdę, to jeśli ktoś będzie miał ochotę zrobić sobie gadget na własne potrzeby,

nie będzie nikomu sprzedawał, wrzucał na forum ( tylko do skrzynek ),

to sobie może zrobić CO TYLKO MU SIĘ PODOBA. Z logo OC i GC obok też.

Może ja sobie też takie zrobię .... ? Oczywiście tylko do powieszenia na ścianę. No może jeszcze na spotkaniach będę pokazywał jako białe kruki ( ocenzurowane :D:D ).

 

- miklobit: mogę wykorzystać te logo do produkcji coina GC PL?

 

Czyli od dzisiaj próbne nadrukowanie logo na 2 sztuki ( z jednego projektu ) to już produkcja ...

Podaj mi adres na PW, to wyślę Ci te zrobione Coiny w celu komisyjnego zniszczenia ( spalenia ).

Bo własne przed chwilą sprawdziłem i się jednak okazało, że na drugiej stronie nadrukowałem wcześniej logo OC :lol::lol:

Oczywiście projekty ( nadruku i do wycinania ) tez kasuję z dysku.

 

@RobertPL : Jak się okazuje użycie na rewersie PWG loga GC.PL rodzi niestety te same problemy co użycie loga GC.COM i oznacza konieczność uzyskania każdorazowej zgody

na cały projekt coina. Czyli chyba nie tędy droga....

Edited by miklobit
Link to comment

@RobertPL : Jak się okazuje użycie na rewersie PWG loga GC.PL rodzi niestety te same problemy do użycie loga GC.COM i oznacza konieczność uzyskania każdorazowej zgody

na cały projekt coina. Czyli chyba nie tędy droga....

Ja przepraszam, że prosiłem Cię o ten prototyp ;-)

Czytając dzisiaj forum nie wiem, czy się śmiać czy płakać. Mam jeszcze nadzieję, że rozwiązanie pokazane przez stanl79 jest możliwe i nikogo nie będzie urażać/denerwować/naruszać praw autorskich.

 

Dziękuje miklobit za dobre chęci, poświęcony materiał i czas.

Edited by RobertPL
Link to comment

@miklobit

 

Co do autorstwa loga: pomysł i wstępny projekt był toczygroszka, finalną wersję dopracowałem ja.

 

Co do reszty twojego posta: zaprezentowałeś zdjęcie które wskazywało na masową produkcję a także wcześniej deklarowałeś chęć robienia PWG i w związku z tym napisałem, że jeśli do produkcji PWG chcesz użyć logo GC PL to warto zapytać autora.

 

Reszty Twoich śmiesznych wypowiedzi nie chce mi się już komentować, bo widać że jesteś niereformowalny...

Edited by SpiderPL
Link to comment

zaprezentowałeś zdjęcie które wskazywało na masową produkcję a także wcześniej deklarowałeś chęć robienia PWG

Tak, jak również stale noszę przy sobie ( od urodzenia ) narzędzie, którego charakter wskazuje na możliwość masowej produkcji... :lol::lol:

 

Cały czas deklaruje chęć robienia PWG, ale jak ktoś będzie chciał skorzystać,

to już mam przygotowany odpowiedni dokument który należy dołączyć do zamówienia :

"Zamawiający oświadcza, że posiada prawa autorskie do projektu lub zgodę na wykorzystanie od... bla bla... " .:lol::lol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...