Jump to content

http://opencaching.pl/ ?


Mareczek_Paulineczka

Recommended Posts

Na tyle niedługo, że te wątki, których lepiej żeby nie było (bo tylko niepotrzebnie popsuły atmosferę) nie czytał...

Co do pytania, to w pewnym sensie podróba, bo powstał później... Nie ma co roztrząsać dlaczego i po co - jak bardzo chesz wiedzieć to zawsze możesz póbować dokopać się do starych wątków, a najlepiej po prostu się baw tam gdzie ci wygodniej, lub tak jak ja w obu.

-- edit

@żywcu: IMO się nie rozwinie, bo gdybym ja chciał dokładnie klarować to pisałbym na PW żeby nie wywoływać nowej, niepotrzebnej wojny (i nie wykluczone, że już ktoś tak zrobił)

Edited by KrystianT
Link to comment

Zastanawiałem się kto jest bardziej zdziwiony - my, że pojawiło się pytanie o opencaching, czy kolega widzący konsternacje na forum. Tak czy inaczej odpowiedzieć wypada albo wytłumaczyć skąd ta konsternacja - od tego w końcu powinno być forum :)

 

Według mnie większość polskich geocacherów ma świadomość istnienia przynajmniej dwóch serwisów, tylko że w większości przypadków przygoda początkowo zaczyna się na polskim open, a dopiero potem przechodzi na światowe geo. W przypadku Kolegi i Koleżanki widać było odwrotnie - z czego należy się również cieszyć.

 

Różnice między serwisami najlepiej poznać osobiście, kilka różnic już się pojawiło w wypowiedziach, a ewentualna "współpraca" o którą pytasz to tzw. skrzynki dwusystemowe.

Jeśli będziesz mieć jakieś pytania to śmiało pisz, czy to na forum czy to na PW.

 

Witamy :)

Link to comment

keyman dzięki za ten post :)

 

A jeśli chodzi o wytłumaczenie skąd ta konsternacja to moim zdaniem nie ma to sensu. Tak na prawdę to dogłębnie ten temat zna kilka(naście, może dziesiąt) osób z czego 50% już się w to nie bawi. A reszta powtarza gdzieś zasłyszane plotki, które urosły już do legendy. A w momencie gdy spróbowałbyś to wyjaśnić to pojawi się tyle samo przeciwników co zwolenników tej teorii ale żaden z nich swoich racji nie będzie przedstawiać na podstawie dowodów tylko na postawie tego co od innego usłyszał lub na podstawie własnych przekonań, chęci lub niechęci do danego serwisu. Dlatego uważam, że nie ma sensu tego wyjaśniać na forum.

Link to comment

Jestem 12 osobą zarejestrowaną w serwisie opencaching. Swoja karierę zaczynałem jednak na GC. Kilkuletnie doświadczenie w obu systemach (zbliżonych do siebie) pozwalają dostrzec mi różnicę pomiędzy nimi, ich wady.

Ale bawię się dobrze, korzystam równolegle z obu.

I tego życzę nowemu koledze.

Link to comment

W kilku innych krajach na świecie też są lokalne serwisy geocache. Każdy ma inny interfejs, nieco inne zasady, formy finansowania, wady i zalety (będące z reguły kwestią gustu). Zasadniczą jednak różnicą jest to, że geocaching.com jest serwisem globalnym, międzynarodowym, co ma kluczowe znaczenie w przypadku wyjazdów zagranicznych, promocji naszych miejscówek wśród obcokrajowców i mobilności przedmiotów podróżnych. Reszta to jak dla mnie kosmetyczne niuanse.

 

Pozdrawiam i życzę jak najwięcej FTFów i jak najmniej DNFów :)

Link to comment

To znaczy że dobrze wybraliśmy ;)

Żeby stawiać taką tezę, to proponuję poużywać jakiś czas obydwu serwisów. Tym bardziej , że znaczna część polskich skrzynek na GC jest również zarejestrowana na OC. Sprawa jest wielowymiarowa i w zależności od to czy szukamy czy chowamy, jak i gdzie, to w każdym z nich można znaleźć ograniczenia.

Na pewno są pewne prawidłowości - coś jak w przypadku użytkowników Windows/Linux'a :

im bardziej ktoś traktuje zabawę czysto konsumencko( płacę i wymagam, nie wnikam w szczegóły techniczne, ma działać zawsze i wszędzie ) tym więcej plusów przyzna GC, a im bardziej traktuje to jako sposób na próbowanie nowych/własnych pomysłów, bez odgórnych ograniczeń i ponoszenia kosztów, tym więcej plusów przyzna OC.

Edited by miklobit
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...