Jump to content

Geocaching i alarmy bombowe


Spider

Recommended Posts

Mam nadzieję, że to nie był pojemnik od skrytki:

Ewakuacja 450 osób z okolic placu Grunwaldzkiego

Bomba na rondzie Reagana? Ewakuowano 450 osób!

 

A tak przy okazji, warto zastanowić się, czy własne miejskie skrytki mogą wywołać alarm bombowy i jeżeli mogą, to tak je zmodyfikować by tego uniknąć.

 

Ja np. w mieście postanowiłem umieszczać tylko przeźroczyste pojemniki (nie maluję ich już czarnym sprayem), na ogół nie umieszczam już dużych pojemników oraz staram się unikać strategicznych konstrukcji i obiektów (mosty, wiadukty, dworce itp).

Edited by SpiderPL
Link to comment

Może jakaś nowa jeszcze nieopublikowana ;) Niedaleko na Moście Grunwaldzkim była i z tego co wiem to cześć pojemników tam dalej jest (były trzy) - w sumie była to fajna skrytka, ale właśnie z tego względu dobrze że jej już nie ma...

 

EDIT: na tym zdjęciu widać to pudełko: http://d.polskatimes.pl/k/r/4/6d/55/4e4b772c0b3cc_p.jpg

Edited by SpiderPL
Link to comment

Kiedy próbowałem po raz pierwszy założyć skrzynkę przy synagodze Nożyków w Warszawie, zostałem zatrzymany przez Policję pod zarzutem zniszczenia elewacji Synagogi. Wtedy też Panowie Policjanci BARDZO skrzywili się na moją opowieść o GC ze względu na to, że osobiście obstawiali akcję ewakuacyjną po znalezieniu tajemniczego pojemnika przy alejach Ujazdowskich (skrzynka z OC).

Wszystkie moje skrzynki planuję dokładnie oznaczyć i opisać z zewnątrz, ale mimo wszystko:

1. Nikt nie musi podejść nawet i przeczytać, zobaczy pojemnik i wezwie Policję i będzie zadyma.

2. Ludzie, którzy naprawdę chcieliby zrobić coś głupiego też mogą wpaść na pomysł opisania idąc za przykładami skrzynek.

Nie jestem zwolennikiem podtrzymywania poczucia zagrożenia, ale tematu nie można zignorować.

Link to comment

Swoją drogą nie wierzę, że ktoś by wzywał policję do keszy wielkości kinder niespodzianki. Nie można więc przesadzać z ich rozmiarem.

 

Co do elewacji raz tylko umieściłem kesza w czyimś murze. Po roku oczywiście właściciel go namierzył i trzeba mu było wytłumaczyć o co chodzi. Od tego momentu kładę albo mikrusy po ławkami itd albo "leśne" kesze.

To w Warszawie spotkałem się po raz pierwszy z praktyką keszy "podparapetowych" przy okazji kesza przy meczecie i byłem bardzo zdziwiony, bo to naprawdę może komuś napędzić stracha...

 

Co ciekawe w centrum Paryża prawie nie ma keszy. Z dwóch powodów: bo wszędzie chodzą mundurowi z karabinami oraz nieprzebranemu tłumowi kaszerów jakie je znajdują. Praktycznie zostały tylko trudne enigmy, które zapewniają 30 znalezień na rok.

Edited by runfixe
Link to comment

Głośna była sprawa skrzynki na moście kolejowym w Berlinie (bodaj jesień 2009) - ewakuowano tysiące osób a policja nawiązała bezpośredni kontakt z GS. Myślę, że dopuszczacze dostali wtedy dodatkowe instrukcje i jak mogą, to pilnują aby skrzynka fermentu nie siała.

Link to comment

Swoją drogą nie wierzę, że ktoś by wzywał policję do keszy wielkości kinder niespodzianki. Nie można więc przesadzać z ich rozmiarem.

 

 

nie do jajka niespodzianki, ale dokładnie tak było w Alejach Ujazdowskich w Warszawie

nie wiem kto wezwał, ale jako, że to okolice wielu ambasad, kancelarii Premiera itp. to można się spodziewać, że to rejon "podwyższonego ryzyka"

Link to comment

Z drugiej strony w centrum miasta warto umieszczać tylko mikrusy i ja staram się naklejać logo GC na froncie.

 

Swoją drogą nie wierzę, że ktoś by wzywał policję do keszy wielkości kinder niespodzianki. Nie można więc przesadzać z ich rozmiarem.

 

Z trzeciej strony nie warto przesadzać w drugą stronę ;-) Skrzynki w centrum miasta o większych rozmiarach to prawdziwy skarb i czasem prawdziwą sztuką jest ukryć coś takiego, a jaką frajdą znaleźć :-) Przynajmniej jest gdzie zostawić/znaleźć TB, a powiem szczerze że mając chwilę czasu w jakimś mieście i jakiś wybór, to wolę zapolować na jakąś większą skrzynkę niż mikrusa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...