Jump to content

Jak zlokalizować najbliższego kesza będąc w podróży?


HighlanderPL

Recommended Posts

Jestem ciekaw czy istnieje jakaś aplikacja (www albo instalowalna na symbianie) która umożliwia wykonanie w trybie on-line zapytania do bazy geokeszy na zasadzie: podaję moje aktualne współrzędne (albo inne wg uznania) - dostaję w odpowiedzi listę najbliższych skrzynek.

 

Coraz częściej podczas podróży po Europie mam ten sam problem - znajduję się w miejscu (miasteczko, pasmo górskie itp) którego wcześniej będąc w Polsce nie planowałem odwiedzać i nie mam ściągniętego gpx'a. Mam nieplanowaną chwilę wolnego czasu i chciałbym się dowiedzieć czy w pobliżu nie ma jakiejś szybkiej tradycyjnej skrytki.

 

Aktualnie przerobiłem już wariant podstawowy - logowanie na geocaching.com, wejście w szukanie skrzynek itd. Niestety strony portalu GC są niesamowicie ciężkie - każda załadowana strona jeszcze bez obrazków i reklam waży prawie 1MB (!!!). Roaming zagraniczny w Unii to 8-10zł per strona), a żeby na stronie wyników szukania zobaczyć jak daleko jest dany kesz trzeba jeszcze włączyć ładowanie obrazków (bo GC wymyśliło że przykładowa tabelaryczna informacja o odległości "NW 7.3km" musi być obrazkiem). Potem jeszcze trzeba załadować stronę kesza. Mimimum 3 strony + ładowanie obrazków. Sprawdzenie tej informacji kosztuje więc około 40zł.

 

Czy są jakieś alternatywy? Jakaś lekka mobilna wyszukiwarka on-line działająca w trybie tekstowym?

Link to comment

nie wiem jakiej wielkości transfer niesie to ze sobą, ale oficjalna aplikacja groundspeaka na Androida ma opcję "find nearby caches"

działa bez zarzutów, nie mam pojęcia jednak o aplikacjach na Symbiana, trzeba pogooglować

Edited by wantsky
Link to comment

Kiedyś na nokii n73 odpaliłem Locify http://www.locify.com/ Bardzo ciekawy program, wygląda, że można z nim spokojnie szukać keszy on-line i nie tylko keszy. Niestety na mojej starej nokii ciągle się zawieszał i resetował ale kilka keszy chyba udało mi się nanieść na mapę i włączyć "navigate to". Nie oznacza to, że program jest słaby - raczej nokia n73 :) Tutaj na dole podstrony http://www.locify.com/help/services/nearest-caches jest krótki filmik na temat keszowania z tym programem. Na stronce też jest wyszukiwarka współpracujących modeli telefonów.

Link to comment

Operę Mini też mógłbym polecić, używam od dawna w sytuacjach awaryjnych. Strony www, zanim polecą na telefon, są kompresowane na serwerach Opery, dlatego podstrony geocaching.com nie zajmują zwykle więcej niż 70kb :) Używam wersji 6.0.2 i nawet na nokii n73 jest zupełnie stabilna.

Link to comment

Aktualnie przerobiłem już wariant podstawowy - logowanie na geocaching.com, wejście w szukanie skrzynek itd. Niestety strony portalu GC są niesamowicie ciężkie - każda załadowana strona jeszcze bez obrazków i reklam waży prawie 1MB (!!!). Roaming zagraniczny w Unii to 8-10zł per strona), a żeby na stronie wyników szukania zobaczyć jak daleko jest dany kesz trzeba jeszcze włączyć ładowanie obrazków (bo GC wymyśliło że przykładowa tabelaryczna informacja o odległości "NW 7.3km" musi być obrazkiem). Potem jeszcze trzeba załadować stronę kesza. Mimimum 3 strony + ładowanie obrazków. Sprawdzenie tej informacji kosztuje więc około 40zł.

 

Nie wiem jakich krajach piszesz - mialem te problemy w zeszlym roku na Litwie i Lotwie. W tym roku poeksperymentowalem z ich kartami telefonicznymi SIM i okazalo sie ze mozna za na prawde niewielkie pieniadze miec rozsadny dostep do internetu.

Przykladowo - Litwa, 4,5 Lt (czyli ok 5 zl) i moglem siedzie trzy wieczory w sieci (transfer ponad 150 MB). Na Lotwie troche drozej - 3 lvl (czyli ok 17 zl) ale transfer wiekszy i tez na kilka dni starczylo.

Link to comment

Nie wiem jakich krajach piszesz - mialem te problemy w zeszlym roku na Litwie i Lotwie. W tym roku poeksperymentowalem z ich kartami telefonicznymi SIM i okazalo sie ze mozna za na prawde niewielkie pieniadze miec rozsadny dostep do internetu.

Przykladowo - Litwa, 4,5 Lt (czyli ok 5 zl) i moglem siedzie trzy wieczory w sieci (transfer ponad 150 MB). Na Lotwie troche drozej - 3 lvl (czyli ok 17 zl) ale transfer wiekszy i tez na kilka dni starczylo.

 

Byłem ostatnio po kilka dni w Słowenii i Chorwacji, oraz przejazdem przez Austrię i Czechy. Do tych krajów gdzie byłem po kilka dni faktycznie można spróbować z jednorazową kartą SIM.

 

Spider - dzięki za linka do wap.geocaching.com - niezła aplikacja, nie wiedziałem że coś takiego powstało!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...