Jump to content

Zawilosci regulaminu


t_e_d

Recommended Posts

Czy moglbym prosic o wyjasnienie dlaczego ta skrzynka jest niezgodna z regulaminem ?

 

Silesian Reviewer

 

Cache jest niezgodny z regulaminem. Archiwizacja.

 

Myslalem nad zalozeniem podobnej w Bialymstoku ale teraz mam watpliwosci.

 

Chodziło pewnie o "Wspólrzedne na tyle, na ile moglem staraja sie wskazywac miejsce ukrycia skrzynki." + tekst o pomocy mugola :). Pisałem kiedys do reviewiera i odp. była taka, że w przypadku sklepowych skrzynek:

 

1. nie może być wymagana interakcja z właścicielem/pracownikiem

2. współrzędne muszą być dokładne a nie wskazywać np wejście do sklepu. Jeśli skrzynka jest gdzieś wewnątrz budynku, teoretycznie nie możesz ustalić jej dokładnych współrzędnych, więc nie jest zgodna z regulaminem.

 

podobnie było z tą skrzynką : http://coord.info/GC279PE

Edited by Mosznir
Link to comment

1. nie może być wymagana interakcja z właścicielem/pracownikiem

2. współrzędne muszą być dokładne a nie wskazywać np wejście do sklepu. Jeśli skrzynka jest gdzieś wewnątrz budynku, teoretycznie nie możesz ustalić jej dokładnych współrzędnych, więc nie jest zgodna z regulaminem.

 

 

No to dziwna sprawa.

W Czechach kilka takich skrzynek znalazlem - np ta: http://coord.info/GC1BR8V

Link to comment

No to, że kesz istnieje nie znaczy, że jest zgodny z regulaminem ;).

 

Z tego co zauważyłem kiedyś był większy luz jeśli chodzi o reviewierów, np w Niemczech spotkałem się z kilkoma owncache opublikowanymi jako puzzle, ale rok temu ktoś zrobił z nimi porządek. Bywają niezgodności z regulaminem dotyczące odległości między keszami i t p. Do czasu aż ktoś tego nie zgłosi reviewierzy raczej nie są aktywni w tym temacie. :)

Link to comment

Jako wlasciciel podobnego kesza moge powiedziec dwie rzeczy.

Po pierwsze przed jego publikacja najlepiej skonsultowac sie z Reviewerem, ktory udzieli instrukcji, jak taki kesz powinien byc opisany, by nie naruszal regulaminu. Czesto chodzi o drobiazgi oczywiste dla nas, ale niekoniecznie oczywiste dla wlascicieli sklepu/kawiarni/etc.

 

Po drugie, turysci bawiacy sie travel bugami i geocoinami cenia takie kasze ze wzgledu na bezpieczenstwo zostawianych tam przedmiotow, choc pewnie jak my wszyscy zdaja sobie sprawe z niklego zwiazku takich skrytek z geocachingiem jako takim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...