Jump to content

Event nad polskim morzem w sierpniu


Mosznir

Recommended Posts

Wspólnie z Soolashem chcielibyśmy zrobić event ale aby uniknąc sytuacji ;), że pojawimy się tam sami zakładam ten temat :)

 

Pod uwagę branę są dwa miasta Dziwnów i Kołobrzeg ze wskazaniem na to pierwsze. Kołobrzeg jest jednak nieco lepiej skomunikowany z resztą kraju i jeśli ktoś zgłosiłby chęć dojechania będzie Kołobrzeg. ;)

 

Termin to, któryś z weekendów sierpnia i to od ewnetualnych chętnych zależy który termin będzie ostateczny ;).

 

Narazie poza mną i Soolashem zainteresowanie eventem wyraził Highlander + Trolandia więc póki co będzie nas całe 6 osób ;) liczę, że może jeszcze komuś z 3miasta będzie się chciało do nas pofatygować.

 

Forma eventu zależy także od ilości zainteresowanych poki co w grę wchodzi standardzik czyli spotkanie przy piwie :)

 

Na wszelkie propozycje jesteśmy otwarci :)

 

EDIT:

 

Potencjalne terminy: 6 (lub 6-7), 20 (lub 20-21) i 27 (lub 27-28) sierpnia.

 

Ankieta dotycząca terminów

Edited by Mosznir
Link to comment

 

Pod uwagę branę są dwa miasta Dziwnów i Kołobrzeg ze wskazaniem na to pierwsze. Kołobrzeg jest jednak nieco lepiej skomunikowany z resztą kraju i jeśli ktoś zgłosiłby chęć dojechania będzie Kołobrzeg. ;)

 

Na wszelkie propozycje jesteśmy otwarci :)

 

Fajnie było przecztać, że Dziwnów to miasto :-). Prawa miejskie, to prawda, posiada (od całkiem niedawna)...ale... I tak jest pięknie.

Jak Mosznir wspomniał forma zależeć będzie od ilości potencjalnych uczestników. Pierwotnie planowałem kameralny evencik jednodniowy. Jeśli byłoby nas więcej, pomyślimy o dwudniowym w oparciu o np. jakieś pole namiotowe.

Serce moje przemawia za Dziwnowem, rozum jednak podpowiada Kołobrzeg - ze względu na ilość skrytek.

Prośba, jeśli możecie dajcie znać do końca czerwca na forum, mailowo lub osobiście czy chcielibyście zaszczycić nas swoją obecnością nad polskim morzem. Jedno jest pewne - plaże tu i tu są doskonałe.

Potencjalne terminy: 6 (lub 6-7), 20 (lub 20-21) i 27 (lub 27-28) sierpnia.

Edited by soolash
Link to comment

To ja od razu informuję że z Trolandią pasuje nam - z podanych terminów - tylko 20-21 sierpnia. I zdecydowanie Kołobrzeg, tam jest też większa szansa na gości z zagranicy (jeśli na chwilę wyjdą ze swoich hotelowych SPA ;)

 

27-28 jest pomorski event innego serwisu keszingowego w Swornegaciach, co odciągnie dużą część aktywnych eventowo keszerów z Pomorza.

Link to comment

Nie jest aż tak źle...wsiadasz w pierwszy lepszy pindolino (czy jakoś tak) i w 3 godziny jesteś na plaży! <_<

 

Tia... Opcja TLK z kuszetką 13 h jazdy, opcja bezkuszetkowa TLK, w wagonie bezprzedziałowym - 9 h jazdy.

Na Ex albo IC mnie nie stać...

Link to comment

Po dzisiejszej rozmowie z dziwnowskim autochtonem szala przechyliła się na korzyść Dziwnowa. Wiem, że nie wszyscy mogą być z tego powodu zadowoleni, ale jako gospodarz czułbym się tam dużo pewniej niż w Kołobrzegu (możliwości organizacyjne jednak trochę lepsze). Oczywiście ostateczne miejsce określimy do końca czerwca (a może wcześniej). Możliwy też mały CITO event... Piszcie, co sądzicie o tym...

Edited by soolash
Link to comment

Dzisiaj otrzymałem informację, że z dużym prawdopodobieństem możemy się spodziewać wizyty niemieckich keszerów z Uznamu. Nie uwierzycie, ale jeszcze starsi ode mnie (wiekiem, bo duchem to młokosy). W ten oto sposób mamy szansę na międzynarodowy event :-).

Link to comment

Przygotowania do spotkania rozpoczęte. Draft informacji o evencie podlega ciągłym przekształceniom. Najprawdopodobniej zamieścimy go 1 lipca. Być może, oprócz Mosznira i moim skrytek, przybędzie też jakaś niemiecka :-). Koledzy z Uznamu są chętni do posadzenia czegoś, ale jak wyjdzie, życie pokaże.

Link to comment

Wstepnie zapowiadam ze bede. Pasuje mi termin, miejscowka jest mi obojetna, byle sie dalo znalezc kilka pudelek.

Będzie nam miło. Zapewniam, że plaże w Dziwnowie są piękne. Postaramy się by w promieniu 3-4 km od miejsca spotkania było można poszukać ok. 15-20 skrytek.

Link to comment

Nam odległość nie straszna i oczywiście jak nic nieprzewidzianego się nie stanie to będziemy.

O tym mogłem się już przekonać osobiście. A do mojej rodzinnej wioski zapraszam szczególnie ciepło :-).

 

A na uczestnictwie zależy nam tym bardziej, gdyż w końcu musimy przekazać komuś (organizatorowi?) pewnego travelbuga który zalega nam w szafie ;)

Fakt, już prawie zapomniałem, co dźwigałeś we Wrocławiu :-). Jest jednak szansa, że na II Trójmiejskim evencie znajdzie się jakiś amator mocnych wrażeń... Jeśli nie, to do Dziwnowa będę musiał podczepić jakąś przyczepkę.

Link to comment

Cały czas się biję z myślami, czy się nie wyrwać na weekend nad morze.

 

Tak więc mam pytania. Jak się tam najlepiej dostać z Warszawy nie posiadając auta ? Pociągiem do Szczecina i jak dalej ?

 

Nocleg - da się 'spontanicznie' w sezonie jakąś kwaterę za niedorgie pieniądze znaleźć bez większych problemów ? Namiotu nie będzie mi się chciało dzwigać.

Link to comment

Cały czas się biję z myślami, czy się nie wyrwać na weekend nad morze.

 

Tak więc mam pytania. Jak się tam najlepiej dostać z Warszawy nie posiadając auta ? Pociągiem do Szczecina i jak dalej ?

 

Nocleg - da się 'spontanicznie' w sezonie jakąś kwaterę za niedorgie pieniądze znaleźć bez większych problemów ? Namiotu nie będzie mi się chciało dzwigać.

 

Jeśli pociągiem, to najlepiej wysiąść w Szczecinie Dąbiu. Potem busem do samego Dziwnowa. I tu uwaga - w sezonie może być problem z załapaniem się na niego, więc pewności nie ma, że szybko się uda. Można też użyć busów EMILBUS (możliwość zakupu biletu on-line) i dotrzeć do Międzyzdrojów potem busem lub pekaesem 25 km do Dziwnowa. Możliwa też trasa do Kamienia Pom. potem nach Dziwnów.

Myślę,że Mosznir będzie miał to wszystko lepiej obcykane niż ja. W końcu on jest ze Szczecina, ja się w Szczecinie tylko urodziłem - i to 100 lat temu!

Z Waszawy radziłbym Ci jednak wybrać POLSKIBUS nową firmę przewozową, która oferuje połączenia do Szczecina za grosze (dopiero zaczynają działalność, więc jest duża pula biletów za małe pieniądze) - w tej chwili za 10 PLN dojedziesz Warszawa-Szczecin-Warszawa. I to nie jest bajka!!! Brać, nie zastanawiać się. W piątek testuję tą linię na trasie Gdańsk-Warszawa-Gdańsk. Zobaczymy ile to warte :-). Dam znać.

Jeśli chodzi o kwatery w Dziwnowie i okolicy, to jest ich dużo. Gorzej ze spontanem, bo wszystko zależy od pogody. W sezonie Dziwnów jest wręcz oblężony "stonką ziemniaczaną" (przyjezdni) a dodatkowo w weekend przyjeżdża tu połowa Szczecina :-). Może być trudno, ale nie musi... Niestety niewiele mogę w tym względzie pomóc, bo na miejscu będę pewnie tydzień przed eventem a do Dziwnowa mam równe 300 km :-(.

Możliwa będzie też prawdopodobnie opcja trójmiejska (jakby nie patrzeć bliżej stolycy), bo widzę jakieś symptomy na spotkanie w lipcu (może). Tyle, że 3Miasto nie ma dostępu do morza :-) a Dziwnów owszem :-).

Wybór należy do Ciebie i tylko do Ciebie. Zapewne historii tych ziem nie potafiłbym Ci tak dobrze przybliżyć jak Ty mi historii Kabat, ale zawsze mogę spróbować.

Link to comment

Co do Polskiego Busa to jedzie on 11 h, ale można wyjechać w piątek w nocy i być rano w Szczecinie. Powrót o 20 ze Szczecina i rano jesteś w Wawie, jakbyś bukował w tej chwili to w obie strony wychodzi 10 zł. Co do dojazdu do samego Dziwnowa oto linki:

 

http://www.mikrobusy.szczecin.pl/benkobus.htm

 

http://www.mikrobusy.szczecin.pl/ksk.htm

Nie korzystałem :) więc nie mogę nic polecić.

 

My na event pewnie też ruszamy busem ;).

 

Niestety z noclegami nie jestem w stanie pomóc, ale ciężko będzie znaleźć coś na jedną noc w rozsądnej cenie.

EDIT:

Kurde nie przelogowałem się to pisałem ja Mosznir :>

Edited by barbapapaa
Link to comment

Specjalnie dla osób z południa wybierających się na Event utworzono nowe połączenie lotnicze Wrocław <-> Heringsdorf (koło Świnoujścia) :) Bilety od 169 zł (jeszcze są w tej cenie). Niestety samolot lata tylko w niedziele więc w grę wchodzi tylko powrót z Eventu. Wylot z Heringsdorf o 16:40, we Wrocławiu o 17:50. Samolot to Jetstream 32 lub ATR 42 (ten pierwszy trochę mały jest i głośny, ten drugi niewiele większy ale nie hałasuje aż tak). Leciałem kiedyś JetAir'em z Gdańska do Krakowa i jest OK, jest to normalna linia, w cenie biletu bagaż rejestrowany + duża ilość bagażu podręcznego (miałem wtedy mały plecak, torbę z laptopem i dużą torbę fotograficzną).

 

Więcej info:

http://www.jetair.pl/newslist.jsp?menuId=27&docId=644

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,9969343,Z_Wroclawia_do_Swinoujscia_i_dodatkowo_do_Warszawy.html

Edited by SpiderPL
Link to comment

Spider, to wszystko brzmi zachęcająco. Chciałbym jednak tym, którzy na to by się zdecydowali, uświadomić, że trasę Dziwnów - Heringsdorf, tj. jakieś 50-60 km (zaledwie) można pokonać nawet w 3-5 godzin. Wyspa Uznam, na której znajduje się lotnisko, nie ma połączenia mostowego z wyspą Wolin. Ruch odbywa się przez przeprawy promowe w centrum Świnoujścia (promy Bielik) oraz na południe od miasta (promy Karsibór - większe). Latem czasami dochodzi tam do dantejskich scen z oczekiwaniem w kolejce do promu - nawet 3-4 godziny. Wszystko oczywiście zależy od pory dnia, pogody i turystów.

Tu znajdziecie kamerki z przeprawami świnoujskimi - Dwie przeprawy po obu stronach Świny.

Miejcie tego świadomość, by nie spóźnić się na samolot... Zawsze można jednak wybrać się z dużym zapasem czasowym a przy sprzyjających warunkach wyhaczyć parę keszy, których w tych pięknych okolicach jest sporo :-).

Edited by soolash
Link to comment

No tak, ja nie pomyślałem, że potencjalni "latacze" nie będą podróżować samochodem :-). O ja głupia c...a!

Ze Świnoujścia do Heringsdorfu kursują autobusy miejskie Ostseebus na zmianę z Linią Europejską. Nie wiem jednak co jeździ na lotnisko, bo to kilka kilomerów na południe od Heringsdorfu. Ale dla prawdziwego keszera kilka km to przecież betka...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...