Jump to content

Jestem nowy, podstawowe pytania.


Grubson

Recommended Posts

Cześć Wam.

W piątek w nocy usłyszałem o geocachingu :) Zaciekawiło mnie to, więc mam kilka podstawowych pytan.

1. Jaki odbiornik GPS kupic? Taki samochodwy?

2. Jak powinien wyglądać kesz.

3. O co chodzi z różnymi symbolami keszy. Jeśli chodzi o to czy kesz zwykły, wirtualny itp to proszę o wypisanie wszystkich typów i ich opisanie.

Na razie to wszystko. Jak sobie jeszcze coś przypomnę to napiszę :)

Proszę o szybką odpowiedź :P

Link to comment

Cześć Wam.

W piątek w nocy usłyszałem o geocachingu :) Zaciekawiło mnie to, więc mam kilka podstawowych pytan.

1. Jaki odbiornik GPS kupic? Taki samochodwy?

 

Jeśli cię nie stać na zakup profesjonalnego turystycznego odbiornika, to lepiej dokup sobie moduł gps na bluetooth do komórki, albo telefon z porządną nawigacją. Doinstaluj sobie aplikację trekbuddy i poszukaj zestawów map do aplikacji.

Z samochodówką za dużo problemów jest przy jej 'uzdatnianiu' do zabawy a później z zapewnieniem dodatkowego źródła zasilania w terenie - w pełni naładowany np. lark frebird 43.1 starcza na jakieś 3-4 godziny używania. I to pod warunkiem, że nie jest zimno.

(sam się z tymi problemami borykam )

2. Jak powinien wyglądać kesz.

Nie ma określonej definicji - ważne aby pojemnik był w miarę trały.

 

3. O co chodzi z różnymi symbolami keszy. Jeśli chodzi o to czy kesz zwykły, wirtualny itp to proszę o wypisanie wszystkich typów i ich opisanie.

Na razie to wszystko. Jak sobie jeszcze coś przypomnę to napiszę :)

Proszę o szybką odpowiedź :P

 

Poczytaj

Edited by ru.beus
Link to comment

Czytać i wykazać własną inicjatywę...

Jak zadasz konkretne pytanie, dotyczące problemu każdy chętnie odpowie.

Ciekaw jestem czy przeczytasz odpowiedzi i czy się zastosujesz?

Pozdrawiam. Wytrwałości, zaangażowania i frajdy z keszowania :)

Link to comment

Witam serdecznie.

 

ja też "nowy".

 

Pomysł bardzo mi się spodobał - a jeszcze bardziej jego odmiana Wherigo - pomysł na "grę komputerową" niekoniecznie na komputerze i w "realu" jest świetną sprawą.

 

Faq obejrzałem, ale nie znalazłem odpowiedzi - więc moje pytanie.

 

W jaki sposób "system" poznaje, że odnaleźliśmy cache i wypełniliśmy zadanie. Jest to sprawa naszego zadeklarowania w odpowiednim miejscu, czy jest inny sposób weryfikacji znalezienia kesza? (przesłanie pliku, zdjęcia czy nie wiem czego)

 

dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

 

MM

Link to comment

Witam serdecznie.

 

ja też "nowy".

 

Pomysł bardzo mi się spodobał - a jeszcze bardziej jego odmiana Wherigo - pomysł na "grę komputerową" niekoniecznie na komputerze i w "realu" jest świetną sprawą.

 

Faq obejrzałem, ale nie znalazłem odpowiedzi - więc moje pytanie.

 

W jaki sposób "system" poznaje, że odnaleźliśmy cache i wypełniliśmy zadanie. Jest to sprawa naszego zadeklarowania w odpowiednim miejscu, czy jest inny sposób weryfikacji znalezienia kesza? (przesłanie pliku, zdjęcia czy nie wiem czego)

 

dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

 

MM

 

http://www.geocaching.com/about/logging.aspx

Link to comment

Witam

 

Jestem nowy na GC ale nie nowy w geocachingu mam takie pytania

 

1. Czy da się przenieść hurtem swoje znalezienia z OC.pl ? Mam jakieś 280 znalezień, pewnie połowa keszy jest dwusystemowa i wklikiwanie

tego przy takim niewygodnym interfejsie jest pracochłonne.

 

2. Kto prowadzi gc.pl - dlaczego mam podawać mu moje hasło do gc.com jeśli GS wam nie ufa i nie można przy logowaniu wykorzystać ich bazy?

 

3. Załóżmy że przymknę oczy na brzydotę i niewygodę interfejsu, zakupię sobie konto premium by móc dodawać kesze do ignorowanych.

Co po zakończeniu okresu abonamentu. Czy one wyskoczą z ignorowanych czy tam zostaną ?

 

4. Czy są przewidywane jakieś modyfikacje interfejsu żeby to wyglądało jakoś estetycznie

 

5. Gdzie można znaleźć informację o różnicy konta premium w stosunku do basic nie będące marketingowym bełkotem ?

Edited by u810
Link to comment

1. Hurtem chyba się nie da. Najszybsza metoda jaka przychodzi mi na myśl to otwieranie kolejno w nowych zakładkach 280 skrzynek na koncie OC i patrzenie w informacjach o skrzynce czy jest zarejestrowana na geocaching.com. Potem ctrl+c ctrl+v wpisu i logowanie. Niestety pracochłonne zajęcie to będzie.

 

2. Oddam głos założycielowi.

 

3. Jak zakończy się abonament to raczej wszystko wróci do wersji basic. Pisze "raczej" gdyż jak już ktoś sobie wykupi PM to raczej z nim zostanie ;)

 

4. Modyfikacje interfejsu miały ostatnio miejsce i tu już niewiele się zmieni. Do obsługi GC trzeba się porostu przyzwyczaić i z czasem wszystko zaczyna się podobać - chociaż nie ukrywam że początki były cieżkie. Modyfikacjom podlega natomiast cały czas mapa o której można poczytać w oddzielnym wątku. Tu wszyscy mamy nadzieje że kiedyś będzie lepiej ;)

 

5. http://www.geocaching.com/Gift/benefits.aspx Największy plus dla mnie to powiadomienia o nowych skrzynkach (dla FTF hunterów ;) ) i Pocket Queries czyli .gpx z skrzynami z danej okolicy - idealne na zagraniczne wypady. Dużą ilość pozostałych dodatków można mieć korzystając ze strony geocaching.pl

 

Ode mnie to tyle. Pozdrawiam

Link to comment

Dzięki za odpowiedzi.

 

Jak na tą chwilę potrzeba mi jakoś oznaczyć te istniejące znalezione na OC ( jako znalezione lub ignorowane) i pobrać współrzędne tych "gc only".

 

Punkt 2. nieaktualny. Nie widzę sensu korzystania z gc.pl, tylko niepotrzebnie trzeba się dwa razy logować bo opisy otwierają się już na gc.com

Link to comment

Sens korzystania z GC.PL ujawnia się w momencie gdy ktoś lubi:

1) obejrzeć sobie wcześniej skrzynki na różnych podkładach lokalnych map (np. UMP, OSM, OCM) których nie udostępnia mapa GC.COM.

2) lubi sobie odfiltrować z mapy skrzynki nieaktywne lub wg atrybutów albo wyłączyć personalizację - tego też się nie da zrobić na GC.COM

3) lubi sobie oglądać lokalne statystyki dla Polski lub województw

 

A w sytuacji gdy ktoś nie ma konta premium powyższe zalety się dużo mocniej uwydatniają. Przy czym częste korzystanie z GC bez konta premium jest bardzo niewygodne (brak możliwości masowego pobrania danych do GPX).

Link to comment

Witam

 

Jestem początkującym geocacherem.

 

Mam 2 pytania:

Dużo podróżuję, ciągle jestem gdzie indziej i mam pomysły na nowe skrytki. Co w takiej sytuacji z "nadzorowaniem" skrytki? Czy zostanie ona zaakceptowana jeśli będzie znajdować się np. gdzieś w górach 500km od mojego miejsca pobytu?

 

Czy jak znajdę travelbuga/geocoina to mogę go wziąć i umieścić w swoim nowym założonym cachu? Czy będzie to w porządku?

 

Pozdrawiam

Link to comment

Witam

 

Jestem początkującym geocacherem.

 

Mam 2 pytania:

Dużo podróżuję, ciągle jestem gdzie indziej i mam pomysły na nowe skrytki. Co w takiej sytuacji z "nadzorowaniem" skrytki? Czy zostanie ona zaakceptowana jeśli będzie znajdować się np. gdzieś w górach 500km od mojego miejsca pobytu?

 

Czy jak znajdę travelbuga/geocoina to mogę go wziąć i umieścić w swoim nowym założonym cachu? Czy będzie to w porządku?

 

Pozdrawiam

 

Jeśli jest to bardzo daleko od Twojego miejsca zamieszkania i rzadko tam bywasz, to publikacja może nie zostać zaakceptowana. Jeśli masz na miejscu jakiegoś znajomego (nie koniecznie geocachera), to możesz poprosić go o serwis i napisać o tym w informacjach do reviewera.

 

Co do przedmiotów podróżnych - możesz umieścić go w nowo publikowanej skrytce, jednak jeśli masz wątpliwości co do tego, czy zostanie ona opublikowana a nie prędko odwiedzisz to miejsce, to raczej tego unikaj, bo możesz komuś "zamrozić" w ten sposób travelbuga.

Link to comment

Jeśli jest to bardzo daleko od Twojego miejsca zamieszkania i rzadko tam bywasz, to publikacja może nie zostać zaakceptowana.

tak bardzo daleko nie musi byc, wystarczy 150-160km, a nie zostanie zaakceptowana na pewno, jesli nie poda sie "serwis planu".

 

Jeśli masz na miejscu jakiegoś znajomego (nie koniecznie geocachera), to możesz poprosić go o serwis i napisać o tym w informacjach do reviewera.

z informacji, ktore otrzymalem od review-era jakies 2 miesiace temu (i jesli dobrze zapamietalem ;) - ten znajomy musi byc geocacher-em i informacja o nim, jako osobie, ktora ewentualnie bedzie serwisowac skrzynke w zastepstwie, powinna znalezc sie w samym opisie kesza.

 

osobna sprawa, to jeszcze nigdy nie spotkalem sie z taka informacja przy jakimkolwiek keszu.

Link to comment

osobna sprawa, to jeszcze nigdy nie spotkalem sie z taka informacja przy jakimkolwiek keszu.

Ja mam taka jedna skrzynke pod opieka - http://coord.info/GC1WD52

widzialem tez w kilku innych tego typu informacje ale namiarow nie pamietam

tak, ale caly czas odnosze wrazenie, ze to pojedyncze takie przypadki i o wiele wiecej jest keszy zalozonych okazyjnie przez przyjezdnych keszerow, niz tych, ktore w podobnych przypadkach scisle stosuja sie to tego zalecenia regulaminowego. (byc moze kesze te zostaly zalozone troche wczesniej, nie wnikam, to moj odbior sytuacji obecnej)

 

Hmm, w moim przypadku wystarczylo zapewnienie, że rodzice skrzynek przypilnują, i że ja raz/dwa razy do roku jestem na miejscu.

tak, rodzinne miasto jest wyjatkiem od reguly :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...