Jump to content

ΚΥΠΡΟΣ-ΚΥΠΡΙΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ


Recommended Posts

Γία σας παιδία,

Με αύτο το topic θα ήθελα να κάνουν post έδω Κύπριοι παίκτες και ομάδες που τουλάχιστον θα δουν αύτο το topic και να βάλουν(όσοι θα κάνουν post) και αλλους Κύπριους παίκτες που γνωρίζουν

ετσι ώστε να δούμε ένα περίπου πόσοι ασχολούνται στην Κύπρο, γιατι ως γνωστό εδω το geocaching παίζεται απο περισσοτερους σε αντιθεση με την Ελλάδα και καθημερινά υπάρχουν δεκάδες logs και κάθε 1-3 μέρες μπαίνουν 3-4 νέα caches! Σήμερα που γράφω αυτο το topic η Κύπρος εχει 574 cache, δηλαδή τα μισα τις Ελλάδας.

Link to comment

Καλησπέρα και από εμένα,

Είστε όλοι ευπρόσδεκτοι. Ελπίζω με την συμμετοχή σας να γνωρίσουμε και νέους φίλους. Στην Ελλάδα πράγματι είμαστε λίγοι οι Έλληνες που ασχολούμαστε με το Geocaching αλλά υπάρχουν πολλοί ξένοι που είτε μένουν μόνιμα στην Ελλάδα είτε έρχονται για τουρισμό και υπάρχει αρκετή δραστηριότητα.

Θα πρέπει επίσης να πούμε ότι είναι πολλοί περισσότεροι oi Ελληνες που ασχολούνται με το Geocaching από αυτούς που για διάφορους λόγους δεν συμμετέχουν στο forum.

Εύχομαι σε όλους καλό καλοκαίρι και καλές εξερευνήσεις.

YiannisP

Link to comment

Γία σας παιδία,

Με αύτο το topic θα ήθελα να κάνουν post έδω Κύπριοι παίκτες και ομάδες που τουλάχιστον θα δουν αύτο το topic και να βάλουν(όσοι θα κάνουν post) και αλλους Κύπριους παίκτες που γνωρίζουν

ετσι ώστε να δούμε ένα περίπου πόσοι ασχολούνται στην Κύπρο, γιατι ως γνωστό εδω το geocaching παίζεται απο περισσοτερους σε αντιθεση με την Ελλάδα και καθημερινά υπάρχουν δεκάδες logs και κάθε 1-3 μέρες μπαίνουν 3-4 νέα caches! Σήμερα που γράφω αυτο το topic η Κύπρος εχει 574 cache, δηλαδή τα μισα τις Ελλάδας.

 

 

Καλησπέρα κι από μενα,

 

το όνομα μου είναι Κωνσταντίνος, κύπριος κι εγώ, και ασχολούμαι με το Geocaching δύο και κάτι χρόνια τώρα. Έχω περάσει πρόσφατα το φράγμα των 100 finds κι ήδη έχω αρχίσει με τη σειρά μου να τοποθετώ κάποια caches σε μέρη τα οποία νομίζω ότι αξίζει να επισκεφτείς.

 

Υπάρχει μια ενεργή κοινότητα από Geocachers οι οποίοι μένουν μόνιμα στη Κύπρο, οι περισσότεροι με καταγωγή απ το Ενωμένο-Βασίλειο. Γίνονται και κάποιες συναντήσεις, ελπίζω να σας δω σε κάποια στο μέλλον. ;)

 

Ps. Έρχομαι Ελλάδα σε 2 μέρες και ίσως αν βρω τον χρόνο για το αγαπημένο μας παιχνίδι, να τοποθετήσω κάποια caches. . Υπάρχει κάποιος Έλληνας Geocacher ο οποίος μπορεί να μπει σαν εγγυητής ότι θα φροντίσει τα caches σε περίπτωση που χρειάζονται φροντίδα?. . Θα είμαι στην περιοχή της Αρκαδίας. .

Edited by constantino5
Link to comment

Γειά σου Κωνσταντίνε,

Εάν θέλεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις το όνομά μου για την συντήρηση των caches. Μένω μόνιμα στην Αθήνα, αλλά έχω την σειρά 6000 years of Hellenic History στην περιοχή της Αργολίδας και επισκέπτομαι την περιοχή αρκετά συχνά. Εάν πάλι δεν μπορέσω να συντηρήσω κάποιο από τα caches σου, το πολύ πολύ να το κάνεις archive.

Καλό Πάσχα.

Link to comment

Γειά σου Κωνσταντίνε,

Εάν θέλεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις το όνομά μου για την συντήρηση των caches. Μένω μόνιμα στην Αθήνα, αλλά έχω την σειρά 6000 years of Hellenic History στην περιοχή της Αργολίδας και επισκέπτομαι την περιοχή αρκετά συχνά. Εάν πάλι δεν μπορέσω να συντηρήσω κάποιο από τα caches σου, το πολύ πολύ να το κάνεις archive.

Καλό Πάσχα.

 

Σ' ευχαριστώ φίλε μου,

Έτσι θα το κάνουμε. . ;) Ελλάδα έρχομαι τουλάχιστο μια φορά το χρόνο, θα ρίχνω κι εγώ καμιά ματιά αν είναι εκεί. .

 

Καλό Πάσχα και σε σένα. . Καλή Ανάσταση να χουμε. .

Link to comment

Re pedia eime kenourgios sto pexnidi ke tha ithela tin voithiasas, an mbori kapios as me pari ena tilephono.

 

+357 99441420

 

Larnaca Cyprus

 

Θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν και μέσα από το forum οι συνάδελφοι από Ελλάδα. Γράψε τι θα ήθελες ???

Link to comment

Re pedia eime kenourgios sto pexnidi ke tha ithela tin voithiasas, an mbori kapios as me pari ena tilephono.

 

+357 99441420

 

Larnaca Cyprus

 

Θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν και μέσα από το forum οι συνάδελφοι από Ελλάδα. Γράψε τι θα ήθελες ???

 

Thanks

Link to comment

Υπαρχει το basicGPS που χρησιμοποιω και γω στο PDA (με win 5 ,οποτε μαλλον τρεχει και σε win 6.5 )και ειναι δωρεαν στο site της Groundspeak στο :

http://www.geocaching.com/software/default.aspx

Τωρα που δοκιμασα να μπω στο site της εφαρμογης :

www.basicgps.co.uk.

δεν τα καταφερα αλλα πιθανα να ειναι προσωρινο προβλημα .Αν συνεχισει ,στειλε μου e-mail να δουμε τι μπορει να γινει :)

Link to comment

Μπορώ να βάλω τον Νταλάρα σε μια κρύπτη στην Κύπρο?

Αν μιλας για τον Charles H. Dallara του ΔΝΤ ,Θα γινεις και εθνικος ευεργετης. Μπορεις (μαλλον επιβαλεται !) να το κανεις Γριφο-κρυπτη με Terain 12/Difficulty 7 και να δωσεις λαθος συντεταγμενες για να μην τον βρει κανενας .

Θα εισαι μαζι με τον Ζαππα και τον Αβερωφ, το δε αγαλμα σου θα το κανουμε Earthcache να σε βλεπουν ολος ο κοσμος! :rolleyes:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...