Jump to content

Help in creating a multiple puzzle mega cache


r10n

Recommended Posts

Ακριβοι μου φιλοι, ακριβως οπως και οι ΜΟΜ θα γινει. Θα πρεπει οταν θα λυνεις καθε κρυπτη απο τις 12, να παιρνεις απο τα checker που θα εχει η 13 (για καθε μια διαφορετικο) δυο αριθμους, που οταν στο τελος προσθαφαιρεθουν θα σου δινουν τις τελικες συντεταγμενες της 13!

Ειναι δουλεια, αλλα αξιζει τον κοπο. Αυτο που παιζει ρολο ειναι να βρουμε μια προσβασιμη θεση για την κρυπτη 13, καπου στην Αττικη ισως ωστε καποιος να μπορει να την βρει οταν θα ερχεται στην Ελλαδα απο τις δυο κυριες πυλες εισοδου της χωρας.

Για οσους δεν εχουν ακουσει για τις ΜΟΜ υπαρχει σχετικο θεμα στο φορουμ με τιτλο: Puzzle Solvers. Εκει ρωτατε οτι θελετε και θα προσπαθω να απαντησω!

Link to comment

Ζευς : GC2XF68

Αθηνα : GC2Y58Q

Δημητρα : GC39Y1M

Αρης : GC2YJ4C

Αρτεμις : GC3V2WF

Ηφαιστος : GC3X0DT

Ποσειδωνας : GC4DQKJ

Αφροδιτη : GC4NGEX

Ηρα : GC4N6Q7

Απολλων : GC4VXJQ

Ερμης : Ετοιμαζεται...

Μενει μονο η

Εστια : Προστάτιδα της οικογενειακής ευτυχίας.

FINAL : GC4V9JH (Πρεπει να γινουν οι αλλες δυο για να εχω τις συντεταγμενες)

Ειναι κανεις για την θεα Εστια ; Καποια προταση ισως ;

Link to comment

A, Ωραία και η Ήρα της papalia, μπράβο! Σιγά σιγά τα καταφέρνουμε! Και μπράβο και στο Μίμη που φτιάχνει το μέγα puzzle!

Να σκεφτούμε λίγο για την Εστία, να βάλει την κρύπτη και κάποιος άλλος εκτός από εμάς που ήδη βάλαμε. Και μακάρι να πήγαινε και λίγο πιο κοντά προς τον Όλυμπο η κρύπτη, η θεά, λέει, ποτέ δεν έφυγε από κει! Αν,παρολαυτά, δεν γίνει τίποτα σε λίγο καιρό, κάτι θα κάνουμε στα νότια.

Και Μίμη, πρέπει μετά να σκεφτούμε πώς θα το γράψουμε σε όλες τις κρύπτες για την τελική.

Ωραία, μ' αρέσει!

Καλή χρονιά παιδιά! Ευτυχώς υπάρχει και το geocaching να μας φτιάχνει τη διάθεση αυτους τους δύσκολους καιρούς!

Link to comment

c408eb33-88f1-4b36-a4eb-34146df8e263.png

Μεχρι στιγμης αυτο εχω σκεφτει. Καθε ονομα Θεου ειναι link στην αναλογη σελιδα του Certitudes checker, και θα υπαρχει ακομη ενα link για το check της τελικης.

Ουτως ή αλλως στο πανω μερος των κρυπτων μου και αυτων της papalia, και πρεπει να πω οτι ειναι αντιγραφη απο το source code της papalia, υπαρχει ενα χρωματισμενο link που σε οδηγει σε ενα query και βγαζει τις 13 (συνολικα) κρυπτες.

Λιγο στο ονομα ειμαι υπο σκεψην: Να το κανουμε Olympian Gods: Mega puzzle (μηπως ειναι υπερφιαλο ;) )

Μηπως να γινει Olympian Gods: Adventure ή κατι αλλο; Δεν ειναι ιδιαιτερα σημαντικο αλλα θα ηθελα την γνωμη σας.

Link to comment

OK.Είμαστε 0.1 βηματα απο το τέλος. Εχουν μπει και δηλωθει οι δωδεκα, ειναι ετοιμο και το τελικο σταδιο.

οι κρυπτες ειναι:

Heafestus

Hermes

Ares

Apollo

Aphrodite

Zeus

Athena

Demetra

Artemis

Poseidon

Hera

Hestia Αυτη περιμενει εγκριση απο τον erik88.

FINAL Ειναι ετοιμη αλλα πρεπει να δημοσιευτει και η Εστια για να την δωσω για ελεγχο.

*Α! και που 'σαστε μαστορια, αμα δεν βαλατε θεους μην αρχιζετε γιατι την εβαλε αυτος - εκει και τετοια... .

Οποιος ηθελε εβαζε, ελευθερα, οπου μπορουσε και οταν! Νισαφι πια, απο το 2011 ως το 2014 ειναι αρκετο διαστημα για οποιον ειχε διαφορετικη εκτιμηση ή προταση.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...