Jump to content

Jak wznowic TB przy pomocy kopii ?


Mosznir

Recommended Posts

Ahoj ;)

 

Stało się 'podprowadzili' mi TB ;) jakie są praktyki przy puszczaniu kopii ? Wrzucam do byle jakiej skrzynki jako Grabbed ( zakładając ze jakiś tam geocacher przestał się bawić i ciągle ma go w inventory ) ? Czy jest jakiś inny sposób na wznowienie, żeby nie nabijać sobie sztucznie paru tysięcy km podróży ?

Link to comment

Ja własnie tak zrobiłem http://www.geocaching.com/track/details.aspx?id=2481797 , ale wiedziałem, że TB został ukradziony z keszem.

 

Ale miałeś ten luksus, że zaginął blisko Ciebie, a mój utknął w Stanach, gość nie odpisuje na maile ;/ od pól roku. Myślałem, że może da się jakoś przeskoczyć podczas reaktywacji do innego punktu, ale wychodzi chyba na to, że na mapie będzie wyglądało jakby wrócił z USA:)

Link to comment

Mam ten sam problem, gość zabrał TB gdzieś w Kanadzie i od roku nie daje znaku życia. Też będę musiał wznowić w kraju. Zawsze jeszcze można dogadać się z jakimś lokalnym geocacherem i przysłać mu pocztą. Mnie już 2 razy przysyłali TB ludzie, którzy chcieli rozpocząć podróż swoich przedmiotów w Polsce.

Edited by toczygroszek
Link to comment

jakie są praktyki przy puszczaniu kopii ?

 

Chciałem jeszcze zapytać co można zrobić w momencie zaginięcia kopii TB. Czy jest możliwość zakupienia kolejnej plakietki TB i podmiany Tracking Code?

W przypadku zaginięcia GeoCoina pozostaje tylko jego zawieszenie i aktywowanie kolejnego od początku, czy może da się też GeoCoiny reaktywować?

Link to comment

1) Szukasz w necie zdjęcia TB lub skanujesz innego swojego TB

2) Na stronie swojego TB masz numer identyfikacyjny (tracking code) kopiujesz go i wklejasz na zeskanowany obraz w odpowiednie miejsce (przy użyciu programu graficznego)

3) Drukujesz TB

4) Laminujesz i robisz dziurkę na łańcuszek

5) Gotowe :)

 

Ja tak zrobiłem gdy w mojej skrytce "pewien użytkownik" ukradł blaszkę a zostawił maskotkę od TB: http://www.geocaching.com/track/log.aspx?LUID=d5e28f4e-4961-4cf1-91ac-bbff6bdea152

 

Napisałem do właściciela z prośbą o podanie kodu, zrobiłem wydruk i reaktywowałem TB. Efekt jak na zdjęciu:

 

0c997c66-ade3-437a-b001-6801f66adc11.jpg

Edited by SpiderPL
Link to comment

No mi aż tak nie zależy żeby do stanów wysyłać TB ;)

 

RobertM:

 

Co do coinów widziałem albo zalaminowane skany służące tylko do logowania "discover", prawdopodobnie właściciel oryginał ma w domu w klaserze :). Są jeszcze takie blaszki alu chyba, na których ludzie wpisują Tracking Code i to chodzi niby jako geocoiny, też słabo to wygląda.

 

W krakowie widziałem też coś takiego http://www.geocaching.com/track/details.aspx?id=3124226 nie był to metalowy geocoin, tylko badzik ( nie lubię tego słowa ;P taka wpinka okrągła z agrafką z tyłu do przypięcia do ubrania ). Nie wiem czy ten GC był taki od początku czy ktoś zrobił sobie taki i puścił jako kopię.

 

Logicznie rzecz biorąc jeśli zaginie coin ;) jeśli jesteś w stanie zdobyć coś niewielkich rozmiarów najlepiej metalowego na czym umieścisz Tracking Code + tekst trackable on geocaching.com to ludzie będą to przenosić. Tylko jeśli to będzie coś bardzo prowizorycznego jak niektóre geokrety to szczerze wstydziłbym się to wrzucać do keszy ;P.

 

W sumie jeśli jesteś w stanie znaleźć kogoś w PL kto za opłatą wykona Ci medal, monetę, wpinkę etc. np z twoim nickiem i Tracking code spisanym z kupionego przez Ciebie wcześniej innego coina ;) to możesz mieć swojego osobistego geocoina, bez potrzeby zamawiania kilkudziesięciu sztuk. :)

 

Może Spider albo toczygroszek wiedzą czy GS jest w stanie sprzedać sam Tracking Code w niehurtowych ilościach ?

Link to comment

Dzięki za propozycje, ale raczej myślałem o mniej prowizorycznych rozwiązaniach. Dla przykładu mam aktywowanego geocoina i po pewnym czasie on ginie. W mieszkaniu mam jeszcze kilka takich samych zapasowych z innym Tracking Code. Na stronie Geocachnig.com zmieniam Tracking Code na ten nowy i umieszczam kolejnego GeoCoina w odpowiedniej skrzynce. Efekt, zmienił się tylko TC i jest nowy taki sam geocoin bez zastępczego wyglądu z pełną historią.

Tak samo można reaktywować TB, gdyby tylko serwis na to pozwalał. Po kradzieży kopii plakietki można do przedmiotu podpiąć kolejną plakietkę z innym TC i zmienić ustawienie w serwisie.

Link to comment

Dzięki za propozycje, ale raczej myślałem o mniej prowizorycznych rozwiązaniach. Dla przykładu mam aktywowanego geocoina i po pewnym czasie on ginie. W mieszkaniu mam jeszcze kilka takich samych zapasowych z innym Tracking Code. Na stronie Geocachnig.com zmieniam Tracking Code na ten nowy i umieszczam kolejnego GeoCoina w odpowiedniej skrzynce. Efekt, zmienił się tylko TC i jest nowy taki sam geocoin bez zastępczego wyglądu z pełną historią.

Tak samo można reaktywować TB, gdyby tylko serwis na to pozwalał. Po kradzieży kopii plakietki można do przedmiotu podpiąć kolejną plakietkę z innym TC i zmienić ustawienie w serwisie.

 

Jakbym miał wydać 50 zł na GC i zapasowego GC to chyba lepiej kupić dwa różne GC ;) Właśnie z tego względu, że reaktywacja 'podróżników' jest w niektórych przypadkach dość problematyczna ;)

Link to comment

No, niestety, o ile w przypadku TB możemy łatwo go zastąpić nowym (czasem identycznym) przedmiotem i użyć kopii albo repliki blaszki, o tyle w przypadku geocoina jego zaginięcie jest bardziej przykre w skutkach. Widywałem wydrukowane i zalaminowane kopie geocoinów, ale to już nie to samo, podróżuje wprawdzie, ale nie cieszy oka. Ale jak to mówią - jest ryzyko, jest zabawa :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...