Jump to content

Wielkość kesza


elales

Recommended Posts

Na liście rozmiarów są dopuszczalne opcje "Other" oraz "Not chosen", przy czym system nie wymusza zaznaczenia wielkości, tzn. pozwala pozostawienie opcji "Not chosen" i takie skrzynki są zarejestrowane w serwisie. Chciałabym się zapytać, w jakich sytuacjach jest to dopuszczalne oraz kiedy stosuje się opcję "Other". Byłabym także wdzięczna za bezpośredni link do informacji na ten temat na stronie GC, bo sama mam trudności, żeby tam to znaleźć.

Link to comment

"Not chosen" - stosuje się dla EartCache, Eventów, CITO, WebCam, Virtual

 

"Other" - To jest tylko moja interpretacja i nie wiem czy jest prawidłowa: other stosuje się jeśli jednoznacznie nie da się określić rozmiaru, np. pojemnikiem jest kamień o średnicy 30 cm ale rozmiar samego "poejmnika" jest zdecydowanie mniejszy.

 

EDIT: Najlepiej chyba pytać o to toczygroszka bo on ma kilka takich skrytek: http://www.geocaching.org.pl/seek.php?country_id=158&cc=5

Edited by SpiderPL
Link to comment

Jeśli chodzi o 'Other' wszystkie tego typu skrzynki jakie spotkałem pokrywają się z opisem Spidera ;). Moi m zdaniem tą opcję powinno się stosować w momencie kiedy uważamy, że zaznaczenie innego rozmiaru, może wprowadzać w błąd szukającego.

 

W większośći chodzi właśnie o wydrązone kamienie, czy luźno leżące pieńki, które z zewnątrz mają rozmiar small, ale mieści się w nich tylko logbook, po ustawieniu small ktoś może być zawiedziony, że nie wciśnie się tam geocoin, mikro też nie pasuje bo skrzynka biorąc pod uwagę wymiary zewnętrzne jest rozmiaru small.

Link to comment
"Other" - To jest tylko moja interpretacja i nie wiem czy jest prawidłowa: other stosuje się jeśli jednoznacznie nie da się określić rozmiaru, np. pojemnikiem jest kamień o średnicy 30 cm ale rozmiar samego "poejmnika" jest zdecydowanie mniejszy.

W takich wypadkach stosowałem się raczej do wielkości samego kesza, a nie do rozmiarów maskowania.

Link to comment
"Other" - To jest tylko moja interpretacja i nie wiem czy jest prawidłowa: other stosuje się jeśli jednoznacznie nie da się określić rozmiaru, np. pojemnikiem jest kamień o średnicy 30 cm ale rozmiar samego "poejmnika" jest zdecydowanie mniejszy.

W takich wypadkach stosowałem się raczej do wielkości samego kesza, a nie do rozmiarów maskowania.

Również jestem za określaniem wielkości pojemnika a nie maskowania. Jak widzę small to rozumiem że np coin się zmieści, jak small oznacza że maskowanie to mały kamyk, może być już ciężko :)

Link to comment
"Other" - To jest tylko moja interpretacja i nie wiem czy jest prawidłowa: other stosuje się jeśli jednoznacznie nie da się określić rozmiaru, np. pojemnikiem jest kamień o średnicy 30 cm ale rozmiar samego "poejmnika" jest zdecydowanie mniejszy.

W takich wypadkach stosowałem się raczej do wielkości samego kesza, a nie do rozmiarów maskowania.

Również jestem za określaniem wielkości pojemnika a nie maskowania. Jak widzę small to rozumiem że np coin się zmieści, jak small oznacza że maskowanie to mały kamyk, może być już ciężko :)

 

Jeśli poczytać objaśnienie rozmiarów pojemników na stronie GC, to wyraźnie z niego wynika, że wielkość uzależniona jest od pojemności (czyli tego co się do niego zmieści).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...