Jump to content

Odległości między keszami


elales

Recommended Posts

Chciałabym zapytać, czy jest jakiś szybki sposób na sprawdzenie, w jakiej odległości od innych keszy jest kesz, który chcę zarejestrować. To znaczy, czy można to jakoś szybko sprawdzić bezpośrednio w serwisie, np. w trakcie tworzenia listingu kesza, bez korzystania z zewnętrznych aplikacji.

Link to comment

161 m jest umowne, jeśli to będzie 150 m i nie będzie to ten sam temat to reviewer raczej puści. Jeśli skrytki będą przedzielone barierą nie do przebycia (np. rzeka, mur, urwisko, autostrada), to pewnie nawet i 100 m przejdzie.

Jeśli jest to znaczna bliskość dwóch skrytek, to albo reviewer przeoczył (za czasów reviewerów z Czech się to zdarzało), albo ktoś podał błędne współrzędne końcowe multaka czy puzzla. Miałem nawet taki przypadek - reviewer odmówił mi publikacji kesza ze względu na rzekomy finał puzzla, który w rzeczywistości był oddalony o spory kawał drogi. Może być też tak, że właściciel kesza po jakichś zmianach przesunął finał multaka/puzzla, a zmiany dodatkowych waypointów chyba nie są raportowane reviewerowi.

A o jakich odległościach i typach skrytek konkretnie mówisz? Oczywiście limity nie dotyczą żadnych wirtualnych keszy.

Link to comment

161 m jest umowne...

 

http://www.geocaching.com/map/default.aspx?lat=51.10490296565866&lng=17.038416266441345&zm=18&mt=m

 

Na powyższym linku we Wrocławiu ;) jedną znalazłem przy drugiej pili piwo więc dałem sobie spokój.

Tak jak piszesz obie są dość stare.

 

W Rostocku final mystery był 30 m od tradycyjnej, ale Twoje wytłumaczenie w tym przypadku też brzmi sensownie ;).

Link to comment

http://www.geocaching.com/map/default.aspx?lat=51.10490296565866&lng=17.038416266441345&zm=18&mt=m

 

Na powyższym linku we Wrocławiu ;) jedną znalazłem przy drugiej pili piwo więc dałem sobie spokój.

Tak jak piszesz obie są dość stare.

 

Z tego co widzę o jedna z nich została w 2007 przesunięta o jakieś 40m, więc pierwotnie odległość była większa, ale i tak w tym terenie to za blisko, zwłaszcza, że obie skrytki w zasadzie chyba dotyczą tego samego obiektu. Moim zdaniem to nieuwaga czeskiego reviewera. Kiedyś w Krakowie inny czeski reviewer puścił skrytkę o ile pamiętam ze 40 m od finału multaka, dopiero gdy autor tej pierwszej di niego napisał, to się zreflektował i cofnął publikację (po raz pierwszy widziałem wtedy w akcji opcję "retracted").

 

Z ciekawości zgłoszę sprawę Silesianowi, sam jestem ciekaw co w takim przypadku zostanie zrobione. Dobrze, że mamy własnego reviewera :)

Link to comment

Szczerze powiedziawszy, to nie widzę większego zastosowania do tego narzędzia. Współrzędne i tak wpisuje się w serwisie dopiero PO umieszczeniu pojemnika w terenie, bo i skąd je mieć wcześniej? Więc co mi z tego, że po przyjściu do domu system pokaże mi, że muszę zakładać buty raz jeszcze i drałować przenosić pojemnik, bo jest za blisko od innego? Nie lepiej zwyczajnie planując umieszczenie kesza w jakimś miejscu, wgrać sobie zawczasu do GPS waypointy skrytek tradycyjnych i rozwiązanych finałów innych typów w okolicy i zwyczajnie na miejscu sprawdzić, czy odległość jest OK?

Edited by toczygroszek
Link to comment

... Nie lepiej zwyczajnie planując umieszczenie kesza w jakimś miejscu, wgrać sobie zawczasu do GPS waypointy skrytek tradycyjnych i rozwiązanych finałów innych typów w okolicy i zwyczajnie na miejscu sprawdzić, czy odległość jest OK?

Wszyscy wiedzą, że więcej wiem o innym systemie dlatego moje pytanie (o ile dobrze zrozumiałem) - czy można sobie wgrać współrzędne finału multaka lub innego typu? Jeśli tak, to jaki jest sens takich skrzynek?

Czy to mają być inne typy, ale jak byś chciał, to są tradycyjne???

Przepraszam za odbieganie od tematu, nie ma sensu nowego wątku tworzyć.

Link to comment
Nie lepiej zwyczajnie planując umieszczenie kesza w jakimś miejscu, wgrać sobie zawczasu do GPS waypointy skrytek tradycyjnych i rozwiązanych finałów innych typów w okolicy i zwyczajnie na miejscu sprawdzić, czy odległość jest OK?

Takie coś to nawet można zrobić nie ruszając z domu. Można wgrać współrzędne skrytek na googlemaps lub do mapsouce'a i tam sobie wszystko pooglądać - tam co prawda chyba nie da się zmierzyć dokładnie, ale pozwoli to przynajmniej zorientować się w sytuacji...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...