Jump to content

Jak znaleźć zdublowany log 'znalezłem'?


Thathanka

Recommended Posts

Poradźcie mi, proszę. Moja córka ma zapisane gdzieś w swoich znalezieniach, że jakiś kesz znalazła dwa razy. To jest błąd, którego nie możemy znaleźć. Może ktoś z Was szukał takiego błędu i zna sposób jak to sprawnie namierzyć kesza z podwójnym znalezieniem. Będziemy wdzięczni za podpowiedź.

Link to comment

Dzisiaj jeszcze raz próbowałam ugryźć temat. Poczytałam na forum trochę i wszystkie rozwiązania zakładają posiadanie gpx'a My Finds i GSAK'a :) I różnią się tylko tym, jakich funkcji tam użyć, żeby znaleźć duplikaty.

 

Ale podrążyłam dalej i znalazłam inny sposób! Oto on:

 

(zakładam posiadanie Excela lub innego podobnego w funkcjonalności programu)

 

Najpierw należy wejść w swój profil prywatny, kliknąć w link Geocaches i potem wybrać logi Found it - http://www.geocaching.com/my/logs.aspx?s=1&lt=2 (jeżeli się nie znajdą duplikaty, to potem powtórzyć dla 'Attended' i 'WebCam Photo Taken'). Następnie zaznaczyć całą listę, skopiować do jakiegoś notatnika i nic nie zmieniając zapisać.

Włączyć Excela, z menu Dane wybrać opcję Importuj dane zewnętrzne. Wybrać stworzony przed chwilą plik tekstowy i zaznaczyć opcje, że jest rozdzielany tabulacją - będzie widać w podglądzie, że się podzieli ładnie na kolumny. Wczytać. Potem zaznaczyć, żeby posortował alfabetycznie po kolumnie z nazwą i przeglądnąć, gdzie się po sobie taka sama nazwa powtórzy. Nie jest to może idealne rozwiązanie, ale przynajmniej nie zakłada przeglądania setek skrytek i logów ;)

 

Mam nadzieję, że się komuś przyda. Powodzenia.

Link to comment

Dzisiaj jeszcze raz próbowałam ugryźć temat. Poczytałam na forum trochę i wszystkie rozwiązania zakładają posiadanie gpx'a My Finds i GSAK'a :) I różnią się tylko tym, jakich funkcji tam użyć, żeby znaleźć duplikaty.

 

Ale podrążyłam dalej i znalazłam inny sposób! Oto on:

 

(zakładam posiadanie Excela lub innego podobnego w funkcjonalności programu)

 

Najpierw należy wejść w swój profil prywatny, kliknąć w link Geocaches i potem wybrać logi Found it - http://www.geocaching.com/my/logs.aspx?s=1&lt=2 (jeżeli się nie znajdą duplikaty, to potem powtórzyć dla 'Attended' i 'WebCam Photo Taken'). Następnie zaznaczyć całą listę, skopiować do jakiegoś notatnika i nic nie zmieniając zapisać.

Włączyć Excela, z menu Dane wybrać opcję Importuj dane zewnętrzne. Wybrać stworzony przed chwilą plik tekstowy i zaznaczyć opcje, że jest rozdzielany tabulacją - będzie widać w podglądzie, że się podzieli ładnie na kolumny. Wczytać. Potem zaznaczyć, żeby posortował alfabetycznie po kolumnie z nazwą i przeglądnąć, gdzie się po sobie taka sama nazwa powtórzy. Nie jest to może idealne rozwiązanie, ale przynajmniej nie zakłada przeglądania setek skrytek i logów ;)

 

Mam nadzieję, że się komuś przyda. Powodzenia.

 

Przydało się, dzięki.

Link to comment

Witam.

 

Podczepiam się do tego tematu, bo wydaje mi się, że nie ma potrzeby zakładania nowego, jeśli moderator uzna inaczej, proszę o wydzielenie mojej wypowiedzi.

 

Zauważyłem pewną rozbieżność w statystykach na Geocaching.pl i Geocaching.com i chciałbym ustalić z czego to wynika ?

Załączam screeny, jeden (w tym wypadku dwa) obraz, zastąpi tysiąc słów.

5834441500_1395134050.jpg

4831543800_1395134051.jpg

Będę wdzięczny jeśli ktoś mi to wyjaśni.

 

Pozdrawiam.

CMS

Edited by CMSWWA
Link to comment

"Dane zawarte na stronie Geocaching Polska aktualizowane są raz dziennie."

 

Hmm, tyle ze ta rozbieżnosć wystepuje u mnie już od dłuższego czasu.

 

"każde konto istniejące w serwisie Geocaching Polska musi zostać powiązane z kontem w serwisie Geocaching.com."

 

Konta "związałem" ze sobą gdy się rejestrowałem.

 

Pozdrawiam.

CMS

Edited by CMSWWA
Link to comment

Podwójnie mówisz. Faktycznie coś sobie przypominam, że gdy zaczynałem sie w to bawić i wpisywałem wizyty prosto z telefonu, to miałem kilka problemów z dodanie wpisu. Możliwe, ze juz wtedy sie narozrabiało.

Jak sprawdzić, które kesze mam zalogowane podwójnie ?

 

Zapytam jeszcze przy okazji, jak spowodować, żebym dostawał na maila powiadomienie o odpowiedzi na forum ?

 

EDIT:

 

Chyba sam znalazłem.

Podejrzewam, że trzeba zaptaszkować opcję

"Watch every topic I reply to

 

If enabled, choose default notification type:"

i ustawić jako Immediate Notification.

 

Pozdrawiam.

CMS

Edited by CMSWWA
Link to comment

To była moja pierwsza w życiu znaleziona skrzyneczka i pamiętam, że miałem problem z wpisaniem się do loga. Skasowałem wpis, licznik zmniejszył się o jeden. Wyglada na to, ze to właśnie tutaj leży problem.

 

Jeśli chodzi o powiadomienia o odpowiedzi, to mimo zaptaszkowania wymienionej wyżej opcji powiadomienia o Twojej odpowiedzi nie dostałem.

 

EDIT:

Namierzyłem jeszcze jeden podwójny wpis, jednak po jego skasowaniu licznik juz się nie pomniejszył. Nic z tego nie rozumiem.

 

Pozdrawiam.

CMS

Edited by CMSWWA
Link to comment

Przeszukałem wszystkie swoje logi i znalazłem w sumie 3 zdublowane wpisy. Skasowałem je, licznik spadł o 3 (poprzednio pisałem, że się nie zmienił, ale jak wróciłem z pracy i sie zalogowałem to juz był aktualny).

Teraz różnica wynosi juz tylko 1, ale chciałbym jednak żeby wyniki były równe. Macie jeszcze jakieś pomysły ?

 

Zostaje też kwestia powiadomień na maila gdy ktoś odpowie na post w temacie w którym biorę udział lub go obserwuję.

 

Przepraszam, że piszę posta pod postem, ale zauważyłem, że jak edytuję to nikt nie odpowiada, tak jakby nie było powiadomienia o edycji (zwykle niema).

 

Pozdrawiam.

CMS

 

EDIT:

Czemu mój avatar sie nie wyświetla obok nicka ?

Edited by CMSWWA
Link to comment

Dzięki za odpowiedź. Co ciekwawe, gdy wszedłem w ustawienia celem klikniecia "aktualizuj" zauważyłem, że wynik się zgadza. Samo się naprawiło.

Dziękuję za pomoc.

 

Został ostatni (jak narazie :) ) problem, mimo iż mam wgrany swój awatar, to obrazek nie pokazuje się przy moich postach. Czy jest jakaś dodatkowa opcja, którą trzeba zaznaczyć a jej nie znalazłem ?

 

Pozdrawiam.

CMS

Link to comment

Dzięki, avatar sie pojawił :)

W międzyczasie znalazłem sobie kolejny problem :)

Chciałm sobie ustawić sygnaturke, taką jak na innych forach. Jednak bez względu na to czy napiszę w HTML czy w BBCode nie chce działać. Albo nie wyświetla się nic, albo link, zamiast obrazka.

 

Na innych forach mam taki tekst:

"Bieżcie" i szukajcie tego wszyscy. To są bowiem kesze moje, które dla was będą schowane...

8489863.png58317.jpg

 

Widze że forum sobie samo zamienia tekst na obrazki, czy potrafi to zrobić. A jak wkleje to samo w sygnaturę to nie działa.

 

Pozdrawiam.

CMS

Edited by CMSWWA
Link to comment

Chciałm sobie ustawić sygnaturke, taką jak na innych forach. Jednak bez względu na to czy napiszę w HTML czy w BBCode nie chce działać. Albo nie wyświetla się nic, albo link, zamiast obrazka.

 

Post już leciwy, ale sądzę, że nadal aktualny - http://forums.Groundspeak.com/GC/index.php?showtopic=181439&view=findpost&p=3240143

Czyli obrazka w podpisie mieć niestety nie będziesz. Gdybyś chciał zapytać dlaczego, to już nie tutaj, tylko kontakt z Groundspeakiem pozostaje.

Link to comment

Ale przecież ten obrazek to nie jest stopka, tylko został on wstawiony w treść wpisu, co widać jak się ten post zacytuje:

 

Hmmm... Na pewno się nie da? To drugie sobie darowałem, a z geocaching.com mi się nie udało...

---

1909389.png

Edited by Spider
Link to comment

Ale przecież ten obrazek to nie jest stopka, tylko został on wstawiony w treść wpisu, co widać jak się ten post zacytuje:

:) Wiedziałem, że się nie da tego ukryć, dlatego z GC.com się nie dało, bo tam nie ma gotowego obrazka, a dzięki Spiderowi geocaching.pl generuje obrazek aktualizowany pewnie razem ze statystykami na GC.pl - a do wstawienia obrazka jest przycisk :insert image" w edytorze postu :D
Link to comment

Na GC PL też nie ma gotowego obrazka. W obu przypadkach obrazek jest generowany dynamicznie tylko na GC PL jest ro robione ładniej, bo generowany plik ma rozszerzenie png i forum myśli, że jest to statyczny obrazek i wyświetla go poprawnie, a "zwykłe" dynamiczne obrazki blokuje.

Link to comment
Zauważyłem pewną rozbieżność w statystykach na Geocaching.pl i Geocaching.com i chciałbym ustalić z czego to wynika ?
Informacja z czego to wynika (na górze strony): http://www.geocaching.pl/statistics.phpInformacja jak to zmienić: http://blog.geocaching.pl/2013/04/06/geocaching-live-api/

 

Ponownie poojawiła mi się rozbieżność, tym razem jednak nie ma przycisku odśwież.

Miałem mały przestój w poszukiwaniach. Wczoraj wróciłem do gry i zalogowałem znalezienie kolejnej skrzynki. Licznik na Opencaching.com wzrósł ze 155 do 156, na Geocaching.pl i w aplikacji c:geo pozostał w pozycji 155. Chciałem kliknąc "odśwież" ale okazuje sie, że już nie ma tej opcji. Uznałem, że pewnie na drugi dzień liczniki się wyrównają. Tak sie jednak nie stało. Stało się za to coś dziwnego z aplikacją c:geo. Ale po kolei. Wstałem rano i sięgnąłem po telefon, żeby sprawdzić czy licznik wskazuje 156 i tutaj spotkało mnie zdziwienie, gdzyż licznik wskazuje 0. Zerwałem się z łózka i zalogowałem do Geocaching.com, uff, tutal licznik wskazuje poprawną wartość - 156. Zalogowałem się na Geocaching.pl i tutaj licznik nadal wskazuje 155. Nie rozumiem o co chodzi, ale jest to dość irytujace.

 

Pozdrawiam.

CMS

Link to comment

Jeśli chodzi o pierwszą część postu, to serwis geocaching.pl nie jest powiązany z serwisem opencaching.com.

W drugiej części postu piszesz o zalogowaniu znalezienia na geocaching.com i jeśli to znalezienie było w PL, to po zaktualizowaniu bazy danych (raz dziennie po południu) Twoje znalezienie pojawi się w serwisie geocaching.pl

Link to comment

Nie rozumiem. W pierwszym zdaniu piszesz, że GC.pl i GC.com nie sa ze soba powiązane, a w drugim, że moje znalezienie pojawi się w serwisie GC.pl po zaktualizowaniu bazy danych.

To w końcu serwisy są ze sobą połączone czy nie są ? Zreszta pamietam, że przy zakładaniu konta na GC.pl automatycznie łaczyło sie ono z kontem na GC.com.

W kazdym razie jestem pełny wiary w to, że po 12 w południe wszystkie liczniki wrócą na swoje miejsce.

 

Pozdrawiam.

CMS

Link to comment

Zrozumiełem, że bazy danych się aktualizują po połódniu. Miałem na myśli, że Twoja wypowiedź sama sobie przeczy, bo skoro serwisy nie są powiązane to czemu się ze sobą synchronizują (aktualizują) ? :)

Mniejsza o to, wiadomo o co chodzi, nie ma co się łapać za słówka.

Mam nadzieję, że po synchronizacji wszystko wróci do normy. Mam jednak pewną obawę. Piszesz, że aktualizacja następuje ok. 16-17, a ja kesza zalogowałem wczoraj przed 15.

No nic, poczekamy zobaczymy.

 

Pozdrawiam.

CMS

Link to comment

Sprawa c:geo właśnie sie wyjaśniła. W głównym oknie programu pojawiła sie informacja:

"Due to a change on geocaching.com, the cache count may be incorrect. We are working on it."

Czyli już wiedzą, że coś jest skopane i szukają rozwiązania.

 

Pozdrawiam.

CMS

Edited by C.M.S.
Link to comment

Dzięki za odpowiedź, ze stronka project-gc.com, zostałem zaznajomiony na jednym z eventó w Górznie, ale jakos wyleciało mi z głowy. W gazdym razie na chwilę obecna problemy "same się rozwiazały". Statystyki na GC.pl i GC.com się wyrównały a aplikacja c:geo została naprawiona.

 

Pozdrawiam.

CMS

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...