Jump to content

Poradnik


Lewbre

Recommended Posts

Witam, jestem tutaj nowy. Wczoraj po obejrzeniu splinterheads złapałem bakcyla :). Szkoda, że na forum nie ma żadnego poradnika dla nowych osób, chyba że coś ominąłem to przepraszam. Chciałbym abyście powiedzieli mi z jakich GPS-ów korzystać. Czy telefon z GPSem wystarczy, jeśli tak to jaki najlepiej. Nie wiem o tym nic i nie mam ani turystycznego GPSa ani telefonu z GPSem. Potrzebuje waszych porad.

Pozdrawiam wszystkich

Bartek ;)

Link to comment

Witaj!

 

Wszystko zależy od Twojego budżetu i od tego gdzie i jak zamierzasz szukać skrytek. Telefon z GPS (lub sam moduł na bluetooth) powinien wystarczyć ale ma on swoje wady, np. krótki czas pracy. Dedykowane GPSy są lepsze ale też droższe. O jedynym "słusznym" producencie GPSów możesz poczytać tutaj: http://www.garniak.pl/

 

Tutaj natomiast znajdziesz poradnik na temat Geocachingu: http://www.geocaching.org.pl/faq.php

Edited by SpiderPL
Link to comment

Dziękuję za wskazanie poradnika. Już się przydał i z pewnością będę do niego zaglądał co jakiś czas.

Jestem studentem dlatego moje fundusze są ograniczone, również ze względu na inne hobby (kolekcjonowanie zegarków), które pochłania spore kwoty. Obecnie interesuje mnie geocaching na terenie Polski. Latem być może wyjadę na Florydę, chciałbym i tam pobuszować :).

Znalazłem "słuszne" urządzenie na alledrogo za niecałe 300 zł. To oczywiście najtańsza opcja. Nadaje się to do czegoś? I czy w Polsce wystarczy telefon do poszukiwań. Czy ktoś z forumowiczów posługuje lub posługiwał telefonem? Naciskam na telefon ponieważ to uniwersalne urządzenie i stosunkowo niedrogie.

Link to comment

Starą Nokię, ale może czas kupić jakiś telefon na abonament...

Mój Tata ma Nokie e52, ona ma dobra baterię i A-GPS. Może się nada? :)

 

Moim zdaniem, jeśli jeszcze nie wiesz czy w praktyce ta zabawa się Tobie spodoba warto 'pojechać po taniości' i kupić jakiegoś starego SE lub Nokie z symbianem + moduł gps do kieszeni. Koszt na allegro nie przekroczy w sumie 150 zł. Ja zaczynałem na Nokii 6630 (dla wielu ludzi to też stara nokia i wielka cegła :P ) + moduł Pentagrama i byłem zadowolony :). Pytanie czy masz ochotę czasem coś znaleźć czy może szukać po kilkadziesiąt keszy na jednym wyjściu, bo jeśli to pierwsze Garmina sobie odpuść.

 

Wysłałem Ci maila z moim GG jak coś będziesz potrzebował to pytaj :)

Edited by Mosznir
Link to comment

Przepraszam - nie wiedziałem, że odesłanie do Geo Wiki (informującym o światowym serwisie) jest jakimś przestępstwem :( Służby jednak sprawnie działają ;)

 

EDIT: otrzymałem informację, że linkuję do "konkurencyjnego serwisu, z którym nie ma żadnej kłótni"

 

Fajnie, jak się kolega będzie bawił i tak się dowie o tym, "którego imienia, nie wolno wymawiać".

 

Pozostałych proszę o przeanalizowanie, napisanych treści - ostrzeżenie można dostać (!), a parę razy nazwę tu widziałem.

Wynika z tego, że nie tylko w opisach keszy - tu też nie wolno!!!

UWAŻAJCIE!!!, co piszecie...

Edited by zywcu
Link to comment

Sama nie przepadam za jałowymi dyskusjami o wyższości, ale nie mogę się nie odezwać, bo usunięcie informacyjnego linka z FORUM jednak mną potrząsnęło... czy tam były jakieś treści obraźliwe albo jakieś inne niedozwolone w dyskusjach (że tak zapytam retorycznie)?

Link to comment

Widzę, Żywcu, że chciałeś koledze zareklamować serwis ubezpieczeń Odpowiedzialności Cywilnej

 

Nie mogłeś napisać po prostu:

 

Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej na temat geocachingu, wpisz w polu wyszukiwarki ów wyraz w mianowniku liczby pojedynczej, w miejsce formantu przedrostkowego wstaw drugi człon nazwy znanego australijskiego turnieju tenisowego*, następnie po kropce wpisz te małe białe literki co masz na rejestracji samochodu. smile.gif

 

 

 

 

*Info dla moda: Chodzi oczywiście o wielki szlem.

Edited by IvanhoePL
Link to comment

Fajnie, że "Paradyzję" tu dostrzegacie, jej objawieniem jest fakt, że wystarczy jedna osoba zgłaszająca "niezgodność", a służby (bez analizy zgłoszenia) już "paradyzują"... (no chyba, że to kwestia - "kto zgłasza"... ??? - ale to właśnie paradyzja :rolleyes: ).

Edited by zywcu
Link to comment

Nie martw się Żywcu uświadomiłem już nowego kolegę o istnieniu lokalnej konkurencji. Wierze jednak, że będzie korzystał z jedynego słusznego serwisu i otrzymam ze agitację jakieś dolary od kapitalistów z USA.

To za to płacą :blink::D

Ja korzystam z obu, ale jak ktoś chce zabraniać...

Link to comment

Żywcu, widzę, że jesteś lepiej poinformowany niż ja więc napisz kto to zgłosił bo sam jestem ciekawy.

I już się wybieliłeś ;) (tylko żeby nie było, że rasistą jestem... - w potocznym języku, w Polsce - oznacza to oczyszczenie, wykazanie braku winy lub innej skazy...)

Edited by zywcu
Link to comment

This forum is supposed to be "a friendly social network for GPS enthusiasts around the world."

Please treat Groundspeak, its employees, volunteers, fellow community members, and guests on these boards with courtesy and respect.

Personal attacks and inflammatory behavior will not be tolerated.

 

Please read our full Forum Guidelines.

 

You may start a new forum thread of a similar topic as long as everyone behaves nicely.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...