Jump to content

Letterboxy


toczygroszek
Followers 0

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Letterbox Hybrydowy jest połączeniem Letterbox'a i skrytki Geocache. Taka skrytka powinna zawierać pieczątkę i dziennik, a jej poszukiwanie musi wymagać użycia odbiornika GPS. Oczywiście musi też być zgoda z zasadami dotyczącymi publikacji skrytek.

 

Przypadek nr 1.

 

Do uzyskania współrzędnych ukrycia wymagane jest rozwiązanie zadania/historii (tzw. "treasure hunt"). Rozwiązanie zadania wskazuje finałowy pojemnik z pieczątką. Przy czym podczas poszukiwań wymagane jest również użycie GPS (jest to elementarna zasada Geocachingu), czyli Letterbox Hybrydowy nie może być znaleziony tylko za pomocą wskazówek. Np opis "Udaj się pod Kolumnę Zygmunta, następnie idź 100m na wschód i tam szukaj" nie jest poprawny, gdyż skrytkę da się odnaleźć bez użycia GPS, ale opis "Udaj się pod wskazane współrzędne, następnie idź 100m na wschód i tam szukaj" jest poprawny, nawet jeśli współrzędne wskazują na Kolumnę Zygmunta, bo nie jest to jawnie napisane.

 

Przypadek nr 2:

 

Każda skrytka (tradycyjna/multi/quiz), spełniająca wytyczne dotyczące publikacji skrytek, zawierająca logbook oraz pieczątkę może być przez autora oznaczona jako Letterbox Hybrydowy. Czyli np. do skrytki tradycyjnej wystarczy dodać pieczątkę i już może ona zostać oznaczona jako Letterbox Hybrydowy.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Followers 0
×
×
  • Create New...