Jump to content

Dylematy zakładacza skrytek


ru.beus

Recommended Posts

Ale to było chyba jeszcze zanim forum GC się odłączyło i miało tylko swój dział na forum OC

 

Czyli w sumie to nie było tutaj :)

 

Co do skrytek w tych samych lokalizacjach - ja nie mam pretensji do kogoś, że założył skrytkę obok, tylko do kogo innego, że stworzył taką możliwość, co skutkuje mnóstwem pretensji i nieprzyjemności.

Link to comment

Proszę nie manipulować moją wypowiedzią i przeczytać ją całą. Napisałem to co napisałem.

Napisałem co ja zrozumiałem z twojej wypowiedzi.

Jeśli co innego miałeś na myśli to zamiast pisać o manipulowaniu, wytłumacz po prostu o kogo chodziło i jakie możliwości...

Edited by miklobit
Link to comment

Istnieje sobie serwis A, który mówi - możesz założyć skrytkę, ale nie bliżej niż XXX m od finału innej. Dzięki temu brak jest konfliktów na tym tle.

Teraz ktoś zakłada serwis B i mówi - u mnie możecie zakładać skrytki gdzie bądź. No i ciągle z tego są jakieś problemy.

 

Geocaching to rodzaj zabawy-sportu, dla którego ziemia jest boiskiem. Mamy tylko jedno takie boisko. I mamy wybór - albo bawić się w tą grę zgodnie, na wspólnych zasadach, albo każdy z nas niech bawi się w swoją grę generując nieustanne konflikty i wzajemną wrogość. Ja wolę opcję pierwszą i średnio mnie obchodzi czy serwis jest kapitalistyczny czy socjalistyczny.

Link to comment

Istnieje sobie serwis A, który mówi - możesz założyć skrytkę, ale nie bliżej niż XXX m od finału innej. Dzięki temu brak jest konfliktów na tym tle.

Teraz ktoś zakłada serwis B i mówi - u mnie możecie zakładać skrytki gdzie bądź. No i ciągle z tego są jakieś problemy.

Jakoś się tak dziwnie składa, że to akurat w serwisie B user przy zakładaniu ma narzędzia żeby łatwo sprawdzić jakie skrzynki są blisko również z serwisu A.

Serwis A przestrzega swoich XXX m ale nie uwzględnia przy tym niczego oprócz swoich keszy.

User z B wprawdzie niczego nie musi ( chociaż powinien ), ale serwis daje mu pełniejszą informację.

User z A niby musi pilnować odległości, ale jego serwis też go dokładnie pilnuje żeby nie dostał informacji o obcych skrzynkach ( i sam takich nie zamieszczał :-) ).

Tak więc twój wywód nie za bardzo się trzyma kupy...:unsure:

Link to comment

Drogi Miklobicie, w Irlandii, gdzie funkcjonuje tylko GC nikt nigdy mnie nie atakował, że zakładam skrytki nie w tym serwisie co trzeba, że założyłem zbyt blisko czyjejś, ani też nikt nie założył swojej 1 metr od mojej. Bo zwyczajnie nie ma na to takiej możliwości. Nie interesują mnie czyjeś intencje, ani to czy sprawdził czy nie sprawdził, albo czy się pomylił. Mogę znaleźć na tym nawet forum pełen jadu tekst pod moim adresem, bo założyłem skrytkę blisko innej. Tylko ciekawe skąd miałbym o tym wiedzieć, skoro współrzędne tej pierwszej są skopane o dobre kilkadziesiąt m?

 

Nie widzę sensu kontynuowania tej dyskusji, ponieważ i tak wiem, że programowo i ideowo serwis GC jest "wrogi". A ja mam gdzieś ideologie i inne tego typu pierdoły. Mnie interesują fakty, nie socjalistyczne teorie, które po trupach próbuje się wcielać w życie mamiąc ludzi obietnicami wiecznej szczęśliwości. Ja wciąż widzę jakieś kłótnie, oskarżenia, niesnaski, czy teorie spiskowe godne katastrofy Tupolewa. Gdzie się podziała ta fajna zabawa - geocaching? Sam widzisz, sprostowałem rozpowszechniane i rosnące z każdą kolejną wypowiedzią plotki na pewnym forum. Obraziłem kogoś? A może gdzieś skłamałem? Ale co tam, zostałem programowo zmieszany z błotem, już sam fakt, że się odezwałem był godny potępienia. Na prawdę Miklobicie, ta dyskusja to strata czasu. I byłbym gotów płacić za konto premium nawet 4 razy tyle, gdyby dzięki temu atmosfera w środowisku geocacherów polskich była taka jak np w Irlandii.

 

To chyba tyle. Idę upiec placek.

Link to comment

Jakoś się tak dziwnie składa, że to akurat w serwisie B user przy zakładaniu ma narzędzia żeby łatwo sprawdzić jakie skrzynki są blisko również z serwisu A.

Z ciekawości że taka funkcjonalność istnieje, w serwisie B wszedłem na formularz zakładania nowej skrzynki wpisując z premedytacją współrzędne skrytki z serwisu A. Użyłem narzędzia do wyszukiwania skrzynek w pobliżu i nie pokazało mi ani jednej. Może coś źle robię ale wydaje mi się że opcja o której piszesz nie istnieje.

 

ps. wątki nieco odbiegające od tematu wiodącego proponuje przenieść do specjalnego topicu "Spory, żale i inne niczego nie wnoszące dyskusje" ;)

Link to comment

Jakoś się tak dziwnie składa, że to akurat w serwisie B user przy zakładaniu ma narzędzia żeby łatwo sprawdzić jakie skrzynki są blisko również z serwisu A.

Z ciekawości że taka funkcjonalność istnieje, w serwisie B wszedłem na formularz zakładania nowej skrzynki wpisując z premedytacją współrzędne skrytki z serwisu A. Użyłem narzędzia do wyszukiwania skrzynek w pobliżu i nie pokazało mi ani jednej. Może coś źle robię ale wydaje mi się że opcja o której piszesz nie istnieje.

Bo zdaje się, że w samym formularzu jest wyszukiwanie tylko skrzynek OC, natomiast gdy już masz gotową zarejestrowaną skrzynkę i podgląd opisu (taki jak w opublikowanej skrzynce), to możesz przed jej uaktywnieniem sprawdzić w jakiej odległości są skrzynki w innych serwisach.

Link to comment

Ale moment - mam wrażenie, że to o czym piszecie jest trochę drogą pod górę. Nie mieszkam w Polsce, ale bywam regularnie, mam ileś tam znalezień, powiedzmy dość dobrze rozumiem o co w geocachingu chodzi, nazbierałam doświadczenia w kilku krajach i zakładam skrytkę w Polsce. Potem okazuje się nagle, że nieopodal jest skrytka innego serwisu - na dobra sprawę mogłam nie mieć pojęcia, że jakiś inny serwis w ogóle istnieje i nie zdawać sobie sprawy, że Polacy wymyślili sobie własną zabawę. To przecież paranoja, żebym bawiąc się w jedną grę sprawdzała kilka innych, czy im przypadkiem nie przeszkadzam, prawda?

 

Gdy zaczynałam przygodę z geocachingiem, przez przypadek wyguglowałam, że istnieje w Polsce OC. Zajrzałam na stronę, stwierdziłam, że nie odpowiada mi grafika i nie bardzo rozumiem potrzeby logowania się w dwóch serwisach (zwłaszcza, że ten drugi ma dużo mniejszą skalę) i zapomniałam o nim dopóki nie zajrzałam na to forum. Wśród moich wielu znajomych bawiących się w GC, nikt o OC pojęcia nie miał. Dopiero niedawno spotkałam kilku Niemców, którzy OC znali albo im się o uszy obiło. Ale generalnie wszsycy jadąc do PL szukają skrzynek przez GC.

 

Zainspirowana waszą dyskusją zajrzę z ciekawości czy w zaplanowanych przeze mnie miejscach nie ma już skrytek.

Link to comment

Gdzie się podziała ta fajna zabawa - geocaching? Sam widzisz, sprostowałem rozpowszechniane i rosnące z każdą kolejną wypowiedzią plotki na pewnym forum. Obraziłem kogoś? A może gdzieś skłamałem? Ale co tam, zostałem programowo zmieszany z błotem, już sam fakt, że się odezwałem był godny potępienia. Na prawdę Miklobicie, ta dyskusja to strata czasu. I byłbym gotów płacić za konto premium nawet 4 razy tyle, gdyby dzięki temu atmosfera w środowisku geocacherów polskich była taka jak np w Irlandii.

 

 

Chyba nie ma co się unosić i robić awantur.

Nie wiem czemu ktoś miałby się obrazić, że kolega z innego serwisu założył skrzynkę obok. Ten pierwszy sam zdecydował, że nie chce publikować go na obydwu i rezygnuje np. z pokazania tego miejsca obcokrajowcom. Jeśli jest to miejsce unikatowe to warto poszerzyć jak najbardziej grupę osób z nich korzystających.

 

@Bacza - Co do zakładania podwójnych skrzynek to nikomu nic nie można narzucić. Dobrze wiemy, że serwisy różnią się grupami docelowymi, które się w małym stopniu pokrywają...

 

Ja wybrałem GC bo dużo częściej keszuje za granicą, niż w Polsce, a ponadto silnik OC jest dla mnie zbyt mozolny i nieprzyjazny. Ponadto nie chce się kiedyś rozczarować, gdy w momencie gdy te serwery "free" szlag trafi, (tak jak znany paru osobom z tego forum serwis sci-fi.pl :ph34r: ) i wszystko się uniesie w niebycie. No i jestem człowiekiem zbyt zalatanym/leniwym by bawić się za pomocą dwóch.

 

Nie chciałbym by ktoś wziął mnie za prowokatora i awanturnika, jako że moje skrzynki są jednosystemowe, po prostu nie chce mi się męczyć się dwa razy z zakładaniem skrzynki... i już tak zostanie.

Link to comment

To przecież paranoja, żebym bawiąc się w jedną grę sprawdzała kilka innych, czy im przypadkiem nie przeszkadzam, prawda?

 

Gdy zaczynałam przygodę z geocachingiem, przez przypadek wyguglowałam, że istnieje w Polsce OC.

 

Jakbym czytał moją historię!

Link to comment

Nie mieszkam w Polsce, ...

 

 

I dlatego właśnie nigdy nie zrozumiesz jak to jest ;).

 

Ponadto nie chce się kiedyś rozczarować, gdy w momencie gdy te serwery "free" szlag trafi, (tak jak znany paru osobom z tego forum serwis sci-fi.pl :ph34r: ) i wszystko się uniesie w niebycie.

 

Serwery OC nie sa free :) i raczej nie uniosą się w niebycie.

Edited by Mosznir
Link to comment

Ja prosiłbym aby z dyskusją offtopową OC versus GC przenieść się do zasugerowanego wątku.

 

Ps. W ten weekend założyłem kolejne 2 skrzynki i uprzedzając pytanie co poniektórych - tak to są kolejne 2 kapliczki :P

Edited by ru.beus
Link to comment

 

A niby dlaczego? Rozum mam, myśleć umię:)

 

Bo nie mieszkając w Polsce dłuższy czas ciężko jest zrozumieć pewne komplikacje, które tu zachodzą ;) i nie jest to kwestia rozumu ;).

 

Bardzo nie lubię takie kategoryzowania. Wyprowadzając się z Polski nie zapomniałam jej specyfiki, jezyka, nie urwałam kontaktów itp itd więc IMO to bez sensu, co piszesz.

Ale jak sugerowano już EOT, przepraszam.

Link to comment
Geocaching to rodzaj zabawy-sportu, dla którego ziemia jest boiskiem. Mamy tylko jedno takie boisko. I mamy wybór - albo bawić się w tą grę zgodnie, na wspólnych zasadach, albo każdy z nas niech bawi się w swoją grę generując nieustanne konflikty i wzajemną wrogość. Ja wolę opcję pierwszą i średnio mnie obchodzi czy serwis jest kapitalistyczny czy socjalistyczny.

I dlatego przyszedłeś po powrocie do kraju na inne forum i zacząłeś od pierwszego postu krytykować, bo chciałeś na tutejszym biosku bawić się w swoją grę zamiast zgodnie przyłączyć się do tego co istniało?
Nie widzę sensu kontynuowania tej dyskusji, ponieważ i tak wiem, że programowo i ideowo serwis GC jest "wrogi". A ja mam gdzieś ideologie i inne tego typu pierdoły. Mnie interesują fakty, nie socjalistyczne teorie, które po trupach próbuje się wcielać w życie mamiąc ludzi obietnicami wiecznej szczęśliwości. Ja wciąż widzę jakieś kłótnie, oskarżenia, niesnaski, czy teorie spiskowe godne katastrofy Tupolewa. Gdzie się podziała ta fajna zabawa - geocaching? Sam widzisz, sprostowałem rozpowszechniane i rosnące z każdą kolejną wypowiedzią plotki na pewnym forum. Obraziłem kogoś? A może gdzieś skłamałem? Ale co tam, zostałem programowo zmieszany z błotem, już sam fakt, że się odezwałem był godny potępienia. Na prawdę Miklobicie, ta dyskusja to strata czasu. I byłbym gotów płacić za konto premium nawet 4 razy tyle, gdyby dzięki temu atmosfera w środowisku geocacherów polskich była taka jak np w Irlandii.
A ja mam inne doświadczenia. Serwis GC nie jest "wrogi" bo nikt w tym innym serwisie mi nie zabrania zakładania keszy dwusystemowych i nikomu nie przeszkadza jak umieszczę linka do GC...

Nigdy nie pomyślałeś, że więcej dla rozwoju GC w Polsce zrobiłbyś gdybyś zakładał dwusystemowe skrytko-skrzynki i chwalił się jak to masz fajnie, bo twoje skrytki mają dużo wpisów i z całego świata, a ci co publikują tylko na jednym, lokalnym nie...

Link to comment

Witam!

 

Mam pewien dylemat: szukałem odpowiedzi na polskim forum oraz (oczywiście!) przeczytałem regulamin zakładania skrzynek. W dziale dotyczącym specyficznych typów keszy jest mowa o "Letterbox Hybrid". W takiej skrytce musi być piękny stempel - to oczywiste. Jednak nie udało mi się znależć informacji/wymagań dotyczących elementu(ów) graficznego, który ma być dostępny na tym stemplu. Czy jest jakieś "kopytko", ograniczenia (np. koniecznie logo GC, itp.), pełna dowolność (zapewne nie....).

Bardzo proszę doświadczonych GeoKeszerów o pomoc w tym temacie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i upraszam o łagodny wymiar kary (jeżeli popełniłem jakieś faux pas).

Link to comment

Moje doświadczenie z Letterboxami jest skromne (zaledwie 3), ale mogę na ich podstawie z całą odpowiedzialnością stwietrdzić, że co do elementu graficznego istnieje całkowita dowolność. Dwa z letterboxów były tematyczne, nawiązywały do miejsca schowania kesza (i to mi się bardzo podoba), w trzecim znajdowała się pieczątka ni z gruszki ni z pietruszki... Żadnego logo nie musisz zamieszczać.

Najważniejszą sprawą w tym typie kesza (oprócz istnienia pieczęci) jest sposób wskazania miejsca ukrycia. O tym warto przeczytać przed publikacją.

Link to comment

Bardzo dziekuję za szybkie i wyczerpujące odpowiedzi.

Na razie przygotowuje się do założenia kesza(y), ale wolę najpierw pytać, a potem robić [:)]. Postaram się nie wejść w paradę ru.beus'owi ani lavince....

 

Ja staram się walczyć z nałogiem 'zakładania skrzynek', w związku z czym mam zamiar sfinalizować 2-3 pomysły i robię fajrant. (no chyba, że znów mnie coś najdzie z jakąś miejscówką - ale to chyba będą waymarki albo jakiś challeng'e )

 

miejscówki warszawskie, w których coś już jest, albo niebawem będzie

 

1) Park Ujazdowski - multak w fazie opracowywania trasy spaceru

2) Sadyba - rejon Morszyńskiej/Okrężnej - keszyk schowany, trwa opracowanie etapów pośrednich do niego prowadzących.

Link to comment

 

Ja staram się walczyć z nałogiem 'zakładania skrzynek', w związku z czym mam zamiar sfinalizować 2-3 pomysły i robię fajrant. (no chyba, że znów mnie coś najdzie z jakąś miejscówką - ale to chyba będą waymarki albo jakiś challeng'e )

 

miejscówki warszawskie, w których coś już jest, albo niebawem będzie

 

1) Park Ujazdowski - multak w fazie opracowywania trasy spaceru

2) Sadyba - rejon Morszyńskiej/Okrężnej - keszyk schowany, trwa opracowanie etapów pośrednich do niego prowadzących.

 

Piaseczno, więc bez konfliktowo B)

Link to comment

Przyjrzałem się projektowi pt. 'Wszystkie kościoły Starego Krakowa' [ http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=GC2PQ7R ] i chciałbym zrobić coś trochę podobnego (i trochę prostszego), tylko że ze świątyniami (kościołami, kaplicami, zborami, domami modlitwy itp.) z terenu Mokotowa (jeden projekt) oraz Ursynowa i Wilanowa (drugi projekt), a także idąc za ciosem z nekropolami. Niektóre miejsca mają już swoje kesze, ale jest dużo za dużo obiektów i miejsc, które chciałbym pokazać, aby się rozdrabniać.

 

Co o tym myślicie ? Warto się w to zaangażować?

Edited by ru.beus
Link to comment

Przyjrzałem się projektowi pt. 'Wszystkie kościoły Krakowa' [ http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?wp=GC2PQ7R ] i chciałbym zrobić coś trochę podobnego (i trochę prostszego), tylko że ze świątyniami (kościołami, kaplicami, zborami, domami modlitwy itp.) z terenu Mokotowa (jeden projekt) oraz Ursynowa i Wilanowa (drugi projekt), a także idąc za ciosem z nekropolami. Niektóre miejsca mają już swoje kesze, ale jest dużo za dużo obiektów i miejsc, które chciałbym pokazać, aby się rozdrabniać.

 

Co o tym myślicie ? Warto się w to zaangażować?

 

Moim zdaniem - warto! Jak najbardziej!

Nie wiem tylko co Ci moja kobieta zrobi, jak Cię dorwie w swoje ręce.... ;-)

Link to comment

y_a_h_oo - to na razie luźny pomysł, który może pójść w kierunku 'najciekwasze'/'warte zobaczenia'.

Bo jak wszystkie to wszystkie, a na samym mokotowie jest tego od pyty i nie jestem pewien, czy wszystkie kojarzę. Najmniej jest w Wilanowie, ale dlatego łączyłbym z Ursynowem :-D

 

Chyba najszybciej zrobiłbym projekt 'nekropolie', bo mam wszystkie rozpoznane dość dokładnie, tylko pozostałaby kwestia takiego dobrania ujęć, by nie były zbyt łatwe do wytropienia w sieci :-D

Link to comment

ru.beus, to wygląda na ogromne przedsięwzięcie, daj znać gdybyś potrzebował pomocy

pozdro!

 

Wantsky - to w założeniu miałby by być kesz offsetowy, quiz - dane byłby obrazki z numerkami/literkami, które trzeba by przyporządkować do obiektów/miejsc a następnie obliczyć współrzędne wg. wzoru, które doprowadziłyby do miejsca ukrycia skrzynki właściwej.

Dałbym współrzędne miejscówek jako waypointy, aby było ciut łatwiej, ale i tak trzeba by mieć ze sobą zdjęcia by na miejscu przyporządkować je do detalu z zewnątrz lub wewnątrz świątyni.

Link to comment

ru.beus, to wygląda na ogromne przedsięwzięcie, daj znać gdybyś potrzebował pomocy

pozdro!

 

Wantsky - to w założeniu miałby by być kesz offsetowy, quiz - dane byłby obrazki z numerkami/literkami, które trzeba by przyporządkować do obiektów/miejsc a następnie obliczyć współrzędne wg. wzoru, które doprowadziłyby do miejsca ukrycia skrzynki właściwej.

Dałbym współrzędne miejscówek jako waypointy, aby było ciut łatwiej, ale i tak trzeba by mieć ze sobą zdjęcia by na miejscu przyporządkować je do detalu z zewnątrz lub wewnątrz świątyni.

 

Spoko, jeśli zrobienie zdjęć przez kilka osób może pomóc przyspieszyć, to ja się polecam :)

Link to comment

Koncept fotospacerów nadal mi się nie wyklarował do końca -tzn. wiem co, ale nie wiem jak, multak w parku ujazdowskim w powijakach, a ja podczas załatwiania spraw na mieście, założyłem kolejną spontaniczną skrzynkę, ze trzy inne miejscówki kołaczą mi się po głowie - a miałem przecież nie zakładać... ani chybi nałóg :-D

Link to comment

Koncept fotospacerów nadal mi się nie wyklarował do końca -tzn. wiem co, ale nie wiem jak, multak w parku ujazdowskim w powijakach, a ja podczas załatwiania spraw na mieście, założyłem kolejną spontaniczną skrzynkę, ze trzy inne miejscówki kołaczą mi się po głowie - a miałem przecież nie zakładać... ani chybi nałóg :-D

 

no to czekamy na publikacje :)

nie bede realizowal jutro ani w weekend moich pomyslow, aby przypadkiem nie popsuc Twoich. Chociaz Twoja koncepcja multaka w Parku Ujazdowskim stoi w sprzecznosci z moimi... na pewno chcesz tam publikowac? ;-)

Link to comment

Y_a_h_oo - tak na pewno :-) punkty mam pomierzone, cyferki potrzebne pofotografowane - mam tylko kłopot z wyborem odpowiedniego miejsca na schowanie finału.

 

no to nie bedzie Zamachu na Kutschere....

 

Ale jeśli pośrednie waypointy ru.beusa są wirtualne, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś założył tam własnego multaka, musisz tylko finał odpowiednio oddalić od finału ru.beusa.

Link to comment

Y_a_h_oo - tak na pewno :-) punkty mam pomierzone, cyferki potrzebne pofotografowane - mam tylko kłopot z wyborem odpowiedniego miejsca na schowanie finału.

 

no to nie bedzie Zamachu na Kutschere....

 

Ale jeśli pośrednie waypointy ru.beusa są wirtualne, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś założył tam własnego multaka, musisz tylko finał odpowiednio oddalić od finału ru.beusa.

 

Czyli i tak czekamy na Ru.Reusa :) Zreszta mial byc nie tylko Kutschera, ale ten pomysl tez musi poczekac na wczesniej wzmiankowanego :))

Link to comment

[...]

 

Moim zdaniem - warto! Jak najbardziej!

Nie wiem tylko co Ci moja kobieta zrobi, jak Cię dorwie w swoje ręce.... ;-)

 

To chyba muszę się zacząć bać :-)

 

Pierwszy fotoquiz gotowy do szukania. Tylko siedem cmentarzy do odwiedzenia i odszukania na nich nagrobków ze zdjęć

 

http://coord.info/GC39BJC

 

Nie mam pojęcia ile czasu może to zabrać zwykłemu zjadaczowi chleba, który po cmentarzach z aparatem się nie szwenda. Ja sam miałbym problemy z tym zadaniem :-) Baaa... nawet teraz odszukać fizycznie dany nagrobek na konkretnym cmentarzu nie byłoby łatwe:-)

 

Quiz kościoły ursynowsko-wilanowskie raczej w tym roku już nie powstaną, bo muszę ogarnąć temat zdjęć dostępnych w sieci, aby nie było za łatwo :-)

 

O quzie mokotowiskim na razie nie myślę - może na wiosnę.

Dodatkowo w międzyczasie urodził mi się pomysł na serię keszyków, pokazujących najciekawsze pałacyki, dworki, kamienice i wille starego mokotowa, ksawerowa i wierzbna.

Ale to raczej latem, jak będzie więcej czasu na spacerowanie, wybieranie obiektów i miejsc na kitranie keszy.

Edited by ru.beus
Link to comment

 

Dodatkowo w międzyczasie urodził mi się pomysł na serię keszyków, pokazujących najciekawsze pałacyki, dworki, kamienice i wille starego mokotowa, ksawerowa i wierzbna.

 

Palacykom i dworkom mowimy stanowcze TAK!

 

Pożyjemy, zobaczymy. Może jakiś multak spacerowy zamiast kilku tradycyjnych, nie wiem na razie.

Link to comment

 

Dodatkowo w międzyczasie urodził mi się pomysł na serię keszyków, pokazujących najciekawsze pałacyki, dworki, kamienice i wille starego mokotowa, ksawerowa i wierzbna.

 

Palacykom i dworkom mowimy stanowcze TAK!

 

Pożyjemy, zobaczymy. Może jakiś multak spacerowy zamiast kilku tradycyjnych, nie wiem na razie.

smialo Rubi :)) dawaj tradycyjne, zobacz co tam w krakowie wyprawiaja, trzeba mazowsze ratowac !! ;->>

Link to comment

Szanowni Panstwo (a szczegolnie nasi Kochani Reviewerowie)!

 

Mam malego zonka i chcialbym zasiegnac porady Szanownych Kolezenstwa:

wiem, ze nie tylko ja delikatnie sie irytuje, gdy na moich skrzynkach (czasem szczegolnie dopracowywanych albo wymagajacych zaangazowania Zakladacza i Szukajacego) dostaje wpis w logu "TFTC" i nic wiecej. Wpis "Synchro z xx.xx" mnie nie dotyczy, aczkolwiek tez wyglada to niepowaznie, i sugeruje podrzedna role naszego serwisu (nie mowie, ze drugi jest gorszu lub ze on jest podrzedny - mysle, ze w obu mozna dokonac takich samych ciekawych wpisow).

 

Czy mozna sobie zazyczyc wpisy dluzsze, ciekawe, tworcze, tak aby Zakladacz mial odrobine satysfakcji ze swojej pracy? Cy jako owner moge takie tftc-owe logi kasowac?

 

Bardzo prosze o Wasze przemyslenia w tym temacie.

Thank you from the mountain.

Link to comment

Formalnego bata na to nie ma. Log może nie zawierać nawet TFTC. Nie wiem, czy możliwe tu są logi puste, ale jeśli nie, to i taki składający się tylko z kropki jest uprawniony jeśli jest poparty wpisem w papierowym logbooku.

 

Sam staram się pisać logi dłuższe ze względu na właściciela skrytki i przyszłych odkrywców, przez wzgląd na tych drugich dodaje tez wersje angielskie; wiem, jak to jest, gdy się czegoś szuka w kraju, z którego językiem jest kłopot. Wtedy każdą wskazówkę w lengłydżu traktuje się jako wybawienie.

 

Puste lub krótkie logi nie świadczą najlepiej o ich autorze, ale są zgodne z regulaminem...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...