Jump to content

Ulubione


Spider

Recommended Posts

Zupełnie nie wiem czemu, bo nie ma tam nic specjalnie pomysłowego.

No właśnie... mam podobne spostrzeżenie odnośnie własnych keszy - zupełnie inaczej bym je ocenił. :unsure: I choć cieszy mnie każdy punkcik, widzę że trudno znaleźć jakieś przełożenie związane choćby z moim nakładem pracy. Ale widzę i dobrą stronę tego: nie ma jednej recepty na dobry cache, przez co jest ciekawiej. :ph34r:

Link to comment

Największe szanse na otrzymanie takie punktu masz w keszach w dużych miastach, gdzie rocznie kilkaset ludzi je znajduje i zawsze się trafi ktoś, kto da punkcik. Na odludziach mam wiele bardziej zasługujących na to miano keszy, ale tam niewielu ludzi trafiło to i szanse na taki "bonus" niewielkie. Od początku nie byłem zadowolony z tej nowinki i ma nadzieję, że nie stanie się ona kolejną kością niezgody.

Link to comment

Mam nadzieję, że będzie tak jak mówisz, i tak się cieszę, że nie jest to w formie ocen tylko takiej - brak rekomendacji nie oznacza, że skrytka jest zła. Pewnie wiele osób jest rozczarowanych, że funkcja jest dostępna tylko dla PM, ale to przynajmniej wyeliminuje sytuacje/oskarżenia, że ktoś daje sobie rekomendacje z dodatkowych kont.

Link to comment

Jedna kwestia jest trochę kontrowersyjna - rekomendację można tak samo łatwo odebrać jak i przyznać. Może i to ma sens bo skrzynka może zostać zarchiwizowana albo obniżyć swoją jakość, ale "kto daje i odbiera...".

 

Ciekawi mnie co się dzieje z przyznanymi rekomendacjami gdy komuś wygaśnie konto premium. Znikną ze skrytek czy zostaną ale przestanę mieć możliwość ich zmiany?

Link to comment

W innych systemach również istnieje możliwość odbierania rekomendacji.

 

Zgadza się. I właśnie w tym innym systemie odbieranie rekomendacji - szczególnie gdy nie było to spowodowane popsuciem się kesza - wzbudzało kontrowersje :) Była też dyskusja czy zarchiwizowany kesz powinien mieć rekomendacje dla celów historycznych czy można je wszystkie wrócić do puli. Skończyło się chyba na tym że nie wypada ich odbierać mimo że jest to technicznie możliwe.

Link to comment

raczej Highlanderowi nie chodziło o dawanie "ulubionych" skrzynkom już zarchiwizowanym, ale masz skrzynkę dajesz jej "ulubiona" a za jakiś czas skrzynka jest archiwizowana - i co wtedy?

można sobie taki "ulubione" zabrać z tej skrzynki, czy nie?

 

@toczygroszek: "ulubione" zdobywa się systemem 1 na 10, może jest to jakieś zabezpieczenie aby tylko PM mogli je dawać, ale oprócz tworzenia sztucznych kont to jeszcze te konta musiałby by "żyć" (zaliczać skrzynki)

jak dla mnie jest to raczej zachęta aby np kupić PM i móc nadawać takie "ulubione" (wcześniej tak było z bookmark'ami - tylko dla PM, bo jest to dodatkowy bookmark, który ma inne ustawienia itd jak dla mnie

Link to comment

można sobie taki "ulubione" zabrać z tej skrzynki, czy nie?

 

Ja tam się na nikogo obrażał o to nie będę. Tak samo ktoś może po jakimś czasie stwierdzić, że znalazł inne o wiele ciekawsze od moich i postanowi tamte nagrodzić, a moim odebrać - jego wola, nic mi do tego, obrazał się nie będę :) Ale faktycznie, może to być powodem niezadowloenia u kogoś. Pożyjemy, zobaczymy.

Link to comment

Tak samo ktoś może po jakimś czasie stwierdzić, że znalazł inne o wiele ciekawsze od moich i postanowi tamte nagrodzić, a moim odebrać - jego wola, nic mi do tego, obrazał się nie będę :) Ale faktycznie, może to być powodem niezadowloenia u kogoś.

 

No właśnie taki przypadek miał miejsce w innym serwisie, zabolał autora i stał się impulsem do żywej dyskusji na forum.

Link to comment

Największe szanse na otrzymanie takie punktu masz w keszach w dużych miastach, gdzie rocznie kilkaset ludzi je znajduje i zawsze się trafi ktoś, kto da punkcik.

Ciekawy jestem jak zmieni się lista gdy wprowadzą zapowiadane inne podejście do oceniania keszy, tj. nie na podstawie sumy punktów przyznanych, a ilorazu punktów i znalezień (wyrażonego procentowo). Jak dla mnie to drugie podejście jest ciekawsze.

Link to comment

Ciekawy skrypt do ulubionych: Geocaching Favorites Percentage

 

This script shows the percentage of finders that found the cache that "favorited" the cache.

 

Do bani skrypt, bo ulubione mogą przyznawać tylko "premierzy", a tu są zliczane wszystkie logi. Ale z tego co widziałem gdzieś w feedbacku, ma się pojawić wbudowane w stronę przeliczenie odsetek ulubionych na logi użytkowników Premium.

Link to comment

Nie wiem czy to jest błąd czy celowe działanie ale u mnie w ulubionych jest:

 

Skrytek znalezionych: 380

Ilość znalezień do kolejnego punktu: 2

Liczba punktów: 38

Czyli kolejny punkt otrzymam gdy osiągnę 382 znalezień. Trochę to dziwne bo punkty powinny być przyznawane co 10 znalezień.

 

Przeanalizowałem temat i wychodzi na to, że pierwszy punkt przyznawany jest za pierwsze znalezienie a każdy następny po kolejnych dziesięciu czyli będzie to: 1, 11, 21, itd.

 

Chyba również eventy nie są w to wliczane, bo ja uczestniczyłem w jednym i jest tak jakby nie był policzony - dlatego u mnie punkt będzie po osiągnięciu 382. Druga możliwość to nie zliczanie znalezionych własnych skrytek (event był mojego autorstwa). Czy ktoś z Was mógłby sprawdzić u siebie jak to jest? Szczególnie chodzi mi o sprawę eventów.

Link to comment

Ja mam sytuację taką:

 

Caches found: 240

Logs Until Next Favorite Point: 2

Total Favorite Points: 24

 

Mam zalogowane 3 eventy, z czego jeden mój.

 

Biorąc pod uwagę info w dymku na stronie profilowej:

Only the first Found It log on a cache that you do not own is considered in your Favorite Point total.

i z Knowledge Book

They get one point just for being a Premium Member, then further points by logging geocaching finds, at the rate of 1 Favorite Point per 10 finds.

 

wersja jaka mi pasuje to:

- przyznanie punktu za premium :)

- przyznanie punktu za 10, 20, 30... znalezienie

- nie liczenie własnych znalezień (mam swój event zalogowany)

- liczenie tylko pierwszego znalezienia (mam znaleziony dwa razy cache, który znacząco zmienił lokalizację ;)

 

czyli 1 + ((240 - 2)/10) =~ 24, a liczone mam 238 znalezień, więc pozostały mi 2 do kolejnego punktu.

 

Nie wiem jak tą teorię dopasować u Ciebie, bo nie wiem dlaczego Ci odliczają 2 znalezienia - może zalogowałeś znalezienie jeszcze jakiejś innej swojej oprócz eventu?

Link to comment

Z tym znalezieniem własnego eventu to macie pewnie rację. Sprawdziłem dokładnie swoje logi i nie mam żadnej innej swojej skrytki oznaczonej jako znalezioną. Żadna też nie jest podwójnie znaleziona. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że znalazłem jedną skrytkę która była zarchiwizowana. Może punkty ulubione nie są liczone w przypadku znalezienia skrytki po jej archiwizacji (gdy data archiwizacji jest wcześniejsza od daty znalezienia)?

Edited by SpiderPL
Link to comment
Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że znalazłem jedną skrytkę która była zarchiwizowana. Może punkty ulubione nie są liczone w przypadku znalezienia skrytki po jej archiwizacji (gdy data archiwizacji jest wcześniejsza od daty znalezienia)?

To nie to. Ja mam takie dwie na koncie.

Link to comment

Poczytałam trochę na forum i wygląda na to, że to naliczanie nie jest perfekcyjne :) Ludzie piszą o tym, że mają złą ilość 'brakujących do kolejnego punktu skrytek', a nawet że przy logowaniu paru skrytek pod rząd podaje im tą samą ilość (cały czas np. brakuje im dwóch).

Link to comment

Już wiem dlaczego punkty Ulubionych są źle liczone. Dzieje się tak w przypadku gdy doda się log typu "Write note" a następnie zmieni się go na "Found it" (robię tak w przypadku EarthCachy gdy czekam na potwierdzenie że moje odpowiedzi na pytania są poprawne). Trzeba to chyba zgłosić Grounspeakowi...

Link to comment

Już wiem dlaczego punkty Ulubionych są źle liczone.

Niby tak pisza w podpowiedzi

Tylko pierwsze zalogowanie skrytki, której nie jesteś właścicielem, jest brane pod uwagę przy kalkulacji punktów ulubionych.

Ale ja nie rozumiem swojego licznika.

Na każde 10 znalezień możesz przyznać 1 punkt ulubionych dla skrytki z Twojej historii znalezień.

Znalazlem 257, punktow mam 26 (czyli jakby 260 znalezien) i dodatkowa informacja ze brakuje mi 3 do nastepnego (wiec wg tego licznika mam 267)

Link to comment

Dzisiaj oglądałem sobie skrytki w Niemczech i przeżyłem szok. Poniższa skrytka ma 699 punktów ulubionych!

http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=07000e9a-b602-4d81-b81a-834f321d34c0 W Polsce to nawet tylu znalezień nie ma!

 

Ranking najlepiej ocenionych skrytek w Niemczech:

http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?country_id=79&as=1&ex=0&cFilter=9a79e6ce-3344-409c-bbe9-496530baf758&children=n&sortdir=desc&sort=fav

Link to comment

Dzisiaj oglądałem sobie skrytki w Niemczech i przeżyłem szok. Poniższa skrytka ma 699 punktów ulubionych!

http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=07000e9a-b602-4d81-b81a-834f321d34c0 W Polsce to nawet tylu znalezień nie ma!

 

Ranking najlepiej ocenionych skrytek w Niemczech:

http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx?country_id=79&as=1&ex=0&cFilter=9a79e6ce-3344-409c-bbe9-496530baf758&children=n&sortdir=desc&sort=fav

 

Aż zajrzałam, skrytka wcale nie taka stara, ani dwóch lat nie ma. Niezła:)

Link to comment

W jaki sposób mogę do ulubionych dodać skrytkę, którą już mam znalezioną? Bo przy edycji logu nie mam widocznej opcji 'Dodaj do Ulubionych'

Kliknij na ulubione, to jest z prawej strony nazwy skrytki tam jest taka strzałka, nacisnij wyswietli ci sie lista, m. in. z opcją dodaj do ulubionych. HTH.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...